Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

18 september 2020 Soccer Scores (powered by LiveScore)

FT
Riga FC
Tre Fiori
18:45
Coventry City
Queens Park Rangers
18:30
Bayern Munich
Schalke 04
19:00
Lyon
Nimes
18:00
VVV-Venlo
FC Utrecht
18:00
Famalicao
Benfica
20:15
Vitoria de Guimaraes
Belenenses SAD
18:45
Sporting Charleroi
Beerschot
18:00
RWD Molenbeek
Lommel
17:00
Yeni Malatyaspor
Goztepe
17:00
FC Krasnodar
Khimki
FT
Independiente del Valle
Flamengo
FT
Barcelona SC
Atletico Junior
FT
Guarani
Tigre
FT
Libertad
Boca Juniors
16:30
Hamburger SV
Fortuna Duesseldorf
16:30
Jahn Regensburg
Nuernberg
16:45
Helmond Sport
FC Volendam
16:45
Jong PSV
FC Eindhoven
19:00
Go Ahead Eagles
Jong Ajax
19:00
Roda JC Kerkrade
FC Dordrecht
15:00
Oliveirense
Penafiel
16:00
Chaves
Varzim
17:00
Vilafranquense
Feirense
16:00
Eskisehirspor
? - ?
Adanaspor
18:00
Slavia Prague
Teplice
16:00
Vysocina Jihlava
? - ?
SK Lisen
17:00
FC Helsingoer
? - ?
Vendsyssel FF
16:00
SC Dnipro-1
Mariupol
14:00
Russia
? - ?
Netherlands
17:00
Kosovo
? - ?
Estonia
18:00
Slovenia
? - ?
Turkey
16:00
Faroe Islands
? - ?
Northern Ireland
16:15
Czech Republic
? - ?
Poland
Postp.
Finland
? - ?
Portugal
Postp.
Cyprus
? - ?
Scotland
19:00
Serbia
? - ?
France
15:30
Belgium
? - ?
Romania
15:30
Croatia
? - ?
Switzerland
18:00
Montenegro
? - ?
Ukraine
15:00
Sharjah Cultural Club
? - ?
Al-Duhail SC
18:00
Al-Taawoun
? - ?
Persepolis
15:00
Al-Sadd
? - ?
Al-Ain
18:00
Al Nassr FC
? - ?
Sepahan
Canc.
Inter
? - ?
Carrarese
15:00 Limited coverage
Monza
? - ?
Alessandria
15:30
Sevilla
? - ?
Athletic Bilbao
17:30
Sevilla
? - ?
Athletic Bilbao
18:00 Limited coverage
Club Deportivo Eldense
? - ?
Yeclano
12:30 Limited coverage
Van
? - ?
Noravank
12:30 Limited coverage
West Armenia
? - ?
Gandzasar
15:30 Limited coverage
Urartu FC
? - ?
Pyunik
11:00 Limited coverage
University Azzurri FC
? - ?
Darwin Hearts FC
10:45 Limited coverage
Adelaide Raiders
? - ?
North Eastern Metro Stars
09:00 Limited coverage
APIA Leichhardt Tigers
? - ?
Mt Druitt Town Rangers
09:30 Limited coverage
Manly United
? - ?
Blacktown City FC
10:30 Limited coverage
Centenary Stormers
? - ?
Brisbane Knights
16:30
Austria Wien (A)
Grazer AK
16:30
Dornbirn
SK Austria Klagenfurt
16:30
FC Wacker Innsbruck
Floridsdorfer AC
16:30
SK Rapid Wien II
FC Juniors OOe
16:30
Vorwaerts Steyr
Kapfenberger SV
18:25
SV Lafnitz
Amstetten
17:30
ASV Drassburg
? - ?
SC Team Wiener Linien
17:30
FCM Traiskirchen
? - ?
SC Wiener Viktoria
17:30
Wiener SK
? - ?
Wiener Neustadt
17:00
Allerheiligen
? - ?
Kalsdorf
17:00
Deutschlandsberger SC
? - ?
WSC Hertha
17:00
FC Wels
? - ?
SC Weiz
17:00
SC Gleisdorf
? - ?
SV Spittal/Drau
17:00
Voecklamarkt
? - ?
Wolfsberger AC (A)
17:00 Limited coverage
Hall
? - ?
FC Kitzbuehel
13:30
Smolevichy
Rukh Brest
15:30
Neman Grodno
FC Minsk
11:00 Limited coverage
FK Vitebsk Reserves
? - ?
Belshina Bobruisk Reserves
12:00 Limited coverage
FK Gorodeya Reserves
? - ?
Torpedo Zhodino Reserves
13:00 Limited coverage
Dynamo Brest Reserves
? - ?
Energetik-BGU Reserves
22:15
Confianca
? - ?
Guarani
18:00 Limited coverage
EC Primavera SP
? - ?
AE Velo Clube SP
18:00 Limited coverage
EC Sao Bernardo SP
? - ?
Desportivo Brasil SP
18:00 Limited coverage
Rio Preto EC SP
? - ?
Capivariano FC SP
20:00 Limited coverage
Barretos SP
? - ?
Linense
15:45
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Botev Vratsa
18:00
Montana
Botev Plovdiv
FT
Jiangsu Suning FC
Shenzhen FC
10:00
Shanghai Shenhua
? - ?
Guangzhou R&F F.C.
11:35
Guangzhou Evergrande
? - ?
Henan Jianye
FT
Henan Jianye
0 - 3
Changchun Dazhong Zhiye
FT
Jiangsu Suning FC
1 - 2
Beijing BG Phoenix FC
08:00 Limited coverage
Shanghai Shengli
? - ?
Shandong Sports Lottery
08:30 Limited coverage
Hangzhou Xizi
? - ?
Hebei Yuandong
08:30 Limited coverage
Meizhou Wuhua FC
? - ?
Wuhan Jiangda
23:00
La Equidad
? - ?
Chico FC
Postp.
Bogota FC
? - ?
Union Magdalena
16:00
Sibenik
? - ?
NK Lokomotiva
16:00
Ermis Aradippou
Olympiakos Nicosia
16:00 Limited coverage
Aris Limassol
? - ?
Anagennisi Deryneia
15:00 Limited coverage
Kraluv Dvur
? - ?
SK Rakovnik
11:00 Limited coverage
FC Slovan Liberec B
? - ?
FK Mlada Boleslav B
09:00 Limited coverage
1.FK Pribram
? - ?
Sparta Prague
09:00 Limited coverage
Opava
? - ?
FC Zbrojovka Brno
16:30
Naestved
? - ?
HIK
16:30 Limited coverage
Roskilde Boldklub
? - ?
Herlev
17:00 Limited coverage
Silkeborg KFUM
? - ?
FC Djursland
16:00
El Hodood
? - ?
ENPPI
18:00
Aswan FC
? - ?
El Zamalek
10:00
Brighton & Hove Albion U18
? - ?
Fulham U18
11:00
Tottenham Hotspur U23
? - ?
West Ham United U23
18:00
Blackburn Rovers U23
? - ?
Manchester City U23
18:00
Brighton & Hove Albion U23
? - ?
Arsenal U23
18:00
Derby County U23
? - ?
Liverpool U23
18:00
Southampton U23
? - ?
Chelsea U23
12:00
Reading U23
? - ?
Fulham U23
13:00
Leeds United U23
? - ?
Wolverhampton Wanderers U23
18:00
Aston Villa U23
? - ?
Norwich City U23
18:00 Limited coverage
FC Hoyvik
? - ?
AB Argir II
18:15 Limited coverage
Vikingur Gota II
? - ?
B71 Sandur
19:00 Limited coverage
HB Torshavn II
? - ?
B68 Toftir
19:00 Limited coverage
Ki Klaksvik II
? - ?
07 Vestur Sorvagur
19:00 Limited coverage
NSI Runavik II
? - ?
B36 Torshavn II
15:30
FC Jazz
? - ?
Ilves II
15:30
TPV Tampere
? - ?
Hjs Akatemia
18:00
Avranches
? - ?
Stade Briochin
18:00
Bourg en Bresse Peronnas
? - ?
Boulogne
18:00
Concarneau
? - ?
Quevilly
18:00
Creteil
? - ?
Cholet
18:00
FC Bastia-Borgo
? - ?
Le Mans
18:00
Orleans
? - ?
Lyon la Duchere
Postp.
Sete
? - ?
Red Star
18:00
Villefranche Beaujolais
? - ?
SC Bastia
15:45
Kaiserslautern
Dynamo Dresden
16:30
BSV Rehden
? - ?
Werder Bremen II
17:00
Wolfsburg II
? - ?
HSC Hannover
17:00
ZFC Meuselwitz
? - ?
BSG Chemie Leipzig
16:00
PAOK Thessaloniki FC
Atromitos
17:30
Olympiacos
Asteras Tripolis
16:45 Limited coverage
Njardvik
? - ?
IR Reykjavik
18:00 Limited coverage
Haukar
? - ?
Fjardabyggd
19:15 Limited coverage
Grotta
? - ?
Keflavik
19:15 Limited coverage
Vikingur Reykjavik
? - ?
Augnablik
16:45
Derry City
St. Patrick's Athletic
Canc.
Cork City
St. Patrick's Athletic
Canc.
Derry City
Waterford FC
Canc.
Dundalk
Finn Harps
Canc.
Shelbourne
Bohemian FC
18:45
Sligo Rovers
Bohemian FC
Canc.
Shamrock Rovers
Sligo Rovers
18:45
Athlone Town
? - ?
Cobh Ramblers
18:45
Bray Wanderers
? - ?
Longford Town
18:45
Galway United FC
? - ?
Wexford FC
18:45
Shamrock Rovers B
? - ?
Cabinteely
18:45
UCD
? - ?
Drogheda United
13:00 Limited coverage
Fiorentina Primavera
? - ?
Bologna Primavera
15:00 Limited coverage
Ascoli Calcio 1898 FC Primavera
? - ?
Roma Primavera
10:00 Limited coverage
Cerezo Osaka U23
? - ?
Kataller Toyama
14:00
Al-Salt
? - ?
Al-Jazeera
Postp.
Al-Salt
? - ?
Al-Sareeh
Postp.
Ramtha SC
? - ?
Sahab SC
Postp.
Al-Ahly
? - ?
Al-Faisaly
16:30
Al-Ahly
? - ?
Al-Sareeh
Postp.
Al-Ahly
? - ?
Aqaba
15:00
Okzhetpes Kokshetau
? - ?
Kaspyi Aktau
14:00 Limited coverage
Trepca 89
? - ?
Arberia
10:00 Limited coverage
Zalgiris Vilnius B
? - ?
Riteriai B
16:00 Limited coverage
FA Siauliai
? - ?
Nevezis
18:00
AS Jeunesse Esch
? - ?
US Mondorf les Bains
12:15 Limited coverage
Selangor United
? - ?
Kelantan United
22:00 Limited coverage
Atletico Saltillo Soccer
? - ?
Mineros de Fresnillo
21:30 Limited coverage
Inter Playa del Carmen
? - ?
Cafessa Jalisco
FT
Jaibos Tampico Madero
Monarcas Morelia
FT
CD Guadalajara Chivas
Cruz Azul
FT
Pachuca
Pumas UNAM
FT
Tigres
Atletico de San Luis
21:00 Limited coverage
CF America
? - ?
Santos Laguna
14:00 Limited coverage
Necaxa
? - ?
Puebla
13:00
FC Floresti
? - ?
Dinamo-Auto
13:00 Limited coverage
FC Cahul 2005
? - ?
CF Sparta Selemet
13:00 Limited coverage
FC Granicerul
? - ?
CS Drochia
13:00 Limited coverage
FC Sheriff Tiraspol 2
? - ?
FC Sireti
13:00 Limited coverage
FC Sucleia
? - ?
FC Tighina
16:00 Limited coverage
AS Sale
? - ?
KACM
16:00 Limited coverage
Chabab Atlas Khenifra
? - ?
Chabab Mohammedia
16:00 Limited coverage
MAS Fes
? - ?
Tihad Casablanca
16:00 Limited coverage
Olympique Dcheira
? - ?
Union Sidi Kacem
23:00
12 de Octubre
? - ?
Sol de America
16:00
Carlos Stein
? - ?
Atletico Grau
18:00
Binacional
? - ?
Deportivo Llacuabamba
20:30
FBC Melgar
? - ?
Universidad San Martin
23:00
Universitario de Deportes
? - ?
Ayacucho FC
16:00
Podbeskidzie Bielsko-Biala
Rakow Czestochowa
18:30
Wisla Krakow
Wisla Plock
15:40
Arka Gdynia
? - ?
Miedz Legnica
15:00
Chindia Targoviste
Hermannstadt
18:00
Astra Giurgiu
CFR Cluj
16:00
Vojvodina
? - ?
FK Radnik Surdulica
14:00 Limited coverage
FK Graficar
? - ?
Zarkovo
14:00 Limited coverage
Radnicki Sremska Mitrovica
? - ?
Borac Cacak
13:00
Ajax Cape Town
? - ?
Black Leopards
17:00 Limited coverage
Gefle
? - ?
Sandvikens IF
17:00 Limited coverage
Taeby FK
? - ?
IFK Haninge BRB
17:00
Thun
? - ?
FC Stade Lausanne-Ouchy
18:00
Grasshopper
? - ?
Winterthur
18:15 Limited coverage
Vevey
? - ?
Bulle
18:00 Limited coverage
FC Schoetz
? - ?
FC Langenthal
11:00 Limited coverage
Polisi Tanzania FC
? - ?
JKT Tanzania
13:00 Limited coverage
Ihefu FC
? - ?
Mtibwa Sugar
09:00 Limited coverage
FC Oleksandria
? - ?
FC Vorskla Poltava
09:00 Limited coverage
SC Dnipro-1
? - ?
FC Mariupol
10:00 Limited coverage
FC Dynamo Kiev
? - ?
FC Lviv
10:00 Limited coverage
FC Ingulets U21
? - ?
SFC Desna Chernihiv
13:00 Limited coverage
FC Oleksandriya
? - ?
Vorskla Poltava
13:00 Limited coverage
Albion
? - ?
Cerrito
15:15 Limited coverage
Villa Espanola
? - ?
Juventud de las Piedras
17:30 Limited coverage
Atenas
? - ?
Villa Teresa
19:45 Limited coverage
Rocha FC
? - ?
Racing
22:00 Limited coverage
Tacuarembo FC
? - ?
Sud America
FT
Reno 1868 FC
Tacoma Defiance
Canc.
Miami FC
? - ?
Hartford Athletic
Canc.
Orlando City B
? - ?
Greenville Triumph SC
18:45
Aberystwyth
Flint Town United