LiveScore.com : Hockey Livescore

Russia Hockey Scores (powered by LiveScore)

Russia - MHL - Results
November 26
FT
Omskie Yastreby
6
(
2
1
3
)
 
Reaktor
3
(
0
2
1
)
FT
Sibirskie Snaipery
1
(
0
0
1
)
 
Sputnik Almetyevsk
2
(
2
0
0
)
FT
Stalnye Lisy
1
(
1
0
0
)
 
Avto Yekaterinburg
5
(
1
2
2
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Sputnik Almetyevsk
(
)
FT
Loko
5
(
3
1
1
)
 
Almaz
2
(
1
1
0
)
FT
Kapitan Stupino
0
(
0
0
0
)
 
Krasnaya Armiya
3
(
0
1
2
)
FT
Russkie Vityazi
3
(
0
3
0
)
 
Atlanty
5
(
0
4
1
)
FT
HC Riga
7
(
1
3
3
)
 
Amurskie Tigry
3
(
1
2
0
)
November 25
FT
Omskie Yastreby
9
(
0
5
4
)
 
Reaktor
1
(
0
0
1
)
FT
Sibirskie Snaipery
2
(
1
1
0
)
 
Sputnik Almetyevsk
3
(
1
0
2
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Sputnik Almetyevsk
(
)
FT
Kapitan Stupino
1
(
1
0
0
)
 
Krasnaya Armiya
4
(
2
0
2
)
AP
Russkie Vityazi
2
(
1
1
0
0
0
)
 
Atlanty
3
(
0
1
1
0
1
)
OT
HC Riga
1
(
0
0
1
0
)
 
Amurskie Tigry
2
(
0
0
1
1
)
November 24
FT
Kuznetskie Medvedi
0
(
0
0
0
)
 
Sarmaty
1
(
0
1
0
)
FT
MHC Dynamo
3
(
1
0
2
)
 
MHC Spartak
1
(
1
0
0
)
FT
SKA-1946
4
(
2
1
1
)
 
Mikhaylov Academy
0
(
0
0
0
)
November 23
FT
SKA-1946
5
(
1
2
2
)
 
Mikhaylov Academy
1
(
1
0
0
)
FT
Kuznetskie Medvedi
1
(
1
0
0
)
 
Sarmaty
3
(
1
2
0
)
FT
MHC Dynamo
5
(
2
2
1
)
 
MHC Spartak
2
(
1
1
0
)
November 22
FT
Avto Yekaterinburg
4
(
0
2
2
)
 
Tyumensky Legion
1
(
1
0
0
)
FT
Tolpar
4
(
0
2
2
)
 
Mamonty Yugry
2
(
2
0
0
)
AP
Atlanty
3
(
0
1
2
0
0
)
 
Krylya Sovetov
4
(
1
2
0
0
1
)
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
3
(
1
2
0
)
 
Tayfun
2
(
1
1
0
)
FT
SKA-Varyagi
3
(
1
1
1
)
 
Sakhalinskie Akuly
1
(
0
1
0
)
November 21
FT
Tolpar
2
(
1
1
0
)
 
Mamonty Yugry
1
(
0
0
1
)
FT
Atlanty
3
(
0
2
1
)
 
Krylya Sovetov
2
(
0
1
1
)
FT
Chaika
5
(
0
2
3
)
 
Omskie Yastreby
2
(
0
1
1
)
AP
Dynamo St. Petersburg Juniors
1
(
1
0
0
0
0
)
 
Tayfun
2
(
0
0
1
0
1
)
FT
Irbis Kazan
6
(
2
1
3
)
 
Sibirskie Snaipery
1
(
0
1
0
)
FT
Krasnaya Armiya
7
(
1
5
1
)
 
Amurskie Tigry
1
(
1
0
0
)
FT
SKA-Varyagi
3
(
0
1
2
)
 
Sakhalinskie Akuly
0
(
0
0
0
)
FT
Sputnik Almetyevsk
2
(
2
0
0
)
 
Kuznetskie Medvedi
1
(
0
1
0
)
Canc.
Irbis Kazan
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
November 20
FT
Ladya Togliatti Juniors
3
(
2
0
1
)
 
Belye Medvedi
0
(
0
0
0
)
FT
Avto Yekaterinburg
1
(
0
1
0
)
 
Tyumensky Legion
3
(
1
1
1
)
FT
Sarmaty
2
(
0
2
0
)
 
Stalnye Lisy
4
(
1
2
1
)
FT
Chaika
4
(
3
1
0
)
 
Omskie Yastreby
2
(
0
2
0
)
FT
Irbis Kazan
4
(
0
0
4
)
 
Sibirskie Snaipery
2
(
1
1
0
)
Canc.
Irbis Kazan
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
FT
Krasnaya Armiya
6
(
2
2
2
)
 
Amurskie Tigry
3
(
1
2
0
)
FT
Sputnik Almetyevsk
7
(
3
3
1
)
 
Kuznetskie Medvedi
0
(
0
0
0
)
FT
MHC Dynamo
3
(
1
1
1
)
 
Mikhaylov Academy
2
(
0
2
0
)
AP
SKA-1946
1
(
0
0
0
0
1
)
 
MHC Spartak
0
(
0
0
0
0
0
)
November 19
FT
Ladya Togliatti Juniors
2
(
1
1
0
)
 
Belye Medvedi
5
(
2
1
2
)
FT
Sarmaty
3
(
2
0
1
)
 
Stalnye Lisy
1
(
1
0
0
)
FT
MHC Dynamo
5
(
1
2
2
)
 
Mikhaylov Academy
1
(
0
0
1
)
FT
Russkie Vityazi
2
(
1
0
1
)
 
Kapitan Stupino
1
(
0
0
1
)
FT
SKA-1946
9
(
2
4
3
)
 
MHC Spartak
1
(
0
0
1
)
November 18
FT
HC Riga
1
(
0
1
0
)
 
Loko
3
(
0
1
2
)
FT
Tolpar
3
(
3
0
0
)
 
Tyumensky Legion
2
(
2
0
0
)
FT
Avto Yekaterinburg
6
(
1
3
2
)
 
Mamonty Yugry
2
(
0
1
1
)
AP
Dynamo St. Petersburg Juniors
1
(
0
0
1
0
0
)
 
Sakhalinskie Akuly
2
(
0
1
0
0
1
)
FT
Russkie Vityazi
4
(
1
1
2
)
 
Kapitan Stupino
2
(
1
1
0
)
FT
SKA-Varyagi
5
(
1
2
2
)
 
Tayfun
0
(
0
0
0
)
November 17
FT
SKA-Varyagi
3
(
0
0
3
)
 
Tayfun
1
(
0
1
0
)
FT
Tolpar
8
(
2
3
3
)
 
Tyumensky Legion
1
(
0
0
1
)
OT
Avto Yekaterinburg
2
(
0
0
1
1
)
 
Mamonty Yugry
1
(
1
0
0
0
)
FT
Chaika
6
(
3
1
2
)
 
Sibirskie Snaipery
2
(
1
1
0
)
Canc.
Chaika
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
FT
Irbis Kazan
3
(
1
2
0
)
 
Omskie Yastreby
0
(
0
0
0
)
FT
Krasnaya Armiya
2
(
0
1
1
)
 
Krylya Sovetov
1
(
0
0
1
)
AP
Reaktor
6
(
2
1
2
0
1
)
 
Kuznetskie Medvedi
5
(
1
3
1
0
0
)
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
4
(
2
1
1
)
 
Sakhalinskie Akuly
1
(
1
0
0
)
FT
Atlanty
6
(
2
1
3
)
 
Amurskie Tigry
2
(
0
1
1
)
FT
HC Riga
0
(
0
0
0
)
 
Loko
2
(
2
0
0
)
November 16
FT
Ladya Togliatti Juniors
0
(
0
0
0
)
 
Stalnye Lisy
4
(
1
1
2
)
FT
Sarmaty
2
(
1
0
1
)
 
Belye Medvedi
3
(
0
1
2
)
FT
Chaika
6
(
2
2
2
)
 
Sibirskie Snaipery
1
(
0
0
1
)
Canc.
Chaika
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
FT
Krasnaya Armiya
1
(
1
0
0
)
 
Krylya Sovetov
0
(
0
0
0
)
FT
Reaktor
5
(
1
2
2
)
 
Kuznetskie Medvedi
4
(
1
1
2
)
FT
Atlanty
5
(
2
1
2
)
 
Amurskie Tigry
3
(
1
1
1
)
November 15
OT
Irbis Kazan
1
(
0
1
0
0
)
 
Omskie Yastreby
2
(
1
0
0
1
)
AP
Ladya Togliatti Juniors
4
(
1
3
0
0
0
)
 
Stalnye Lisy
5
(
1
2
1
0
1
)
FT
SKA-Varyagi
3
(
0
1
2
)
 
SKA-1946
1
(
0
0
1
)
FT
Sarmaty
1
(
0
1
0
)
 
Belye Medvedi
5
(
1
3
1
)
November 14
OT
Kapitan Stupino
3
(
0
1
1
1
)
 
HC Riga
2
(
0
1
1
0
)
AP
MHC Spartak
2
(
0
1
1
0
0
)
 
Sakhalinskie Akuly
3
(
2
0
0
0
1
)
FT
Reaktor
1
(
0
0
1
)
 
Sputnik Almetyevsk
4
(
2
2
0
)
FT
Mikhaylov Academy
2
(
1
0
1
)
 
Tayfun
4
(
1
2
1
)
November 13
FT
Kuznetskie Medvedi
0
(
0
0
0
)
 
Chaika
5
(
1
3
1
)
FT
MHC Spartak
3
(
2
1
)
 
Sakhalinskie Akuly
2
(
1
1
)
FT
Reaktor
2
(
1
1
0
)
 
Sputnik Almetyevsk
3
(
0
1
2
)
FT
Kapitan Stupino
7
(
3
1
3
)
 
HC Riga
3
(
1
0
2
)
FT
MHC Dynamo
4
(
0
3
1
)
 
Loko
1
(
1
0
0
)
FT
Mikhaylov Academy
1
(
0
1
0
)
 
Tayfun
3
(
2
0
1
)
FT
SKA-1946
3
(
1
0
2
)
 
Almaz
1
(
0
0
1
)
November 12
OT
Kuznetskie Medvedi
1
(
0
1
0
0
)
 
Chaika
2
(
0
1
0
1
)
FT
MHC Dynamo
4
(
2
2
0
)
 
Loko
3
(
1
0
2
)
FT
SKA-1946
4
(
1
1
2
)
 
Almaz
2
(
0
1
1
)
November 11
OT
Dynamo St. Petersburg Juniors
1
(
1
0
0
0
)
 
Krylya Sovetov
2
(
0
1
0
1
)
FT
Atlanty
2
(
1
1
0
)
 
Krasnaya Armiya
1
(
0
0
1
)
FT
SKA-Varyagi
(
)
 
Amurskie Tigry
(
)
November 10
FT
MHC Spartak
3
(
2
0
1
)
 
Tayfun
5
(
1
3
1
)
FT
Kuznetskie Medvedi
1
(
0
1
0
)
 
Irbis Kazan
2
(
0
2
0
)
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
3
(
0
1
2
)
 
Krylya Sovetov
1
(
1
0
0
)
FT
Atlanty
1
(
1
0
0
)
 
Krasnaya Armiya
7
(
1
2
4
)
FT
Mikhaylov Academy
2
(
1
1
0
)
 
Sakhalinskie Akuly
5
(
1
2
2
)
FT
SKA-Varyagi
4
(
3
1
0
)
 
Amurskie Tigry
2
(
0
2
0
)
November 9
FT
Tyumensky Legion
3
(
1
0
2
)
 
Omskie Yastreby
4
(
1
1
2
)
FT
Kuznetskie Medvedi
0
(
0
0
0
)
 
Irbis Kazan
1
(
1
0
0
)
FT
MHC Spartak
4
(
2
1
1
)
 
Tayfun
0
(
0
0
0
)
OT
Mamonty Yugry
4
(
0
3
0
1
)
 
Sibirskie Snaipery
3
(
2
0
1
0
)
Canc.
Mamonty Yugry
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
FT
Reaktor
3
(
1
1
1
)
 
Belye Medvedi
8
(
1
4
3
)
FT
Sputnik Almetyevsk
4
(
0
1
3
)
 
Stalnye Lisy
2
(
0
1
1
)
FT
MHC Dynamo
4
(
1
0
3
)
 
Almaz
1
(
1
0
0
)
OT
Mikhaylov Academy
3
(
1
0
2
0
)
 
Sakhalinskie Akuly
4
(
1
0
2
1
)
FT
SKA-1946
3
(
1
1
1
)
 
Loko
4
(
0
1
3
)
November 8
OT
Mamonty Yugry
2
(
0
2
0
0
)
 
Sibirskie Snaipery
3
(
0
2
0
1
)
FT
Sarmaty
2
(
1
0
1
)
 
Avto Yekaterinburg
4
(
1
1
2
)
FT
Tyumensky Legion
1
(
0
0
1
)
 
Omskie Yastreby
2
(
1
1
0
)
FT
Ladya Togliatti Juniors
5
(
1
4
0
)
 
Tolpar
3
(
2
0
1
)
FT
MHC Dynamo
4
(
0
2
2
)
 
Almaz
2
(
0
1
1
)
FT
Reaktor
2
(
1
0
1
)
 
Belye Medvedi
3
(
2
0
1
)
FT
SKA-1946
2
(
0
1
1
)
 
Loko
1
(
0
0
1
)
FT
Sputnik Almetyevsk
3
(
0
0
3
)
 
Stalnye Lisy
4
(
1
2
1
)
Canc.
Mamonty Yugry
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
November 7
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
4
(
3
0
1
)
 
Amurskie Tigry
1
(
0
0
1
)
FT
Ladya Togliatti Juniors
2
(
1
0
1
)
 
Tolpar
3
(
1
0
2
)
FT
SKA-Varyagi
1
(
0
0
1
)
 
Krylya Sovetov
2
(
0
1
1
)
FT
Sarmaty
0
(
0
0
0
)
 
Avto Yekaterinburg
3
(
1
2
0
)
November 6
AP
Krasnaya Armiya
3
(
1
2
0
0
0
)
 
Tayfun
4
(
1
0
2
0
1
)
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
5
(
1
2
2
)
 
Amurskie Tigry
2
(
0
2
0
)
FT
Atlanty
3
(
2
0
1
)
 
Sakhalinskie Akuly
1
(
0
0
1
)
FT
SKA-Varyagi
2
(
2
0
0
)
 
Krylya Sovetov
4
(
2
1
1
)
November 5
OT
Tyumensky Legion
3
(
0
0
3
0
)
 
Sibirskie Snaipery
4
(
2
1
0
1
)
OT
Krasnaya Armiya
4
(
1
2
0
1
)
 
Tayfun
3
(
0
3
0
0
)
AP
Mamonty Yugry
2
(
1
0
1
0
0
)
 
Omskie Yastreby
3
(
1
0
1
0
1
)
FT
Reaktor
2
(
0
1
1
)
 
Stalnye Lisy
6
(
1
4
1
)
FT
Sputnik Almetyevsk
2
(
0
1
1
)
 
Belye Medvedi
3
(
0
1
2
)
Canc.
Tyumensky Legion
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
FT
Loko
2
(
1
1
0
)
 
Russkie Vityazi
4
(
0
2
2
)
FT
Almaz
3
(
2
0
1
)
 
MHC Spartak
1
(
0
0
1
)
FT
Atlanty
5
(
1
3
1
)
 
Sakhalinskie Akuly
2
(
0
1
1
)
OT
HC Riga
4
(
1
1
1
1
)
 
SKA-1946
3
(
1
1
1
0
)
November 4
FT
Mamonty Yugry
3
(
2
1
)
 
Omskie Yastreby
2
(
2
0
)
AP
Tyumensky Legion
5
(
1
1
2
0
1
)
 
Sibirskie Snaipery
4
(
1
2
1
0
0
)
FT
Ladya Togliatti Juniors
0
(
0
0
0
)
 
Avto Yekaterinburg
4
(
2
2
0
)
FT
Loko
4
(
2
1
1
)
 
Russkie Vityazi
2
(
1
1
0
)
OT
Reaktor
2
(
1
0
0
1
)
 
Stalnye Lisy
1
(
0
0
1
0
)
FT
Sputnik Almetyevsk
0
(
0
0
0
)
 
Belye Medvedi
5
(
2
2
1
)
FT
Almaz
5
(
3
0
2
)
 
MHC Spartak
2
(
0
1
1
)
FT
Sarmaty
1
(
0
0
1
)
 
Tolpar
6
(
2
3
1
)
Canc.
Tyumensky Legion
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
FT
HC Riga
2
(
2
0
)
 
SKA-1946
4
(
2
2
)
November 3
FT
Ladya Togliatti Juniors
1
(
0
1
0
)
 
Avto Yekaterinburg
3
(
0
0
3
)
FT
Sarmaty
2
(
0
1
1
)
 
Tolpar
3
(
1
1
1
)
November 2
FT
Chaika
3
(
1
0
2
)
 
Stalnye Lisy
4
(
1
3
0
)
FT
Krasnaya Armiya
4
(
1
2
1
)
 
Sakhalinskie Akuly
1
(
0
1
0
)
FT
MHC Spartak
3
(
1
2
0
)
 
Mikhaylov Academy
0
(
0
0
0
)
FT
Atlanty
5
(
2
1
2
)
 
Tayfun
2
(
1
0
1
)
November 1
FT
Atlanty
9
(
4
2
3
)
 
Tayfun
2
(
0
0
2
)
FT
Krasnaya Armiya
2
(
0
2
0
)
 
Sakhalinskie Akuly
1
(
0
1
0
)
FT
MHC Spartak
9
(
2
3
4
)
 
Mikhaylov Academy
1
(
0
0
1
)
October 31
FT
Amurskie Tigry
1
(
0
1
0
)
 
HC Riga
4
(
0
0
4
)
FT
Chaika
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
FT
Irbis Kazan
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
FT
SKA-Varyagi
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
October 30
AP
Tyumensky Legion
1
(
1
0
0
0
0
)
 
Kuznetskie Medvedi
2
(
1
0
0
0
1
)
FT
Amurskie Tigry
2
(
0
1
1
)
 
HC Riga
4
(
1
2
1
)
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
5
(
1
3
1
)
 
Russkie Vityazi
4
(
2
1
1
)
FT
Irbis Kazan
7
(
1
4
2
)
 
Belye Medvedi
5
(
0
4
1
)
FT
SKA-Varyagi
4
(
3
1
0
)
 
Kapitan Stupino
3
(
0
2
1
)
October 29
AP
Tyumensky Legion
1
(
0
1
0
0
0
)
 
Kuznetskie Medvedi
2
(
0
1
0
0
1
)
FT
Reaktor
1
(
0
1
0
)
 
Tolpar
12
(
2
5
5
)
FT
Sputnik Almetyevsk
3
(
1
0
2
)
 
Avto Yekaterinburg
1
(
1
0
0
)
OT
SKA-1946
2
(
1
1
0
0
)
 
MHC Dynamo
3
(
1
0
1
1
)
October 28
FT
SKA-1946
0
(
0
0
0
)
 
MHC Dynamo
5
(
0
3
2
)
FT
Sputnik Almetyevsk
1
(
0
0
1
)
 
Avto Yekaterinburg
2
(
1
1
0
)
AP
Sibirskie Snaipery
4
(
1
1
1
0
1
)
 
Ladya Togliatti Juniors
3
(
2
1
0
0
0
)
FT
Irbis Kazan
2
(
1
0
1
)
 
Stalnye Lisy
5
(
1
1
3
)
FT
MHC Spartak
3
(
0
1
2
)
 
Krasnaya Armiya
1
(
0
1
0
)
FT
Reaktor
2
(
1
0
1
)
 
Tolpar
4
(
1
1
2
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Ladya Togliatti Juniors
(
)
OT
Mikhaylov Academy
3
(
0
3
0
0
)
 
Atlanty
4
(
3
0
0
1
)