LiveScore.com : Basketball Livescore

Italy Basketball Scores (powered by LiveScore)

Italy - Lega Basket Serie A - Fixtures
January 17
11:00
EA7 Olimpia Milano
(
)
 
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
14:00
Vanoli Basket Cremona
(
)
 
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
16:00
Pallacanestro Cantu
(
)
 
Virtus Bologna
(
)
16:15
Happy Casa Brindisi
(
)
 
UR Venezia
(
)
17:15
Basket Brescia
(
)
 
Varese
(
)
Canc.
Fortitudo Bologna
(
)
 
Virtus Roma
(
)
18:00
Dinamo Sassari
(
)
 
Victoria Libertas Pesaro
(
)
19:45
Dolomiti Energia Trento
(
)
 
Universo Treviso Basket
(
)
January 19
16:00
Vanoli Basket Cremona
(
)
 
EA7 Olimpia Milano
(
)
January 23
19:30
Virtus Bologna
(
)
 
Basket Brescia
(
)
January 24
17:15
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
 
Dolomiti Energia Trento
(
)
17:15
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
 
Dinamo Sassari
(
)
17:15
UR Venezia
(
)
 
Vanoli Basket Cremona
(
)
17:15
Universo Treviso Basket
(
)
 
EA7 Olimpia Milano
(
)
17:15
Varese
(
)
 
Fortitudo Bologna
(
)
Canc.
Virtus Roma
(
)
 
Happy Casa Brindisi
(
)
January 25
19:30
Victoria Libertas Pesaro
(
)
 
Pallacanestro Cantu
(
)
January 31
17:15
Basket Brescia
(
)
 
Universo Treviso Basket
(
)
Canc.
Dinamo Sassari
(
)
 
Virtus Roma
(
)
17:15
Dolomiti Energia Trento
(
)
 
Fortitudo Bologna
(
)
17:15
EA7 Olimpia Milano
(
)
 
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
17:15
Happy Casa Brindisi
(
)
 
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
17:15
Vanoli Basket Cremona
(
)
 
Virtus Bologna
(
)
17:15
Victoria Libertas Pesaro
(
)
 
UR Venezia
(
)
February 1
19:30
Pallacanestro Cantu
(
)
 
Varese
(
)
February 7
17:15
Dolomiti Energia Trento
(
)
 
Victoria Libertas Pesaro
(
)
17:15
Fortitudo Bologna
(
)
 
Dinamo Sassari
(
)
17:15
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
 
Virtus Bologna
(
)
17:15
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
 
Basket Brescia
(
)
17:15
UR Venezia
(
)
 
Pallacanestro Cantu
(
)
17:15
Universo Treviso Basket
(
)
 
Happy Casa Brindisi
(
)
17:15
Varese
(
)
 
Vanoli Basket Cremona
(
)
Canc.
Virtus Roma
(
)
 
EA7 Olimpia Milano
(
)
February 28
17:15
Basket Brescia
(
)
 
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
17:15
Dinamo Sassari
(
)
 
UR Venezia
(
)
17:15
EA7 Olimpia Milano
(
)
 
Fortitudo Bologna
(
)
17:15
Happy Casa Brindisi
(
)
 
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
17:15
Pallacanestro Cantu
(
)
 
Universo Treviso Basket
(
)
17:15
Vanoli Basket Cremona
(
)
 
Dolomiti Energia Trento
(
)
Canc.
Victoria Libertas Pesaro
(
)
 
Virtus Roma
(
)
17:15
Virtus Bologna
(
)
 
Varese
(
)
March 7
17:15
Dolomiti Energia Trento
(
)
 
EA7 Olimpia Milano
(
)
17:15
Fortitudo Bologna
(
)
 
Happy Casa Brindisi
(
)
17:15
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
 
Pallacanestro Cantu
(
)
17:15
Universo Treviso Basket
(
)
 
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
17:15
Vanoli Basket Cremona
(
)
 
Victoria Libertas Pesaro
(
)
17:15
Varese
(
)
 
Dinamo Sassari
(
)
17:15
Virtus Bologna
(
)
 
UR Venezia
(
)
Canc.
Virtus Roma
(
)
 
Basket Brescia
(
)
March 14
17:15
Basket Brescia
(
)
 
EA7 Olimpia Milano
(
)
17:15
Dinamo Sassari
(
)
 
Dolomiti Energia Trento
(
)
17:15
Happy Casa Brindisi
(
)
 
Virtus Bologna
(
)
17:15
Pallacanestro Cantu
(
)
 
Vanoli Basket Cremona
(
)
Canc.
UR Venezia
(
)
 
Virtus Roma
(
)
17:15
Universo Treviso Basket
(
)
 
Fortitudo Bologna
(
)
17:15
Varese
(
)
 
Victoria Libertas Pesaro
(
)
March 15
19:30
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
 
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
March 21
17:15
Dolomiti Energia Trento
(
)
 
Basket Brescia
(
)
17:15
EA7 Olimpia Milano
(
)
 
Pallacanestro Cantu
(
)
17:15
Fortitudo Bologna
(
)
 
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
17:15
Happy Casa Brindisi
(
)
 
Dinamo Sassari
(
)
17:15
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
 
UR Venezia
(
)
17:15
Vanoli Basket Cremona
(
)
 
Universo Treviso Basket
(
)
17:15
Victoria Libertas Pesaro
(
)
 
Virtus Bologna
(
)
Canc.
Virtus Roma
(
)
 
Varese
(
)
March 28
16:15
Basket Brescia
(
)
 
Happy Casa Brindisi
(
)
16:15
Dinamo Sassari
(
)
 
Vanoli Basket Cremona
(
)
16:15
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
 
Victoria Libertas Pesaro
(
)
16:15
UR Venezia
(
)
 
EA7 Olimpia Milano
(
)
16:15
Universo Treviso Basket
(
)
 
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
16:15
Varese
(
)
 
Dolomiti Energia Trento
(
)
16:15
Virtus Bologna
(
)
 
Fortitudo Bologna
(
)
Canc.
Virtus Roma
(
)
 
Pallacanestro Cantu
(
)
April 3
18:30
Dinamo Sassari
(
)
 
Virtus Bologna
(
)
18:30
Dolomiti Energia Trento
(
)
 
UR Venezia
(
)
18:30
EA7 Olimpia Milano
(
)
 
Varese
(
)
18:30
Fortitudo Bologna
(
)
 
Basket Brescia
(
)
18:30
Pallacanestro Cantu
(
)
 
Happy Casa Brindisi
(
)
Canc.
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
 
Virtus Roma
(
)
18:30
Vanoli Basket Cremona
(
)
 
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
18:30
Victoria Libertas Pesaro
(
)
 
Universo Treviso Basket
(
)
April 11
16:15
Fortitudo Bologna
(
)
 
Victoria Libertas Pesaro
(
)
16:15
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
 
Varese
(
)
16:15
Happy Casa Brindisi
(
)
 
EA7 Olimpia Milano
(
)
16:15
Pallacanestro Cantu
(
)
 
Dolomiti Energia Trento
(
)
16:15
UR Venezia
(
)
 
Basket Brescia
(
)
16:15
Universo Treviso Basket
(
)
 
Dinamo Sassari
(
)
16:15
Virtus Bologna
(
)
 
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
Canc.
Virtus Roma
(
)
 
Vanoli Basket Cremona
(
)
April 13
Canc.
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
 
Virtus Roma
(
)
April 14
18:30
Basket Brescia
(
)
 
Pallacanestro Cantu
(
)
18:30
Dinamo Sassari
(
)
 
EA7 Olimpia Milano
(
)
18:30
Dolomiti Energia Trento
(
)
 
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
18:30
Vanoli Basket Cremona
(
)
 
Fortitudo Bologna
(
)
18:30
Varese
(
)
 
UR Venezia
(
)
18:30
Victoria Libertas Pesaro
(
)
 
Happy Casa Brindisi
(
)
18:30
Virtus Bologna
(
)
 
Universo Treviso Basket
(
)
April 18
16:15
Basket Brescia
(
)
 
Dinamo Sassari
(
)
16:15
EA7 Olimpia Milano
(
)
 
Virtus Bologna
(
)
16:15
Happy Casa Brindisi
(
)
 
Vanoli Basket Cremona
(
)
16:15
Pallacanestro Cantu
(
)
 
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
16:15
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
 
Victoria Libertas Pesaro
(
)
16:15
UR Venezia
(
)
 
Fortitudo Bologna
(
)
16:15
Universo Treviso Basket
(
)
 
Varese
(
)
Canc.
Virtus Roma
(
)
 
Dolomiti Energia Trento
(
)
April 25
18:30
Dinamo Sassari
(
)
 
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
18:30
Dolomiti Energia Trento
(
)
 
Happy Casa Brindisi
(
)
18:30
Fortitudo Bologna
(
)
 
Pallacanestro Cantu
(
)
18:30
UR Venezia
(
)
 
Universo Treviso Basket
(
)
18:30
Vanoli Basket Cremona
(
)
 
Basket Brescia
(
)
18:30
Varese
(
)
 
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
18:30
Victoria Libertas Pesaro
(
)
 
EA7 Olimpia Milano
(
)
Canc.
Virtus Roma
(
)
 
Virtus Bologna
(
)
May 2
18:30
Basket Brescia
(
)
 
Victoria Libertas Pesaro
(
)
18:30
EA7 Olimpia Milano
(
)
 
Vanoli Basket Cremona
(
)
18:30
Grissin Bon Reggio Emilia
(
)
 
UR Venezia
(
)
18:30
Happy Casa Brindisi
(
)
 
Varese
(
)
18:30
Pallacanestro Cantu
(
)
 
Dinamo Sassari
(
)
18:30
Pallacanestro Trieste 2004
(
)
 
Fortitudo Bologna
(
)
Canc.
Universo Treviso Basket
(
)
 
Virtus Roma
(
)
18:30
Virtus Bologna
(
)
 
Dolomiti Energia Trento
(
)