Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Italy Soccer Scores (powered by LiveScore)

Italy - Serie A
December 7
FT
Juventus
Inter
December 8
FT
Napoli
Frosinone
FT
Cagliari
Roma
FT
Lazio
Sampdoria
December 9
FT
Sassuolo
Fiorentina
FT
Empoli
Bologna
FT
Parma
Chievo
FT
Udinese
Atalanta
FT
Genoa
SPAL
FT
Milan
Torino
Italy - Serie B
December 7
FT
Pescara
Carpi
December 8
FT
Padova
Palermo
FT
Spezia
Cosenza
FT
Lecce
Perugia
FT
Venezia
Ascoli
December 9
FT
Livorno
Foggia
FT
Cremonese
Cittadella
FT
Benevento
Verona
December 10
FT
Salernitana
Brescia
December 9
FT
Carrarese
Pistoiese
FT
Juventus U23
Pisa
FT
Novara
Lucchese
Aband.
Olbia
? - ?
Robur Siena
FT
Piacenza
Arzachena Costa Smeralda Calcio
FT
S.S. Arezzo
Alessandria
FT
Aurora Pro Patria 1919
ASDC Gozzano
FT
Albissola
Virtus Entella
FT
US Citta DI Pontedera
As Pro Piacenza 1919
December 10
FT
Pro Vercelli
AC Cuneo 1905
December 12
13:30
ASDC Gozzano
? - ?
Carrarese
13:30
Virtus Entella
? - ?
Aurora Pro Patria 1919
17:30
As Pro Piacenza 1919
? - ?
S.S. Arezzo
17:30
Olbia
? - ?
Juventus U23
17:30
Robur Siena
? - ?
Albissola
18:30
Pistoiese
? - ?
US Citta DI Pontedera
19:30
Pisa
? - ?
Arzachena Costa Smeralda Calcio
19:30
Alessandria
? - ?
Novara
December 13
13:30
AC Cuneo 1905
? - ?
Piacenza
17:30
Lucchese
? - ?
Pro Vercelli
December 8
FT
Renate
Alma Juventus Fano
FT
Vicenza
Teramo
FT
Pordenone Calcio
Ravenna FC 1913
FT
Rimini
AlbinoLeffe
FT
Ssd Vis Pesaro 1898
FeralpiSalo
FT
Triestina
Gubbio
FT
Imolese Calcio
Virtus Verona
FT
Monza
AS Giana Erminio
FT
Ternana
Fermana FC
December 9
FT
SS Sambenedettese Calcio
Sudtirol
December 11
13:30
Gubbio
? - ?
Vicenza
18:00
Rimini
? - ?
Monza
19:30
FeralpiSalo
? - ?
Imolese Calcio
19:30
Alma Juventus Fano
? - ?
Ssd Vis Pesaro 1898
19:30
AS Giana Erminio
? - ?
Renate
19:30
Fermana FC
? - ?
Triestina
19:30
Ravenna FC 1913
? - ?
Virtus Verona
19:30
Teramo
? - ?
Pordenone Calcio
December 12
17:30
Sudtirol
? - ?
Ternana
19:30
AlbinoLeffe
? - ?
SS Sambenedettese Calcio
December 8
FT
Rieti
Paganese
FT
Trapani
SS Juve Stabia
December 9
FT
Cavese
Potenza
FT
AS Bisceglie
Catania
FT
Casertana FC
Monopoli
FT
Matera
Rende
FT
Vibonese
Siracusa Calcio
FT
Virtus Francavilla Calcio
Catanzaro
FT
Sicula Leonzio
Reggina
December 12
13:30
SS Juve Stabia
? - ?
Sicula Leonzio
13:30
Siracusa Calcio
? - ?
Casertana FC
Postp.
Catanzaro
? - ?
Viterbese
15:30
Paganese
? - ?
Matera
17:30
Potenza
? - ?
Trapani
17:30
Reggina
? - ?
Cavese
19:30
Catania
? - ?
Virtus Francavilla Calcio
19:30
Rende
? - ?
Rieti
19:30
Monopoli
? - ?
Vibonese
December 8
FT
AS Casale
ASD Calcio Chieri 1955
FT
Arconatese
Bustese Milano City
FT
Bra
Stresa
FT
Lecco
Unione Sanremo
FT
Folgore Caratese
Savona
FT
Lavagnese
US Fezzanese
December 9
FT
Borgosesia
Pro Dronero
FT
Inveruno
2 - 0
Borgaro Torinese
FT
SCD Ligorna
Sestri Levante
December 12
13:30
ASD Calcio Chieri 1955
? - ?
Lavagnese
13:30
Arconatese
? - ?
SCD Ligorna
13:30
Borgaro Torinese
? - ?
AS Casale
13:30
Bustese Milano City
? - ?
Bra
13:30
Pro Dronero
? - ?
Folgore Caratese
13:30
Savona
? - ?
US Fezzanese
13:30
Sestri Levante
? - ?
Lecco
13:30
Stresa
? - ?
Borgosesia
13:30
Unione Sanremo
? - ?
Inveruno
December 8
FT
Caronnese
Villa D'Alme
FT
Rezzato
2 - 1
Ciserano
FT
Villafranca
Legnago Salus
FT
Seregno
Pro Sesto
December 9
FT
Caravaggio
Pontisola
FT
Darfo Boario
Mantova
FT
Scanzorosciate
0 - 0
Ambrosiana
FT
Sondrio Calcio
Como
FT
Virtus Bergamo Alzanoseriate
Olginatese
December 12
13:30
Ambrosiana
? - ?
Virtus Bergamo Alzanoseriate
13:30
Ciserano
? - ?
Scanzorosciate
13:30
Como
? - ?
Villafranca
13:30
Legnago Salus
? - ?
Darfo Boario
13:30
Mantova
? - ?
Caravaggio
13:30
Olginatese
? - ?
Caronnese
13:30
Pontisola
? - ?
Seregno
13:30
Pro Sesto
? - ?
Rezzato
13:30
Villa D'Alme
? - ?
Sondrio Calcio
December 8
FT
Belluno
Campodarsego
FT
Cartigliano
Tamai
FT
Chions
Adriese
FT
Cjarlins Muzane
St. Georgen
FT
Delta Calcio Rovigo
Clodiense
FT
Este
Levico Terme
FT
Sandona
0 - 1
Union Feltre
FT
Trento
Montebelluna
FT
Virtus Bolzano
ArzignanoChiampo
December 12
13:30
Adriese
? - ?
Union Feltre
13:30
ArzignanoChiampo
? - ?
Delta Calcio Rovigo
13:30
Belluno
? - ?
Sandona
13:30
Campodarsego
? - ?
Cartigliano
13:30
Clodiense
? - ?
Este
13:30
Levico Terme
? - ?
Chions
13:30
Montebelluna
? - ?
Cjarlins Muzane
13:30
St. Georgen
? - ?
Virtus Bolzano
13:30
Tamai
? - ?
Trento
December 8
FT
Cavenago Fanfulla
Mezzolara
FT
Ciliverghe Mazzano
0 - 0
OltrepoVoghera
FT
Classe
Lentigione
FT
Crema
Vigor Carpaneto
FT
Fiorenzuola
Pergolettese
FT
Pavia
0 - 0
San Marino
FT
Sasso Marconi
Modena
December 9
FT
Calvina
Adrense
December 12
13:30
Adrense
? - ?
Modena
13:30
Axys Zola
? - ?
Cavenago Fanfulla
13:30
Ciliverghe Mazzano
? - ?
Reggio Audace
13:30
Lentigione
? - ?
Pavia
13:30
Mezzolara
? - ?
Classe
13:30
OltrepoVoghera
? - ?
Crema
13:30
Pergolettese
? - ?
Calvina
13:30
San Marino
? - ?
Sasso Marconi
13:30
Vigor Carpaneto
? - ?
Fiorenzuola
December 8
FT
Aquila Montevarchi
1 - 1
Pianese
FT
Cannara
Sangiovannese
FT
Ghivizzano Borgoamozzano
0 - 0
Scandicci
FT
Ponsacco
Prato
FT
Sangimignano
Trestina
FT
Seravezza
Bastia Calcio
FT
Sinalunghese
1 - 1
Aglianese
FT
Tuttocuoio
Real Forte Querceta
FT
US Gavorrano
San Donato
FT
Viareggio
Massese
December 12
13:30
Aglianese
? - ?
Seravezza
13:30
Bastia Calcio
? - ?
Aquila Montevarchi
13:30
Massese
? - ?
Ghivizzano Borgoamozzano
13:30
Pianese
? - ?
Viareggio
13:30
Prato
? - ?
Cannara
13:30
Real Forte Querceta
? - ?
Sinalunghese
13:30
San Donato
? - ?
Sangimignano
13:30
Sangiovannese
? - ?
Tuttocuoio
13:30
Scandicci
? - ?
US Gavorrano
13:30
Trestina
? - ?
Ponsacco
December 8
FT
Avezzano
2 - 1
Savignanese
FT
Francavilla Calcio 1927
0 - 0
Santarcangelo
FT
Matelica
Recanatese
FT
Real Giulianova
ASD Pineto
FT
San Nicolo
Montegiorgio
FT
Sangiustese
Forli
FT
R.C. Cesena
Vastese
December 9
FT
Olympia Agnonese
0 - 0
Isernia
FT
Castelfidardo
Campobasso
FT
Sanmaurese
1 - 1
Jesina
December 12
13:30
ASD Pineto
? - ?
Olympia Agnonese
13:30
Campobasso
? - ?
Avezzano
13:30
Isernia
? - ?
Sanmaurese
13:30
Jesina
? - ?
Francavilla Calcio 1927
13:30
Montegiorgio
? - ?
Real Giulianova
13:30
R.C. Cesena
? - ?
San Nicolo
13:30
Recanatese
? - ?
Sangiustese
13:30
Santarcangelo
? - ?
Forli
13:30
Savignanese
? - ?
Matelica
13:30
Vastese
? - ?
Castelfidardo
December 8
FT
ASD Trastevere
Atletico SFF
FT
Cassino
Ladispoli
FT
Castiadas
0 - 0
Monterosi
FT
Lupa Roma
Citta di Anagni
FT
Torres
Anziolavinio
December 9
FT
Aprilia
1 - 0
Latte Dolce
Postp.
Budoni
? - ?
Avellino
FT
Latina
SSD Albalonga
FT
Ostia Mare
0 - 1
ASD Lanusei
FT
Vis Artena
Flaminia
December 12
13:30
ASD Lanusei
? - ?
ASD Trastevere
13:30
Anziolavinio
? - ?
Latina
13:30
Atletico SFF
? - ?
Budoni
13:30
Castiadas
? - ?
Cassino
13:30
Citta di Anagni
? - ?
Torres
13:30
Flaminia
? - ?
Ostia Mare
13:30
Latte Dolce
? - ?
Vis Artena
13:30
Monterosi
? - ?
Aprilia
13:30
SSD Albalonga
? - ?
Ladispoli
14:00
Avellino
? - ?
Lupa Roma
December 8
FT
Ercolanese
Taranto
FT
ACD Nardo
0 - 0
Audace Cerignola
December 9
FT
Francavilla
Pomigliano
FT
Gelbison Cilento
Bitonto
FT
Team Altamura
0 - 0
Savoia
FT
AZ Picerno ASD
Sorrento
FT
Fidelis Andria
0 - 0
Nola
FT
Sarnese 1926
0 - 1
Citta di Fasano
FT
Gravina
1 - 1
Gragnano
December 12
13:30
Audace Cerignola
? - ?
Ercolanese
13:30
Bitonto
? - ?
Francavilla
13:30
Citta di Fasano
? - ?
Team Altamura
13:30
Fidelis Andria
? - ?
Sarnese 1926
13:30
Gragnano
? - ?
Gelbison Cilento
13:30
Nola
? - ?
Gravina
13:30
Pomigliano
? - ?
Sorrento
13:30
Savoia
? - ?
ACD Nardo
13:30
Taranto
? - ?
AZ Picerno ASD
December 9
FT
Castrovillari
Acireale
FT
Citta di Messina
AP Turris
FT
Gela
Marsala
FT
Igea Virtus
Locri
FT
Nocerina
0 - 1
Messina
FT
Portici
Bari
FT
Roccella
1 - 0
Rotonda
FT
Troina
Sancataldese
FT
US Palmese
Cittanovese
December 12
13:30
AP Turris
? - ?
US Palmese
13:30
Acireale
? - ?
Gela
13:30
Bari
? - ?
Troina
13:30
Castrovillari
? - ?
Igea Virtus
13:30
Cittanovese
? - ?
Nocerina
13:30
Locri
? - ?
Citta di Messina
13:30
Marsala
? - ?
Portici
13:30
Messina
? - ?
Roccella
13:30
Sancataldese
? - ?
Rotonda
Italy - Coppa Italia
December 4
FT
Benevento
Cittadella
FT
Bologna
Crotone
FT
Sampdoria
SPAL
December 5
FT
Novara
Pisa
FT
Sassuolo
Catania
18:30
Pisa
? - ?
Novara
18:30
Cittadella
? - ?
Benevento
FT
Chievo
Cagliari
December 6
AET
Genoa
Virtus Entella *
FT
Torino
Sudtirol
October 30
FT
Juve Stabia
Potenza
FT
Trapani
Siracusa
FT
Monopoli
2 - 1
Virtus Francavilla
October 31
FT
Pisa
3 - 0
Arzachena
AET
Piacenza
AlbinoLeffe *
FT
Imolese Calcio
Lucchese
FT
Pordenone
0 - 1
Vicenza
AET
Renate
ASDC Gozzano *
AET
FeralpiSalo *
Sudtirol
FT
Teramo
Sambenedettese
May 26
FT
Lecce
Padova
August 21
FT
Juventus U23
Cuneo
August 26
FT
Albissola
Juventus U23
August 26
FT
ASDC Gozzano
1 - 1
Pro Patria
September 2
FT
Virtus Verona
Pro Piacenza
August 12
FT
Lucchese
S.S. Arezzo
September 2
FT
Imolese Calcio
Ravenna
August 26
FT
Alma Juventus Fano
Gubbio
August 12
FT
Arzachena
Olbia
September 2
FT
Fermana
0 - 2
Rieti
September 2
FT
Catanzaro
Cavese
September 5
FT
Potenza
Bisceglie
September 1
FT
Siracusa
Reggina
Italy - Super Cup
January 16, 2019
17:30
Juventus
? - ?
Milan

LiveScore Table