LiveScore.com : Hockey Livescore

28 november 2020 Hockey Scores (powered by LiveScore)

KHL - KHL
November 28
11:30
Salavat Yulaev Ufa
(
)
 
SKA St. Petersburg
(
)
12:00
Avtomobilist Yekaterinburg
(
)
 
CSKA Moscow
(
)
14:00
HC Dynamo Moscow
(
)
 
Amur Khabarovsk
(
)
14:00
HC Sochi
(
)
 
Dinamo Riga
(
)
14:30
Vityaz
(
)
 
Jokerit
(
)
18:30
Bregenzerwald
(
)
 
Liwest Linz II
(
)
18:30
Broncos Vipiteno
(
)
 
HK Olimpija
(
)
18:30
EC Die Adler Kitzbuehel
(
)
 
HD Jesenice
(
)
18:30
Fassa
(
)
 
Val Pusteria
(
)
18:30
Lustenau
(
)
 
Salzburg II
(
)
18:30
VEU Feldkirch
(
)
 
Klagenfurter AC II
(
)
19:00
Ritten Sport
(
)
 
Asiago
(
)
19:30
Cortina
(
)
 
HC Gherdeina
(
)
November 28
14:15
Froelunda HC
(
)
 
Djurgaarden
(
)
14:15
HV 71
(
)
 
Skellefteaa
(
)
14:15
Leksands
(
)
 
Malmoe
(
)
17:00
Brynaes
(
)
 
Faerjestad
(
)
Postp.
Linkoeping
(
)
 
Oerebro HK
(
)
Postp.
Luleaa
(
)
 
Oskarshamn
(
)
Postp.
Roegle
(
)
 
Vaexjoe
(
)
November 28
18:45
Bolzano
(
)
 
Fehervar AV19
(
)
November 28
Postp.
Baie-Comeau
(
)
 
Quebec Remparts
(
)
Postp.
Blainville-Boisbriand Armada
(
)
 
Rouyn-Noranda Huskies
(
)
Postp.
Chicoutimi Sagueneens
(
)
 
Rimouski Oceanic
(
)
Postp.
Gatineau Olympiques
(
)
 
Val-D'Or Foreurs
(
)
00:00
Rouyn-Noranda Huskies
(
)
 
Baie-Comeau
(
)
00:00
Val-D'Or Foreurs
(
)
 
Rimouski Oceanic
(
)
00:00
Victoriaville Tigres
(
)
 
Gatineau Olympiques
(
)
Postp.
Baie-Comeau
(
)
 
Quebec Remparts
(
)
Postp.
Sherbrooke Phoenix
(
)
 
Rouyn-Noranda Huskies
(
)
Postp.
Saint John Sea Dogs
(
)
 
Acadie-Bathurst Titan
(
)
November 28
14:15
Plzen
(
)
 
Vitkovice
(
)
November 28
15:00
HC Poruba
(
)
 
Kolin
(
)
16:00
AZ Havirov 2010
(
)
 
HC Stadion Litomerice
(
)
16:00
Frydek Mistek
(
)
 
Sokolov
(
)
16:00
HC Zubr Prerov
(
)
 
HC Slovan Usti nad Labem
(
)
16:00
Vrchlabi
(
)
 
Dukla Jihlava
(
)
16:30
Horacka Slavia Trebic
(
)
 
Vsetin
(
)
Canc.
Pirati Chomutov
(
)
 
Slavia Prague
(
)
November 28
15:00
HPK
(
)
 
HIFK
(
)
15:00
Ilves
(
)
 
KalPa
(
)
15:00
KooKoo
(
)
 
SaiPa
(
)
15:00
Lukko
(
)
 
Jukurit
(
)
15:00
TPS
(
)
 
Aessaet
(
)
16:00
Kaerpaet
(
)
 
Tappara
(
)
16:30
Sport
(
)
 
Pelicans
(
)
November 28
15:00
Forssan Palloseura
(
)
 
Kiekko-Espoo
(
)
15:00
Hermes
(
)
 
RoKi
(
)
15:00
Hokki
(
)
 
IPK
(
)
15:00
KeuPa HT
(
)
 
Peliitat
(
)
15:00
SaPKo
(
)
 
Ketterae
(
)
November 28
14:00
JHT
(
)
Limited coverage 
HC Indians Kaarina
(
)
14:00
S-Kiekko
(
)
Limited coverage 
Muik Hockey
(
)
November 28
16:30
ASC Corona Brasov
(
)
 
Ujpesti TE
(
)
16:30
Csikszereda
(
)
 
MAC Ujbuda
(
)
16:30
Gyergyoi HK
(
)
 
Vasas SC
(
)
November 28
06:00
Altay Torpedo
(
)
Limited coverage 
Snezhnye Barsy
(
)
11:00
Almaty
(
)
Limited coverage 
Kulager Petropavl
(
)
11:00
Torpedo
(
)
Limited coverage 
Nomad Nur-Sultan
(
)
Postp.
Yertis Pavlodar
(
)
 
Arlan Kokshetau
(
)
12:00
Aktobe
(
)
Limited coverage 
HC Temirtau
(
)
12:00
Beibarys Atyrau
(
)
Limited coverage 
Gornyak Rudny
(
)
November 28
Postp.
Sparta Sarpsborg
(
)
 
Frisk-Asker
(
)
15:00
Stavanger
(
)
 
Gruener
(
)
15:00
Stjernen
(
)
 
Narvik
(
)
15:00
Storhamar
(
)
 
Vaalerenga
(
)
November 28
13:00
Gjoevik
(
)
Limited coverage 
Haugesund
(
)
Postp.
Nidaros
(
)
 
Hasle/Loeren
(
)
15:00
Furuset
(
)
Limited coverage 
Ringerike
(
)
16:00
Loerenskog
(
)
Limited coverage 
Toensberg og Omegn
(
)
November 28
10:00
HC Rostov
(
)
 
Toros Neftekamsk
(
)
10:00
Metallurg Novokuznetsk
(
)
 
Bars Kazan
(
)
10:00
Sokol Krasnoyarsk
(
)
 
Dizel Penza
(
)
14:00
Buran Voronezh
(
)
 
Molot-Prikamye Perm
(
)
November 28
08:00
Stalnye Lisy
(
)
 
Avto Yekaterinburg
(
)
08:00
Tyumensky Legion
(
)
 
Chaika
(
)
09:00
Belye Medvedi
(
)
 
Tolpar
(
)
10:00
Kuznetskie Medvedi
(
)
 
Ladya Togliatti Juniors
(
)
12:00
Mamonty Yugry
(
)
 
Irbis Kazan
(
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Reaktor
(
)
November 28
15:00
Kalix UHC
(
)
Limited coverage 
Oernskoeldsvik HF
(
)
15:00
Kiruna AIF
(
)
Limited coverage 
Tegs
(
)
15:00
Piteaa
(
)
Limited coverage 
Oestersunds IK
(
)
15:00
SK Lejon
(
)
Limited coverage 
Kiruna IF
(
)
15:00
Vaennaes HC
(
)
Limited coverage 
Sundsvall
(
)
November 28
14:00
Stroemsbro IF
(
)
Limited coverage 
Sollentuna HC
(
)
15:00
Hammarby IF
(
)
Limited coverage 
Huddinge
(
)
November 28
14:00
Morrums
(
)
Limited coverage 
Boraas
(
)
November 28
18:45
Fribourg-Gotteron
(
)
 
Lausanne
(
)
Postp.
Lugano
(
)
 
Bern
(
)
18:45
Lugano
(
)
 
ZSC Lions
(
)
18:45
Rapperswil-Jona Lakers
(
)
 
Davos
(
)
18:45
SCL Tigers
(
)
 
Geneve-Servette
(
)
18:45
Zug
(
)
 
Ambri-Piotta
(
)
November 28
12:00
Kryzhani Vovky
(
)
Limited coverage 
Donbass Donetsk
(
)
15:00
Kramatorsk
(
)
Limited coverage 
Bilyi Bars
(
)