Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

3 october 2020 Soccer Scores (powered by LiveScore)

October 3
FT
Chelsea
Crystal Palace
FT
Everton
Brighton & Hove Albion
FT
Leeds United
Manchester City
FT
Newcastle United
Burnley
FT
Norwich City
Derby County
FT
Blackburn Rovers
Cardiff City
FT
Luton Town
Wycombe Wanderers
FT
Middlesbrough
Barnsley
FT
Nottingham Forest
Bristol City
FT
Reading
Watford
FT
Rotherham United
Huddersfield Town
FT
Sheffield Wednesday
Queens Park Rangers
FT
Swansea City
Millwall
FT
AFC Wimbledon
Accrington Stanley
FT
Blackpool
Lincoln City
FT
Bristol Rovers
Northampton Town
FT
Burton Albion
Portsmouth
FT
Charlton Athletic
Sunderland
FT
Hull City
Plymouth Argyle
FT
Milton Keynes Dons
Ipswich Town
FT
Peterborough United
Swindon Town
FT
Rochdale
Fleetwood Town
FT
Shrewsbury Town
Gillingham
FT
Wigan Athletic
Doncaster Rovers
FT
Carlisle United
Barrow
FT
Colchester United
Oldham Athletic
FT
Crawley Town
Southend United
FT
Exeter City
Cambridge United
FT
Forest Green Rovers
Walsall
FT
Harrogate
Bolton Wanderers
FT
Leyton Orient
Cheltenham Town
FT
Morecambe
Port Vale
FT
Newport County
Mansfield Town
FT
Stevenage
Salford City
FT
Tranmere Rovers
Scunthorpe United
October 3
FT
Altrincham
Weymouth
FT
Barnet
Eastleigh
FT
Dover
Notts County
FT
FC Halifax Town
Dagenham & Redbridge
FT
Hartlepool United
Aldershot Town
Canc.
Macclesfield Town
Bromley
FT
Sutton United
Maidenhead United
FT
Torquay United
Stockport County
FT
Woking
Solihull Moors
FT
Wrexham
Boreham Wood
FT
King's Lynn Town
Yeovil Town
October 3
FT
Real Valladolid
Eibar
FT
Atletico Madrid
Villarreal
FT
Elche
SD Huesca
FT
Real Sociedad
Getafe
FT
Valencia
Real Betis
October 3
FT
Borussia Dortmund
Freiburg
FT
Eintracht Frankfurt
Hoffenheim
FT
FC Koeln
Borussia Moenchengladbach
FT
VfB Stuttgart
Bayer Leverkusen
FT
Werder Bremen
Arminia Bielefeld
FT
RasenBallsport Leipzig
Schalke 04
October 3
FT
Sassuolo
Crotone
FT
Udinese
Roma
October 3
FT
Lens
Saint-Etienne
FT
Nice
Nantes
October 3
FT
Vitesse
Heracles
FT
VVV-Venlo
ADO Den Haag
FT
FC Twente
FC Emmen
October 3
FT
Santa Clara
Gil Vicente
FT
FC Porto
Maritimo
FT
Tondela
SC Braga
October 3
FT
Waasland-Beveren
Genk
FT
Eupen
Cercle Brugge
FT
Oud-Heverlee
Zulte Waregem
FT
St.Truiden
Kortrijk
Canc.
Waasland-Beveren
RWD Molenbeek
October 3
FT
Yeni Malatyaspor
Antalyaspor
FT
Erzurum BB
Rizespor
FT
Istanbul Basaksehir
Goztepe
FT
Fenerbahce
Fatih Karagumruk
October 3
FT
Orlando City
New York Red Bulls
FT
DC United
Atlanta United
FT
Montreal Impact
Chicago Fire
FT
New England Revolution
Nashville SC
FT
Toronto FC
Philadelphia Union
October 3
FT
Gremio
Internacional
FT
Palmeiras
Ceara
October 3
FT
FC Ufa
FC Rotor Volgograd
FT
FC Tambov
Arsenal Tula
FT
Spartak Moscow
Zenit St. Petersburg
October 3
FT
Chievo Verona
Salernitana
FT
Ascoli Calcio 1898 FC
Lecce
FT
Empoli
Monza
FT
Reggina
Pescara
FT
SPAL
Cosenza
FT
Venezia
Frosinone
FT
Virtus Entella
AC Reggiana
FT
L.R. Vicenza Virtus
Pordenone Calcio
October 3
FT
Toulouse
Troyes
FT
Caen
Amiens
FT
Auxerre
AC Ajaccio
FT
Chateauroux
Niort
FT
Clermont Foot
Rodez
FT
Dunkerque
Guingamp
FT
Grenoble
Valenciennes
FT
Paris FC
Le Havre
FT
Pau
Nancy
FT
Sochaux
Chambly
October 3
FT
Alcorcon
Real Zaragoza
FT
Mirandes
Ponferradina
FT
Albacete
Real Oviedo
FT
Mallorca
Tenerife
FT
Las Palmas
Logrones
FT
Rayo Vallecano
Malaga
October 3
FT
FC Heidenheim
Paderborn
FT
Hannover 96
Eintracht Braunschweig
FT
Jahn Regensburg
Karlsruher SC
FT
NEC Nijmegen
FC Eindhoven
October 3
FT
Feirense
Sporting Covilha
FT
Cova da Piedade
Arouca
FT
Oliveirense
Casa Pia
October 3
FT
Keciorengucu
Altay
FT
Tuzlaspor
Bursaspor
FT
Giresunspor
Boluspor
FT
Altinordu
Ankaraspor
FT
FC Zbrojovka Brno
Karvina
FT
Mlada Boleslav
SK Dynamo Ceske Budejovice
FT
Opava
Teplice
FT
Sparta Prague
Jablonec
FT
Dukla Praha
SK Lisen
FT
FK Slavoj Vysehrad
Usti nad Labem
FT
MFK Chrudim
FK Varnsdorf
October 3
FT
HB Koege
Fremad Amager
FT
Silkeborg
Hobro
FT
Skive
Kolding IF
FT
Esbjerg fB
Viborg
October 3
Canc.
FK Kauno Zalgiris
? - ?
Riteriai
Canc.
Banga Gargzdai
? - ?
Suduva
Canc.
FK Panevezys
? - ?
Zalgiris Vilnius
October 3
FT
Sarpsborg 08
Stabaek
FT
Vaalerenga
Mjoendalen
October 3
FT
Jerv
Stroemmen
FT
Oeygarden FK
Ull/Kisa
FT
Ranheim
Sogndal
FT
Raufoss
Hamarkameratene
FT
Sandnes
Grorud
FT
Stjoerdals Blink
Lillestroem
FT
Tromsoe
Aasane
October 3
FT
Haecken
Falkenbergs FF
FT
Orebro
Elfsborg
October 3
FT
GIF Sundsvall
AFC Eskilstuna
FT
Joenkoepings Soedra
Halmstads BK
FT
Orgryte
IK Brage
October 3
FT
SC Dnipro-1
Vorskla
FT
Rukh Vynnyky
FC Lviv
FT
Inhulets Petrove
FC Minaj
AP
Al Nassr FC
Persepolis *
October 3
Postp.
Lori
? - ?
Alashkert FC
Postp.
Van
? - ?
Ararat
October 3
Postp.
Pyunik II
? - ?
BKMA
FT
Sydney Olympic
1 - 0
Western Sydney Wanderers FC Youth
FT
Hellenic
Casuarina
FT
Newcastle Olympic
Adamstown Rosebud FC
FT
Weston Workers
3 - 0
Lake Macquarie
October 3
FT
Brisbane Roar FC Youth
1 - 1
Eastern Suburbs
FT
Gold Coast Knights
Redlands United
FT
Lions FC
Gold Coast United FC
FT
Moreton Bay United
Brisbane Strikers
FT
Sunshine Coast Wanderers
Capalaba
October 3
FT
Campbelltown City
0 - 0
Adelaide United Youth
FT
Modbury Jets
North Eastern Metro Stars
FT
Adelaide Olympic
2 - 1
Adelaide City
October 3
FT
Riverside Olympic
Launceston City
FT
Glenorchy Knights
1 - 1
South Hobart
FT
Kingborough Lions
Clarence Zebras
FT
ECU Joondalup
Sorrento
FT
Floreat Athena
1 - 2
Cockburn City
FT
Gwelup Croatia
2 - 0
Armadale
FT
Balcatta
2 - 1
Rockingham City FC
FT
Inglewood United
Bayswater City
FT
Perth Glory Youth
Perth
FT
Caboolture FC
Acacia Ridge FC
FT
North Star FC
Toowong
FT
Logan Lightning
SWQ Thunder
FT
Souths United
Mitchelton
FT
Western Pride
Wolves FC
October 3
FT
Admira Moedling
Ried
FT
WSG Swarovski Tirol
Austria Wien
FT
Wolfsberger AC
SKN St. Poelten
October 3
FT
SK Rapid Wien II
SV Lafnitz
FT
Austria Lustenau
Vorwaerts Steyr
FT
BW Linz
Dornbirn
FT
Kapfenberger SV
Austria Wien (A)
FT
SV Leobendorf
2 - 0
ASK-BSC Bruck/Leitha
FT
SV Stripfing
Wiener SK
Canc.
SC Team Wiener Linien
? - ?
Mattersburg (A)
FT
ATSV Stadl Paura
SC Weiz
FT
Ried (A)
Wolfsberger AC (A)
FT
Sturm Graz (A)
SV Spittal/Drau
FT
SK Bischofshofen
2 - 0
SV Austria Salzburg
FT
Seekirchen
SV Kuchl
FT
USK Anif
St. Johann
FT
Pinzgau Saalfelden
SV Groedig
FT
SAK 1914
SV Wals Grunau
FT
Kufstein
Reichenau
FT
FC Wacker Innsbruck II
Woergl
FT
Hall
Telfs
FT
Schwaz
FC Kitzbuehel
FT
Hohenems
Dornbirner SV
FT
FK Qabala
Sumqayit
FT
Zira
FK Neftchi
October 3
FT
Al-Hala
Muharraq
FT
Al-Hidd
Manama
FT
Al-Riffa
Al-Najma
October 3
FT
Khimik Svetlogorsk
FC Lida
FT
FC Oshmyany
FC Smorgon
FT
Gomel
FC Orsha
October 3
FT
FC NFK Minsk
Isloch
Postp.
BATE Borisov
? - ?
Dinamo Brest
FT
Rukh Brest
FC Minsk
FT
FK Gorodeya
Arsenal Dzerzhinsk
FT
Fremad Valby
3 - 1
Taarnby FF
Postp.
FC Liege
? - ?
Francs Borains
Postp.
FCV Dender EH
? - ?
Dessel
AAW
KFC Mandel United
5 - 0
Roeselare
FT
KSK Heist
1 - 0
Olympic Charleroi Chatelet Farciennes
FT
Standard Femina de Liege
4 - 0
Genk
FT
Club Brugge
0 - 0
SV Zulte Waregem
FT
FK Mladost Doboj Kakanj
Radnik Bijeljina
FT
Drina Zvornik
FK Zvijezda 09
FT
FK Borac Kozarska Dubica
Sloboda Novi Grad
FT
FK Jedinstvo Brcko
0 - 0
Rudar Prijedor
FT
FK Leotar
2 - 0
Zeljeznicar Banja Luka
FT
FK Modrica
Slavija Sarajevo
FT
FK Podrinje
1 - 0
Kozara
FT
Tekstilac Derventa
2 - 0
Sutjeska
FT
Capljina
Jedinstvo Bihac
FT
Igman Konjic
Gorazde
FT
Rudar Kakanj
FK Zvijezda
FT
Slaven Zivinice
1 - 1
Buducnost
FT
Travnik
1 - 0
NK Bratstvo
October 3
FT
Botafogo SP
Parana Clube
FT
America MG
0 - 0
Guarani
FT
Nautico
Confianca
FT
Brasil de Pelotas
0 - 1
Chapecoense AF
FT
Sampaio Correa
CS Alagoano
FT
Ponte Preta
Juventude
October 3
FT
Manaus FC
1 - 0
Imperatriz
FT
Treze
Botafogo PB
FT
Paysandu
2 - 3
Remo
October 3
FT
EC Sao Jose
Ypiranga RS
October 3
FT
EC Primavera SP
0 - 1
EC Noroeste SP
FT
EC Sao Bernardo SP
Barretos SP
FT
Rio Preto EC SP
Nacional SP
FT
Las Palmas
Logrones
FT
America RN
3 - 1
Afogados da Ingazeira
FT
Olimpia FC SP
Comercial FC SP
FT
Bahia U20
2 - 3
Atletico PR U20
FT
Goias U20
1 - 1
Cruzeiro U20
October 3
FT
Montana
Slavia Sofia
FT
Levski Sofia
Botev Vratsa
October 3
FT
PFC Lokomotiv Sofia 1929
Pirin Blagoevgrad
FT
Ludogorets Razgrad II
Hebar
Canc.
Sportist Svoge
? - ?
Dunav Ruse
FT
Bati Academy U18
0 - 4
National Police Commissary
FT
Kirivong Soksen Chey
Electricite du Cambodge
FT
Scarborough SC
1 - 3
Vorkuta
FT
Serbian White Eagles
1 - 2
Brantford Galaxy FC
October 3
FT
La Serena
Union Espanola
FT
Antofagasta
Cobresal
FT
Curico Unido
Everton CD
FT
Colo Colo
Huachipato
October 3
FT
Beijing BG
Chengdu Qianbao FC
October 3
FT
Guizhou Hengfeng
Meizhou Hakka
October 3
FT
Changchun Yatai
Xinjiang Tianshan
FT
Guangdong Huijun
2 - 2
Changchun Dazhong Zhiye
FT
Hangzhou Xizi
0 - 3
Henan Jianye
FT
Shandong Sports Lottery
5 - 0
Hebei Yuandong
FT
Millonarios
Bucaramanga
FT
Deportivo Pasto
Chico FC
FT
CD Jaguares
Deportivo Cali
FT
Deportivo Pereira
0 - 0
Tolima
FT
Boca Juniors de Cali *
Real Cartagena
FT
Municipal Perez Zeledon
Grecia
FT
Sporting San Jose
Limon
FT
Municipal Garabito
0 - 0
Marineros de Puntarenas
FT
Turrialba
0 - 4
CS Uruguay
October 3
FT
Sibenik
Osijek
FT
HNK Gorica
Hajduk Split
October 3
FT
NK Kustosija
Junak
FT
NK Sesvete
1 - 2
Cibalia
FT
Opatija
Osijek B
FT
Solin
Rudes
FT
Inter Zapresic
NK Dugopolje
FT
Medimurje
NK Croatia Zmijavci
October 3
FT
Anorthosis
Olympiakos Nicosia
FT
Apollon Limassol
Ethnikos Achnas
FT
Pafos FC
Nea Salamis
October 3
FT
ASIL Lysi
AEZ Zakakiou
FT
Akritas Chlorakas
0 - 0
Alki Oroklinis
FT
Anagennisi Deryneia
Achyronas Liopetriou
FT
Ayia Napa
Omonia Aradippou
FT
Digenis Morphou
1 - 0
Omonia Psevda
FT
Onisilos Sotira
E.N.TH.O.I. Lakatamias
FT
PAEEK
Kouris Erimis
FT
Ypsonas
Othellos Athienou
FT
B 93
Frem
FT
Oure FA
Middelfart
FT
Aarhus Fremad
FC Sydvest 05
FT
Brabrand
Dalum
FT
Naesby
Holbaek
FT
KFUM Roskilde
Nykoebing FC
FT
AB Taarnby
Vanloese
FT
Hilleroed
FA 2000
FT
Broenshoej
Skovshoved
FT
Fremad Valby
3 - 1
Taarnby FF
FT
Frederikssund IK
4 - 2
Avedoere
FT
BK Union
0 - 2
Karlslunde IF
FT
Ishoej IF
4 - 0
Ballerup-Skovlunde
FT
Husum
2 - 1
Koege Nord FC
FT
B 1908
4 - 1
Otterup
FT
Greve
2 - 0
Skjold Birkeroed
FT
Vordingborg
0 - 1
Herlev
FT
Tarup-Paarup
3 - 0
Kolding B
FT
Hedensted
3 - 0
OKS
FT
Varde
1 - 5
Marienlyst
FT
Horsens fS
2 - 1
Viby IF
FT
Herning Fremad
2 - 3
FC Djursland
FT
Tjoerring IF
0 - 4
IF Lyseng
FT
Kjellerup
2 - 2
Aarhus Fremad II
FT
AGF
FC Nordsjaelland
FT
AaB
HB Koege
FT
Broendby
KoldingQ
FT
FC THY-Thisted Q
Fortuna Hjoerring
FT
ASA Aarhus
2 - 0
Aarhus 1900
FT
Odense Q
4 - 0
IF Lyseng
FT
Fortuna Hjoerring II
1 - 2
JAI Aarhus
FT
Vildbjerg
2 - 0
Aalborg Freja
FT
Aucas
LDU Portoviejo
FT
LDU de Quito
Mushuc Runa
FT
Orense
Independiente del Valle
FT
Barcelona SC
0 - 0
El Nacional
October 3
FT
FC Masr
ENPPI
FT
Wadi Degla FC
Aswan FC
FT
Misr El-Maqasa
Pyramids FC
FT
Warrington Town
Whitby
FT
Witton Albion
Basford United
FT
Needham Market
Lowestoft Town
FT
Stourbridge
Biggleswade Town
FT
Salisbury
Beaconsfield Town
October 3
FT
Brightlingsea Regent
East Thurrock United
FT
Leatherhead
0 - 0
Margate
FT
Wingate & Finchley
Lewes
FT
AFC Dunstable
Hemel Hempstead
AP
Alvechurch *
Kidderminster Harriers
FT
Ashton United
South Shields
AP
Barking *
Kings Langley FC
FT
Bath City
Winchester City
FT
Bedfont Sports Club
2 - 0
Carshalton Athletic
FT
Bishop's Stortford
1 - 0
Brentwood Town
FT
Boston United
AFC Mansfield
AP
Brackley Town *
Billericay
AP
Bracknell Town *
Marlow
FT
Bradford PA
Spennymoor Town FC
FT
Brantham Athletic
Aveley
FT
Bury Town
Waltham Abbey
AP
Buxton *
Stafford Rangers
AP
Canvey *
Biggleswade FC
AP
Chasetown
Telford *
FT
Cheshunt
Cambridge City
FT
Chichester City FC
Risborough Rangers
AP
Chippenham Town *
Poole Town FC
FT
Chipstead
East Grinstead Town
FT
Chorley
Gateshead FC
AP
Christchurch *
Gloucester City
FT
Coalville Town
Alfreton Town
FT
Corinthian
Hampton & Richmond
AP
Corinthian Casuals
Dulwich Hamlet *
FT
Curzon
FC United of Manchester
AP
Darlington *
Prescot Cables
FT
Dartford
0 - 1
Slough Town
AP
Dorking Wanderers
Eastbourne Borough *
AP
Ebbsfleet United *
Hastings
FT
Farnborough
0 - 1
Tonbridge Angels
FT
Farsley Celtic AFC
Radcliffe
FT
Folkestone Invicta
Chatham Town
AP
Frome Town
Larkhall Athletic *
FT
Gosport Borough
Hereford
FT
Grantham Town
0 - 1
Matlock Town
FT
Guiseley
Atherton Collieries
FT
Hanwell Town
Hartley Wintney
FT
Haringey Borough
Chertsey Town
FT
Harrow Borough
Cray Valley Paper Mills
AP
Hashtag United
Braintree Town *
FT
Hayes & Yeading United
5 - 0
Bognor Regis Town
AP
Hednesford
Halesowen *
FT
Hendon
0 - 1
Maidstone
FT
Hyde United
AFC Fylde
FT
Ilkeston FC
Hanley Town
FT
Kettering Town FC
Chelmsford
AP
Kidlington
Bristol Manor Farm *
FT
Leamington
Banbury United
FT
Leighton Town
Leiston
AP
Maldon & Tiptree *
Grays Athletic
FT
Marske United
Consett AFC
FT
Metropolitan Police FC
Walton Casuals
FT
Mickleover Sports
Newark
FT
Moneyfields FC
Cray Wanderers
AP
Mossley AFC
Tadcaster Albion *
FT
Nantwich Town
Barwell FC
FT
Nuneaton Borough FC
Stratford Town
FT
Peterborough Sports
Stansted
FT
Royal Wootton Bassett Town
1 - 2
Oxford City
AP
Royston Town *
Stamford AFC
AP
Runcorn Linnets
Marine *
FT
Saltash United
Sholing
FT
Sheppey United
Welling United
FT
Skelmersdale United
Lancaster City
FT
Southport
Morpeth Town FC
FT
St.Albans
Hitchin Town
FT
Stalybridge
Longridge Town
FT
Tamworth
Evesham United
FT
Tiverton
Taunton Town
FT
Truro City
Hungerford Town
FT
Walthamstow
Hornchurch
FT
Warrington Rylands
York City
AP
Weston Super Mare *
Swindon Supermarine
FT
Whitley Bay FC
Blyth Spartans
AP
Wimborne Town *
Melksham Town
AP
Worksop
Chester FC *
FT
Blackburn Rovers U18
Liverpool U18
FT
Burnley U18
Everton U18
FT
Southampton U18
Brighton & Hove Albion U18
FT
Tottenham Hotspur U18
Fulham U18
FT
West Bromwich Albion U18
Aston Villa U18
FT
West Ham United U18
Arsenal U18
FT
Sunderland U18
Leeds United U18
FT
Reading U18
Leicester City U18
FT
Manchester City U18
Manchester United U18
FT
Stoke City U18
Wolverhampton Wanderers U18
FT
Newcastle United U18
Middlesbrough U18
FT
Tottenham Hotspur U23
Southampton U23
FT
West Ham United U23
Brighton & Hove Albion U23
FT
Aston Villa Ladies
Everton Ladies
October 3
Canc.
TJK Legion
? - ?
Flora Tallinn
FT
Tammeka
0 - 0
Narva Trans
Canc.
Tulevik Viljandi
? - ?
Paide Linnameeskond
FT
FC Kuressaare
Talinna Kalev
Canc.
FCI Levadia
? - ?
Narva Trans
October 3
FT
FC Kohtla-Jaerve
Nomme United
Canc.
FC Kohtla-Jaerve
? - ?
Tammeka U21
FT
Flora Tallinn U21
0 - 1
Parnu JK Vaprus
FT
Maardu Linnameeskond
FCI Levadia U21
Canc.
Paernu Jalgpalliklubi
? - ?
FC Elva
FT
TB Tvoeroyri
Fuglafjoerdur
October 3
FT
B36 Torshavn II
Vikingur Gota II
October 3
FT
Skala II
9 - 0
TB Tvoeroyri II
FT
Vikingur III
3 - 2
Royn
FT
FC Suduroy
7 - 3
B68 Toftir II
FT
Klaksvik III
1 - 8
EB/Streymur II
FT
NSI Runavik III
5 - 1
Undrid FF
Canc.
Espoo
? - ?
Pargas IF
Canc.
GrIFK Grankulla
? - ?
TPV Tampere
Canc.
FCV
? - ?
FC Kiisto
Canc.
OLS
? - ?
SC KuFu-98
Canc.
PS Kemi
? - ?
JJK
FT
FC Inter
HJK
FT
JIPPO
1 - 0
KaaPo
FT
US Orleans
3 - 1
RC Lens
FT
LB Chateauroux
Stade Brestois 29
FT
Tours FC
1 - 1
EA Guingamp
FT
Toulose FC
1 - 1
OGC Nice
FT
AS Pieve Di Lota Youth
0 - 2
AS Beziers
FT
Monaco U19
1 - 0
Montpellier U19
October 3
FT
Bordeaux
Guingamp
FT
Montpellier
Paris FC
FT
Reims
GPSO 92 Issy
Canc.
Dila Gori
? - ?
FC Telavi
Canc.
Dinamo Batumi
? - ?
Dinamo Tbilisi
Canc.
Lokomotivi Tbilisi
? - ?
Chikhura
Canc.
Saburtalo
? - ?
Merani
FT
Samtredia
Dila Gori
Canc.
Torpedo Kutaisi
? - ?
Samtredia
FT
Merani
Lokomotivi Tbilisi
October 3
FT
FSV Zwickau
1860 Muenchen
FT
Ingolstadt
Unterhaching
FT
Luebeck
Duisburg
FT
Magdeburg
Viktoria Koeln 1904
FT
Meppen
SC Verl
FT
Waldhof Mannheim
Tuerkguecue Muenchen
FT
SV Schalding-Heining
TSV Rain/Lech
FT
SSV Jeddeloh II
Wolfsburg II
FT
HSC Hannover
Werder Bremen II
FT
BSG Chemie Leipzig
FSV Luckenwalde
FT
Chemnitzer FC
Berliner AK 07
FT
FC Viktoria 1889 Berlin
VfB Auerbach
FT
Bayern Alzenau
Sonnenhof Grossaspach
FT
Eintracht Stadtallendorf
FSV Frankfurt
FT
Hessen Kassel
TuS RW Koblenz
FT
Homburg
Elversberg
FT
Pirmasens
0 - 0
TSG Balingen
FT
TSV Schott Mainz
FCA Walldorf
FT
TSV Steinbach
Hoffenheim II
FT
Ulm
Bahlinger SC
FT
Freiburg II
Kickers Offenbach
FT
Alemannia Aachen *
Borussia Moenchengladbach II
FT
Bonner SC
RW Ahlen
FT
FC Koeln II
Preussen Muenster
FT
FC Wegberg-Beeck
Bergisch Gladbach
FT
SV Straelen
SV Roedinghausen
FT
Sportfreunde Lotte
Fortuna Koeln
FT
VfB Homberg
Schalke 04 II
FT
Wuppertal
Oberhausen
October 3
FT
Panetolikos
Asteras Tripolis
October 3
FT
Panathinaikos
2 - 2
Aris
FT
Apollon Smirnis
1 - 3
AE Larissa FC
FT
CD Real Sociedad
Real de Minas
FT
CD Vida
Platense FC
October 3
FT
Mezokovesd SE
Varda SE
FT
Diosgyori VTK
Paksi SE
October 3
FT
Gyori ETO
2 - 2
Szent Mihaly SE
October 3
FT
Afturelding
Grindavik
FT
Fram Reykjavik
Throttur Reykjavik
FT
IBV Vestmannaeyjar
Vestri
FT
Vikingur Olafsvik
Leiknir Reykjavik
FT
Keflavik
UMF Leiknir Faskrudsfjoerdur
October 3
FT
Fjolnir Reykjavik
Afturelding Mosfellsbaer
FT
Cork City
St. Patrick's Athletic
FT
Shelbourne
Bohemian FC
Canc.
Sligo Rovers
Derry City
October 3
FT
Cobh Ramblers
Cabinteely
FT
Longford Town
Galway United FC
October 3
FT
Giana Erminio
Juventus U23
FT
Livorno
Lecco
FT
Como
Pistoiese
October 3
FT
Matelica
FeralpiSalo
October 3
FT
Paganese
Ternana
FT
Viterbese
Avellino
October 3
FT
ACSD Saluzzo
Folgore Caratese
FT
ASDC Gozzano
Vado
FT
Borgosesia
ASD Imperia
FT
Bra
Caronnese
FT
Castellanzese
Fossano
FT
Derthona
Sestri Levante
October 3
FT
ASD Manzanese
Caldiero Terme
FT
Clodiense
1 - 0
Chions
FT
Mestre
Cartigliano
FT
Montebelluna
Virtus Bolzano
October 3
FT
Giugliano
Insieme Formia
FT
Inter Primavera
Ascoli Calcio 1898 FC Primavera
FT
Juventus Primavera
1 - 0
AC Milan Primavera
FT
Cagliari Primavera
Sassuolo Primavera
FT
Genoa Primavera
1 - 0
Sampdoria Primavera
FT
SPAL 2013 Primavera
Torino Primavera
October 3
FT
Roma
2 - 0
Hellas Verona
FT
Fiorentina
1 - 3
Sassuolo
October 3
FT
Consadole Sapporo
Vegalta Sendai
FT
Cerezo Osaka
Kawasaki Frontale
FT
Yokohama FC
Kashiwa Reysol
FT
Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu
FT
Gamba Osaka
Kashima Antlers
FT
Oita Trinita
Shimizu S-Pulse
October 3
FT
Tokyo Verdy
Omiya Ardija
FT
Ehime FC
Renofa Yamaguchi
FT
Tokushima Vortis
FC Ryukyu
October 3
FT
Azul Claro Numazu
Kamatamare Sanuki
FT
Vanraure Hachinohe
Fukushima United
FT
Kataller Toyama
Gainare Tottori
FT
Nagano Parceiro
SC Sagamihara
FT
Blaublitz Akita
Grulla Morioka
FT
Kagoshima United
Fujieda MYFC
FT
Nojima Stella
NTV Beleza
FT
Urawa Ladies
JEF Ladies
October 3
FT
Al-Jazeera
Ramtha SC
Canc.
Irtysh Pavlodar
? - ?
Shakhter Karagandy
Canc.
Kaisar Kyzylorda
? - ?
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Canc.
Okzhetpes Kokshetau
? - ?
Taraz
Canc.
Ordabasy Shymkent
? - ?
Kaspyi Aktau
Canc.
Tobol Kostanay
? - ?
Kairat Almaty
Canc.
Zhetysu Taldykorgan
? - ?
FC Astana
FT
FK Ekibastuz
1 - 2
FK Baikonur
FT
Aktobe
2 - 0
FC Altay
FT
FK Arys
2 - 1
Maktaaral
October 3
FT
Besa Peje
Trepca 89
October 3
Canc.
FK Spartaks
? - ?
Valmieras FK
Canc.
BFC Daugavpils
? - ?
Riga FC
Canc.
FK Jelgava
? - ?
RFS
FT
Ventspils
Valmieras FK
FT
RFS
FK Spartaks
October 3
FT
FK Auda
FK Dinamo Riga
FT
FK Smiltene
SK Super Nova
October 3
FT
Al Akhaa Al Ahli
1 - 0
Shabab Al-Ghazieh
FT
Al-Safa
1 - 1
Al-Nejmeh
FT
Shabab Al Sahel
1 - 0
Tripoli SC
FT
Vilnius Vytis
Lietava Jonava
FT
FK Atmosfera
FK Minija
FT
Riteriai B
1 - 1
BFA
FT
CS Fola Esch
FC Progres Niederkorn
FT
Swift Hesperange
Union Titus Petange
FT
US Mondorf les Bains
F91 Dudelange
FT
FC Differdange 03
FC Wiltz 71
FT
FC Mondercange
2 - 1
Blo-Weiss Medernach
October 3
FT
Felda United FC
Terengganu
FT
PDRM
Selangor
FT
Pahang
Perak
October 3
FT
Kelantan
Negeri Sembilan
October 3
FT
Fgura United
1 - 0
Zebbug Rangers
FT
Pieta
Qormi FC
FT
Naxxar Lions FC
1 - 4
Swieqi United F.C.
FT
Qrendi
Saint Andrews
FT
Puebla
Santos
FT
Leon
Mazatlan FC
FT
Atlas
Necaxa
FT
Alacranes de Durango
Gavilanes FC Matamoros
Postp.
Tecos
? - ?
Mineros de Fresnillo
FT
Cimarrones de Sonora II
Reboceros de la Piedad
Postp.
Zitacuaro
? - ?
Cafessa Jalisco
FT
Club Canoneros Marina
Cruz Azul Hidalgo
FT
Atlas
Puebla
FT
Pumas UNAM
1 - 1
CF America
FT
Atlas
3 - 2
Necaxa
FT
Tigres
1 - 0
Atletico San Luis U20
FT
America Mexico
Pumas Unam
FT
FC Floresti
Dacia Buiucani
FT
Zimbru
FC Sheriff
October 3
FT
FC Cahul 2005
FC Sireti
FT
FC Zaria Balti
4 - 0
CF Sparta Selemet
FT
Real Succes
1 - 2
FC Falesti
October 3
FT
FUS Rabat
Youssoufia Berrechid
FT
Olympic Club de Safi
Ittihad Tanger
FT
Rapide Club Oued Zem
Difaa El Jadida
FT
Renaissance Club Zemamra
0 - 0
OCK Khouribga
FT
Belasica
Renova
FT
KF Shkendija
FK Sileks
FT
Makedonija GjP
FK Struga
FT
Rabotnicki
FC Academy Pandev
FT
Shkupi
FK Borec
October 3
FT
Arna-Bjoernar
LSK Kvinner
FT
Avaldsnes
Kolbotn
FT
Klepp
Sandviken
FT
Club River Plate
0 - 0
Luqueno
FT
12 de Octubre
General Diaz
FT
Sport Boys
Academia Cantolao
FT
Binacional
Deportivo Municipal
FT
Alianza Lima
Deportivo Llacuabamba
FT
Sporting Cristal
Atletico Grau
October 3
FT
Podbeskidzie Bielsko-Biala
Stal Mielec
FT
Zaglebie Lubin
Gornik Zabrze
October 3
FT
GKS Tychy 71
Korona Kielce
FT
Miedz Legnica
Chrobry Glogow
October 3
FT
Polkowice
Pogon Siedlce
FT
Chojniczanka Chojnice
Garbarnia
FT
Bytovia Bytow
Slask Wroclaw ll
FT
Olimpia Elblag
Hutnik Krakow
FT
Sokol Ostroda
Blekitni Stargard
FT
GKS Katowice
Znicz Pruszkow
October 3
FT
Legia Warszawa Sa U18
0 - 0
Gwarek Zabrze U18
FT
Wisla Krakow Sa U18
5 - 2
MKS Arka Gdynia U18
FT
Hutnik Krakow U18
1 - 3
Wks Slask Wroclaw Sa U18
Postp.
MKS Pogon Szczecin U18
? - ?
MKS Cracovia U18
FT
Uks Sms Lodz U18
2 - 1
Lechia Gdansk U18
FT
Jagiellonia Bialystok Ssa U18
Legia Warszawa Sa U18
October 3
FT
Medyk Konin
5 - 2
ROW Rybnik
FT
Olimpia Szczecin
2 - 2
GKS Katowice
FT
Gornik Leczna
4 - 2
Kkp Bydgoszcz
FT
Amarante FC
Uniao da Madeira
FT
Valadares Gaia
Espinho
FT
Estrela da Amadora
Sporting Ideal
FT
Clube de Albergaria
0 - 2
SC Braga
FT
Gwangju FC
Daegu FC
FT
Jeonbuk FC
Pohang Steelers
Canc.
FC Anyang
Bucheon FC 1995
Canc.
Jeju United
Daejeon Citizen
FT
Bucheon FC 1995
Jeonnam Dragons
FT
Jeju United
FC Anyang
Canc.
Ansan Greeners
Chungnam Asan FC
Canc.
Gyeongnam FC
Jeonnam Dragons
Canc.
Seoul E-Land FC
Suwon City
FT
Ansan Greeners
Suwon City
FT
Seoul E-Land FC
Gyeongnam FC
October 3
FT
Sepsi OSK
FC Arges Pitesti
FT
Astra Giurgiu
FC Voluntari
FT
FC FCSB
Dinamo Bucuresti
October 3
FT
CSM Resita
FC Unirea Slobozia
FT
FC Dunarea Calarasi
CS Aerostar Bacau
FT
Farul Constanta
FC Metaloglobus Bucuresti
FT
Miercurea Ciuc
ASU Politehnica Timisoara
FT
Ripensia Timisoara
Gloria Buzau
FT
Viitorul Pandurii Targu Jiu
Petrolul Ploiesti
FT
ACS Fotbal Comuna Recea
U Craiova 1948
October 3
FT
Biolog Novokubansk
FK Makhachkala
October 3
FT
Tver FC
Lokomotiv-Kazanka Moscow
FT
FC Dolgoprudny
Murom
FT
Torpedo Vladimir
Luki-Energiya
FT
Dinamo Moscow II
Znamya
October 3
FT
FC Orenburg II
Lada SOK
FT
Krylya Sovetov Samara II
Ural II
FT
NoSta
Lada Tolyatti
FT
Zenit Izhevsk
Tyumen
AAW
KamAZ
3 - 0
Zvezda Perm
FT
Arsenal Youth
FC Krasnodar
FT
Chertanovo Moscow Youth
FK Tambov Youth
FT
PFC Sochi Youth
Dinamo Moscow Youth
FT
Khimki Youth
Rubin Youth
FT
Strogino Moscow Youth
Zenit Youth
FT
CSKA Youth
Football Academy Of Konoplev
FT
Lokomotiv Youth
1 - 0
Uor-5 Youth
October 3
FT
Cosmos
0 - 2
SP Libertas
FT
Domagnano
0 - 2
Juvenes/Dogana
FT
Tre Penne Galazzano
Cailungo
FT
Virtus Acquaviva
FC Fiorentino
October 3
FT
Backa Backa Palanka
Javor
FT
FK Spartak Subotica
Cukaricki
FT
Macva Sabac
Vozdovac
FT
Novi Pazar
Vojvodina
FT
FK Metalac
Partizan Beograd
October 3
FT
FK Radnicki 1923
2 - 0
Dinamo Vranje
FT
Jagodina
Zeleznicar Pancevo
FT
Borac Cacak
Radnicki Pirot
October 3
FT
Zilina
DAC 1904 Dunajska Streda
FT
Ruzomberok
Zlate Moravce
FT
SKF Sered
Zemplin Michalovce
FT
Spartak Trnava
Nitra
October 3
FT
FC Kosice
Dukla Banska Bystrica
FT
FK Poprad
Slavoj Trebisov
FT
Komarno
FC Petrzalka 1898
FT
Liptovsky Mikulas
Zilina B
FT
Partizan Bardejov
0 - 0
Dubnica
FT
Puchov
1 - 0
Zeleziarne Podbrezova
October 3
FT
Domzale
Gorica
October 3
FT
Fuzinar
Brezice
FT
ND Beltinci
1 - 1
Smartno 1928
FT
NK Krsko
ND Triglav
FT
Nafta
Jadran
FT
Primorje
NK Dob
FT
NK Krka
ND Bilje
FT
Logrono
Levante
FT
Athletic Bilbao
Deportivo La Coruna
FT
Espanyol
Atletico Madrid
FT
IF Sylvia
Oerebro Syrianska IF
FT
Sollentuna FF
IFK Berga
FT
Karlstad BK
Brommapojkarna
FT
Qviding FIF
Torns IF
FT
Eskilsminne IF
0 - 1
IFK Vaernamo
FT
Lunds BK
0 - 1
Assyriska IK
FT
FC Trollhaettan
FK Karlskrona
FT
Landskrona BoIS
Skoevde AIK
FT
Motala AIF FK
Oskarshamns AIK
FT
FC Linkoeping City
2 - 1
Lindome GIF
FT
Linkoepings FC
FC Rosengaard
FT
Umeaa IK
Kopparbergs/Goeteborg
FT
Djurgaarden
Vaexjoe
FT
Lausanne
FC Zuerich
FT
Lugano
Sion
FT
Kriens
Winterthur
FT
Aarau
Chiasso
FT
Grasshopper
Wil
FT
Sion II
Black Stars
FT
Basel II
Etoile Carouge
FT
Bavois
FC Muensingen
FT
Breitenrain
Stade Nyonnais
FT
Cham
FC Koeniz
FT
FC Rapperswil-Jona
SC YF Juventus Zuerich
FT
Yverdon
SC Bruehl
FT
Echallens
Naters
FT
La Chaux-de-Fonds
2 - 1
FC Azzurri 90
FT
Lancy FC
Meyrin
FT
Vevey
Chenois
FT
Young Boys II
Bulle
FT
Baden
0 - 2
Biel/Bienne
FT
FC Schoetz
Muttenz
FT
Luzern II
Delemont
FT
Solothurn
Buochs
FT
Wohlen
2 - 2
Grasshopper II
FT
FC Bassecourt
Zug
FT
St. Gallen II
0 - 0
Paradiso
FT
FC Balzers
2 - 1
FC Kosova
FT
FC Dietikon
FC Gossau
FT
Red Star Zuerich
Eschen/Mauren
FT
Tuggen
Linth
October 3
FT
Gwambina FC
Ihefu FC
FT
Mbeya City
0 - 0
Tanzania Prisons
FT
Namungo FC
Mwadui
FT
Young Africans
Coastal Union
October 3
FT
BG Pathum United
Rayong FC
FT
Chiangrai United
Buriram United
FT
Sukhothai FC
Police Tero FC
FT
Suphanburi FC
Trat FC
October 3
FT
Nong Bua Pitchaya FC
Uthai Thani FC
FT
Ranong FC
2 - 1
Phrae United
FT
Chainat FC
Lampang FC
FT
Khonkaen FC
Khonkaen United FC
FT
MOF Customs United
0 - 3
Chiangmai FC
FT
Ahal
3 - 0
Nebitci
FT
Altyn Asyr
3 - 1
Merw
October 3
FT
FC Rukh LVIV U19
FC Lviv
FT
SC Dnipro-1
1 - 0
FC Vorskla Poltava
FT
FC Ingulets U19
FC Minaj U19
October 3
FT
Olimpik Donetsk
0 - 1
FC Oleksandriya
FT
FC Dynamo Kiev
Zorya Lugansk
FT
Kolos Kovalivka U21
FC Mariupol
FT
Liverpool FC
Nacional
FT
Racing
0 - 1
Central Espanol
October 3
Canc.
New Mexico United
? - ?
FC Tulsa
Canc.
Sporting Kansas City II
? - ?
Atlanta United II
Canc.
Louisville City FC
? - ?
Charlotte Independence
FT
North Carolina FC
Charlotte Independence
FT
Pittsburgh Riverhounds
Philadelphia Union II
FT
Louisville City FC
Sporting Kansas City II
FT
Saint Louis FC
Indy Eleven
FT
Tampa Bay Rowdies
Charleston Battery
Canc.
Tampa Bay Rowdies
? - ?
Hartford Athletic
October 3
Canc.
New England Revolution II
? - ?
South Georgia Tormenta FC
FT
North Texas SC
Fort Lauderdale CF
FT
Richmond Kickers
New England Revolution II
FT
Sky Blue FC
Washington Spirit
October 3
FT
Aberystwyth
Barry Town
FT
Bala Town
Haverfordwest
FT
Cefn Druids AFC
Connah's Quay
FT
Penybont
Newtown
FT
TNS
Flint Town United
FT
Cardiff Met University
Caernarfon