Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Australia Soccer Scores (powered by LiveScore)

Australia - Victorian - Results
August 19
FT
Kingston City
Dandenong City
August 18
FT
Melbourne Knights
Hume City FC
FT
South Melbourne
Altona Magic
August 17
FT
Avondale FC
Heidelberg United
FT
Green Gully Cavaliers
Dandenong Thunder SC
FT
Port Melbourne Sharks SC
Bentleigh Greens
August 16
FT
Pascoe Vale SC
Oakleigh Cannons
August 9
FT
Heidelberg United
0 - 0
Oakleigh Cannons
August 3
FT
Hume City FC
Green Gully Cavaliers
FT
Altona Magic
0 - 2
Avondale FC
FT
Port Melbourne Sharks SC
0 - 1
Heidelberg United
FT
Dandenong Thunder SC
Pascoe Vale SC
August 2
FT
Dandenong City
Bentleigh Greens
FT
Kingston City
Melbourne Knights
FT
Oakleigh Cannons
South Melbourne
July 28
FT
South Melbourne
Dandenong Thunder SC
July 27
FT
Green Gully Cavaliers
1 - 1
Melbourne Knights
FT
Port Melbourne Sharks SC
Altona Magic
FT
Oakleigh Cannons
Avondale FC
July 26
FT
Bentleigh Greens
Kingston City
FT
Pascoe Vale SC
2 - 2
Hume City FC
FT
Dandenong City
Heidelberg United
July 20
FT
Green Gully Cavaliers
Kingston City
FT
Hume City FC
South Melbourne
FT
Altona Magic
Dandenong City
FT
Dandenong Thunder SC
Avondale FC
July 19
FT
Melbourne Knights
Pascoe Vale SC
FT
Oakleigh Cannons
Port Melbourne Sharks SC
FT
Bentleigh Greens
0 - 3
Heidelberg United
July 15
FT
Kingston City
Heidelberg United
July 14
FT
South Melbourne
Melbourne Knights
July 13
FT
Avondale FC
Hume City FC
FT
Pascoe Vale SC
Green Gully Cavaliers
FT
Port Melbourne Sharks SC
Dandenong Thunder SC
FT
Oakleigh Cannons
Dandenong City
July 12
FT
Bentleigh Greens
Altona Magic
July 8
FT
Kingston City
Pascoe Vale SC
July 6
FT
Green Gully Cavaliers
0 - 0
South Melbourne
FT
Hume City FC
Port Melbourne Sharks SC
FT
Altona Magic
0 - 1
Heidelberg United
FT
Dandenong Thunder SC
Dandenong City
July 5
FT
Melbourne Knights
2 - 0
Avondale FC
FT
Oakleigh Cannons
Bentleigh Greens
June 30
FT
South Melbourne
1 - 0
Pascoe Vale SC
June 29
FT
Avondale FC
Green Gully Cavaliers
FT
Altona Magic
Kingston City
FT
Port Melbourne Sharks SC
2 - 1
Melbourne Knights
June 28
FT
Bentleigh Greens
Dandenong Thunder SC
FT
Dandenong City
1 - 0
Hume City FC
June 23
FT
South Melbourne
Kingston City
FT
Oakleigh Cannons
1 - 0
Altona Magic
June 22
FT
Green Gully Cavaliers
Port Melbourne Sharks SC
FT
Dandenong Thunder SC
Heidelberg United
June 21
FT
Hume City FC
Bentleigh Greens
FT
Melbourne Knights
Dandenong City
FT
Pascoe Vale SC
Avondale FC
June 16
FT
South Melbourne
Avondale FC
June 15
FT
Bentleigh Greens
Melbourne Knights
FT
Altona Magic
Dandenong Thunder SC
FT
Heidelberg United
Hume City FC
FT
Port Melbourne Sharks SC
Pascoe Vale SC
June 14
FT
Dandenong City
Green Gully Cavaliers
FT
Oakleigh Cannons
3 - 2
Kingston City
June 9
FT
South Melbourne
Port Melbourne Sharks SC
June 8
FT
Green Gully Cavaliers
1 - 1
Bentleigh Greens
FT
Hume City FC
2 - 0
Altona Magic
FT
Dandenong Thunder SC
Oakleigh Cannons
FT
Kingston City
Avondale FC
June 7
FT
Melbourne Knights
0 - 1
Heidelberg United
FT
Pascoe Vale SC
Dandenong City
June 2
FT
Oakleigh Cannons
Hume City FC
FT
Bentleigh Greens
Pascoe Vale SC
June 1
FT
Altona Magic
1 - 2
Melbourne Knights
FT
Heidelberg United
1 - 1
Green Gully Cavaliers
FT
Port Melbourne Sharks SC
Avondale FC
FT
Dandenong Thunder SC
0 - 2
Kingston City
May 31
FT
Dandenong City
South Melbourne
May 27
FT
Kingston City
Port Melbourne Sharks SC
May 26
FT
South Melbourne
Bentleigh Greens
May 25
FT
Green Gully Cavaliers
Altona Magic
FT
Avondale FC
0 - 0
Dandenong City
FT
Hume City FC
Dandenong Thunder SC
May 24
FT
Melbourne Knights
0 - 1
Oakleigh Cannons
FT
Pascoe Vale SC
Heidelberg United
May 20
FT
Kingston City
Hume City FC
May 18
FT
Green Gully Cavaliers
Oakleigh Cannons
FT
Avondale FC
1 - 2
Bentleigh Greens
FT
Heidelberg United
South Melbourne
May 17
FT
Melbourne Knights
Dandenong Thunder SC
FT
Pascoe Vale SC
Altona Magic
FT
Dandenong City
Port Melbourne Sharks SC
May 12
FT
Oakleigh Cannons
1 - 0
Pascoe Vale SC
May 11
FT
Hume City FC
Melbourne Knights
FT
Altona Magic
1 - 2
South Melbourne
FT
Heidelberg United
Avondale FC
FT
Dandenong Thunder SC
Green Gully Cavaliers
May 10
FT
Bentleigh Greens
Port Melbourne Sharks SC
FT
Dandenong City
Kingston City
May 5
FT
South Melbourne
Oakleigh Cannons
May 4
FT
Avondale FC
3 - 0
Altona Magic
May 3
FT
Melbourne Knights
Kingston City
FT
Bentleigh Greens
Dandenong City
FT
Heidelberg United
Port Melbourne Sharks SC
FT
Pascoe Vale SC
1 - 1
Dandenong Thunder SC
FT
Green Gully Cavaliers
Hume City FC
April 29
FT
Kingston City
Bentleigh Greens
April 27
FT
Avondale FC
3 - 1
Oakleigh Cannons
FT
Hume City FC
Pascoe Vale SC
FT
Heidelberg United
Dandenong City
FT
Dandenong Thunder SC
South Melbourne
April 26
FT
Melbourne Knights
Green Gully Cavaliers
April 25
FT
Altona Magic
Port Melbourne Sharks SC
April 15
FT
Kingston City
Green Gully Cavaliers
April 14
FT
South Melbourne
Hume City FC
April 13
FT
Avondale FC
Dandenong Thunder SC
FT
Heidelberg United
Bentleigh Greens
FT
Port Melbourne Sharks SC
1 - 0
Oakleigh Cannons
April 12
FT
Pascoe Vale SC
Melbourne Knights
FT
Dandenong City
Altona Magic
April 6
FT
Green Gully Cavaliers
Pascoe Vale SC
FT
Altona Magic
Bentleigh Greens
FT
Dandenong Thunder SC
Port Melbourne Sharks SC
FT
Hume City FC
Avondale FC
April 5
FT
Melbourne Knights
0 - 1
South Melbourne
FT
Dandenong City
1 - 1
Oakleigh Cannons
FT
Heidelberg United
Kingston City
March 31
FT
South Melbourne
Green Gully Cavaliers
March 30
FT
Avondale FC
Melbourne Knights
FT
Heidelberg United
Altona Magic
March 29
FT
Bentleigh Greens
Oakleigh Cannons
FT
Pascoe Vale SC
Kingston City
FT
Dandenong City
Dandenong Thunder SC
FT
Port Melbourne Sharks SC
Hume City FC
March 23
FT
Green Gully Cavaliers
Avondale FC
FT
Dandenong Thunder SC
Bentleigh Greens
FT
Kingston City
Altona Magic
March 22
FT
Hume City FC
Dandenong City
FT
Melbourne Knights
Port Melbourne Sharks SC
FT
Pascoe Vale SC
South Melbourne
FT
Oakleigh Cannons
Heidelberg United
March 18
FT
Kingston City
South Melbourne
March 16
FT
Avondale FC
Pascoe Vale SC
FT
Altona Magic
Oakleigh Cannons
FT
Heidelberg United
Dandenong Thunder SC
March 15
FT
Bentleigh Greens
Hume City FC
FT
Dandenong City
Melbourne Knights
FT
Port Melbourne Sharks SC
Green Gully Cavaliers
March 11
FT
Kingston City
Oakleigh Cannons
March 9
FT
Green Gully Cavaliers
Dandenong City
FT
Avondale FC
South Melbourne
FT
Dandenong Thunder SC
Altona Magic
FT
Hume City FC
Heidelberg United
March 8
FT
Melbourne Knights
Bentleigh Greens
FT
Pascoe Vale SC
0 - 1
Port Melbourne Sharks SC
March 2
FT
Avondale FC
2 - 1
Kingston City
FT
Altona Magic
Hume City FC
FT
Port Melbourne Sharks SC
South Melbourne
FT
Heidelberg United
Melbourne Knights
March 1
FT
Bentleigh Greens
Green Gully Cavaliers
FT
Dandenong City
0 - 1
Pascoe Vale SC
FT
Oakleigh Cannons
Dandenong Thunder SC
February 25
FT
Kingston City
Dandenong Thunder SC
February 23
FT
Green Gully Cavaliers
Heidelberg United
FT
Avondale FC
1 - 0
Port Melbourne Sharks SC
February 22
FT
Hume City FC
Oakleigh Cannons
FT
Melbourne Knights
Altona Magic
FT
Pascoe Vale SC
Bentleigh Greens
FT
South Melbourne
1 - 0
Dandenong City
February 16
FT
Altona Magic
0 - 1
Green Gully Cavaliers
FT
Port Melbourne Sharks SC
0 - 0
Kingston City
FT
Dandenong Thunder SC
Hume City FC
February 15
FT
Bentleigh Greens
South Melbourne
FT
Dandenong City
Avondale FC
FT
Oakleigh Cannons
1 - 2
Melbourne Knights
February 14
FT
Heidelberg United
Pascoe Vale SC