LiveScore.com : Hockey Livescore

Russia Hockey Scores (powered by LiveScore)

Russia - MHL
January 11
OT
Sakhalinskie Akuly
2
(
1
1
0
0
)
 
SKA-Varyagi
3
(
0
2
0
1
)
FT
Amurskie Tigry
1
(
1
0
0
)
 
SKA-1946
8
(
1
5
2
)
FT
Tayfun
1
(
0
0
1
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
3
(
2
1
0
)
FT
Tyumensky Legion
3
(
0
3
0
)
 
Mamonty Yugry
4
(
2
2
0
)
AP
Kuznetskie Medvedi
2
(
1
1
0
0
0
)
 
Belye Medvedi
3
(
0
1
1
0
1
)
FT
Chaika
5
(
1
3
1
)
 
Sarmaty
0
(
0
0
0
)
OT
Irbis Kazan
3
(
1
1
1
0
)
 
Ladya Togliatti Juniors
4
(
1
1
1
1
)
FT
Krylya Sovetov
4
(
0
2
2
)
 
MHC Dynamo
2
(
1
1
0
)
January 12
FT
Sakhalinskie Akuly
6
(
0
3
3
)
 
SKA-Varyagi
2
(
2
0
0
)
FT
Tayfun
2
(
0
1
1
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
5
(
1
2
2
)
FT
Chaika
2
(
0
2
0
)
 
Sarmaty
3
(
1
1
1
)
AP
Irbis Kazan
3
(
0
1
2
0
0
)
 
Ladya Togliatti Juniors
4
(
1
0
2
0
1
)
Canc.
Omskie Yastreby
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
FT
Kapitan Stupino
0
(
0
0
0
)
 
Almaz
2
(
1
1
0
)
FT
Russkie Vityazi
1
(
0
0
1
)
 
Loko
5
(
4
0
1
)
January 13
FT
Avto Yekaterinburg
1
(
0
1
0
)
 
Tolpar
2
(
1
1
0
)
Canc.
Omskie Yastreby
(
)
 
Snezhnye Barsy
(
)
OT
Kapitan Stupino
3
(
2
0
1
0
)
 
Almaz
4
(
2
1
0
1
)
FT
Mikhaylov Academy
2
(
1
1
0
)
 
Krasnaya Armiya
1
(
0
1
0
)
FT
Russkie Vityazi
0
(
0
0
0
)
 
Loko
2
(
0
2
0
)
OT
HC Riga
3
(
2
0
1
0
)
 
MHC Spartak
4
(
1
1
1
1
)
January 14
FT
Sputnik Almetyevsk
0
(
0
0
0
)
 
Mamonty Yugry
4
(
1
3
0
)
FT
Avto Yekaterinburg
4
(
1
2
1
)
 
Tolpar
3
(
2
0
1
)
FT
Reaktor
2
(
0
1
1
)
 
Chaika
3
(
1
1
1
)
FT
Mikhaylov Academy
3
(
2
1
0
)
 
Krasnaya Armiya
5
(
2
1
2
)
FT
HC Riga
1
(
0
1
0
)
 
MHC Spartak
6
(
3
2
1
)
January 15
FT
Sputnik Almetyevsk
4
(
2
0
2
)
 
Mamonty Yugry
1
(
0
0
1
)
FT
Belye Medvedi
5
(
1
3
1
)
 
Stalnye Lisy
3
(
0
1
2
)
FT
Reaktor
1
(
1
0
0
)
 
Chaika
3
(
2
0
1
)
FT
Krylya Sovetov
4
(
1
3
0
)
 
Sakhalinskie Akuly
3
(
0
2
1
)
January 16
OT
Belye Medvedi
2
(
0
0
1
1
)
 
Stalnye Lisy
1
(
0
1
0
0
)
FT
Krylya Sovetov
4
(
0
2
2
)
 
Sakhalinskie Akuly
1
(
1
0
0
)
FT
SKA-Varyagi
1
(
0
0
1
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
4
(
1
2
1
)
January 19
10:00
MHC Spartak
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
11:00
Omskie Yastreby
(
)
 
Sibirskie Snaipery
(
)
12:00
Mamonty Yugry
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
12:00
Tyumensky Legion
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
14:00
Krasnaya Armiya
(
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
15:00
Loko
(
)
 
Krylya Sovetov
(
)
15:30
Almaz
(
)
 
Amurskie Tigry
(
)
16:00
MHC Dynamo
(
)
 
Sakhalinskie Akuly
(
)
16:00
Mikhaylov Academy
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
16:00
SKA-1946
(
)
 
Tayfun
(
)
January 20
11:00
Omskie Yastreby
(
)
 
Sibirskie Snaipery
(
)
12:00
Mamonty Yugry
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
12:00
Tyumensky Legion
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
14:00
Krasnaya Armiya
(
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
14:00
MHC Spartak
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
14:00
Reaktor
(
)
 
Ladya Togliatti Juniors
(
)
14:00
Sputnik Almetyevsk
(
)
 
Sarmaty
(
)
15:00
Loko
(
)
 
Krylya Sovetov
(
)
15:30
Almaz
(
)
 
Amurskie Tigry
(
)
16:00
Atlanty
(
)
 
SKA-Varyagi
(
)
16:00
MHC Dynamo
(
)
 
Sakhalinskie Akuly
(
)
16:00
Mikhaylov Academy
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
16:00
SKA-1946
(
)
 
Tayfun
(
)
January 21
10:00
Atlanty
(
)
 
SKA-Varyagi
(
)
10:00
Sputnik Almetyevsk
(
)
 
Sarmaty
(
)
14:00
Reaktor
(
)
 
Ladya Togliatti Juniors
(
)
January 22
11:00
Omskie Yastreby
(
)
 
Kuznetskie Medvedi
(
)
12:00
Tolpar
(
)
 
Chaika
(
)
13:30
Avto Yekaterinburg
(
)
 
Irbis Kazan
(
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Sibirskie Snaipery
(
)
January 23
07:00
Omskie Yastreby
(
)
 
Kuznetskie Medvedi
(
)
08:00
Avto Yekaterinburg
(
)
 
Irbis Kazan
(
)
08:00
Mamonty Yugry
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
08:00
Tolpar
(
)
 
Chaika
(
)
08:00
Tyumensky Legion
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
10:00
Atlanty
(
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
10:00
Loko
(
)
 
Amurskie Tigry
(
)
10:00
MHC Dynamo
(
)
 
Tayfun
(
)
10:00
MHC Spartak
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
10:00
SKA-1946
(
)
 
Sakhalinskie Akuly
(
)
11:00
Almaz
(
)
 
Krylya Sovetov
(
)
14:00
Mikhaylov Academy
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
Canc.
Snezhnye Barsy
(
)
 
Sibirskie Snaipery
(
)
January 24
08:00
Mamonty Yugry
(
)
 
Belye Medvedi
(
)
08:00
Tyumensky Legion
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
09:00
MHC Dynamo
(
)
 
Tayfun
(
)
10:00
Atlanty
(
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
10:00
Krasnaya Armiya
(
)
 
SKA-Varyagi
(
)
10:00
Loko
(
)
 
Amurskie Tigry
(
)
10:00
MHC Spartak
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
10:00
Reaktor
(
)
 
Sarmaty
(
)
10:00
SKA-1946
(
)
 
Sakhalinskie Akuly
(
)
10:00
Sputnik Almetyevsk
(
)
 
Ladya Togliatti Juniors
(
)
11:00
Almaz
(
)
 
Krylya Sovetov
(
)
Russia - MHL - Eastern
#
Team Name
P
W
WOT
LOT
L
F
A
GD
Pts
1
Irbis Kazan
43
27
4
4
8
146
93
53
66
2
Chaika
44
27
3
3
11
150
83
67
63
3
Avto Yekaterinburg
42
23
3
4
12
119
90
29
56
4
Sputnik Almetyevsk
42
26
1
2
13
121
94
27
56
5
Tolpar
42
25
0
4
13
137
88
49
54
6
Mamonty Yugry
41
16
8
6
11
115
98
17
54
7
Belye Medvedi
38
22
4
1
11
129
92
37
53
8
Stalnye Lisy
38
17
5
2
14
107
96
11
46
9
Sibirskie Snaipery
40
13
5
7
15
112
120
-8
43
10
Omskie Yastreby
38
15
6
0
17
101
89
12
42
11
Ladya Togliatti Juniors
40
12
5
5
18
106
131
-25
39
12
Sarmaty
38
11
1
2
24
74
115
-41
26
13
Reaktor
40
6
5
3
26
97
163
-66
25
14
Tyumensky Legion
42
5
3
7
27
63
137
-74
23
15
Kuznetskie Medvedi
38
3
2
5
28
61
149
-88
15
Russia - MHL - Western
#
Team Name
P
W
WOT
LOT
L
F
A
GD
Pts
1
MHC Dynamo
44
33
3
2
6
173
79
94
74
2
Loko
44
32
3
2
7
153
81
72
72
3
SKA-1946
44
28
4
3
9
173
94
79
67
4
Krasnaya Armiya
46
24
6
3
13
139
94
45
63
5
Almaz
44
25
3
4
12
141
109
32
60
6
MHC Spartak
44
23
5
3
13
134
96
38
59
7
Dynamo St. Petersburg Juniors
47
25
1
7
14
115
100
15
59
8
Russkie Vityazi
44
24
2
5
13
146
111
35
57
9
Atlanty
46
17
8
3
18
134
141
-7
53
10
Krylya Sovetov
42
20
3
4
15
106
97
9
50
11
Tayfun
44
13
4
4
23
106
139
-33
38
12
HC Riga
40
14
2
4
20
98
110
-12
36
13
SKA-Varyagi
45
9
6
4
26
104
140
-36
34
14
Kapitan Stupino
44
9
3
3
29
100
146
-46
27
15
Sakhalinskie Akuly
48
6
6
3
33
94
162
-68
27
16
Mikhaylov Academy
42
8
1
5
28
73
146
-73
23
17
Amurskie Tigry
46
5
2
3
36
87
231
-144
17
Championship play-off