Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Germany Soccer Scores (powered by LiveScore)

Germany - 3rd Liga - Fixtures
January 22
18:00
Tuerkguecue Muenchen
Bayern Munich II
January 23
13:00
Duisburg
Hansa Rostock
13:00
Dynamo Dresden
Kaiserslautern
13:00
Hallescher FC
Magdeburg
13:00
SC Verl
Wehen
13:00
Unterhaching
FSV Zwickau
13:00
Viktoria Koeln 1904
Waldhof Mannheim
January 24
12:00
1860 Muenchen
Meppen
13:00
Saarbruecken
Luebeck
14:00
KFC Uerdingen
Ingolstadt
January 26
18:00
Bayern Munich II
SC Verl
18:00
FSV Zwickau
Duisburg
18:00
Kaiserslautern
Tuerkguecue Muenchen
18:00
Waldhof Mannheim
Dynamo Dresden
18:00
Wehen
Viktoria Koeln 1904
January 27
18:00
Hansa Rostock
Saarbruecken
18:00
Ingolstadt
Hallescher FC
18:00
Luebeck
Unterhaching
18:00
Magdeburg
1860 Muenchen
18:00
Meppen
KFC Uerdingen
January 29
18:00
Dynamo Dresden
Bayern Munich II
January 30
13:00
KFC Uerdingen
Hansa Rostock
13:00
Kaiserslautern
Wehen
13:00
SC Verl
Meppen
13:00
Tuerkguecue Muenchen
Waldhof Mannheim
13:00
Unterhaching
Ingolstadt
13:00
Viktoria Koeln 1904
Magdeburg
January 31
12:00
Duisburg
Luebeck
13:00
1860 Muenchen
FSV Zwickau
February 1
18:00
Hallescher FC
Saarbruecken
February 5
18:00
Hansa Rostock
SC Verl
February 6
13:00
FSV Zwickau
Hallescher FC
13:00
Ingolstadt
Viktoria Koeln 1904
13:00
Luebeck
1860 Muenchen
13:00
Magdeburg
Dynamo Dresden
13:00
Meppen
Unterhaching
13:00
Waldhof Mannheim
Kaiserslautern
February 7
12:00
Bayern Munich II
KFC Uerdingen
13:00
Wehen
Tuerkguecue Muenchen
February 8
18:00
Saarbruecken
Duisburg
February 12
18:00
Viktoria Koeln 1904
Meppen
February 13
13:00
1860 Muenchen
Hansa Rostock
13:00
Hallescher FC
Duisburg
13:00
KFC Uerdingen
FSV Zwickau
13:00
Kaiserslautern
Bayern Munich II
13:00
SC Verl
Ingolstadt
13:00
Waldhof Mannheim
Wehen
February 14
12:00
Unterhaching
Saarbruecken
13:00
Dynamo Dresden
Luebeck
February 15
18:00
Tuerkguecue Muenchen
Magdeburg
February 19
18:00
Meppen
Hallescher FC
February 20
13:00
Duisburg
Unterhaching
13:00
FSV Zwickau
Dynamo Dresden
13:00
Hansa Rostock
Waldhof Mannheim
13:00
Ingolstadt
Kaiserslautern
13:00
Luebeck
Tuerkguecue Muenchen
13:00
Saarbruecken
1860 Muenchen
February 21
12:00
Bayern Munich II
Viktoria Koeln 1904
13:00
Magdeburg
SC Verl
February 22
18:00
Wehen
KFC Uerdingen
February 26
18:00
1860 Muenchen
Unterhaching
February 27
13:00
Dynamo Dresden
Ingolstadt
13:00
Hallescher FC
Luebeck
13:00
Kaiserslautern
Meppen
13:00
SC Verl
Saarbruecken
13:00
Viktoria Koeln 1904
Hansa Rostock
13:00
Wehen
Magdeburg
February 28
12:00
Tuerkguecue Muenchen
FSV Zwickau
13:00
KFC Uerdingen
Duisburg
March 1
18:00
Waldhof Mannheim
Bayern Munich II
March 6
13:00
Bayern Munich II
Wehen
13:00
Duisburg
1860 Muenchen
13:00
FSV Zwickau
SC Verl
13:00
Hansa Rostock
Kaiserslautern
13:00
Ingolstadt
Tuerkguecue Muenchen
13:00
Luebeck
Viktoria Koeln 1904
13:00
Magdeburg
Waldhof Mannheim
13:00
Meppen
Dynamo Dresden
13:00
Unterhaching
Hallescher FC
March 7
13:00
Saarbruecken
KFC Uerdingen
March 13
13:00
Dynamo Dresden
Saarbruecken
13:00
Hallescher FC
1860 Muenchen
13:00
KFC Uerdingen
Luebeck
13:00
Kaiserslautern
FSV Zwickau
13:00
SC Verl
Unterhaching
13:00
Tuerkguecue Muenchen
Hansa Rostock
13:00
Viktoria Koeln 1904
Duisburg
13:00
Waldhof Mannheim
Meppen
13:00
Wehen
Ingolstadt
March 14
13:00
Bayern Munich II
Magdeburg
March 20
13:00
1860 Muenchen
Dynamo Dresden
13:00
Duisburg
Tuerkguecue Muenchen
13:00
FSV Zwickau
Wehen
13:00
Hansa Rostock
Hallescher FC
13:00
Ingolstadt
Waldhof Mannheim
13:00
Luebeck
SC Verl
13:00
Magdeburg
Kaiserslautern
13:00
Meppen
Bayern Munich II
13:00
Saarbruecken
Viktoria Koeln 1904
13:00
Unterhaching
KFC Uerdingen
April 3
12:00
Dynamo Dresden
Hansa Rostock
12:00
KFC Uerdingen
1860 Muenchen
12:00
Kaiserslautern
Hallescher FC
12:00
Magdeburg
Ingolstadt
12:00
SC Verl
Duisburg
12:00
Tuerkguecue Muenchen
Meppen
12:00
Viktoria Koeln 1904
Unterhaching
12:00
Waldhof Mannheim
FSV Zwickau
12:00
Wehen
Saarbruecken
April 4
12:00
Bayern Munich II
Luebeck
April 10
12:00
1860 Muenchen
SC Verl
12:00
Duisburg
Waldhof Mannheim
12:00
FSV Zwickau
Viktoria Koeln 1904
12:00
Hallescher FC
KFC Uerdingen
12:00
Hansa Rostock
Magdeburg
12:00
Ingolstadt
Bayern Munich II
12:00
Luebeck
Kaiserslautern
12:00
Meppen
Wehen
12:00
Saarbruecken
Tuerkguecue Muenchen
12:00
Unterhaching
Dynamo Dresden
April 17
12:00
Bayern Munich II
Hansa Rostock
12:00
Dynamo Dresden
Duisburg
12:00
Ingolstadt
Meppen
12:00
Kaiserslautern
Saarbruecken
12:00
Magdeburg
FSV Zwickau
12:00
SC Verl
KFC Uerdingen
12:00
Waldhof Mannheim
Luebeck
12:00
Wehen
Unterhaching
April 18
12:00
Tuerkguecue Muenchen
1860 Muenchen
12:00
Viktoria Koeln 1904
Hallescher FC
April 20
17:00
KFC Uerdingen
Dynamo Dresden
April 21
17:00
1860 Muenchen
Viktoria Koeln 1904
17:00
Duisburg
Kaiserslautern
17:00
FSV Zwickau
Bayern Munich II
17:00
Hallescher FC
SC Verl
17:00
Hansa Rostock
Wehen
17:00
Luebeck
Ingolstadt
17:00
Meppen
Magdeburg
17:00
Saarbruecken
Waldhof Mannheim
17:00
Unterhaching
Tuerkguecue Muenchen
April 24
12:00
Dynamo Dresden
Hallescher FC
12:00
Ingolstadt
FSV Zwickau
12:00
Kaiserslautern
Unterhaching
12:00
Magdeburg
Luebeck
12:00
Meppen
Hansa Rostock
12:00
Tuerkguecue Muenchen
KFC Uerdingen
12:00
Viktoria Koeln 1904
SC Verl
12:00
Waldhof Mannheim
1860 Muenchen
12:00
Wehen
Duisburg
April 25
12:00
Bayern Munich II
Saarbruecken
May 5
17:00
1860 Muenchen
Kaiserslautern
17:00
Duisburg
Bayern Munich II
17:00
FSV Zwickau
Meppen
17:00
Hallescher FC
Tuerkguecue Muenchen
17:00
Hansa Rostock
Ingolstadt
17:00
KFC Uerdingen
Viktoria Koeln 1904
17:00
Luebeck
Wehen
17:00
SC Verl
Dynamo Dresden
17:00
Saarbruecken
Magdeburg
17:00
Unterhaching
Waldhof Mannheim
May 8
12:00
Dynamo Dresden
Viktoria Koeln 1904
12:00
Hansa Rostock
FSV Zwickau
12:00
Ingolstadt
Saarbruecken
12:00
Kaiserslautern
KFC Uerdingen
12:00
Magdeburg
Duisburg
12:00
Meppen
Luebeck
12:00
Tuerkguecue Muenchen
SC Verl
12:00
Waldhof Mannheim
Hallescher FC
12:00
Wehen
1860 Muenchen
May 9
12:00
Bayern Munich II
Unterhaching
May 15
12:00
1860 Muenchen
Bayern Munich II
12:00
Duisburg
Ingolstadt
12:00
Dynamo Dresden
Tuerkguecue Muenchen
12:00
Hallescher FC
Wehen
12:00
KFC Uerdingen
Magdeburg
12:00
Luebeck
FSV Zwickau
12:00
SC Verl
Waldhof Mannheim
12:00
Saarbruecken
Meppen
12:00
Unterhaching
Hansa Rostock
12:00
Viktoria Koeln 1904
Kaiserslautern
May 22
12:00
Bayern Munich II
Hallescher FC
12:00
FSV Zwickau
Saarbruecken
12:00
Hansa Rostock
Luebeck
12:00
Ingolstadt
1860 Muenchen
12:00
Kaiserslautern
SC Verl
12:00
Magdeburg
Unterhaching
12:00
Meppen
Duisburg
12:00
Tuerkguecue Muenchen
Viktoria Koeln 1904
12:00
Waldhof Mannheim
KFC Uerdingen
12:00
Wehen
Dynamo Dresden