LiveScore.com : Hockey Livescore

Russia Hockey Scores (powered by LiveScore)

Russia - VHL
September 10
FT
Toros Neftekamsk
4
(
0
2
2
)
 
Gornyak Uchaly
1
(
0
0
1
)
FT
Molot-Prikamye Perm
1
(
1
0
0
)
 
Yuzhny Ural Orsk
0
(
0
0
0
)
FT
Izhstal Izhevsk
3
(
0
2
1
)
 
Chelmet Chelyabinsk
2
(
1
0
1
)
FT
Lada Togliatti
3
(
0
1
2
)
 
Beijing
2
(
0
0
2
)
FT
VVS Samara
5
(
2
1
2
)
 
ORG
2
(
2
0
0
)
FT
HC Tambov
4
(
1
1
2
)
 
Dynamo Tver
1
(
1
0
0
)
FT
Neftyanik Almetyevsk
3
(
1
1
1
)
 
Zauralye Kurgan
2
(
0
1
1
)
AP
Buran Voronezh
4
(
0
1
3
0
0
)
 
SKA-Neva
5
(
1
1
2
0
1
)
FT
Dizel Penza
6
(
3
1
2
)
 
Tseng Tou
0
(
0
0
0
)
OT
HC Rostov
1
(
0
1
0
0
)
 
Dynamo St. Petersburg
2
(
0
1
0
1
)
September 11
FT
Torpedo
3
(
0
3
0
)
 
Yermak Angarsk
2
(
2
0
0
)
FT
Nomad Nur-Sultan
1
(
0
0
1
)
 
Ugra Khanty-Mansiysk
5
(
2
2
1
)
FT
Saryarka Karaganda
0
(
0
0
0
)
 
Sokol Krasnoyarsk
3
(
1
1
1
)
FT
Humo
5
(
0
3
2
)
 
Ryazan
0
(
0
0
0
)
AP
Khimik Voskresensk
3
(
1
1
1
0
0
)
 
Bars Kazan
4
(
1
0
2
0
1
)
FT
Zvezda Chekhov
2
(
0
1
1
)
 
Torpedo Gorky
1
(
0
1
0
)
September 12
AP
Metallurg Novokuznetsk
0
(
0
0
0
0
0
)
 
Rubin Tyumen
1
(
0
0
0
0
1
)
OT
Toros Neftekamsk
3
(
1
1
0
1
)
 
Zauralye Kurgan
2
(
1
1
0
0
)
OT
Molot-Prikamye Perm
3
(
0
1
2
0
)
 
Chelmet Chelyabinsk
4
(
0
0
3
1
)
FT
Izhstal Izhevsk
0
(
0
0
0
)
 
Yuzhny Ural Orsk
2
(
1
1
0
)
OT
Lada Togliatti
3
(
1
0
1
1
)
 
Tseng Tou
2
(
0
0
2
0
)
AP
VVS Samara
4
(
2
1
0
0
1
)
 
Beijing
3
(
1
0
2
0
0
)
OT
HC Tambov
2
(
0
1
1
0
)
 
SKA-Neva
3
(
1
0
1
1
)
OT
Neftyanik Almetyevsk
2
(
1
1
0
0
)
 
Gornyak Uchaly
3
(
0
2
0
1
)
FT
Buran Voronezh
2
(
0
0
2
)
 
Dynamo St. Petersburg
4
(
3
0
1
)
September 13
FT
Torpedo
1
(
1
0
0
)
 
Ugra Khanty-Mansiysk
0
(
0
0
0
)
FT
Nomad Nur-Sultan
4
(
2
2
0
)
 
Sokol Krasnoyarsk
3
(
1
2
0
)
FT
Humo
3
(
2
0
1
)
 
Bars Kazan
2
(
0
1
1
)
FT
Khimik Voskresensk
3
(
1
1
1
)
 
Torpedo Gorky
1
(
0
1
0
)
September 14
AP
Metallurg Novokuznetsk
2
(
0
1
1
0
0
)
 
Yermak Angarsk
3
(
1
1
0
0
1
)
FT
Toros Neftekamsk
1
(
0
0
1
)
 
Chelmet Chelyabinsk
2
(
1
1
0
)
AP
VVS Samara
3
(
0
0
3
0
0
)
 
Tseng Tou
4
(
1
0
2
0
1
)
FT
Buran Voronezh
5
(
2
2
1
)
 
HC Rostov
0
(
0
0
0
)
OT
HC Tambov
1
(
0
0
1
0
)
 
Dynamo St. Petersburg
2
(
0
1
0
1
)
OT
Neftyanik Almetyevsk
3
(
1
2
0
0
)
 
Yuzhny Ural Orsk
4
(
1
0
2
1
)
September 15
AP
Torpedo
2
(
1
0
1
0
0
)
 
Sokol Krasnoyarsk
3
(
2
0
0
0
1
)
AP
Humo
1
(
0
0
1
0
0
)
 
Torpedo Gorky
2
(
0
0
1
0
1
)
AP
Ryazan
1
(
0
0
0
0
1
)
 
Dizel Penza
0
(
0
0
0
0
0
)
OT
Dynamo Tver
0
(
0
0
0
0
)
 
Saryarka Karaganda
1
(
0
0
0
1
)
September 16
14:00
Zauralye Kurgan
(
)
 
Zvezda Chekhov
(
)
15:30
HC Tambov
(
)
 
HC Rostov
(
)
16:00
SKA-Neva
(
)
 
Beijing
(
)
Russia - MHL
September 10
FT
MHC Spartak
2
(
0
2
0
)
 
MHC Dynamo
0
(
0
0
0
)
FT
Krasnaya Armiya
6
(
0
3
3
)
 
Krylya Sovetov
0
(
0
0
0
)
FT
Russkie Vityazi
8
(
2
2
4
)
 
ORG Juniors
0
(
0
0
0
)
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
4
(
1
1
2
)
 
Tayfun
1
(
0
1
0
)
FT
Atlanty
5
(
1
0
4
)
 
Amurskie Tigry
3
(
3
0
0
)
FT
Kapitan Stupino
2
(
1
1
0
)
 
HC Riga
3
(
2
0
1
)
FT
SKA-Varyagi
2
(
1
1
0
)
 
Sakhalinskie Akuly
1
(
0
0
1
)
September 14
FT
Sakhalinskie Akuly
2
(
0
0
2
)
 
Kapitan Stupino
3
(
1
1
1
)
FT
Tayfun
4
(
2
1
1
)
 
Russkie Vityazi
6
(
3
1
2
)
FT
Sibirskie Snaipery
4
(
0
3
1
)
 
Ladya Togliatti Juniors
2
(
2
0
0
)
FT
Irbis Kazan
3
(
1
2
0
)
 
Mamonty Yugry
2
(
0
1
1
)
FT
MHC Dynamo
2
(
0
2
0
)
 
Krasnaya Armiya
3
(
1
1
1
)
September 15
FT
Sakhalinskie Akuly
2
(
2
0
0
)
 
Kapitan Stupino
1
(
0
0
1
)
FT
Tayfun
3
(
0
2
1
)
 
Russkie Vityazi
1
(
0
0
1
)
AP
Kuznetskie Medvedi
5
(
3
0
2
0
0
)
 
Sarmaty
6
(
1
3
1
0
1
)
FT
Sibirskie Snaipery
5
(
1
2
2
)
 
Ladya Togliatti Juniors
1
(
0
0
1
)
FT
Omskie Yastreby
4
(
2
1
1
)
 
Sputnik Almetyevsk
2
(
0
0
2
)
FT
Tyumensky Legion
2
(
1
0
1
)
 
Reaktor
8
(
2
2
4
)
FT
Atlanty
0
(
0
0
0
)
 
SKA-1946
5
(
1
3
1
)
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
0
(
0
0
0
)
 
Almaz
3
(
0
1
2
)
FT
Irbis Kazan
2
(
2
0
0
)
 
Mamonty Yugry
0
(
0
0
0
)
FT
SKA-Varyagi
1
(
0
1
0
)
 
Loko
5
(
2
1
2
)
FT
Snezhnye Barsy
0
(
0
0
0
)
 
Avto Yekaterinburg
3
(
2
0
1
)
September 16
10:00
SKA-Varyagi
(
)
 
Loko
(
)
11:00
Omskie Yastreby
(
)
 
Sputnik Almetyevsk
(
)
11:30
Kuznetskie Medvedi
(
)
 
Sarmaty
(
)
12:00
Stalnye Lisy
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
12:30
Altay Ust-Kamenogorsk
(
)
 
Tolpar
(
)
13:00
Snezhnye Barsy
(
)
 
Avto Yekaterinburg
(
)
14:00
Tyumensky Legion
(
)
 
Reaktor
(
)
15:30
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
 
Almaz
(
)
15:30
HC Riga
(
)
 
Amurskie Tigry
(
)
16:00
Atlanty
(
)
 
SKA-1946
(
)
16:00
MHC Dynamo
(
)
 
Krasnaya Armiya
(
)
16:00
ORG Juniors
(
)
 
Krylya Sovetov
(
)

LiveScore Table