LiveScore.com : Basketball Livescore

Germany Basketball Scores (powered by LiveScore)

Germany - BBL - Fixtures
January 27
18:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
January 29
19:30
Mitteldeutscher BC
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
January 30
17:00
BG Goettingen
(
)
 
Brose Bamberg
(
)
17:00
Chemnitz 99
(
)
 
Bayreuth
(
)
19:30
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
Wuerzburg
(
)
19:30
Riesen Ludwigsburg
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
January 31
14:00
Alba Berlin
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)
14:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
14:00
Fraport Skyliners
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
17:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
February 2
18:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
19:30
BG Goettingen
(
)
 
Alba Berlin
(
)
February 3
18:00
Chemnitz 99
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
19:30
Wuerzburg
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
February 5
17:00
Hamburg Towers
(
)
 
Bayreuth
(
)
February 6
17:00
Alba Berlin
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
17:00
Giessen 46ers
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
17:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
17:00
Wuerzburg
(
)
 
BG Goettingen
(
)
February 7
17:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
17:00
Brose Bamberg
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
17:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
17:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
February 9
17:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
Alba Berlin
(
)
17:00
Fraport Skyliners
(
)
 
Brose Bamberg
(
)
17:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
17:00
Wuerzburg
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
February 10
17:00
Bayreuth
(
)
 
BG Goettingen
(
)
17:00
Chemnitz 99
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)
17:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
17:00
Mitteldeutscher BC
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
17:00
Riesen Ludwigsburg
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
February 12
17:00
Alba Berlin
(
)
 
Bayreuth
(
)
17:00
Chemnitz 99
(
)
 
Brose Bamberg
(
)
17:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
17:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
17:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
17:00
Hamburg Towers
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
17:00
Mitteldeutscher BC
(
)
 
Wuerzburg
(
)
17:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
BG Goettingen
(
)
17:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
February 14
17:00
BG Goettingen
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
17:00
Bayreuth
(
)
 
EWE Baskets Oldenburg
(
)
17:00
Brose Bamberg
(
)
 
Alba Berlin
(
)
17:00
Chemnitz 99
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
17:00
Fraport Skyliners
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
17:00
Giessen 46ers
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
17:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
17:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
17:00
Wuerzburg
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
February 25
17:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
BG Goettingen
(
)
Postp.
Brose Bamberg
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
17:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
Wuerzburg
(
)
17:00
Fraport Skyliners
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)
17:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
February 26
Postp.
Alba Berlin
(
)
 
EWE Baskets Oldenburg
(
)
17:00
Mitteldeutscher BC
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
17:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
Bayreuth
(
)
February 28
17:00
Alba Berlin
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
17:00
BG Goettingen
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
17:00
Brose Bamberg
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
17:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
Wuerzburg
(
)
17:00
Giessen 46ers
(
)
 
Bayreuth
(
)
17:00
Hamburg Towers
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
17:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
17:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)
March 5
17:00
Bayreuth
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
March 6
17:00
Giessen 46ers
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
17:00
Mitteldeutscher BC
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
17:00
Riesen Ludwigsburg
(
)
 
EWE Baskets Oldenburg
(
)
17:00
Wuerzburg
(
)
 
Brose Bamberg
(
)
March 7
17:00
BG Goettingen
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
17:00
Chemnitz 99
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
17:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
Alba Berlin
(
)
17:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
March 9
17:00
Riesen Ludwigsburg
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
18:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
March 10
17:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
March 13
17:00
Fraport Skyliners
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
17:00
Hamburg Towers
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
17:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
17:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
Brose Bamberg
(
)
March 14
17:00
Alba Berlin
(
)
 
BG Goettingen
(
)
17:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
17:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
17:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
EWE Baskets Oldenburg
(
)
March 15
17:00
Wuerzburg
(
)
 
Bayreuth
(
)
March 19
17:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)
March 20
17:00
Giessen 46ers
(
)
 
Wuerzburg
(
)
17:00
Hamburg Towers
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
17:00
Mitteldeutscher BC
(
)
 
Brose Bamberg
(
)
17:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
March 21
17:00
BG Goettingen
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
17:00
Bayreuth
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
17:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
17:00
Fraport Skyliners
(
)
 
Alba Berlin
(
)
March 23
18:00
Hamburg Towers
(
)
 
Alba Berlin
(
)
March 26
17:00
Chemnitz 99
(
)
 
EWE Baskets Oldenburg
(
)
March 27
17:00
Brose Bamberg
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
17:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
17:00
Riesen Ludwigsburg
(
)
 
Bayreuth
(
)
17:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
BG Goettingen
(
)
March 28
16:00
Alba Berlin
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
16:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
16:00
Hamburg Towers
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
16:00
Wuerzburg
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
April 3
16:00
Brose Bamberg
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
16:00
Mitteldeutscher BC
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
April 4
16:00
Bayreuth
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)
16:00
Giessen 46ers
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
16:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
Alba Berlin
(
)
16:00
Wuerzburg
(
)
 
EWE Baskets Oldenburg
(
)
April 5
16:00
BG Goettingen
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
16:00
Fraport Skyliners
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
16:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
April 9
16:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
April 10
16:00
Alba Berlin
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
16:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
16:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
16:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
April 11
16:00
BG Goettingen
(
)
 
Wuerzburg
(
)
16:00
Bayreuth
(
)
 
Brose Bamberg
(
)
16:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
16:00
Riesen Ludwigsburg
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
April 13
16:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
16:00
Chemnitz 99
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
16:00
Giessen 46ers
(
)
 
Alba Berlin
(
)
16:00
Mitteldeutscher BC
(
)
 
BG Goettingen
(
)
16:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
April 14
16:00
Bayreuth
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
16:00
Brose Bamberg
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)
16:00
Hamburg Towers
(
)
 
EWE Baskets Oldenburg
(
)
16:00
Wuerzburg
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
April 16
16:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
April 17
16:00
Alba Berlin
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
16:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
Bayreuth
(
)
16:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
Wuerzburg
(
)
16:00
Riesen Ludwigsburg
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
April 18
16:00
BG Goettingen
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
16:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
16:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
Brose Bamberg
(
)
16:00
Fraport Skyliners
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
April 23
16:00
Hamburg Towers
(
)
 
Wuerzburg
(
)
April 24
16:00
Bayreuth
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
16:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)
16:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
16:00
Giessen 46ers
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
April 25
16:00
Brose Bamberg
(
)
 
BG Goettingen
(
)
16:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
Alba Berlin
(
)
16:00
Fraport Skyliners
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
16:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
April 29
16:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
Wuerzburg
(
)
16:00
Bayreuth
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
16:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
BG Goettingen
(
)
16:00
Ratiopharm Ulm
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
April 30
16:00
Brose Bamberg
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
16:00
Chemnitz 99
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
16:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
16:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
Alba Berlin
(
)
16:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
May 2
16:00
BG Goettingen
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
16:00
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
 
Brose Bamberg
(
)
16:00
Chemnitz 99
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
16:00
Crailsheim Merlins
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
16:00
Fraport Skyliners
(
)
 
EWE Baskets Oldenburg
(
)
16:00
Giessen 46ers
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)
16:00
Mitteldeutscher BC
(
)
 
Bayreuth
(
)
16:00
Riesen Ludwigsburg
(
)
 
Telekom Baskets Bonn
(
)
16:00
Wuerzburg
(
)
 
Alba Berlin
(
)
May 4
16:00
Alba Berlin
(
)
 
Riesen Ludwigsburg
(
)
16:00
Bayreuth
(
)
 
Fraport Skyliners
(
)
16:00
Brose Bamberg
(
)
 
Giessen 46ers
(
)
16:00
FC Bayern Munchen
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
16:00
Hamburg Towers
(
)
 
BG Goettingen
(
)
May 5
16:00
EWE Baskets Oldenburg
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
16:00
SC RASTA Vechta
(
)
 
Mitteldeutscher BC
(
)
16:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
16:00
Wuerzburg
(
)
 
Chemnitz 99
(
)
May 8
16:00
BG Goettingen
(
)
 
Bayreuth
(
)
16:00
Brose Bamberg
(
)
 
Crailsheim Merlins
(
)
16:00
Chemnitz 99
(
)
 
Alba Berlin
(
)
16:00
Fraport Skyliners
(
)
 
Hamburg Towers
(
)
16:00
Giessen 46ers
(
)
 
Basketball Loewen Braunschweig
(
)
16:00
Mitteldeutscher BC
(
)
 
EWE Baskets Oldenburg
(
)
16:00
Riesen Ludwigsburg
(
)
 
FC Bayern Munchen
(
)
16:00
Telekom Baskets Bonn
(
)
 
Ratiopharm Ulm
(
)
16:00
Wuerzburg
(
)
 
SC RASTA Vechta
(
)