Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Austria Soccer Scores (powered by LiveScore)

Austria - 2. Liga - Fixtures
March 2
17:30
SV Horn
SK Austria Klagenfurt
March 5
16:00
Amstetten
SV Lafnitz
17:30
Austria Lustenau
BW Linz
17:30
FC Juniors OOe
SK Rapid Wien II
17:30
Floridsdorfer AC
FC Wacker Innsbruck
17:30
Kapfenberger SV
Vorwaerts Steyr
March 6
13:30
SK Austria Klagenfurt
Dornbirn
March 7
09:30
Grazer AK
Austria Wien (A)
10:00
FC Liefering
SV Horn
March 12
17:30
Austria Wien (A)
SK Austria Klagenfurt
17:30
BW Linz
Kapfenberger SV
17:30
FC Juniors OOe
Austria Lustenau
17:30
SV Lafnitz
SV Horn
19:25
Vorwaerts Steyr
Grazer AK
March 13
13:30
Dornbirn
Amstetten
13:30
Floridsdorfer AC
SK Rapid Wien II
March 14
09:30
FC Wacker Innsbruck
FC Liefering
March 19
17:30
Amstetten
BW Linz
17:30
FC Liefering
FC Juniors OOe
17:30
Kapfenberger SV
Floridsdorfer AC
17:30
SV Horn
Austria Wien (A)
19:25
Grazer AK
SV Lafnitz
March 20
11:30
SK Rapid Wien II
Dornbirn
14:30
SK Austria Klagenfurt
Vorwaerts Steyr
March 21
09:30
Austria Lustenau
FC Wacker Innsbruck
April 2
16:30
Austria Wien (A)
Kapfenberger SV
16:30
Dornbirn
BW Linz
16:30
FC Juniors OOe
SV Horn
16:30
FC Wacker Innsbruck
Amstetten
16:30
Floridsdorfer AC
SK Austria Klagenfurt
16:30
Grazer AK
FC Liefering
16:30
SV Lafnitz
SK Rapid Wien II
16:30
Vorwaerts Steyr
Austria Lustenau
April 5
08:30
Kapfenberger SV
FC Juniors OOe
08:30
SK Austria Klagenfurt
SV Lafnitz
09:00
FC Liefering
Floridsdorfer AC
10:30
SK Rapid Wien II
Vorwaerts Steyr
12:30
Austria Lustenau
Austria Wien (A)
12:30
SV Horn
Dornbirn
14:30
BW Linz
FC Wacker Innsbruck
16:30
Amstetten
Grazer AK
April 9
16:30
Austria Wien (A)
Floridsdorfer AC
16:30
BW Linz
Grazer AK
16:30
FC Juniors OOe
Amstetten
16:30
FC Wacker Innsbruck
Dornbirn
16:30
SK Austria Klagenfurt
Kapfenberger SV
16:30
Vorwaerts Steyr
SV Horn
April 10
12:30
Austria Lustenau
SK Rapid Wien II
12:30
SV Lafnitz
FC Liefering
April 13
16:30
Amstetten
SK Austria Klagenfurt
16:30
Dornbirn
Austria Lustenau
16:30
Floridsdorfer AC
Vorwaerts Steyr
16:30
Grazer AK
FC Juniors OOe
16:30
Kapfenberger SV
SV Lafnitz
16:30
SK Rapid Wien II
BW Linz
16:30
SV Horn
FC Wacker Innsbruck
April 14
16:30
FC Liefering
Austria Wien (A)
April 16
16:30
Austria Lustenau
Kapfenberger SV
16:30
SK Austria Klagenfurt
Grazer AK
April 17
12:30
Amstetten
FC Liefering
12:30
Austria Wien (A)
FC Wacker Innsbruck
12:30
FC Juniors OOe
Floridsdorfer AC
12:30
SV Lafnitz
Dornbirn
18:30
BW Linz
Vorwaerts Steyr
April 18
09:30
SK Rapid Wien II
SV Horn
April 23
16:30
Austria Wien (A)
Amstetten
16:30
FC Wacker Innsbruck
SK Austria Klagenfurt
16:30
Floridsdorfer AC
Austria Lustenau
16:30
Grazer AK
SK Rapid Wien II
16:30
SV Horn
BW Linz
16:30
Vorwaerts Steyr
SV Lafnitz
April 24
12:30
Dornbirn
FC Juniors OOe
12:30
Kapfenberger SV
FC Liefering
April 30
16:30
Amstetten
Kapfenberger SV
16:30
BW Linz
Floridsdorfer AC
16:30
FC Juniors OOe
Vorwaerts Steyr
16:30
FC Liefering
Dornbirn
16:30
Grazer AK
SV Horn
16:30
SK Rapid Wien II
FC Wacker Innsbruck
16:30
SV Lafnitz
Austria Wien (A)
May 1
12:30
Austria Lustenau
SK Austria Klagenfurt
May 7
16:30
BW Linz
SV Lafnitz
16:30
FC Wacker Innsbruck
Grazer AK
16:30
Floridsdorfer AC
SV Horn
16:30
Kapfenberger SV
SK Rapid Wien II
16:30
SK Austria Klagenfurt
FC Juniors OOe
16:30
Vorwaerts Steyr
FC Liefering
May 8
12:30
Austria Lustenau
Amstetten
12:30
Austria Wien (A)
Dornbirn
May 12
16:30
Amstetten
Floridsdorfer AC
16:30
FC Juniors OOe
BW Linz
16:30
FC Liefering
SK Austria Klagenfurt
16:30
Grazer AK
Austria Lustenau
16:30
SK Rapid Wien II
Austria Wien (A)
16:30
SV Horn
Kapfenberger SV
16:30
SV Lafnitz
FC Wacker Innsbruck
May 13
08:30
Dornbirn
Vorwaerts Steyr
May 16
17:10
Amstetten
SK Rapid Wien II
17:10
Austria Lustenau
FC Liefering
17:10
BW Linz
Austria Wien (A)
17:10
FC Juniors OOe
SV Lafnitz
17:10
Floridsdorfer AC
Grazer AK
17:10
Kapfenberger SV
Dornbirn
17:10
SK Austria Klagenfurt
SV Horn
17:10
Vorwaerts Steyr
FC Wacker Innsbruck
May 23
17:10
Austria Wien (A)
Vorwaerts Steyr
17:10
Dornbirn
Floridsdorfer AC
17:10
FC Liefering
BW Linz
17:10
FC Wacker Innsbruck
FC Juniors OOe
17:10
Grazer AK
Kapfenberger SV
17:10
SK Rapid Wien II
SK Austria Klagenfurt
17:10
SV Horn
Amstetten
17:10
SV Lafnitz
Austria Lustenau