Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Japan Soccer Scores (powered by LiveScore)

Japan - J. League - Fixtures
March 3
09:00
Kawasaki Frontale
Cerezo Osaka
10:00
Nagoya Grampus Eight
Gamba Osaka
March 6
05:00
FC Tokyo
Cerezo Osaka
05:00
Shimizu S-Pulse
Avispa Fukuoka
05:00
Tokushima Vortis
Vissel Kobe
05:00
Vegalta Sendai
Kawasaki Frontale
06:00
Sagan Tosu
Urawa Red Diamonds
06:00
Yokohama FC
Oita Trinita
07:00
Gamba Osaka
Kashima Antlers
07:00
Kashiwa Reysol
Shonan Bellmare
07:00
Nagoya Grampus Eight
Consadole Sapporo
March 7
04:00
Yokohama F.Marinos
Sanfrecce Hiroshima
March 10
09:00
Avispa Fukuoka
Yokohama F.Marinos
10:00
Cerezo Osaka
Shimizu S-Pulse
10:00
FC Tokyo
Vissel Kobe
10:00
Gamba Osaka
Oita Trinita
10:00
Kashima Antlers
Shonan Bellmare
10:00
Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus Eight
10:00
Kawasaki Frontale
Tokushima Vortis
10:00
Sagan Tosu
Vegalta Sendai
10:00
Sanfrecce Hiroshima
Consadole Sapporo
10:30
Urawa Red Diamonds
Yokohama FC
March 13
05:00
Consadole Sapporo
Gamba Osaka
05:00
Tokushima Vortis
Avispa Fukuoka
05:00
Yokohama FC
Cerezo Osaka
06:00
Shonan Bellmare
Vegalta Sendai
07:00
Kashima Antlers
Sanfrecce Hiroshima
08:00
Kawasaki Frontale
Kashiwa Reysol
09:00
Vissel Kobe
Nagoya Grampus Eight
March 14
04:00
Yokohama F.Marinos
Urawa Red Diamonds
05:00
Shimizu S-Pulse
Sagan Tosu
06:00
Oita Trinita
FC Tokyo
March 17
09:00
Avispa Fukuoka
Kashima Antlers
10:00
Cerezo Osaka
Oita Trinita
10:00
FC Tokyo
Shonan Bellmare
10:00
Sagan Tosu
Kashiwa Reysol
10:00
Sanfrecce Hiroshima
Shimizu S-Pulse
10:00
Vegalta Sendai
Gamba Osaka
10:00
Vissel Kobe
Kawasaki Frontale
10:00
Yokohama F.Marinos
Tokushima Vortis
10:30
Nagoya Grampus Eight
Yokohama FC
10:30
Urawa Red Diamonds
Consadole Sapporo
March 20
05:00
Consadole Sapporo
Vissel Kobe
March 21
04:00
FC Tokyo
Vegalta Sendai
05:00
Gamba Osaka
Yokohama F.Marinos
05:00
Oita Trinita
Sanfrecce Hiroshima
05:00
Sagan Tosu
Avispa Fukuoka
05:00
Tokushima Vortis
Yokohama FC
06:00
Shonan Bellmare
Cerezo Osaka
06:00
Urawa Red Diamonds
Kawasaki Frontale
07:00
Kashima Antlers
Nagoya Grampus Eight
07:00
Kashiwa Reysol
Shimizu S-Pulse
April 2
10:00
Cerezo Osaka
Sagan Tosu
April 3
04:00
Yokohama F.Marinos
Shonan Bellmare
05:00
Avispa Fukuoka
Consadole Sapporo
05:00
Nagoya Grampus Eight
FC Tokyo
05:00
Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka
05:00
Vegalta Sendai
Vissel Kobe
06:00
Urawa Red Diamonds
Kashima Antlers
08:00
Yokohama FC
Kashiwa Reysol
10:00
Kawasaki Frontale
Oita Trinita
April 4
05:00
Shimizu S-Pulse
Tokushima Vortis
April 6
10:00
Yokohama F.Marinos
Cerezo Osaka
April 7
10:00
FC Tokyo
Consadole Sapporo
10:00
Gamba Osaka
Avispa Fukuoka
10:00
Kashima Antlers
Kashiwa Reysol
10:00
Kawasaki Frontale
Sagan Tosu
10:00
Shimizu S-Pulse
Urawa Red Diamonds
10:00
Shonan Bellmare
Nagoya Grampus Eight
10:00
Tokushima Vortis
Vegalta Sendai
10:00
Vissel Kobe
Oita Trinita
10:00
Yokohama FC
Sanfrecce Hiroshima
April 10
05:00
Sanfrecce Hiroshima
Shonan Bellmare
April 11
04:05
Consadole Sapporo
Kashima Antlers
05:00
FC Tokyo
Kawasaki Frontale
05:00
Vegalta Sendai
Yokohama F.Marinos
06:00
Oita Trinita
Nagoya Grampus Eight
06:00
Sagan Tosu
Yokohama FC
07:00
Urawa Red Diamonds
Tokushima Vortis
08:00
Kashiwa Reysol
Gamba Osaka
08:00
Vissel Kobe
Shimizu S-Pulse
April 12
06:00
Cerezo Osaka
Avispa Fukuoka
April 14
06:00
Gamba Osaka
Shimizu S-Pulse
06:00
Kawasaki Frontale
Sanfrecce Hiroshima
06:00
Nagoya Grampus Eight
Sagan Tosu
April 16
10:00
Consadole Sapporo
Yokohama F.Marinos
April 17
05:00
Avispa Fukuoka
FC Tokyo
05:00
Oita Trinita
Kashiwa Reysol
05:00
Tokushima Vortis
Kashima Antlers
05:00
Yokohama FC
Vegalta Sendai
06:00
Shonan Bellmare
Vissel Kobe
April 18
06:00
Cerezo Osaka
Urawa Red Diamonds
April 24
04:00
Consadole Sapporo
Vegalta Sendai
05:00
FC Tokyo
Sagan Tosu
05:00
Sanfrecce Hiroshima
Avispa Fukuoka
05:00
Yokohama F.Marinos
Yokohama FC
07:00
Kashiwa Reysol
Tokushima Vortis
08:00
Kashima Antlers
Vissel Kobe
April 25
05:00
Shimizu S-Pulse
Shonan Bellmare
07:00
Urawa Red Diamonds
Oita Trinita
May 1
05:00
Avispa Fukuoka
Urawa Red Diamonds
05:00
FC Tokyo
Yokohama F.Marinos
05:00
Vegalta Sendai
Kashiwa Reysol
06:00
Vissel Kobe
Sanfrecce Hiroshima
07:00
Sagan Tosu
Tokushima Vortis
08:00
Yokohama FC
Kashima Antlers
May 2
05:00
Oita Trinita
Shimizu S-Pulse
06:00
Shonan Bellmare
Consadole Sapporo
May 8
05:00
Sagan Tosu
Sanfrecce Hiroshima
May 9
04:00
Yokohama F.Marinos
Vissel Kobe
05:00
Avispa Fukuoka
Kashiwa Reysol
05:00
Shimizu S-Pulse
Yokohama FC
06:00
Shonan Bellmare
Oita Trinita
06:00
Tokushima Vortis
Consadole Sapporo
07:00
Urawa Red Diamonds
Vegalta Sendai
08:00
Kashima Antlers
FC Tokyo
May 12
10:00
Kawasaki Frontale
Nagoya Grampus Eight
10:30
Cerezo Osaka
Gamba Osaka
May 15
05:00
Shimizu S-Pulse
Nagoya Grampus Eight
05:00
Vegalta Sendai
Avispa Fukuoka
06:00
Kashima Antlers
Yokohama F.Marinos
07:00
Kashiwa Reysol
FC Tokyo
07:00
Oita Trinita
Sagan Tosu
07:00
Sanfrecce Hiroshima
Tokushima Vortis
08:00
Yokohama FC
Shonan Bellmare
10:00
Vissel Kobe
Cerezo Osaka
May 16
06:00
Kawasaki Frontale
Consadole Sapporo
08:00
Gamba Osaka
Urawa Red Diamonds
May 22
05:00
Consadole Sapporo
Shimizu S-Pulse
05:00
Sagan Tosu
Kashima Antlers
05:00
Vegalta Sendai
Oita Trinita
06:00
Kawasaki Frontale
Yokohama FC
07:00
Urawa Red Diamonds
Vissel Kobe
08:00
Avispa Fukuoka
Shonan Bellmare
08:00
Yokohama F.Marinos
Kashiwa Reysol
09:00
Tokushima Vortis
Nagoya Grampus Eight
10:00
FC Tokyo
Gamba Osaka
May 23
06:00
Cerezo Osaka
Sanfrecce Hiroshima
May 26
10:00
Consadole Sapporo
Sagan Tosu
10:00
Kashima Antlers
Cerezo Osaka
10:00
Kashiwa Reysol
Vissel Kobe
10:00
Oita Trinita
Yokohama F.Marinos
10:00
Sanfrecce Hiroshima
Urawa Red Diamonds
10:00
Shimizu S-Pulse
FC Tokyo
10:00
Shonan Bellmare
Kawasaki Frontale
10:00
Yokohama FC
Avispa Fukuoka
10:30
Nagoya Grampus Eight
Vegalta Sendai
May 27
10:00
Gamba Osaka
Tokushima Vortis
May 29
10:00
Kashiwa Reysol
Consadole Sapporo
May 30
04:00
Yokohama F.Marinos
Shimizu S-Pulse
05:00
FC Tokyo
Sanfrecce Hiroshima
05:00
Vissel Kobe
Sagan Tosu
06:00
Oita Trinita
Avispa Fukuoka
06:00
Tokushima Vortis
Shonan Bellmare
06:00
Vegalta Sendai
Cerezo Osaka
08:00
Gamba Osaka
Yokohama FC
09:00
Urawa Red Diamonds
Nagoya Grampus Eight
10:00
Kawasaki Frontale
Kashima Antlers
June 19
04:00
Avispa Fukuoka
Vissel Kobe
05:00
Consadole Sapporo
Oita Trinita
06:00
Cerezo Osaka
Tokushima Vortis
08:00
Nagoya Grampus Eight
Yokohama F.Marinos
09:00
Yokohama FC
FC Tokyo
10:00
Sagan Tosu
Gamba Osaka
10:00
Sanfrecce Hiroshima
Kashiwa Reysol
10:00
Shimizu S-Pulse
Kawasaki Frontale
June 20
08:00
Kashima Antlers
Vegalta Sendai
10:00
Urawa Red Diamonds
Shonan Bellmare
June 22
10:30
Nagoya Grampus Eight
Sanfrecce Hiroshima
June 23
10:00
Consadole Sapporo
Cerezo Osaka
10:00
Kashiwa Reysol
Urawa Red Diamonds
10:00
Kawasaki Frontale
Avispa Fukuoka
10:00
Oita Trinita
Kashima Antlers
10:00
Shonan Bellmare
Gamba Osaka
10:00
Tokushima Vortis
FC Tokyo
10:00
Vegalta Sendai
Shimizu S-Pulse
10:00
Vissel Kobe
Yokohama FC
10:00
Yokohama F.Marinos
Sagan Tosu
June 26
09:00
Cerezo Osaka
Vissel Kobe
10:00
Kawasaki Frontale
Vegalta Sendai
June 27
09:00
Gamba Osaka
Sanfrecce Hiroshima
09:00
Sagan Tosu
Nagoya Grampus Eight
09:00
Tokushima Vortis
Yokohama F.Marinos
09:00
Yokohama FC
Shimizu S-Pulse
09:30
Kashima Antlers
Consadole Sapporo
10:00
FC Tokyo
Oita Trinita
10:00
Shonan Bellmare
Kashiwa Reysol
10:00
Urawa Red Diamonds
Avispa Fukuoka
June 30
10:00
Gamba Osaka
Kawasaki Frontale
10:30
Nagoya Grampus Eight
Cerezo Osaka
July 3
09:00
Yokohama FC
Kawasaki Frontale
10:00
Kashiwa Reysol
Yokohama F.Marinos
10:00
Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu
10:00
Vegalta Sendai
Urawa Red Diamonds
10:00
Vissel Kobe
Shonan Bellmare
July 4
04:05
Consadole Sapporo
Tokushima Vortis
09:00
Avispa Fukuoka
Gamba Osaka
09:00
Nagoya Grampus Eight
Kashima Antlers
09:00
Shimizu S-Pulse
Oita Trinita
10:00
Cerezo Osaka
FC Tokyo
July 10
09:00
Yokohama F.Marinos
Avispa Fukuoka
10:00
Oita Trinita
Urawa Red Diamonds
10:00
Vegalta Sendai
Consadole Sapporo
July 11
09:00
Gamba Osaka
Vissel Kobe
09:00
Sanfrecce Hiroshima
Yokohama FC
09:00
Tokushima Vortis
Shimizu S-Pulse
10:00
Kashiwa Reysol
Kashima Antlers
10:00
Nagoya Grampus Eight
Kawasaki Frontale
10:00
Sagan Tosu
Cerezo Osaka
10:00
Shonan Bellmare
FC Tokyo
August 9
06:00
Consadole Sapporo
Urawa Red Diamonds
09:00
Shimizu S-Pulse
Yokohama F.Marinos
09:00
Yokohama FC
Nagoya Grampus Eight
10:00
Avispa Fukuoka
Sanfrecce Hiroshima
10:00
Cerezo Osaka
Vegalta Sendai
10:00
Oita Trinita
Kawasaki Frontale
10:00
Sagan Tosu
FC Tokyo
10:00
Shonan Bellmare
Kashima Antlers
10:00
Tokushima Vortis
Gamba Osaka
10:00
Vissel Kobe
Kashiwa Reysol
August 13
10:00
Shimizu S-Pulse
Gamba Osaka
10:00
Yokohama F.Marinos
Oita Trinita
August 14
05:00
Consadole Sapporo
FC Tokyo
09:00
Nagoya Grampus Eight
Shonan Bellmare
10:00
Kashiwa Reysol
Kawasaki Frontale
10:00
Sanfrecce Hiroshima
Vissel Kobe
10:00
Urawa Red Diamonds
Sagan Tosu
10:00
Vegalta Sendai
Yokohama FC
August 15
09:30
Kashima Antlers
Tokushima Vortis
10:00
Avispa Fukuoka
Cerezo Osaka
August 21
09:00
Yokohama F.Marinos
Vegalta Sendai
10:00
Gamba Osaka
FC Tokyo
10:00
Kashiwa Reysol
Sagan Tosu
10:00
Oita Trinita
Consadole Sapporo
10:00
Sanfrecce Hiroshima
Kawasaki Frontale
10:00
Shonan Bellmare
Shimizu S-Pulse
10:00
Tokushima Vortis
Urawa Red Diamonds
10:00
Vissel Kobe
Kashima Antlers
10:30
Cerezo Osaka
Yokohama FC
August 22
09:00
Nagoya Grampus Eight
Avispa Fukuoka
August 25
10:00
Avispa Fukuoka
Kawasaki Frontale
10:00
Consadole Sapporo
Nagoya Grampus Eight
10:00
Oita Trinita
Vissel Kobe
10:00
Sagan Tosu
Yokohama F.Marinos
10:00
Shimizu S-Pulse
Kashima Antlers
10:00
Tokushima Vortis
Kashiwa Reysol
10:00
Urawa Red Diamonds
Sanfrecce Hiroshima
10:00
Vegalta Sendai
FC Tokyo
10:00
Yokohama FC
Gamba Osaka
10:30
Cerezo Osaka
Shonan Bellmare
August 28
05:00
Consadole Sapporo
Kawasaki Frontale
10:00
Gamba Osaka
Cerezo Osaka
10:00
Sanfrecce Hiroshima
Oita Trinita
10:00
Vissel Kobe
FC Tokyo
10:00
Yokohama F.Marinos
Kashima Antlers
August 29
09:00
Nagoya Grampus Eight
Shimizu S-Pulse
10:00
Avispa Fukuoka
Tokushima Vortis
10:00
Kashiwa Reysol
Yokohama FC
10:00
Shonan Bellmare
Urawa Red Diamonds
10:00
Vegalta Sendai
Sagan Tosu
September 10
06:00
Yokohama FC
Urawa Red Diamonds
September 11
06:00
Cerezo Osaka
Consadole Sapporo
06:00
FC Tokyo
Kashiwa Reysol
06:00
Gamba Osaka
Vegalta Sendai
06:00
Kashima Antlers
Avispa Fukuoka
06:00
Kawasaki Frontale
Vissel Kobe
06:00
Nagoya Grampus Eight
Tokushima Vortis
06:00
Oita Trinita
Shonan Bellmare
06:00
Sagan Tosu
Shimizu S-Pulse
06:00
Sanfrecce Hiroshima
Yokohama F.Marinos
September 17
06:00
Sagan Tosu
Oita Trinita
September 18
06:00
FC Tokyo
Yokohama FC
06:00
Kashima Antlers
Gamba Osaka
06:00
Kashiwa Reysol
Sanfrecce Hiroshima
06:00
Shimizu S-Pulse
Vegalta Sendai
06:00
Shonan Bellmare
Avispa Fukuoka
06:00
Tokushima Vortis
Kawasaki Frontale
06:00
Urawa Red Diamonds
Cerezo Osaka
06:00
Vissel Kobe
Consadole Sapporo
06:00
Yokohama F.Marinos
Nagoya Grampus Eight
September 24
06:00
Shimizu S-Pulse
Vissel Kobe
September 25
06:00
Avispa Fukuoka
Sagan Tosu
06:00
Cerezo Osaka
Kashima Antlers
06:00
Consadole Sapporo
Sanfrecce Hiroshima
06:00
FC Tokyo
Urawa Red Diamonds
06:00
Gamba Osaka
Kashiwa Reysol
06:00
Kawasaki Frontale
Shonan Bellmare
06:00
Vegalta Sendai
Tokushima Vortis
06:00
Yokohama FC
Yokohama F.Marinos
September 26
06:00
Nagoya Grampus Eight
Oita Trinita
October 1
06:00
Shonan Bellmare
Yokohama F.Marinos
October 2
06:00
Avispa Fukuoka
Shimizu S-Pulse
06:00
Gamba Osaka
Consadole Sapporo
06:00
Kashima Antlers
Yokohama FC
06:00
Kashiwa Reysol
Vegalta Sendai
06:00
Kawasaki Frontale
FC Tokyo
06:00
Oita Trinita
Cerezo Osaka
06:00
Sanfrecce Hiroshima
Nagoya Grampus Eight
06:00
Tokushima Vortis
Sagan Tosu
06:00
Vissel Kobe
Urawa Red Diamonds
October 16
06:00
FC Tokyo
Nagoya Grampus Eight
06:00
Kashima Antlers
Kawasaki Frontale
06:00
Oita Trinita
Vegalta Sendai
06:00
Sagan Tosu
Shonan Bellmare
06:00
Sanfrecce Hiroshima
Cerezo Osaka
06:00
Shimizu S-Pulse
Kashiwa Reysol
06:00
Urawa Red Diamonds
Gamba Osaka
06:00
Vissel Kobe
Avispa Fukuoka
06:00
Yokohama F.Marinos
Consadole Sapporo
06:00
Yokohama FC
Tokushima Vortis
October 22
06:00
Urawa Red Diamonds
Kashiwa Reysol
October 23
06:00
Cerezo Osaka
Yokohama F.Marinos
06:00
Consadole Sapporo
Avispa Fukuoka
06:00
FC Tokyo
Kashima Antlers
06:00
Gamba Osaka
Sagan Tosu
06:00
Kawasaki Frontale
Shimizu S-Pulse
06:00
Nagoya Grampus Eight
Vissel Kobe
06:00
Shonan Bellmare
Yokohama FC
06:00
Tokushima Vortis
Oita Trinita
06:00
Vegalta Sendai
Sanfrecce Hiroshima
October 30
06:00
Avispa Fukuoka
Yokohama FC
06:00
Kashima Antlers
Urawa Red Diamonds
06:00
Kashiwa Reysol
Cerezo Osaka
06:00
Oita Trinita
Gamba Osaka
06:00
Sagan Tosu
Kawasaki Frontale
06:00
Shimizu S-Pulse
Consadole Sapporo
06:00
Shonan Bellmare
Sanfrecce Hiroshima
06:00
Vegalta Sendai
Nagoya Grampus Eight
06:00
Vissel Kobe
Tokushima Vortis
06:00
Yokohama F.Marinos
FC Tokyo
November 6
07:00
Avispa Fukuoka
Oita Trinita
07:00
Consadole Sapporo
Shonan Bellmare
07:00
FC Tokyo
Shimizu S-Pulse
07:00
Kawasaki Frontale
Urawa Red Diamonds
07:00
Nagoya Grampus Eight
Kashiwa Reysol
07:00
Sanfrecce Hiroshima
Kashima Antlers
07:00
Tokushima Vortis
Cerezo Osaka
07:00
Vissel Kobe
Vegalta Sendai
07:00
Yokohama F.Marinos
Gamba Osaka
07:00
Yokohama FC
Sagan Tosu
November 20
07:00
Cerezo Osaka
Kawasaki Frontale
07:00
FC Tokyo
Tokushima Vortis
07:00
Gamba Osaka
Nagoya Grampus Eight
07:00
Kashima Antlers
Oita Trinita
07:00
Kashiwa Reysol
Avispa Fukuoka
07:00
Sagan Tosu
Consadole Sapporo
07:00
Shimizu S-Pulse
Sanfrecce Hiroshima
07:00
Urawa Red Diamonds
Yokohama F.Marinos
07:00
Vegalta Sendai
Shonan Bellmare
07:00
Yokohama FC
Vissel Kobe
November 27
07:00
Avispa Fukuoka
Vegalta Sendai
07:00
Cerezo Osaka
Nagoya Grampus Eight
07:00
Consadole Sapporo
Kashiwa Reysol
07:00
Kashima Antlers
Sagan Tosu
07:00
Kawasaki Frontale
Gamba Osaka
07:00
Oita Trinita
Yokohama FC
07:00
Sanfrecce Hiroshima
FC Tokyo
07:00
Shonan Bellmare
Tokushima Vortis
07:00
Urawa Red Diamonds
Shimizu S-Pulse
07:00
Vissel Kobe
Yokohama F.Marinos
December 4
07:00
FC Tokyo
Avispa Fukuoka
07:00
Gamba Osaka
Shonan Bellmare
07:00
Kashiwa Reysol
Oita Trinita
07:00
Nagoya Grampus Eight
Urawa Red Diamonds
07:00
Sagan Tosu
Vissel Kobe
07:00
Shimizu S-Pulse
Cerezo Osaka
07:00
Tokushima Vortis
Sanfrecce Hiroshima
07:00
Vegalta Sendai
Kashima Antlers
07:00
Yokohama F.Marinos
Kawasaki Frontale
07:00
Yokohama FC
Consadole Sapporo