Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

10 october 2020 Soccer Scores (powered by LiveScore)

FT
Spain
Switzerland
FT
Ukraine
Germany
FT
Luxembourg
Cyprus
FT
Montenegro
Azerbaijan
FT
Faroe Islands
Latvia
FT
Andorra
Malta
FT
Liechtenstein
Gibraltar
FT
Brazil
Bolivia
October 10
FT
Gillingham
Oxford United
FT
Accrington Stanley
Rochdale
FT
Blackpool
Ipswich Town
FT
Crewe Alexandra
Wigan Athletic
FT
Lincoln City
Bristol Rovers
FT
Northampton Town
Peterborough United
FT
Plymouth Argyle
Burton Albion
FT
Portsmouth
Milton Keynes Dons
FT
Swindon Town
AFC Wimbledon
October 10
FT
Barrow
Leyton Orient
FT
Bolton Wanderers
Grimsby Town
FT
Cambridge United
Newport County
FT
Cheltenham Town
Crawley Town
FT
Mansfield Town
Stevenage
FT
Oldham Athletic
Morecambe
FT
Port Vale
Carlisle United
FT
Salford City
Tranmere Rovers
FT
Scunthorpe United
Forest Green Rovers
FT
Southend United
Exeter City
FT
Walsall
Colchester United
October 10
FT
Boreham Wood
FC Halifax Town
FT
Bromley
Torquay United
FT
Chesterfield
Woking
FT
Eastleigh
Altrincham
FT
Maidenhead United
Hartlepool United
FT
Notts County
Barnet
FT
Solihull Moors
King's Lynn Town
FT
Stockport County
Dover
FT
Weymouth
Sutton United
FT
Yeovil Town
Wrexham
Canc.
Aldershot Town
Macclesfield Town
FT
Dagenham & Redbridge
Wealdstone
October 10
AP
Caldas
Sporting Covilha *
FT
GUS Montemor
Feirense
AET
Ovarense
Oriental Dragon
FT
Vidago FC
Vilafranquense
FT
Esperanca de Lagos
Penafiel
FT
Fontinhas
Mafra
FT
Estrela da Amadora
Lusitano FCV
October 10
FT
Inter Miami CF
Houston Dynamo
FT
Atlanta United
New York Red Bulls
Postp.
Colorado Rapids
? - ?
LA Galaxy
October 10
FT
Vasco da Gama
Flamengo
FT
Coritiba
Fortaleza
FT
Palmeiras
Sao Paulo
October 10
FT
Sabadell
Mirandes
FT
Espanyol
Alcorcon
FT
Logrones
Almeria
FT
Tenerife
Rayo Vallecano
FT
MVV Maastricht
Go Ahead Eagles
FT
Almere City FC
Roda JC Kerkrade
FT
Telstar
TOP Oss
October 10
Postp.
FK Slavoj Vysehrad
? - ?
FK MAS Taborsko
Postp.
Trinec
? - ?
FC Vlasim
October 10
Postp.
SK Lisen
? - ?
Jablonec
October 10
FT
Banga Gargzdai
Suduva
October 10
FT
Jerv
Raufoss
October 10
FT
Trelleborgs FF
Akropolis IF
FT
Umeaa
Joenkoepings Soedra
FT
Dalkurd FF
Ljungskile
FT
GAIS
Halmstads BK
FT
IK Brage
Degerfors
October 10
FT
Cameroon
0 - 0
South Sudan
FT
Cape Verde
Guinea
FT
Honduras
Nicaragua
FT
Club Deportivo Eldense
Racing Murcia
FT
Marbella FC
CD Linares
FT
Rizespor
1 - 1
Giresunspor
FT
TSC Backa Topola
Indjija
FT
Ankaragucu
Sivasspor
FT
Erzurum BB
Trabzonspor
FT
Gaziantep FK
0 - 0
Adana Demirspor
FT
Portadown
PSNI FC
FT
Fenerbahce
Istanbulspor
FT
Antalyaspor
1 - 1
Denizlispor
FT
Asteras Tripolis
Apollon Smirnis
FT
Maribor
Sturm Graz
FT
EMD Aceuchal
Cacereno
Postp.
UE Sants
? - ?
UE Vilassar de Mar
October 10
FT
Mt Druitt Town Rangers
Sydney Olympic
FT
Casuarina
Mindil Aces
October 10
FT
Brisbane Strikers
Capalaba
FT
Peninsula Power
Gold Coast United FC
FT
Moreton Bay United
Gold Coast Knights
October 10
FT
Croydon Kings
Para Hills Knights
FT
Cumberland United
Adelaide City
FT
Adelaide Olympic
North Eastern Metro Stars
October 10
FT
Devonport City
Clarence Zebras
FT
Glenorchy Knights
3 - 0
Riverside Olympic
FT
Launceston City
Olympia FC Warriors
FT
Kingborough Lions
South Hobart
Canc.
Cockburn City U20
? - ?
Floreat Athena
FT
Acacia Ridge FC
The Gap
FT
Toowong
1 - 1
Albany Creek
FT
Logan Lightning
Wolves FC
FT
Western Pride
Southside Eagles
FT
Holland Park Hawks
Mitchelton
October 10
FT
Admira Moedling (A)
ASV Drassburg
FT
SC Wiener Viktoria
0 - 3
SV Leobendorf
FT
Wolfsberger AC (A)
SV St. Anna
FT
Union Gurten
SC Gleisdorf
FT
SV Wals Grunau
USK Anif
FT
SV Austria Salzburg
1 - 0
SAK 1914
FT
Pinzgau Saalfelden
Seekirchen
FT
Rotenberg
Rankweil
FT
SW Bregenz
FC Wolfurt
FT
FC Lauterach
Rotenberg
October 10
FT
Khimik Svetlogorsk
FC Slonim
FT
FC Smorgon
FC Granit Mikashevichi
FT
FC Lida
Gomel
FT
Sputnik Rechitsa
Arsenal Dzerzhinsk
FT
FC Volna Pinsk
FC NFK Minsk
FT
Slavia Mozyr Reserves
Dynamo Brest Reserves
October 10
FT
Rochefort
RWD Molenbeek
FT
Waasland-Beveren
Sparta Petegem
AET
Thes Sport
Deinze
FT
City Pirates Merksem
Rupel Boom
FT
Temse
Jong Lede
FT
SV Zulte Waregem
0 - 3
KAA Gent
FT
FK Modrica
Drina Zvornik
FT
Rudar Prijedor
FK Ljubic Prnjavor
FT
Slavija Sarajevo
0 - 0
Kozara
FT
Sloboda Novi Grad
FK Jedinstvo Brcko
FT
Sloga Doboj
FK Podrinje
FT
Sutjeska
FK Leotar
FT
Zeljeznicar Banja Luka
FK Borac Kozarska Dubica
FT
Buducnost
1 - 0
Travnik
FT
FK Zvijezda
Capljina
FT
Gorazde
Posusje
FT
Jedinstvo Bihac
1 - 0
Radnik Hadzici
FT
Orasje
Igman Konjic
October 10
FT
Juventude
Brasil de Pelotas
FT
Vitoria
Avai FC
FT
Guarani
CRB
FT
CS Alagoano
Parana Clube
October 10
FT
Botafogo PB
2 - 1
Ferroviario
FT
Remo
2 - 0
EC Jacuipense
October 10
FT
Volta Redonda
0 - 0
Boa Esporte Clube
FT
Tombense FC
0 - 0
Ituano FC
October 10
FT
AE Velo Clube SP
0 - 1
Paulista FC SP
FT
Barretos SP
0 - 2
Marilia AC SP
FT
Capivariano FC SP
0 - 3
EC Sao Bernardo SP
FT
Comercial FC SP
Batatais FC SP
FT
Desportivo Brasil SP
Olimpia FC SP
FT
EC Noroeste SP
GE Osasco SP
FT
Linense
Rio Preto EC SP
FT
Nacional SP
EC Primavera SP
FT
Sao Paulo U20
2 - 1
Botafogo RJ U20
FT
Sport Recife U20
0 - 1
Atletico MG U20
FT
Vasco da Gama U20
0 - 2
Goias U20
FT
Cruzeiro EC MG
2 - 0
Minas Icesp DF
FT
Angkor Tiger FC
4 - 3
Electricite du Cambodge
FT
National Police Commissary
2 - 1
Kirivong Soksen Chey
October 10
FT
Deportes Iquique
Audax Italiano
FT
Huachipato
Antofagasta
FT
Everton CD
Santiago Wanderers
FT
Universidad Catolica
Universidad de Concepcion
October 10
FT
Suzhou Dongwu
Chengdu Qianbao FC
October 10
FT
Zhejiang Greentown
Meizhou Hakka
October 10
FT
Heilongjiang Lava Spring FC
Xinjiang Tianshan
FT
Guangdong Huijun
4 - 0
Hebei Yuandong
FT
Hangzhou Xizi
0 - 5
Shandong Sports Lottery
FT
Henan Jianye
0 - 2
Changchun Dazhong Zhiye
FT
La Equidad
Once Caldas
FT
Deportivo Pereira
Envigado
FT
Deportivo Pasto
Deportivo Cali
Postp.
Municipal Garabito
? - ?
Puntarenas FC
Postp.
Juventud Escazucena
? - ?
Deportiva Carmelita
Postp.
Barrio Mexico
? - ?
CS Uruguay
Postp.
Futbol Consultants
? - ?
Turrialba
FT
Puerto Golfito
1 - 1
AD Aserri
October 10
FT
NK Varazdin
2 - 0
Cibalia
FT
FC Sydvest 05
Oure FA
FT
VSK Aarhus
Jammerbugt FC
FT
Dalum
Holstebro
FT
Middelfart
B 93
FT
Frem
Brabrand
FT
HIK
Hilleroed
FT
Vanloese
Slagelse
FT
KFUM Roskilde
Broenshoej
FT
Nykoebing FC
FA 2000
FT
Ballerup-Skovlunde
2 - 0
Avedoere
FT
Karlslunde IF
2 - 1
Frederikssund IK
FT
KFUM
2 - 1
Fremad Valby
FT
Taarnby FF
2 - 0
BK Union
FT
B 1908
1 - 1
GVI
FT
Alleroed FK
2 - 0
Taastrup FC
FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
3 - 0
Vordingborg
FT
Otterup
5 - 0
Skjold Birkeroed
FT
Herlev
0 - 2
Greve
FT
OKS
4 - 1
Varde
FT
Viby IF
4 - 2
B 1913
FT
Odder IGF
2 - 1
Tarup-Paarup
FT
Horsens fS
0 - 1
Hedensted
FT
VRI
3 - 1
Kjellerup
FT
IF Lyseng
3 - 1
IF Skjold Saeby
FT
Aarhus Fremad II
4 - 1
Tjoerring IF
FT
Herning Fremad
0 - 6
Vejgaard
FT
FC Djursland
3 - 2
Noerresundby
FT
FC Nordsjaelland
AaB
FT
Fortuna Hjoerring
AGF
FT
KoldingQ
FC THY-Thisted Q
FT
Herlufsholm
1 - 1
Sundby
FT
B93
2 - 1
Naesby BK
FT
JAI Aarhus
0 - 6
ASA Aarhus
FT
Odense Q
5 - 0
Vildbjerg
October 10
FT
El Geish
Misr El-Maqasa
FT
Jocoro FC
Firpo
FT
CD Aguila
Municipal Limeno
FT
CD Chalatenango
Atletico Marte
FT
Alfreton Town
Spennymoor Town FC
FT
Blyth Spartans
Telford
FT
Brackley Town
Curzon
FT
Chester FC
Leamington
FT
Chorley
Gloucester City
FT
Darlington
Kidderminster Harriers
FT
Farsley Celtic AFC
York City
FT
Gateshead FC
AFC Fylde
FT
Bath City
Billericay
FT
Chelmsford
Oxford City
FT
Chippenham Town
Braintree Town
FT
Concord Rangers
St.Albans
FT
Dorking Wanderers
Slough Town
FT
Ebbsfleet United
Dulwich Hamlet
FT
Hampton & Richmond
0 - 0
Dartford
FT
Havant and Waterlooville
Maidstone
FT
Hemel Hempstead
Eastbourne Borough
FT
Tonbridge Angels
Hungerford Town
FT
Bamber Bridge
South Shields
FT
Matlock Town
Ashton United
FT
Mickleover Sports
Warrington Town
FT
Radcliffe
Basford United
FT
Stafford Rangers
Hyde United
FT
Stalybridge
Buxton
FT
Whitby
Grantham Town
FT
Witton Albion
Scarborough Athletic
FT
Alvechurch
Tamworth
FT
Banbury United
Needham Market
FT
Bromsgrove Sporting
AFC Rushden & Diamonds
FT
Hednesford
Stratford Town
FT
Hitchin Town
Leiston
FT
Kings Langley FC
Lowestoft Town
FT
Peterborough Sports
Barwell FC
FT
Redditch United
Biggleswade Town
FT
Royston Town
Stourbridge
FT
Rushall Olympic
Coalville Town
FT
Beaconsfield Town
0 - 0
Hayes & Yeading United
FT
Chesham United
Swindon Supermarine
FT
Dorchester Town
Tiverton
FT
Farnborough
Taunton Town
FT
Harrow Borough
Weston Super Mare
FT
Hendon
Hartley Wintney
FT
Metropolitan Police FC
Gosport Borough
FT
Salisbury
Poole Town FC
FT
Truro City
Yate Town
Canc.
Wimborne Town
? - ?
Merthyr Town
October 10
FT
Brightlingsea Regent
Haringey Borough
FT
Carshalton Athletic
Corinthian Casuals
FT
Cheshunt
Bognor Regis Town
FT
East Thurrock United
Merstham
FT
Enfield Town
Leatherhead
FT
Folkestone Invicta
Potters Bar Town
FT
Kingstonian
Hornchurch
FT
Lewes
Margate
FT
Wingate & Finchley
Horsham
FT
Worthing
Bowers & Pitsea
FT
Swansea City U23
Colchester United
FT
Tottenham Hotspur Women
Manchester United Women
October 10
FT
B71 Sandoy
B36 Torshavn II
FT
AB Argir II
FC Hoyvik
Postp.
B68 Toftir
? - ?
07 Vestur Sorvagur
FT
Ki Klaksvik II
2 - 3
NSI Runavik II
October 10
FT
Royn
0 - 0
Skala II
FT
FC Suduroy
8 - 2
Undrid FF
FT
EB/Streymur II
3 - 2
Vikingur III
FT
Klaksvik III
6 - 0
TB Tvoeroyri II
FT
NSI Runavik III
2 - 3
B68 Toftir II
October 10
FT
AC Oulu
Musan Salama
FT
EIF
Mikkelin Palloilijat
FT
KPV
AC Kajaani
FT
MYPA
IF Gnistan
October 10
FT
KaaPo
GrIFK Grankulla
FT
PK-35 Helsinki
FC Honka
FT
Tampereen Ilves
TPS
FT
Tips Vantaa
Jypk
FT
PK-35 Vantaa
0 - 2
Kuopion Palloseura
FT
OGC Nice
3 - 4
Monaco U19
October 10
FT
Bordeaux
Fleury Merogis U.S
FT
Guingamp
ASJ Soyaux
FT
Le Havre
Reims
FT
Paris FC
GPSO 92 Issy
FT
Paris Saint Germain
Montpellier
October 10
FT
1860 Muenchen
Luebeck
FT
Dynamo Dresden
Magdeburg
FT
KFC Uerdingen
Bayern Munich II
FT
Kaiserslautern
Waldhof Mannheim
FT
SC Verl
Hansa Rostock
FT
Tuerkguecue Muenchen
Wehen
FT
TSV Rain/Lech
FC Memmingen
FT
Burghausen
TSV Buchbach
Postp.
FC Schweinfurt
? - ?
VfR Garching
FT
Greuther Fuerth II
Augsburg II
FT
SV Heimstetten
Viktoria Aschaffenburg
FT
SV Schalding-Heining
1860 Rosenheim
FT
TSV Aubstadt
FV Illertissen
Canc.
Tuerkguecue Muenchen
? - ?
SpVgg Bayreuth
FT
VfB Eichstaett
Nuernberg II
FT
1. FC Phoenix Luebeck
Hamburger SV II
FT
SC Weiche Flensburg
Holstein Kiel II
FT
Heider SV
0 - 0
FC Hansa Lueneburg
FT
Wolfsburg II
Hannover 96 II
FT
Aalen
TSV Schott Mainz
FT
Bahlinger SC
FC Giessen
FT
Elversberg
Pirmasens
FT
FCA Walldorf
Eintracht Stadtallendorf
FT
FSV Frankfurt
Hessen Kassel
FT
Hoffenheim II
Freiburg II
FT
Mainz 05 II
VfB Stuttgart II
October 10
FT
Alemannia Aachen
Oberhausen
FT
Bergisch Gladbach
SV Straelen
FT
Borussia Dortmund II
FC Wegberg-Beeck
FT
Fortuna Duesseldorf II
SC Wiedenbrueck
FT
Fortuna Koeln
RW Essen
FT
Lippstadt
Bonner SC
FT
Preussen Muenster
Sportfreunde Lotte
FT
Schalke 04 II
Wuppertal
October 10
FT
MSV Duisburg
Turbine Potsdam
October 10
FT
Apollon Smirnis
0 - 0
PAS Giannina
FT
Fortuna Hjoerring *
0 - 0
VSK Aarhus
FT
Coban Imperial
0 - 0
Deportivo Achuapa
FT
Sacachispas Chiquimula
Sanarate
FT
Guastatoya
0 - 0
CSD Municipal
FT
Real de Minas
Platense FC
October 10
FT
Waterford FC
Shelbourne
October 10
FT
Shamrock Rovers II
Bray Wanderers
October 10
Canc.
Catania
? - ?
Trapani
October 10
FT
Florentia San Gimignano
1 - 0
Napoli
FT
Napoli *
Inter
FT
Empoli
0 - 3
AC Milan
FT
Hellas Verona
1 - 0
Pink Bari
October 10
FT
Consadole Sapporo
Shonan Bellmare
FT
FC Tokyo
Gamba Osaka
FT
Nagoya Grampus Eight
Cerezo Osaka
FT
Shimizu S-Pulse
Sanfrecce Hiroshima
FT
Kashiwa Reysol
Vissel Kobe
FT
Kashima Antlers
Yokohama FC
FT
Yokohama F.Marinos
Oita Trinita
FT
Kawasaki Frontale
Vegalta Sendai
FT
Sagan Tosu
Urawa Red Diamonds
October 10
FT
Giravanz Kitakyushu
Thespakusatsu Gunma
FT
Kyoto Sanga FC
Albirex Niigata
FT
Matsumoto Yamaga
Jubilo Iwata
FT
Montedio Yamagata
FC Ryukyu
FT
Omiya Ardija
Tochigi SC
FT
Tokushima Vortis
Ehime FC
FT
V-Varen Nagasaki
Renofa Yamaguchi
FT
JEF United Chiba
Mito Hollyhock
FT
Ventforet Kofu
Avispa Fukuoka
October 10
Canc.
FC Tokyo U23
? - ?
Fujieda MYFC
FT
Ehime FC Ladies
Cerezo Osaka Sakai
October 10
FT
Al-Salt
Aqaba
October 10
FT
FK Dinamo Riga
FK Smiltene
FT
FK Rezekne/BJSS
FK Auda
October 10
FT
Al-Ahed
0 - 1
Al Akhaa Al Ahli
FT
Shabab El-Bourj
0 - 2
Al-Ansar
FT
Tadamon Sour
0 - 1
Shabab Al-Ghazieh
October 10
FT
Melaka United
Johor Darul Ta'zim FC
FT
Petaling Jaya City FC
PDRM
FT
Selangor
Felda United FC
FT
Atletico de San Luis II
0 - 2
Leones Negros II
FT
Gavilanes FC Matamoros
1 - 0
Cimarrones de Sonora II
FT
Cafessa Jalisco
0 - 0
Azores de Hidalgo
FT
Aguacateros CDU
Irapuato
FT
Monarcas Morelia
Atlante
FT
Puebla
Mazatlan FC
FT
Club Tijuana de Caliente U20
Atlas
FT
Cruz Azul U20
2 - 1
Club Santos Laguna
FT
Monterrey U20
4 - 0
Deportivo Toluca FC
FT
Atletico San Luis U20
4 - 0
FC Juarez U20
October 10
FT
CS Drochia
1 - 3
FC Cahul 2005
FT
FC Sireti
FC Iskra Stali Ribnita
FT
FC Tighina
0 - 3
FC Zaria Balti
October 10
FT
Youssoufia Berrechid
Difaa El Jadida
FT
Rapide Club Oued Zem
Ittihad Tanger
FT
MAT Tetouan
OCK Khouribga
FT
Renaissance Club Zemamra
Raja Beni Mellal
FT
FK Bregalnica Stip
FK Sloga 1934 Vinica
FT
GFK Tikves Kavadarci
Pobeda
FT
Kozhuf Gevgjelija
1 - 1
FK Sasa
FT
Osogovo
FK Rosoman 83
FT
Plachkovica
0 - 1
FK Pehchevo
FT
Drita
1 - 1
Korab
FT
FK Skopje
Veleshta
FT
Kadino
Ohrid
FT
Vardari Forino
Teteks
FT
Vlazrimi 77
0 - 1
KF Gostivari
FT
Fredrikstad
Hoedd
FT
Brattvaag
Alta
FT
Egersund
Vard Haugesund
FT
Universidad San Martin
Sport Boys
FT
Academia Cantolao
Alianza Lima
FT
Atletico Grau
Cusco FC
FT
Universitario de Deportes
Binacional
October 10
FT
Arka Gdynia
0 - 0
LKS Lodz
FT
Stomil Olsztyn
Resovia
FT
GKS Belchatow
Zaglebie Sosnowiec
October 10
FT
Slask Wroclaw ll
Chojniczanka Chojnice
FT
Garbarnia
0 - 0
Stal Rzeszow
FT
Blekitni Stargard
Hutnik Krakow
FT
SKRA Czestochowa
Sokol Ostroda
FT
Olimpia Elblag
GKS Katowice
FT
Olimpia Grudziadz
Polkowice
FT
Wigry Suwalki
Motor Lublin
FT
KKS 1925 Kalisz
Bytovia Bytow
October 10
FT
MKS Arka Gdynia U18
7 - 1
Hutnik Krakow U18
October 10
FT
UKS SMS Lodz
3 - 2
Medyk Konin
FT
AZS Wroclaw
0 - 3
Czarni Sosnowiec
FT
GKS Katowice
5 - 0
LKS Rolnik Biedrzychowice
FT
ROW Rybnik
1 - 5
Gornik Leczna
FT
FC Famalicao
8 - 0
AD Ovarense
FT
Clube de Albergaria
0 - 0
Gil Vicente FC
FT
Fiaes SC
1 - 4
Valadares Gaia FC
FT
Rec Cadima
2 - 4
Clube Condeixa
FT
Gdc A Dos Francos
1 - 2
CS Maritimo Madeira
FT
CA Ouriense
Sporting Cp
FT
Estoril Praia
1 - 1
SCU Torreense
FT
SL Benfica
4 - 0
Damaiense
FT
Gyeongnam FC
FC Anyang
FT
Daejeon Citizen
Suwon City
FT
Mokpo City
0 - 1
Gimhae
FT
Daejeon Korail
1 - 1
Gimpo Citizen
FT
Gangneung City
Hwaseong
FT
Yangju Citizens
2 - 1
Jeonju Citizen
FT
Changwon City
Chuncheon FC
FT
Gyeongju Citizen FC
Pyeongtaek Citizen
FT
Cheongju FC
Cheonan City
October 10
FT
FC Metaloglobus Bucuresti
CSM Resita
FT
FC Unirea Slobozia
Ripensia Timisoara
FT
Concordia Chiajna
CS Mioveni
FT
U Craiova 1948
Rapid Bucuresti
October 10
FT
FC Ryazan
Khimik-Arsenal
FT
Cowdenbeath
Hearts
FT
Raith Rovers
East Fife
FT
Cove Rangers
Hibernian
FT
Brora Rangers
Dundee FC
FT
Dundee United
Peterhead
FT
St. Johnstone
Brechin City
FT
Arbroath
Montrose
FT
Elgin City
Stirling Albion
FT
Clyde
Dumbarton
AP
Annan Athletic
Stranraer *
FT
Hamilton Academical
Ayr United
FT
Partick Thistle
Queen's Park
AP
Queen of South
St. Mirren *
AP
Edinburgh City
Stenhousemuir *
FT
Livingston
Alloa Athletic
October 10
FT
BSC Glasgow
Dalbeattie Star
FT
Berwick Rangers
1 - 0
Vale of Leithen
FT
Bo'ness United
2 - 1
Cumbernauld Colts
FT
East Stirlingshire
1 - 0
Civil Service Strollers
FT
Gala Fairydean Rovers
Bonnyrigg Rose Athletic
FT
Gretna FC 2008
Spartans FC
FT
Kelty Hearts
Edinburgh University
FT
Stirling University FC
1 - 2
East Kilbride
October 10
FT
FK Radnicki 1923
Zarkovo
FT
Kabel Novi Sad
Borac Cacak
FT
Radnicki Pirot
FK Zemun
October 10
FT
Slovan Bratislava B
Komarno
FT
Dubnica
0 - 1
FC STK 1914 Samorin
FT
Dukla Banska Bystrica
1 - 0
Partizan Bardejov
FT
FK Poprad
Liptovsky Mikulas
FT
Slavoj Trebisov
FC Petrzalka 1898
FT
Zilina B
Puchov
FT
Skalica
FC Kosice
October 10
FT
Radomlje
Nafta
FT
Jadran
3 - 0
Primorje
FT
ND Bilje
0 - 0
NK Krsko
FT
NK Dob
Fuzinar
FT
ND Triglav
Brda
FT
Brezice
ND Beltinci
FT
Rudar Velenje
Drava Ptuj
FT
Levante
Eibar
FT
Real Betis Femenino
Santa Teresa
FT
Atletico Madrid
UD Granadilla Tenerife Sur
October 10
FT
Ebro
0 - 2
Gimnastic
FT
SD Leioa
Caudal Deportivo
FT
UP Langreo
3 - 0
Beti Kozkor KE
AET
Real Murcia
0 - 1
Calvo Sotelo Puertollano
FT
SD Balmaseda FC
1 - 0
Barakaldo
FT
Villarrubia CF
1 - 0
CD Utrera
FT
Oerebro Syrianska IF
Nykoepings BIS
Canc.
Karlslunds IF HFK
? - ?
Syrianska
FT
FK Karlskrona
Utsiktens BK
FT
FC Koeniz
0 - 1
Sion II
FT
FC Zuerich II
Breitenrain
FT
SC Bruehl
Black Stars
FT
SC YF Juventus Zuerich
1 - 2
Cham
FT
Etoile Carouge
FC Rapperswil-Jona
FT
Yverdon
Bavois
FT
Stade Nyonnais
Basel II
October 10
FT
BSC Young Boys
FC Luzern
FT
FC St Gallen-Staad
10 - 0
Lugano
October 10
FT
Ratchaburi FC
Bangkok United
FT
BG Pathum United
Buriram United
October 10
FT
Khonkaen United FC
Siam Navy FC
FT
Usakspor
Amed Sportif
FT
Gumushanespor
Ergene Velimese Spor
FT
Hekimoglu Trabzon
1 - 1
24 Erzincanspor
FT
Sanliurfaspor
Kahramanmarasspor
FT
Hacettepe Spor Kulubu
Sancaktepe Belediyespor
FT
Yeni Corumspor
Afjet Afyonspor
FT
Zonguldak Komurspor
Ankara Demirspor
FT
Manisa Futbol Kulubu
Inegolspor
FT
Sariyer
3 - 0
Nigde Anadolu FK
October 10
FT
Bayburt Ozel Idarespor
Karabukspor
FT
Elazigspor
Turgutluspor
FT
Pazarspor
2 - 0
Van Spor Kulubu
FT
Sivas Belediye Spor
0 - 0
Serik Belediyespor
FT
Bak Spor Kulubu
Kastamonuspor 1966
FT
Kirsehir Belediyespor
1 - 0
1922 Konyaspor
FT
Belediyesi Bodrumspor
1 - 2
Eyupspor
FT
Karacabey Belediye Spor
Tarsus Idman Yurdu
FT
Pendikspor
0 - 2
Etimesgut Belediyespor
FT
Sakaryaspor
0 - 0
Kirklarelispor
October 10
FT
Fatsa Belediyespor
1 - 3
Cankaya FK
FT
Payasspor
Manisaspor
FT
Arnavutkoy Belediyespor
1 - 0
Buca FK
October 10
FT
Yozgatspor 1959
Ceyhanspor
October 10
FT
Carsambaspor
Cizrespor
FT
Yeni Altindag Belediyespor
Erbaaspor
October 10
FT
Modafen FK
Bergama Belediyespor
October 10
Postp.
Ahal
? - ?
Merw
Postp.
FC Energetik
? - ?
FC Asgabat
FT
Sagadam
0 - 2
Altyn Asyr
FT
Kopetdag Asgabat
0 - 0
Nebitci
October 10
Postp.
Metalist 1925
? - ?
Alians
FT
Club Atletico Progreso
River Plate
FT
Fenix
Club Atletico Penarol
FT
Cerro
Montevideo Wanderers
October 10
Canc.
Pittsburgh Riverhounds
? - ?
Miami FC
Canc.
Real Monarchs SLC
? - ?
San Antonio FC
Canc.
Charlotte Independence
? - ?
Philadelphia Union II
Canc.
Hartford Athletic
? - ?
Atlanta United II
Canc.
Tampa Bay Rowdies
? - ?
New York Red Bulls II
AET
Charlotte Independence
Charleston Battery
FT
Hartford Athletic
Saint Louis FC
FT
Louisville City FC
Pittsburgh Riverhounds
FT
Tampa Bay Rowdies
Birmingham Legion
October 10
Postp.
Orlando City B
? - ?
Chattanooga Red Wolves SC
October 10
FT
Sky Blue FC
Chicago Red Stars
FT
Than Quang Ninh
Binh Duong
FT
Ha Noi FC
Ho Chi Minh City FC
FT
Da Nang
Hai Phong
FT
FLC Thanh Hoa
Nam Dinh
FT
XM Fico Tay Ninh
XSKT Can Tho
October 10
FT
Cardiff Met University
Connah's Quay
FT
Flint Town United
Haverfordwest
FT
Newtown
Barry Town
FT
Penybont
TNS
FT
Bala Town
Aberystwyth