Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Austria Soccer Scores (powered by LiveScore)

Austria - Erste Liga - Fixtures
September 25
16:30
FC Liefering
FC Wacker Innsbruck
16:30
Kapfenberger SV
BW Linz
16:30
SK Austria Klagenfurt
Austria Wien (A)
16:30
SV Horn
SV Lafnitz
18:25
Grazer AK
Vorwaerts Steyr
September 26
12:00
Austria Lustenau
FC Juniors OOe
18:00
Amstetten
Dornbirn
September 27
08:30
SK Rapid Wien II
Floridsdorfer AC
September 29
16:30
Austria Wien (A)
SV Horn
16:30
BW Linz
Amstetten
16:30
FC Juniors OOe
FC Liefering
16:30
SV Lafnitz
Grazer AK
18:25
FC Wacker Innsbruck
Austria Lustenau
September 30
16:30
Dornbirn
SK Rapid Wien II
16:30
Floridsdorfer AC
Kapfenberger SV
18:25
Vorwaerts Steyr
SK Austria Klagenfurt
October 2
16:30
FC Liefering
Grazer AK
16:30
SV Horn
FC Juniors OOe
18:25
Amstetten
FC Wacker Innsbruck
October 3
10:30
SK Rapid Wien II
SV Lafnitz
12:30
Austria Lustenau
Vorwaerts Steyr
12:30
BW Linz
Dornbirn
12:30
Kapfenberger SV
Austria Wien (A)
October 4
08:30
SK Austria Klagenfurt
Floridsdorfer AC
October 23
16:30
Austria Wien (A)
Austria Lustenau
16:30
Dornbirn
SV Horn
16:30
FC Juniors OOe
Kapfenberger SV
16:30
FC Wacker Innsbruck
BW Linz
16:30
Floridsdorfer AC
FC Liefering
16:30
Grazer AK
Amstetten
16:30
SV Lafnitz
SK Austria Klagenfurt
16:30
Vorwaerts Steyr
SK Rapid Wien II
October 26
09:30
Dornbirn
FC Wacker Innsbruck
09:30
Kapfenberger SV
SK Austria Klagenfurt
09:30
SK Rapid Wien II
Austria Lustenau
13:30
FC Liefering
SV Lafnitz
14:00
Floridsdorfer AC
Austria Wien (A)
16:00
Grazer AK
BW Linz
17:30
Amstetten
FC Juniors OOe
17:30
SV Horn
Vorwaerts Steyr
October 30
17:30
Austria Lustenau
Dornbirn
17:30
BW Linz
SK Rapid Wien II
17:30
FC Juniors OOe
Grazer AK
17:30
FC Wacker Innsbruck
SV Horn
17:30
SV Lafnitz
Kapfenberger SV
17:30
Vorwaerts Steyr
Floridsdorfer AC
October 31
13:30
Austria Wien (A)
FC Liefering
13:30
SK Austria Klagenfurt
Amstetten
November 6
17:30
FC Wacker Innsbruck
Austria Wien (A)
17:30
Floridsdorfer AC
FC Juniors OOe
17:30
Grazer AK
SK Austria Klagenfurt
17:30
Kapfenberger SV
Austria Lustenau
17:30
SV Horn
SK Rapid Wien II
17:30
Vorwaerts Steyr
BW Linz
November 7
13:30
Dornbirn
SV Lafnitz
November 8
11:30
FC Liefering
Amstetten
November 20
17:30
Amstetten
Austria Wien (A)
17:30
Austria Lustenau
Floridsdorfer AC
17:30
BW Linz
SV Horn
17:30
FC Liefering
Kapfenberger SV
17:30
SK Rapid Wien II
Grazer AK
17:30
SV Lafnitz
Vorwaerts Steyr
November 21
13:30
FC Juniors OOe
Dornbirn
13:30
SK Austria Klagenfurt
FC Wacker Innsbruck
November 27
17:30
Austria Wien (A)
SV Lafnitz
17:30
Floridsdorfer AC
BW Linz
17:30
Kapfenberger SV
Amstetten
17:30
SV Horn
Grazer AK
November 28
13:30
Dornbirn
FC Liefering
13:30
FC Wacker Innsbruck
SK Rapid Wien II
13:30
SK Austria Klagenfurt
Austria Lustenau
13:30
Vorwaerts Steyr
FC Juniors OOe
December 4
17:30
Amstetten
Austria Lustenau
17:30
FC Juniors OOe
SK Austria Klagenfurt
17:30
Grazer AK
FC Wacker Innsbruck
17:30
SK Rapid Wien II
Kapfenberger SV
17:30
SV Horn
Floridsdorfer AC
17:30
SV Lafnitz
BW Linz
December 5
13:30
Dornbirn
Austria Wien (A)
13:30
FC Liefering
Vorwaerts Steyr
December 11
17:30
Austria Lustenau
Grazer AK
17:30
Austria Wien (A)
SK Rapid Wien II
17:30
BW Linz
FC Juniors OOe
17:30
FC Wacker Innsbruck
SV Lafnitz
17:30
Floridsdorfer AC
Amstetten
17:30
Kapfenberger SV
SV Horn
December 12
13:30
Vorwaerts Steyr
Dornbirn
December 13
13:30
SK Austria Klagenfurt
FC Liefering
February 12, 2021
18:10
Austria Wien (A)
BW Linz
18:10
Dornbirn
Kapfenberger SV
18:10
FC Liefering
Austria Lustenau
18:10
FC Wacker Innsbruck
Vorwaerts Steyr
18:10
Grazer AK
Floridsdorfer AC
18:10
SK Rapid Wien II
Amstetten
18:10
SV Horn
SK Austria Klagenfurt
18:10
SV Lafnitz
FC Juniors OOe
February 19, 2021
18:10
Amstetten
SV Horn
18:10
Austria Lustenau
SV Lafnitz
18:10
BW Linz
FC Liefering
18:10
FC Juniors OOe
FC Wacker Innsbruck
18:10
Floridsdorfer AC
Dornbirn
18:10
Kapfenberger SV
Grazer AK
18:10
SK Austria Klagenfurt
SK Rapid Wien II
18:10
Vorwaerts Steyr
Austria Wien (A)
February 26, 2021
18:10
Austria Wien (A)
FC Juniors OOe
18:10
BW Linz
SK Austria Klagenfurt
18:10
Dornbirn
Grazer AK
18:10
FC Wacker Innsbruck
Kapfenberger SV
18:10
SK Rapid Wien II
FC Liefering
18:10
SV Horn
Austria Lustenau
18:10
SV Lafnitz
Floridsdorfer AC
18:10
Vorwaerts Steyr
Amstetten
March 5, 2021
18:10
Amstetten
SV Lafnitz
18:10
Austria Lustenau
BW Linz
18:10
FC Juniors OOe
SK Rapid Wien II
18:10
FC Liefering
SV Horn
18:10
Floridsdorfer AC
FC Wacker Innsbruck
18:10
Grazer AK
Austria Wien (A)
18:10
Kapfenberger SV
Vorwaerts Steyr
18:10
SK Austria Klagenfurt
Dornbirn
March 12, 2021
18:10
Austria Wien (A)
SK Austria Klagenfurt
18:10
BW Linz
Kapfenberger SV
18:10
Dornbirn
Amstetten
18:10
FC Juniors OOe
Austria Lustenau
18:10
FC Wacker Innsbruck
FC Liefering
18:10
Floridsdorfer AC
SK Rapid Wien II
18:10
SV Lafnitz
SV Horn
18:10
Vorwaerts Steyr
Grazer AK
March 19, 2021
18:10
Amstetten
BW Linz
18:10
Austria Lustenau
FC Wacker Innsbruck
18:10
FC Liefering
FC Juniors OOe
18:10
Grazer AK
SV Lafnitz
18:10
Kapfenberger SV
Floridsdorfer AC
18:10
SK Austria Klagenfurt
Vorwaerts Steyr
18:10
SK Rapid Wien II
Dornbirn
18:10
SV Horn
Austria Wien (A)
April 2, 2021
17:10
Austria Wien (A)
Kapfenberger SV
17:10
Dornbirn
BW Linz
17:10
FC Juniors OOe
SV Horn
17:10
FC Wacker Innsbruck
Amstetten
17:10
Floridsdorfer AC
SK Austria Klagenfurt
17:10
Grazer AK
FC Liefering
17:10
SV Lafnitz
SK Rapid Wien II
17:10
Vorwaerts Steyr
Austria Lustenau
April 5, 2021
17:10
Amstetten
Grazer AK
17:10
Austria Lustenau
Austria Wien (A)
17:10
BW Linz
FC Wacker Innsbruck
17:10
FC Liefering
Floridsdorfer AC
17:10
Kapfenberger SV
FC Juniors OOe
17:10
SK Austria Klagenfurt
SV Lafnitz
17:10
SK Rapid Wien II
Vorwaerts Steyr
17:10
SV Horn
Dornbirn
April 9, 2021
17:10
Austria Lustenau
SK Rapid Wien II
17:10
Austria Wien (A)
Floridsdorfer AC
17:10
BW Linz
Grazer AK
17:10
FC Juniors OOe
Amstetten
17:10
FC Wacker Innsbruck
Dornbirn
17:10
SK Austria Klagenfurt
Kapfenberger SV
17:10
SV Lafnitz
FC Liefering
17:10
Vorwaerts Steyr
SV Horn
April 13, 2021
17:10
Amstetten
SK Austria Klagenfurt
17:10
Dornbirn
Austria Lustenau
17:10
FC Liefering
Austria Wien (A)
17:10
Floridsdorfer AC
Vorwaerts Steyr
17:10
Grazer AK
FC Juniors OOe
17:10
Kapfenberger SV
SV Lafnitz
17:10
SK Rapid Wien II
BW Linz
17:10
SV Horn
FC Wacker Innsbruck
April 16, 2021
17:10
Amstetten
FC Liefering
17:10
Austria Lustenau
Kapfenberger SV
17:10
Austria Wien (A)
FC Wacker Innsbruck
17:10
BW Linz
Vorwaerts Steyr
17:10
FC Juniors OOe
Floridsdorfer AC
17:10
SK Austria Klagenfurt
Grazer AK
17:10
SK Rapid Wien II
SV Horn
17:10
SV Lafnitz
Dornbirn
April 23, 2021
17:10
Austria Wien (A)
Amstetten
17:10
Dornbirn
FC Juniors OOe
17:10
FC Wacker Innsbruck
SK Austria Klagenfurt
17:10
Floridsdorfer AC
Austria Lustenau
17:10
Grazer AK
SK Rapid Wien II
17:10
Kapfenberger SV
FC Liefering
17:10
SV Horn
BW Linz
17:10
Vorwaerts Steyr
SV Lafnitz
April 30, 2021
17:10
Amstetten
Kapfenberger SV
17:10
Austria Lustenau
SK Austria Klagenfurt
17:10
BW Linz
Floridsdorfer AC
17:10
FC Juniors OOe
Vorwaerts Steyr
17:10
FC Liefering
Dornbirn
17:10
Grazer AK
SV Horn
17:10
SK Rapid Wien II
FC Wacker Innsbruck
17:10
SV Lafnitz
Austria Wien (A)
May 7, 2021
17:10
Austria Lustenau
Amstetten
17:10
Austria Wien (A)
Dornbirn
17:10
BW Linz
SV Lafnitz
17:10
FC Wacker Innsbruck
Grazer AK
17:10
Floridsdorfer AC
SV Horn
17:10
Kapfenberger SV
SK Rapid Wien II
17:10
SK Austria Klagenfurt
FC Juniors OOe
17:10
Vorwaerts Steyr
FC Liefering
May 12, 2021
17:10
Amstetten
Floridsdorfer AC
17:10
Dornbirn
Vorwaerts Steyr
17:10
FC Juniors OOe
BW Linz
17:10
FC Liefering
SK Austria Klagenfurt
17:10
Grazer AK
Austria Lustenau
17:10
SK Rapid Wien II
Austria Wien (A)
17:10
SV Horn
Kapfenberger SV
17:10
SV Lafnitz
FC Wacker Innsbruck
May 15, 2021
17:10
Amstetten
SK Rapid Wien II
17:10
Austria Lustenau
FC Liefering
17:10
BW Linz
Austria Wien (A)
17:10
FC Juniors OOe
SV Lafnitz
17:10
Floridsdorfer AC
Grazer AK
17:10
Kapfenberger SV
Dornbirn
17:10
SK Austria Klagenfurt
SV Horn
17:10
Vorwaerts Steyr
FC Wacker Innsbruck
May 21, 2021
17:10
Austria Wien (A)
Vorwaerts Steyr
17:10
Dornbirn
Floridsdorfer AC
17:10
FC Liefering
BW Linz
17:10
FC Wacker Innsbruck
FC Juniors OOe
17:10
Grazer AK
Kapfenberger SV
17:10
SK Rapid Wien II
SK Austria Klagenfurt
17:10
SV Horn
Amstetten
17:10
SV Lafnitz
Austria Lustenau