Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Sweden Soccer Scores (powered by LiveScore)

Sweden - Superettan - Fixtures
May 8
11:00
Landskrona BoIS
AFC Eskilstuna
13:00
Falkenbergs FF
Orgryte
13:00
Vaesteraas SK
Joenkoepings Soedra
May 9
11:00
Vasalunds IF
Norrby
13:00
IK Brage
Helsingborg
May 10
16:30
IFK Vaernamo
GAIS
16:30
Trelleborgs FF
Akropolis IF
May 11
16:30
Oesters IF
GIF Sundsvall
May 15
11:00
Akropolis IF
Orgryte
13:00
GIF Sundsvall
Vasalunds IF
13:00
IK Brage
Norrby
15:00
Helsingborg
Oesters IF
May 16
11:00
AFC Eskilstuna
Joenkoepings Soedra
May 17
16:30
Vaesteraas SK
IFK Vaernamo
May 18
16:30
GAIS
Trelleborgs FF
16:30
Landskrona BoIS
Falkenbergs FF
May 22
11:00
Norrby
AFC Eskilstuna
13:00
Joenkoepings Soedra
Landskrona BoIS
13:00
Orgryte
GIF Sundsvall
May 23
11:00
Oesters IF
IK Brage
13:00
Falkenbergs FF
Vasalunds IF
May 24
16:30
IFK Vaernamo
Akropolis IF
16:30
Trelleborgs FF
Vaesteraas SK
May 25
16:30
GAIS
Helsingborg
May 29
11:00
Landskrona BoIS
Orgryte
13:00
AFC Eskilstuna
Trelleborgs FF
13:00
Akropolis IF
Falkenbergs FF
15:00
Norrby
GAIS
May 30
11:00
Vasalunds IF
Oesters IF
13:00
Helsingborg
IFK Vaernamo
May 31
16:30
Vaesteraas SK
IK Brage
June 1
16:30
GIF Sundsvall
Joenkoepings Soedra
June 5
11:00
IK Brage
AFC Eskilstuna
13:00
Oesters IF
Norrby
13:00
Trelleborgs FF
GIF Sundsvall
15:00
Orgryte
IFK Vaernamo
June 6
11:00
Vasalunds IF
Helsingborg
13:00
Falkenbergs FF
Vaesteraas SK
June 7
16:30
Joenkoepings Soedra
Akropolis IF
June 8
16:30
GAIS
Landskrona BoIS
June 12
11:00
AFC Eskilstuna
Falkenbergs FF
11:00
Vaesteraas SK
Oesters IF
13:00
Akropolis IF
Vasalunds IF
13:00
Landskrona BoIS
IK Brage
13:00
Orgryte
Joenkoepings Soedra
June 13
11:00
Helsingborg
Norrby
11:00
IFK Vaernamo
Trelleborgs FF
June 15
16:30
GIF Sundsvall
GAIS
June 19
11:00
IK Brage
Orgryte
13:00
Norrby
IFK Vaernamo
13:00
Oesters IF
AFC Eskilstuna
15:00
Joenkoepings Soedra
GAIS
15:00
Vasalunds IF
Landskrona BoIS
June 20
11:00
Helsingborg
Akropolis IF
13:00
Trelleborgs FF
Falkenbergs FF
June 21
16:30
GIF Sundsvall
Vaesteraas SK
July 17
11:00
Akropolis IF
Norrby
13:00
GAIS
IK Brage
13:00
Landskrona BoIS
Trelleborgs FF
15:00
IFK Vaernamo
Oesters IF
July 18
11:00
AFC Eskilstuna
GIF Sundsvall
13:00
Vaesteraas SK
Helsingborg
July 19
17:00
Orgryte
Vasalunds IF
July 20
17:00
Falkenbergs FF
Joenkoepings Soedra
July 25
15:00
AFC Eskilstuna
Orgryte
15:00
GAIS
Akropolis IF
15:00
Helsingborg
Falkenbergs FF
15:00
IFK Vaernamo
Vasalunds IF
15:00
IK Brage
Trelleborgs FF
15:00
Landskrona BoIS
GIF Sundsvall
15:00
Norrby
Vaesteraas SK
15:00
Oesters IF
Joenkoepings Soedra
August 1
15:00
Akropolis IF
Oesters IF
15:00
Falkenbergs FF
Norrby
15:00
GIF Sundsvall
IK Brage
15:00
Joenkoepings Soedra
IFK Vaernamo
15:00
Orgryte
GAIS
15:00
Trelleborgs FF
Helsingborg
15:00
Vaesteraas SK
Landskrona BoIS
15:00
Vasalunds IF
AFC Eskilstuna
August 8
15:00
Falkenbergs FF
GIF Sundsvall
15:00
GAIS
Vasalunds IF
15:00
Helsingborg
Landskrona BoIS
15:00
IFK Vaernamo
AFC Eskilstuna
15:00
IK Brage
Joenkoepings Soedra
15:00
Norrby
Orgryte
15:00
Oesters IF
Trelleborgs FF
15:00
Vaesteraas SK
Akropolis IF
August 15
15:00
AFC Eskilstuna
Norrby
15:00
Akropolis IF
Helsingborg
15:00
GIF Sundsvall
IFK Vaernamo
15:00
Joenkoepings Soedra
Oesters IF
15:00
Landskrona BoIS
Vaesteraas SK
15:00
Orgryte
IK Brage
15:00
Trelleborgs FF
GAIS
15:00
Vasalunds IF
Falkenbergs FF
August 22
15:00
Falkenbergs FF
Trelleborgs FF
15:00
GAIS
Joenkoepings Soedra
15:00
GIF Sundsvall
AFC Eskilstuna
15:00
Helsingborg
Vasalunds IF
15:00
IFK Vaernamo
Landskrona BoIS
15:00
IK Brage
Vaesteraas SK
15:00
Norrby
Akropolis IF
15:00
Oesters IF
Orgryte
August 29
15:00
AFC Eskilstuna
IK Brage
15:00
Akropolis IF
IFK Vaernamo
15:00
Joenkoepings Soedra
GIF Sundsvall
15:00
Landskrona BoIS
Helsingborg
15:00
Orgryte
Norrby
15:00
Trelleborgs FF
Oesters IF
15:00
Vaesteraas SK
Falkenbergs FF
15:00
Vasalunds IF
GAIS
September 5
15:00
Falkenbergs FF
Akropolis IF
15:00
GAIS
AFC Eskilstuna
15:00
GIF Sundsvall
Orgryte
15:00
Helsingborg
Trelleborgs FF
15:00
IFK Vaernamo
Joenkoepings Soedra
15:00
IK Brage
Landskrona BoIS
15:00
Norrby
Vasalunds IF
15:00
Oesters IF
Vaesteraas SK
September 12
15:00
AFC Eskilstuna
Helsingborg
15:00
Joenkoepings Soedra
Falkenbergs FF
15:00
Landskrona BoIS
GAIS
15:00
Oesters IF
IFK Vaernamo
15:00
Orgryte
Akropolis IF
15:00
Trelleborgs FF
IK Brage
15:00
Vaesteraas SK
Norrby
15:00
Vasalunds IF
GIF Sundsvall
September 19
15:00
AFC Eskilstuna
Vasalunds IF
15:00
Akropolis IF
Vaesteraas SK
15:00
Falkenbergs FF
Oesters IF
15:00
GIF Sundsvall
Landskrona BoIS
15:00
Helsingborg
Joenkoepings Soedra
15:00
IFK Vaernamo
Orgryte
15:00
IK Brage
GAIS
15:00
Norrby
Trelleborgs FF
September 26
15:00
GAIS
Falkenbergs FF
15:00
Joenkoepings Soedra
IK Brage
15:00
Landskrona BoIS
Norrby
15:00
Oesters IF
Helsingborg
15:00
Orgryte
AFC Eskilstuna
15:00
Trelleborgs FF
IFK Vaernamo
15:00
Vaesteraas SK
GIF Sundsvall
15:00
Vasalunds IF
Akropolis IF
September 29
15:00
AFC Eskilstuna
Oesters IF
15:00
Akropolis IF
Joenkoepings Soedra
15:00
Falkenbergs FF
Landskrona BoIS
15:00
GAIS
Orgryte
15:00
GIF Sundsvall
Trelleborgs FF
15:00
IFK Vaernamo
Vaesteraas SK
15:00
IK Brage
Vasalunds IF
15:00
Norrby
Helsingborg
October 3
15:00
Akropolis IF
AFC Eskilstuna
15:00
Helsingborg
GIF Sundsvall
15:00
IK Brage
Oesters IF
15:00
Joenkoepings Soedra
Norrby
15:00
Orgryte
Falkenbergs FF
15:00
Trelleborgs FF
Landskrona BoIS
15:00
Vaesteraas SK
GAIS
15:00
Vasalunds IF
IFK Vaernamo
October 17
15:00
AFC Eskilstuna
Vaesteraas SK
15:00
Falkenbergs FF
Helsingborg
15:00
GAIS
IFK Vaernamo
15:00
GIF Sundsvall
Akropolis IF
15:00
Landskrona BoIS
Joenkoepings Soedra
15:00
Norrby
IK Brage
15:00
Oesters IF
Vasalunds IF
15:00
Orgryte
Trelleborgs FF
October 24
15:00
Akropolis IF
Landskrona BoIS
15:00
Helsingborg
GAIS
15:00
IFK Vaernamo
Falkenbergs FF
15:00
IK Brage
GIF Sundsvall
15:00
Joenkoepings Soedra
Orgryte
15:00
Norrby
Oesters IF
15:00
Trelleborgs FF
AFC Eskilstuna
15:00
Vasalunds IF
Vaesteraas SK
October 31
16:00
AFC Eskilstuna
IFK Vaernamo
16:00
Akropolis IF
Trelleborgs FF
16:00
GAIS
Norrby
16:00
GIF Sundsvall
Falkenbergs FF
16:00
Helsingborg
IK Brage
16:00
Landskrona BoIS
Oesters IF
16:00
Vaesteraas SK
Orgryte
16:00
Vasalunds IF
Joenkoepings Soedra
November 7
16:00
Falkenbergs FF
AFC Eskilstuna
16:00
IFK Vaernamo
Helsingborg
16:00
IK Brage
Akropolis IF
16:00
Joenkoepings Soedra
Vaesteraas SK
16:00
Norrby
GIF Sundsvall
16:00
Oesters IF
GAIS
16:00
Orgryte
Landskrona BoIS
16:00
Trelleborgs FF
Vasalunds IF
November 21
16:00
Akropolis IF
GAIS
16:00
GIF Sundsvall
Oesters IF
16:00
IK Brage
IFK Vaernamo
16:00
Joenkoepings Soedra
AFC Eskilstuna
16:00
Landskrona BoIS
Vasalunds IF
16:00
Norrby
Falkenbergs FF
16:00
Orgryte
Helsingborg
16:00
Vaesteraas SK
Trelleborgs FF
November 27
16:00
AFC Eskilstuna
Landskrona BoIS
16:00
Falkenbergs FF
IK Brage
16:00
GAIS
GIF Sundsvall
16:00
Helsingborg
Vaesteraas SK
16:00
IFK Vaernamo
Norrby
16:00
Oesters IF
Akropolis IF
16:00
Trelleborgs FF
Joenkoepings Soedra
16:00
Vasalunds IF
Orgryte