LiveScore.com : Hockey Livescore

Russia Hockey Scores (powered by LiveScore)

Russia - VHL
October 27
FT
Rubin Tyumen
4
(
0
0
4
)
 
HC Tambov
3
(
0
1
2
)
FT
Dynamo Tver
2
(
1
0
1
)
 
Buran Voronezh
0
(
0
0
0
)
FT
Zvezda Chekhov
1
(
0
0
1
)
 
HC Rostov
3
(
0
1
2
)
October 28
FT
Gornyak Uchaly
4
(
0
3
1
)
 
Yermak Angarsk
1
(
0
1
0
)
FT
Yuzhny Ural Orsk
4
(
0
2
2
)
 
Zauralye Kurgan
0
(
0
0
0
)
FT
Toros Neftekamsk
1
(
0
0
1
)
 
Lada Togliatti
0
(
0
0
0
)
FT
Molot-Prikamye Perm
2
(
0
2
0
)
 
VVS Samara
1
(
1
0
0
)
FT
Izhstal Izhevsk
2
(
0
1
1
)
 
Bars Kazan
4
(
1
2
1
)
OT
Neftyanik Almetyevsk
3
(
2
0
1
0
)
 
Dizel Penza
4
(
0
2
1
1
)
OT
Ryazan
5
(
2
1
1
1
)
 
Sokol Krasnoyarsk
4
(
0
3
1
0
)
FT
SKA-Neva
4
(
0
2
2
)
 
Metallurg Novokuznetsk
2
(
0
0
2
)
October 29
FT
Rubin Tyumen
2
(
1
0
1
)
 
HC Rostov
1
(
0
0
1
)
AP
Ugra Khanty-Mansiysk
4
(
0
2
1
0
1
)
 
Buran Voronezh
3
(
0
0
3
0
0
)
October 30
14:00
Toros Neftekamsk
(
)
 
Dizel Penza
(
)
14:30
Molot-Prikamye Perm
(
)
 
Bars Kazan
(
)
15:30
Khimik Voskresensk
(
)
 
Sokol Krasnoyarsk
(
)
16:30
Dynamo St. Petersburg
(
)
 
Metallurg Novokuznetsk
(
)
October 31
12:00
Rubin Tyumen
(
)
 
Buran Voronezh
(
)
12:00
Ugra Khanty-Mansiysk
(
)
 
HC Rostov
(
)
November 1
08:00
Gornyak Uchaly
(
)
 
Sokol Krasnoyarsk
(
)
12:00
Chelmet Chelyabinsk
(
)
 
Zvezda Chekhov
(
)
12:00
Molot-Prikamye Perm
(
)
 
Dizel Penza
(
)
12:00
Toros Neftekamsk
(
)
 
Bars Kazan
(
)
12:00
Zauralye Kurgan
(
)
 
Dynamo Tver
(
)
November 2
11:00
Yermak Angarsk
(
)
 
Neftyanik Almetyevsk
(
)
15:00
Lada Togliatti
(
)
 
Yuzhny Ural Orsk
(
)
15:30
HC Tambov
(
)
 
SKA-Neva
(
)
Russia - MHL
October 27
FT
MHC Spartak
0
(
0
0
0
)
 
Krasnaya Armiya
1
(
1
0
0
)
OT
Sibirskie Snaipery
2
(
0
1
0
1
)
 
Ladya Togliatti Juniors
1
(
1
0
0
0
)
FT
Chaika
4
(
2
1
1
)
 
Belye Medvedi
0
(
0
0
0
)
FT
Mamonty Yugry
5
(
1
2
2
)
 
Kuznetskie Medvedi
1
(
1
0
0
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Ladya Togliatti Juniors
(
)
FT
Dynamo St. Petersburg Juniors
3
(
2
1
0
)
 
Kapitan Stupino
2
(
1
0
1
)
FT
Krylya Sovetov
2
(
0
1
1
)
 
HC Riga
1
(
0
0
1
)
FT
Mikhaylov Academy
0
(
0
0
0
)
 
Atlanty
4
(
1
1
2
)
OT
SKA-Varyagi
3
(
1
0
1
1
)
 
Russkie Vityazi
2
(
1
0
1
0
)
October 28
FT
SKA-1946
0
(
0
0
0
)
 
MHC Dynamo
5
(
0
3
2
)
FT
Sputnik Almetyevsk
1
(
0
0
1
)
 
Avto Yekaterinburg
2
(
1
1
0
)
AP
Sibirskie Snaipery
4
(
1
1
1
0
1
)
 
Ladya Togliatti Juniors
3
(
2
1
0
0
0
)
FT
Irbis Kazan
2
(
1
0
1
)
 
Stalnye Lisy
5
(
1
1
3
)
FT
MHC Spartak
3
(
0
1
2
)
 
Krasnaya Armiya
1
(
0
1
0
)
FT
Reaktor
2
(
1
0
1
)
 
Tolpar
4
(
1
1
2
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Ladya Togliatti Juniors
(
)
OT
Mikhaylov Academy
3
(
0
3
0
0
)
 
Atlanty
4
(
3
0
0
1
)
October 29
AP
Tyumensky Legion
1
(
0
1
0
0
0
)
 
Kuznetskie Medvedi
2
(
0
1
0
0
1
)
FT
Reaktor
1
(
0
1
0
)
 
Tolpar
12
(
2
5
5
)
FT
Sputnik Almetyevsk
3
(
1
0
2
)
 
Avto Yekaterinburg
1
(
1
0
0
)
OT
SKA-1946
2
(
1
1
0
0
)
 
MHC Dynamo
3
(
1
0
1
1
)
October 30
live 1P
Tyumensky Legion
0
(
0
)
 
Kuznetskie Medvedi
0
(
0
)
09:00
Amurskie Tigry
(
)
 
HC Riga
(
)
10:00
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
11:00
Irbis Kazan
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
16:00
SKA-Varyagi
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
October 31
03:00
Amurskie Tigry
(
)
 
HC Riga
(
)
10:00
Chaika
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
10:00
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
10:00
Irbis Kazan
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
10:00
SKA-Varyagi
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
November 1
10:00
Atlanty
(
)
 
Tayfun
(
)
10:00
Krasnaya Armiya
(
)
 
Sakhalinskie Akuly
(
)
10:00
MHC Spartak
(
)
 
Mikhaylov Academy
(
)
November 2
14:00
Chaika
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
14:00
Krasnaya Armiya
(
)
 
Sakhalinskie Akuly
(
)
14:00
MHC Spartak
(
)
 
Mikhaylov Academy
(
)
16:00
Atlanty
(
)
 
Tayfun
(
)
May 19
FT
Goryachiye Golovy
10
(
0
4
6
)
 
Gladiator
4
(
2
1
1
)
Russia - Comet Division
July 20
FT
Ledoviy Desant
4
(
1
2
1
)
 
Ershistie Tigry
2
(
0
2
0
)