Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

24 october 2020 Soccer Scores (powered by LiveScore)

October 24
FT
West Ham United
Manchester City
FT
Fulham
Crystal Palace
FT
Manchester United
Chelsea
FT
Liverpool
Sheffield United
FT
Watford
AFC Bournemouth
FT
Bristol City
Swansea City
FT
Cardiff City
Middlesbrough
FT
Coventry City
Blackburn Rovers
FT
Huddersfield Town
Preston North End
FT
Millwall
Barnsley
FT
Norwich City
Wycombe Wanderers
FT
Queens Park Rangers
Birmingham City
FT
Reading
Rotherham United
FT
Sheffield Wednesday
Luton Town
FT
Stoke City
Brentford
October 24
FT
Gillingham
Fleetwood Town
Postp.
Accrington Stanley
? - ?
Bristol Rovers
FT
Blackpool
Milton Keynes Dons
FT
Burton Albion
AFC Wimbledon
FT
Doncaster Rovers
Crewe Alexandra
FT
Hull City
Peterborough United
FT
Lincoln City
Ipswich Town
FT
Northampton Town
Charlton Athletic
Postp.
Oxford United
? - ?
Swindon Town
FT
Shrewsbury Town
Rochdale
FT
Sunderland
Portsmouth
FT
Wigan Athletic
Plymouth Argyle
October 24
FT
Exeter City
Scunthorpe United
FT
Barrow
Walsall
FT
Bradford City
Newport County
FT
Cambridge United
Bolton Wanderers
FT
Cheltenham Town
Mansfield Town
FT
Colchester United
Harrogate
FT
Grimsby Town
Carlisle United
FT
Morecambe
Forest Green Rovers
FT
Oldham Athletic
Port Vale
FT
Salford City
Crawley Town
FT
Stevenage
Leyton Orient
FT
Tranmere Rovers
Southend United
October 24
FT
Barcelona
Real Madrid
FT
Osasuna
Athletic Bilbao
FT
Sevilla
Eibar
FT
Atletico Madrid
Real Betis
October 24
FT
Bayern Munich
Eintracht Frankfurt
FT
Mainz 05
Borussia Moenchengladbach
FT
RasenBallsport Leipzig
Hertha Berlin
FT
Union Berlin
Freiburg
FT
Borussia Dortmund
Schalke 04
October 24
FT
Atalanta
Sampdoria
FT
Genoa
Inter
FT
Lazio
Bologna
October 24
FT
Lorient
Marseille
FT
Paris Saint-Germain
Dijon
October 24
FT
VVV-Venlo
Ajax
FT
FC Utrecht
FC Twente
FT
PEC Zwolle
Willem II
FT
SC Heerenveen
FC Emmen
October 24
FT
Nacional
Pacos de Ferreira
FT
Santa Clara
Sporting CP
FT
FC Porto
Gil Vicente
October 24
Postp.
Eupen
? - ?
KV Mechelen
Postp.
Cercle Brugge
? - ?
Royal Excel Mouscron
FT
Oud-Heverlee
Club Brugge
October 24
Canc.
Waasland-Beveren
Lommel
Postp.
RWD Molenbeek
? - ?
Lierse Kempenzonen
October 24
Postp.
Ankaragucu
? - ?
Hatayspor
FT
Gaziantep FK
Konyaspor
FT
Erzurum BB
Galatasaray
FT
Istanbul Basaksehir
Antalyaspor
October 24
FT
Nashville SC
New England Revolution
FT
Inter Miami CF
Orlando City
FT
Atlanta United
DC United
FT
Chicago Fire
New York Red Bulls
FT
FC Cincinnati
Minnesota United
FT
New York City FC
Montreal Impact
FT
Philadelphia Union
Toronto FC
October 24
FT
Kilmarnock
Hibernian
FT
Motherwell
Ross County
FT
St. Johnstone
Dundee United
Postp.
St. Mirren
? - ?
Hamilton Academical
FT
Jiangsu Suning FC
Chongqing Lifan
FT
Guangzhou R&F F.C.
Qingdao Huanghai
October 24
FT
Bragantino
Goias
FT
Ceara
Coritiba
October 24
FT
Dinamo Moscow
PFC Sochi
FT
Zenit St. Petersburg
Rubin Kazan
FT
FC Krasnodar
Spartak Moscow
FT
Lokomotiv Moscow
FC Rotor Volgograd
October 24
Postp.
AC Reggiana
? - ?
Cittadella
FT
Monza
Chievo Verona
FT
Pordenone Calcio
Reggina
FT
SPAL
L.R. Vicenza Virtus
FT
Salernitana
Ascoli Calcio 1898 FC
FT
Pescara
Frosinone
October 24
FT
Caen
Guingamp
FT
Auxerre
Chambly
FT
Chateauroux
Paris FC
FT
Clermont Foot
AC Ajaccio
FT
Dunkerque
Le Havre
Postp.
Grenoble
? - ?
Nancy
FT
Pau
Niort
FT
Toulouse
Rodez
FT
Troyes
Valenciennes
October 24
FT
Cartagena
Las Palmas
FT
Logrones
Lugo
FT
Almeria
Fuenlabrada
FT
Castellon
Girona
October 24
FT
Darmstadt
St. Pauli
FT
Hamburger SV
Wuerzburger Kickers
FT
Hannover 96
Fortuna Duesseldorf
FT
Holstein Kiel
Greuther Fuerth
October 24
FT
Vizela
Academica
FT
Cova da Piedade
Leixoes
FT
FC Porto B
Chaves
FT
Vilafranquense
Casa Pia
FT
Benfica B
Academico Viseu
October 24
FT
Umraniyespor
Altinordu
FT
Samsunspor
Keciorengucu
October 24
FT
Alloa Athletic
Dunfermline Athletic
FT
Dundee FC
Greenock Morton
FT
Inverness CT
Ayr United
FT
Queen of South
Raith Rovers
October 24
Postp.
Banik Ostrava
? - ?
Slovacko
Postp.
Mlada Boleslav
? - ?
Pardubice
Postp.
SK Sigma Olomouc
? - ?
Karvina
Postp.
FC Fastav Zlin
? - ?
Viktoria Plzen
October 24
Postp.
FK Slavoj Vysehrad
? - ?
Trinec
Postp.
MFK Chrudim
? - ?
SK Prostejov
October 24
FT
Broendby IF
FC Midtjylland
October 24
FT
Hobro
Esbjerg fB
FT
Fredericia
Skive
FT
Vendsyssel FF
HB Koege
FT
FC Helsingoer
0 - 0
Kolding IF
October 24
Postp.
Dumbarton
? - ?
Clyde
FT
East Fife
Montrose
FT
Falkirk
Forfar Athletic
FT
Partick Thistle
Airdrieonians
FT
Peterhead
Cove Rangers
October 24
FT
Annan Athletic
Stranraer
FT
Edinburgh City
Cowdenbeath
FT
Elgin City
Brechin City
FT
Queen's Park
Albion Rovers
FT
Stenhousemuir
Stirling Albion
October 24
FT
Start
Sandefjord
FT
Brann
Stabaek
October 24
FT
Aasane
KFUM
FT
Stroemmen
Raufoss
FT
Hamarkameratene
Sogndal
FT
Jerv
Oeygarden FK
FT
Kongsvinger
Ranheim
FT
Stjoerdals Blink
Tromsoe
FT
Ull/Kisa
Grorud
October 24
FT
Djurgaarden
Sirius
FT
Haecken
Mjaellby
October 24
FT
Halmstads BK
Vaesteraas SK
FT
Orgryte
Oesters IF
October 24
FT
Vorskla
Shakhtar Donetsk
FT
Dynamo Kyiv
FC Olexandriya
FT
Olimpik Donetsk
Desna
FT
FC Lviv
SC Dnipro-1
FT
Serbia
Kazakhstan
October 24
Canc.
South Sudan
? - ?
Zambia
FT
Ferro Carril Oeste
Chacarita Juniors
October 24
Postp.
Pyunik
? - ?
FC Noah
October 24
FT
Ararat Armenia II
1 - 2
Ararat II
FT
Noravank
2 - 2
Alashkert FC II
FT
Shirak II
0 - 5
BKMA
Postp.
Pyunik II
? - ?
Lernayin A.
AP
Edgeworth Eagles *
Broadmeadow Magic
October 24
FT
Lions FC
Brisbane City
October 24
FT
Croydon Kings
Campbelltown City
FT
Adelaide City
North Eastern Metro Stars
FT
Cumberland United
Adelaide Comets
FT
Modbury Jets
0 - 2
Adelaide United Youth
October 24
FT
South Hobart
Riverside Olympic
FT
Glenorchy Knights
1 - 4
Devonport City
FT
Clarence Zebras
2 - 0
Launceston City
FT
Kingborough Lions
3 - 2
Olympia FC Warriors
FT
Albany Creek
Taringa Rovers
Postp.
St George Willawong FC
? - ?
Grange Thistle
FT
Bayside United
Brisbane Knights
FT
Caboolture FC
North Star FC
FT
The Gap
Acacia Ridge FC
FT
University of Queensland
Western Spirit
Postp.
Brisbane Athletic
? - ?
Samford Rangers
Postp.
Mount Gravatt
? - ?
The Lakes
Postp.
New Farm United
? - ?
Ipswich City
FT
SWQ Thunder
2 - 0
Wolves FC
FT
Souths United
Sunshine Coast
FT
Mitchelton
Ipswich Knights
October 24
FT
Altach
Admira Moedling
FT
Austria Wien
Salzburg
FT
Ried
Sturm Graz
October 24
FT
SV Stripfing
FC Mauerwerk
FT
SC Wiener Viktoria
ASV Drassburg
FT
Reichenau
SC Imst
FT
FC Lauterach
FC Wolfurt
FT
Dornbirner SV
Roefix Roethis
FT
Hohenems
Rotenberg
FT
Rankweil
SW Bregenz
October 24
FT
FK Qabala
Sabail
FT
Keshla
FK Neftchi
October 24
FT
FK Gorodeya
Smolevichy
FT
BATE Borisov
FK Vitebsk
FT
Dinamo Minsk
Belshina Bobruisk
October 24
FT
FC Smorgon
Gomel
FT
FC Oshmyany
0 - 0
Khimik Svetlogorsk
FT
Energetik-BGU Reserves
Shakhtyor Soligorsk Reserves
FT
Neman Grodno Reserves
Slavia Mozyr Reserves
FT
Rukh Brest Reserves
Isloch Reserves
Postp.
KFC Mandel United
? - ?
Sint-Eloois-Winkel
Postp.
Dessel
? - ?
URSL Vise
Postp.
Thes Sport
? - ?
KSK Heist
Postp.
FCV Dender EH
? - ?
Royal Knokke FC
Canc.
Roeselare
? - ?
Rupel Boom
FT
FK Tuzla City
Siroki Brijeg
FT
Olimpik Sarajevo
Zrinjski Mostar
FT
FK Velez Mostar
Zeljeznicar
FT
Drina Zvornik
1 - 1
Tekstilac Derventa
FT
FK Modrica
1 - 1
FK Leotar
FT
FK Zvijezda 09
2 - 2
FK Borac Kozarska Dubica
FT
Rudar Prijedor
2 - 0
Kozara
FT
Slavija Sarajevo
1 - 1
Sloga Doboj
FT
Sloboda Novi Grad
2 - 0
FK Podrinje
FT
Sutjeska
2 - 0
FK Jedinstvo Brcko
FT
Zeljeznicar Banja Luka
2 - 1
FK Ljubic Prnjavor
FT
Buducnost
4 - 2
Capljina
FT
FK Zvijezda
2 - 1
Igman Konjic
FT
Jedinstvo Bihac
0 - 2
Posusje
FT
NK Bratstvo
Radnik Hadzici
FT
Orasje
0 - 4
NK Vis Simm-Bau
FT
Slaven Zivinice
2 - 2
Travnik
October 24
FT
Chapecoense AF
Operario Ferroviario
FT
CRB
Ponte Preta
FT
Sampaio Correa
Cuiaba
October 24
FT
Manaus FC
EC Jacuipense
FT
Treze
Paysandu
FT
Remo
Imperatriz
FT
EC Sao Bernardo SP
Batatais FC SP
AP
EC Noroeste SP *
Nacional SP
FT
Bahia U20
1 - 1
America MG U20
FT
Botafogo RJ U20
2 - 0
Atletico PR U20
FT
Internacional U20
1 - 2
Vitoria U20
FT
Oratorio RC AP
2 - 3
SC Santos Dumont BA
FT
Tiradentes PI
Ceara SC CE
FT
Fortaleza EC CE
Sao Francisco Do Conde BA
FT
Auto Esporte Clube PB
EC Bahia BA
FT
Santos FC SP
4 - 0
CA Juventus SP
October 24
FT
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Lokomotiv Plovdiv
FT
Levski Sofia
Cherno More Varna
October 24
Canc.
Minyor Pernik
? - ?
Vitosha Bistritsa
Canc.
Neftochimic Burgas 1962
? - ?
Dunav Ruse
October 24
Postp.
Angkor Tiger FC
? - ?
National Police Commissary
Postp.
Electricite du Cambodge
? - ?
National Defense Ministry FC
Postp.
Visakha FC
? - ?
Nagaworld FC
FT
Angkor Tiger FC
5 - 2
Soltilo Angkor FC
FT
Bati Academy U18
1 - 1
Electricite du Cambodge
FT
Kirivong Soksen Chey
3 - 1
Asia Euro United FC
October 24
FT
Changchun Yatai
Meizhou Hakka
FT
Zhejiang Greentown
Kunshan FC
FT
Xinjiang Tianshan
Sichuan Jiuniu
FT
Shenyang Urban FC
Guizhou Hengfeng
FT
Suzhou Dongwu
Nei Mongol Zhongyou FC
FT
Heilongjiang Lava Spring FC
Nantong Zhiyun FC
FT
Once Caldas
CD Jaguares
FT
Tolima
La Equidad
FT
Barranquilla FC
Union Magdalena
FT
Fortaleza FC
Real San Andres
FT
Atletico FC
0 - 0
Deportes Quindio
FT
Valledupar
1 - 0
Llaneros FC
FT
Grecia
Club Sport Herediano
FT
Guanacasteca
1 - 0
AD Municipal Liberia
FT
Marineros de Puntarenas
1 - 1
Puntarenas FC
Postp.
AD Cofutpa
? - ?
Deportiva Carmelita
FT
Santa Ana
0 - 0
Municipal San Ramon
October 24
Postp.
NK Istra 1961
? - ?
Osijek
Postp.
NK Lokomotiva
? - ?
Hajduk Split
October 24
FT
Hajduk Split B
2 - 1
NK Hrvatski Dragovoljac
FT
NK Kustosija
0 - 0
Medimurje
Postp.
Opatija
? - ?
NK Dugopolje
FT
Rudes
1 - 0
Cibalia
FT
Solin
0 - 1
Dubrava Zagreb
October 24
FT
Apollon Limassol
Nea Salamis
FT
Ermis Aradippou
AEK Larnaca
October 24
FT
AEZ Zakakiou
0 - 1
Akritas Chlorakas
FT
ASIL Lysi
0 - 1
PAEEK
FT
Achyronas Liopetriou
PO Xylotympou 2006
FT
E.N.TH.O.I. Lakatamias
Aris Limassol
FT
Kouris Erimis
Onisilos Sotira
FT
Omonia Aradippou
Anagennisi Deryneia
FT
Omonia Psevda
Othellos Athienou
FT
FC Sydvest 05
Brabrand
FT
Oure FA
Dalum
FT
Aarhus Fremad
B 93
FT
Jammerbugt FC
Holbaek
FT
Middelfart
Holstebro
FT
Naesby
Frem
FT
VSK Aarhus
Thisted
FT
Vanloese
Nykoebing FC
FT
KFUM Roskilde
Hilleroed
FT
Karlslunde IF
2 - 1
Ballerup-Skovlunde
FT
Ishoej IF
6 - 2
Fremad Valby
FT
KFUM
4 - 1
Frederikssund IK
FT
Koege Nord FC
3 - 1
BK Union
FT
Taarnby FF
1 - 1
Avedoere
FT
B 1908
2 - 0
Taastrup FC
FT
GVI
3 - 2
Roskilde Boldklub
FT
Alleroed FK
3 - 2
Greve
FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
6 - 0
Skjold Birkeroed
FT
Herlev
2 - 0
Otterup
Postp.
OKS
? - ?
Tarup-Paarup
FT
Hedensted
2 - 0
Varde
FT
Marienlyst
0 - 2
Ringkoebing
Postp.
Odder IGF
? - ?
B 1913
FT
VRI
1 - 1
IF Skjold Saeby *
FT
IF Lyseng
3 - 0
FC Djursland
FT
Aarhus Fremad II
1 - 2
Noerresundby
FT
Herning Fremad
0 - 6
Kjellerup
FT
Naesby BK
0 - 1
Sundby
FT
B93
1 - 1
Herlufsholm
FT
Odense Q
2 - 0
JAI Aarhus
FT
Universidad Catolica
Deportivo Cuenca
FT
Emelec
0 - 0
CSD Macara
FT
Tecnico Universitario
Delfin
FT
CD Sonsonate
Isidro Metapan
FT
Blyth Spartans
Southport
FT
Boston United
Telford
Postp.
Brackley Town
? - ?
Spennymoor Town FC
FT
Chorley
Kidderminster Harriers
Postp.
Gateshead FC
? - ?
Gloucester City
Postp.
Hereford
? - ?
York City
FT
Kettering Town FC
Bradford PA
Postp.
Bath City
? - ?
Dulwich Hamlet
FT
Chelmsford
Maidstone
FT
Ebbsfleet United
Hungerford Town
Postp.
Havant and Waterlooville
? - ?
Slough Town
Postp.
Welling United
? - ?
St.Albans
FT
Bamber Bridge
Buxton
FT
Lancaster City
Warrington Town
Postp.
Matlock Town
? - ?
Scarborough Athletic
FT
Mickleover Sports
Grantham Town
Postp.
Morpeth Town FC
? - ?
Ashton United
Postp.
Nantwich Town
? - ?
Hyde United
FT
Radcliffe
Gainsborough
FT
Stalybridge
Basford United
Postp.
Whitby
? - ?
FC United of Manchester
FT
Whitby
Morpeth Town FC
FT
Witton Albion
Atherton Collieries
FT
Alvechurch
Needham Market
FT
Bromsgrove Sporting
Hitchin Town
FT
Coalville Town
AFC Rushden & Diamonds
FT
Lowestoft Town
Stratford Town
FT
Redditch United
Nuneaton Borough FC
FT
Royston Town
Hednesford
FT
Rushall Olympic
Kings Langley FC
FT
Tamworth
Biggleswade Town
Postp.
Chesham United
? - ?
Taunton Town
FT
Dorchester Town
Salisbury
FT
Farnborough
Beaconsfield Town
Canc.
Gosport Borough
? - ?
Merthyr Town
FT
Swindon Supermarine
Truro City
FT
Tiverton
Walton Casuals
FT
Yate Town
Poole Town FC
October 24
FT
Bognor Regis Town
Margate
FT
Brightlingsea Regent
Folkestone Invicta
FT
Carshalton Athletic
Enfield Town
FT
Cheshunt
Kingstonian
FT
Corinthian Casuals
0 - 0
Leatherhead
FT
East Thurrock United
Worthing
FT
Hornchurch
Horsham
FT
Merstham
Potters Bar Town
FT
Aldershot Town
Woking
FT
Banbury United
2 - 1
Bury Town
FT
Bath City
Havant and Waterlooville
FT
Boreham Wood
2 - 0
Wimborne Town
FT
Brackley Town
Marske United
FT
Canvey
Cray Wanderers
FT
Chester FC
0 - 1
Marine
FT
Concord Rangers
Chippenham Town
FT
Dagenham & Redbridge
Hartley Wintney
FT
Darlington
Cambridge City
FT
Eastbourne Borough
Dulwich Hamlet
FT
Eastleigh
3 - 1
Weston Super Mare
FT
FC United of Manchester
Guiseley
FT
Hemel Hempstead
Hampton & Richmond
FT
Ilkeston FC
0 - 6
Hartlepool United
Canc.
King's Lynn Town
? - ?
Notts County
FT
Leiston
Barnet
FT
Maidenhead United
Cray Valley Paper Mills
FT
Maldon & Tiptree
1 - 0
Haringey Borough
FT
Sholing
Torquay United
FT
Solihull Moors
Wrexham
FT
South Shields
FC Halifax Town
FT
Stafford Rangers
Skelmersdale United
AP
Stockport County
Chesterfield *
FT
Sutton United
Bromley
FT
Tonbridge Angels
Taunton Town
FT
Wealdstone
Hayes & Yeading United
FT
Weymouth
Oxford City
AP
Yeovil Town *
Dover
FT
Brighton & Hove Albion U18
West Ham United U18
FT
Everton U18
Liverpool U18
FT
Tottenham Hotspur U18
Reading U18
FT
Aston Villa U18
Fulham U18
FT
Blackburn Rovers U18
Middlesbrough U18
FT
Crystal Palace U18
Leicester City U18
FT
Derby County U18
Manchester United U18
FT
West Bromwich Albion U18
Arsenal U18
FT
Sunderland U18
Burnley U18
FT
Leeds United U18
Wolverhampton Wanderers U18
FT
Newcastle United U18
Manchester City U18
FT
Liverpool U23
Chelsea U23
FT
Manchester City U23
Arsenal U23
October 24
Canc.
FC Kuressaare
? - ?
Nomme JK Kalju
Canc.
Talinna Kalev
? - ?
Tulevik Viljandi
FT
Tulevik Viljandi
Tammeka
FT
TJK Legion
Talinna Kalev
Canc.
Narva Trans
? - ?
Paide Linnameeskond
October 24
Canc.
Flora Tallinn U21
? - ?
Parnu JK Vaprus
Canc.
Nomme United
? - ?
FCI Levadia U21
FT
Nomme United
Flora Tallinn U21
Canc.
Paernu Jalgpalliklubi
? - ?
Tammeka U21
Canc.
Vaendra JK Vaprus
? - ?
FC Kohtla-Jaerve
FT
AB Argir
HB Torshavn
FT
NSI Runavik
Vikingur
October 24
FT
Vikingur Gota II
07 Vestur Sorvagur
FT
B36 Torshavn II
1 - 0
B68 Toftir
FT
FC Hoyvik
Ki Klaksvik II
FT
NSI Runavik II
4 - 1
B71 Sandoy
FT
AB Argir II
3 - 2
HB Torshavn II
October 24
FT
NSI Runavik III
1 - 6
Skala II
FT
FC Suduroy
9 - 0
Vikingur III
FT
Klaksvik III
3 - 2
Undrid FF
FT
EB/Streymur II
5 - 0
B68 Toftir II
FT
Royn
2 - 2
TB Tvoeroyri II
October 24
FT
AC Kajaani
SJK Akatemia
Postp.
AC Oulu
? - ?
Mikkelin Palloilijat
FT
KPV
Musan Salama
Postp.
FF Jaro
? - ?
FC KTP
FT
MYPA
EIF
October 24
FT
FC Reipas
FC Kiffen
FT
NJS
JaePS
FT
PEPO Lappeenranta
PK-35 Helsinki
October 24
FT
Espoo
FC Jazz
FT
Ilves II
Pargas IF
FT
KaaPo
Hjs Akatemia
FT
TPV Tampere
Atlantis
FT
Klubi 04
Pallo-Iirot
October 24
FT
JIPPO
PS Kemi
FT
RoPS II
JJK
FT
Vertou Ussa
0 - 4
Rennes U19
Canc.
Dila Gori
? - ?
Chikhura
Canc.
Lokomotivi Tbilisi
? - ?
Dinamo Tbilisi
Canc.
Saburtalo
? - ?
Dinamo Batumi
Canc.
Samtredia
? - ?
FC Telavi
Canc.
Torpedo Kutaisi
? - ?
Merani
October 24
FT
Duisburg
KFC Uerdingen
FT
Hansa Rostock
Viktoria Koeln 1904
FT
Ingolstadt
Dynamo Dresden
FT
Luebeck
Hallescher FC
FT
Magdeburg
Wehen
FT
Meppen
Kaiserslautern
FT
Burghausen
VfR Garching
Postp.
FC Schweinfurt
? - ?
SV Schalding-Heining
FT
Greuther Fuerth II
FC Memmingen
FT
SV Heimstetten
1860 Rosenheim
FT
SpVgg Bayreuth
Nuernberg II
FT
TSV Aubstadt
TSV Buchbach
FT
TSV Rain/Lech
Viktoria Aschaffenburg
Canc.
Tuerkguecue Muenchen
? - ?
FV Illertissen
FT
VfB Eichstaett
Augsburg II
FT
1. FC Phoenix Luebeck
Holstein Kiel II
FT
Heider SV
Teutonia Ottensen
FT
Wolfsburg II
Werder Bremen II
FT
BSG Chemie Leipzig
Bischofswerdaer FV
FT
Energie Cottbus
Berliner AK 07
FT
VfB Auerbach
Germania Halberstadt
FT
Bayern Alzenau
TSV Steinbach
FT
Eintracht Stadtallendorf
Bahlinger SC
FT
Elversberg
FCA Walldorf
FT
FC Giessen
Hoffenheim II
FT
Hessen Kassel
Mainz 05 II
FT
Homburg
Aalen
Postp.
TSV Schott Mainz
? - ?
Sonnenhof Grossaspach
FT
Ulm
TSG Balingen
FT
VfB Stuttgart II
Kickers Offenbach
October 24
FT
Alemannia Aachen
Bergisch Gladbach
FT
Bonner SC
Preussen Muenster
FT
RW Ahlen
Lippstadt
FT
Sportfreunde Lotte
0 - 0
Schalke 04 II
Postp.
Wuppertal
? - ?
SV Straelen
FT
RW Essen
Oberhausen
FT
FC Koeln II
SV Roedinghausen
October 24
FT
Mons Calpe SC
St Joseph's
FT
Lions Gibraltar
3 - 0
Glacis United
October 24
Postp.
AE Larissa
? - ?
Aris Thessaloniki FC
Postp.
PAOK Thessaloniki FC
? - ?
Olympiacos
FT
Panathinaikos
NFC Volos
October 24
FT
PAS Giannina
0 - 2
AEK Athens
FT
Apollon Smirnis
0 - 1
Lamia 1964
FT
Asteras Tripolis
0 - 1
OFI
FT
Atromitos Athinon
1 - 0
Panaitolikos
FT
Panathinaikos
5 - 0
Volos NPS
FT
Deportivo Malacateco
Club Xelaju
FT
Sanarate
Coban Imperial
FT
CSD Municipal
Deportivo Achuapa
FT
Real de Minas
CD Olimpia
FT
CD Vida
Honduras Progreso
October 24
FT
MTK Budapest
Varda SE
FT
Paksi SE
Budapest Honved
FT
Ferencvaros
Ujpest
October 24
FT
Sligo Rovers
Cork City
FT
Bohemian FC
Finn Harps
October 24
FT
Bray Wanderers
Galway United FC
FT
Drogheda United
Wexford FC
October 24
FT
Carpi
R.C. Cesena
October 24
FT
Virtus Francavilla
Potenza
October 24
FT
Latina
Torres
Postp.
AC Milan Primavera
? - ?
Sassuolo Primavera
FT
Lazio Primavera
Roma Primavera
October 24
FT
Consadole Sapporo
Yokohama FC
FT
Kashima Antlers
Sanfrecce Hiroshima
FT
Nagoya Grampus Eight
Vegalta Sendai
FT
FC Tokyo
Yokohama F.Marinos
FT
Gamba Osaka
Kashiwa Reysol
FT
Urawa Red Diamonds
Cerezo Osaka
October 24
FT
Montedio Yamagata
Tokyo Verdy
FT
Zweigen Kanazawa
Fagiano Okayama FC
October 24
FT
Kataller Toyama
3 - 0
YSCC
October 24
FT
Al-Ahly
Al-Salt
October 24
Postp.
Okzhetpes Kokshetau
? - ?
Tobol Kostanay
Postp.
Shakhter Karagandy
? - ?
Zhetysu Taldykorgan
Postp.
Taraz
? - ?
Kaspyi Aktau
October 24
FT
Besa Peje
1 - 1
Feronikeli
FT
Drita
4 - 1
Drenica
FT
Llapi
2 - 0
Arberia
October 24
FT
Al Yarmouk Kuwait
Al Fahaheel
FT
Al-Arabi
Burgan SC
FT
Al-Salibikhaet
Al-Salmiyah
FT
Al-Tadhamon
0 - 0
Al-Jahra
October 24
Postp.
FK Auda
? - ?
FK Smiltene
October 24
FT
Al-Safa
0 - 2
Al Akhaa Al Ahli
FT
Shabab Al Sahel
1 - 0
Tadamon Sour
October 24
AP
FK Panevezys *
Suduva
October 24
FT
Senglea Athletic
Tarxien Rainbows
FT
Gzira United *
Zejtun Corinthians FC
October 24
Postp.
Qrendi
? - ?
Marsaxlokk FC
FT
Fgura United
Mqabba
October 24
FT
Puebla
Leon
FT
Queretaro FC
Necaxa
FT
Alacranes de Durango
0 - 0
Cimarrones de Sonora II
FT
Atletico de San Luis II
1 - 0
Mineros de Fresnillo
FT
Mazorqueros FC
0 - 2
Colima FC
FT
Pioneros de Cancun
Ciervos
FT
Tapatio
Tlaxcala F.C.
FT
Queretaro
0 - 3
Necaxa
FT
Mazatlan FC U20
2 - 0
Monterrey U20
FT
Tigres
1 - 0
FC Juarez U20
FT
America Mexico
3 - 1
Atlas
October 24
FT
Codru
FC Milsami Orhei
FT
FC Sheriff
FC Floresti
October 24
FT
CS Drochia
1 - 0
FC Zaria Balti
FT
FC Granicerul
1 - 3
FC Cahul 2005
FT
FC Sireti
1 - 2
Real Succes
FT
FC Tighina
6 - 1
FC Falesti
FT
Real Esteli FC
3 - 0
Juventus FC
FT
Carrick Rangers
Larne
FT
Dungannon Swifts
Warrenpoint Town
FT
Glentoran
Glenavon
FT
Portadown
Coleraine
FT
Ballymena United
Linfield
FT
Shkupi
FK Sileks
FT
FK Bregalnica Stip
FK Rosoman 83
FT
FK Sloga 1934 Vinica
2 - 0
Pobeda
FT
GFK Tikves Kavadarci
FK Sasa
FT
Kozhuf Gevgjelija
FK Pehchevo
FT
Osogovo
Plachkovica
FT
FK Skopje
1 - 0
Korab
FT
Kadino
KF Gostivari
FT
Ohrid
1 - 0
Teteks
FT
Vardari Forino
Veleshta
FT
Vlazrimi 77
Drita
FT
Skeid
Kvik Halden
FT
Tromsdalen
Hoedd
FT
Flekkeroey
Egersund
FT
Vard Haugesund
Bryne
FT
Asker
Sotra Sportsklubb
October 24
FT
San Francisco FC
1 - 1
Atletico Chiriqui
FT
Costa Del Este FC
2 - 1
AF Sporting San Miguelito
FT
Luqueno
Club River Plate
FT
Guairena
Olimpia
FT
Universitario de Deportes
Atletico Grau
FT
Cienciano
Sporting Cristal
FT
Deportivo Llacuabamba
Sport Boys
FT
Carlos A. Mannucci
Universidad Cesar Vallejo
October 24
FT
Wisla Krakow
Podbeskidzie Bielsko-Biala
FT
Slask Wroclaw
Jagiellonia Bialystok
FT
Pogon Szczecin
Legia Warszawa
October 24
Postp.
Korona Kielce
? - ?
Stomil Olsztyn
Postp.
Radomiak Radom
? - ?
LKS Lodz
October 24
FT
Garbarnia
Hutnik Krakow
FT
Olimpia Elblag
Polkowice
FT
SKRA Czestochowa
GKS Katowice
Postp.
Blekitni Stargard
? - ?
Lech Poznan ll
Postp.
Motor Lublin
? - ?
Bytovia Bytow
FT
KKS 1925 Kalisz
Stal Rzeszow
FT
Znicz Pruszkow
Pogon Siedlce
October 24
FT
Jagiellonia Bialystok Ssa U18
4 - 5
Lechia Gdansk U18
FT
Wks Slask Wroclaw Sa U18
0 - 5
MKS Pogon Szczecin U18
FT
MKS Cracovia U18
1 - 1
KS Gornik Zabrze U18
FT
Braganca
0 - 1
SC Mirandela
FT
CDC Montalegre
1 - 0
Merelinense
FT
Vilaverdense FC
2 - 2
Pedras Salgadas
FT
ARS Martinho
Rio Ave B
FT
Pevidem SC
0 - 3
Berco SC
FT
Camacha
0 - 3
Vitoria de Guimaraes B
FT
Paredes
3 - 1
Uniao da Madeira
FT
Ufc Almeirim
Caldas
FT
Rabo de Peixe
0 - 0
Praiense
FT
Vitoria de Setubal
Esperanca de Lagos
FT
Rio Ave
1 - 3
Academica Coimbra
FT
CS Maritimo
1 - 0
Portimonense
October 24
FT
Al-Wakra
Al-Arabi
FT
Qatar SC
Umm Salal
FT
FC Seoul
Gangwon FC
FT
Incheon United
Busan I'Park
Canc.
Suwon City
Bucheon FC 1995
FT
Jeonnam Dragons
Daejeon Citizen
Canc.
Daejeon Citizen
Seoul E-Land FC
FT
Chungnam Asan FC
FC Anyang
FT
Jeju United
Suwon City
FT
Gimhae
1 - 0
Gangneung City
FT
Gimpo Citizen
0 - 1
Busan Transport Corp
FT
Hwaseong
2 - 3
Gyeongju H & N
FT
Mokpo City
2 - 1
Daejeon Korail
FT
Jeonju Citizen
1 - 3
Gyeongju Citizen FC
FT
Pyeongtaek Citizen
2 - 2
Chuncheon FC
FT
Cheongju FC
2 - 1
Yangju Citizens
October 24
FT
UTA Arad
Chindia Targoviste
FT
Astra Giurgiu
CSM Politehnica Iasi
FT
Sepsi OSK
Dinamo Bucuresti
October 24
FT
CS Aerostar Bacau
ACS Fotbal Comuna Recea
FT
FC Metaloglobus Bucuresti
Miercurea Ciuc
FT
FC Unirea Slobozia
FC Dunarea Calarasi
FT
Pandurii
Ripensia Timisoara
FT
Turris-Oltul
CSM Resita
FT
ASU Politehnica Timisoara
CSM Slatina
FT
Concordia Chiajna
Farul Constanta
October 24
FT
SKA-Khabarovsk
Chertanovo Moscow
FT
FC Krasnodar II
Dinamo Briansk
FT
FC Orenburg
FC Yenisey Krasnoyarsk
FT
Shinnik Yaroslavl
Tekstilshchik
FT
Akron Tolyatti
Neftekhimik
FT
FC Volgar
Spartak Moscow II
FT
Chayka
Nizhny Novgorod
FT
Fakel
Krylya Sovetov Samara
FT
Torpedo Moscow
FC Alania Vladikavkaz
FT
Veles Moscow
Tom Tomsk
FT
Baltika
Irtysh
October 24
FT
Sakhalin
Krasny
FT
Khimik-Arsenal
Kvant Obninsk
FT
Znamya Noginsk
Kaluga
FT
Salyut Belgorod
Avangard Kursk
FT
FC Ryazan
Khimki 2
FT
Metalurg Lypetsk
Metalurg Vidnoe
FT
Saturn Ramenskoye
Fakel-M Voronezh
FT
Rotor Volgograd Youth
0 - 1
Arsenal Youth
FT
Rostov Youth
Dinamo Moscow Youth
FT
Ural Youth
CSKA Youth
FT
Khimki Youth
2 - 1
Uor-5 Youth
FT
UFA Youth
Rubin Youth
FT
Football Academy Of Konoplev
Zenit Youth
FT
Lokomotiv Youth
4 - 0
Strogino Moscow Youth
October 24
FT
Cailungo
0 - 1
Folgore
FT
FC Fiorentino
SS Pennarossa
FT
La Fiorita Montegiardino
Faetano
FT
Tre Fiori
0 - 0
S.S. Murata
October 24
FT
Al-Ettifaq
Al Ain
FT
Al Fateh FC
Al Ittihad
October 24
FT
Berwick Rangers
0 - 1
East Kilbride
FT
Bo'ness United
2 - 0
Caledonian Braves
FT
Cumbernauld Colts
Edinburgh University
FT
Gala Fairydean Rovers
3 - 1
Civil Service Strollers
FT
Gretna FC 2008
BSC Glasgow
FT
Kelty Hearts
Dalbeattie Star
FT
Stirling University FC
Vale of Leithen
October 24
FT
Radnicki Sremska Mitrovica
Jagodina
FT
Sloga Kraljevo
1 - 1
Zeleznicar Pancevo
FT
Albirex Niigata FC
Home United FC
FT
Geylang International FC
Balestier Khalsa FC
October 24
FT
FK Pohronie
FK Senica
FT
Nitra
Zemplin Michalovce
FT
Ruzomberok
Zilina
FT
SKF Sered
Zlate Moravce
FT
Spartak Trnava
Trencin
October 24
Postp.
Dubnica
? - ?
FC Petrzalka 1898
Postp.
Dukla Banska Bystrica
? - ?
Komarno
Postp.
Liptovsky Mikulas
? - ?
Puchov
Postp.
Skalica
? - ?
FC STK 1914 Samorin
Postp.
Slavoj Trebisov
? - ?
Slovan Bratislava B
Postp.
Zeleziarne Podbrezova
? - ?
Partizan Bardejov
October 24
FT
NK Celje
Gorica
FT
Maribor
Koper
October 24
Postp.
Jadran
? - ?
ND Beltinci
Postp.
ND Triglav
? - ?
Nafta
Postp.
NK Dob
? - ?
NK Krka
Postp.
Radomlje
? - ?
Fuzinar
Postp.
Rudar Velenje
? - ?
Primorje
Postp.
Brezice
? - ?
ND Bilje
FT
Baroka FC
Maritzburg United
FT
Bloemfontein Celtic
Lamontville Golden Arrows
FT
Kaizer Chiefs
Mamelodi Sundowns FC
FT
Cape Town City FC
Chippa United
FT
AmaZulu FC
Orlando Pirates
FT
SuperSport United
Black Leopards
FT
Burgos CF
Sporting Gijon B
FT
Deportivo Alaves B
Arenas Getxo
FT
CD Laredo
Barakaldo
FT
FC Andorra
Espanyol B
FT
CE L'Hospitalet
Lleida Esportiu
FT
Villarreal B
Atletico Levante UD
FT
Extremadura
Villarrubia CF
FT
Oerebro Syrianska IF
Karlslunds IF HFK
FT
IFK Berga
Brommapojkarna
FT
Sandvikens IF
IK Frej Taeby
FT
Taeby FK
Vasalunds IF
Canc.
Sandvikens IF
? - ?
Syrianska
FT
IF Sylvia
Gefle
FT
Qviding FIF
Skoevde AIK
FT
Eskilsminne IF
Utsiktens BK
FT
FK Karlskrona
Motala AIF FK
FT
Assyriska IK
Torns IF
FT
FC Linkoeping City
Lunds BK
FT
Vaestra Froelunda
Dalstorps IF
October 24
FT
FC Vaduz
FC Zuerich
FT
Lugano
St. Gallen
FT
Wil
0 - 0
FC Stade Lausanne-Ouchy
Postp.
Winterthur
? - ?
Chiasso
FT
Aarau
Xamax
FT
Grasshopper
Schaffhausen
Postp.
Bavois
? - ?
Bellinzona
FT
FC Zuerich II
FC Rapperswil-Jona
Postp.
SC Bruehl
? - ?
FC Koeniz
FT
SC YF Juventus Zuerich
Black Stars
Postp.
Etoile Carouge
? - ?
Sion II
Postp.
Yverdon
? - ?
Breitenrain
FT
Stade Nyonnais
2 - 0
Cham
Postp.
Bulle
? - ?
Naters
FT
Echallens
Meyrin
FT
Lancy FC
FC Azzurri 90
Postp.
Martigny
? - ?
Team Vaud U21
FT
Vevey
Terre Sainte
Postp.
Young Boys II
? - ?
Chenois
FT
Baden
FC Langenthal
FT
SC Goldau
Muttenz
Postp.
Solothurn
? - ?
FC Schoetz
FT
Wohlen
Zug
FT
FC Balzers
FC Thalwil
FT
FC Wettswil-Bonstetten
1 - 0
Winterthur II
Postp.
Red Star Zuerich
? - ?
FC Kosova
FT
Tuggen
Hongg
October 24
FT
Ihefu FC
0 - 0
Namungo FC
FT
Coastal Union
Gwambina FC
FT
Kagera Sugar
Mbeya City
October 24
FT
Nakhon Ratchasima FC
Bangkok United
Postp.
Buriram United
? - ?
Police Tero FC
Postp.
Chiangrai United
? - ?
Samut Prakan City
Postp.
Muang Thong United
? - ?
BG Pathum United
Postp.
Nakhon Ratchasima FC
? - ?
Port FC
Postp.
Prachuap FC
? - ?
Bangkok United
Postp.
Rayong FC
? - ?
Chonburi
FT
Samut Prakan City
Suphanburi FC
Postp.
Sukhothai FC
? - ?
Suphanburi FC
Postp.
Trat FC
? - ?
Ratchaburi FC
FT
Ratchaburi FC
Rayong FC
FT
Port FC
Prachuap FC
October 24
FT
Udon Thani FC
0 - 1
Ayutthaya United FC
FT
Sisaket FC
0 - 0
Khonkaen United FC
FT
MOF Customs United
Uthai Thani FC
FT
Phrae United
Chiangmai FC
FT
Ranong FC
Lampang FC
October 24
FT
Bayburt Ozel Idarespor
2 - 0
Elazigspor
FT
Kirsehir Belediyespor
0 - 0
Etimesgut Belediyespor
October 24
FT
FC Energetik
0 - 4
Sagadam
FT
FC Asgabat
1 - 2
Ahal
FT
Nebitci
1 - 2
Altyn Asyr
FT
Kopetdag Asgabat
4 - 1
Merw
October 24
FT
FC Lviv
SC Dnipro-1
Postp.
Dynamo Kyiv U19
? - ?
FC Oleksandria
Postp.
FC Olimpik Donetsk
? - ?
SFC Desna Chernihiv U19
FT
FC Vorskla Poltava
Shakhtar Donetsk U19
October 24
FT
Kolos Kovalivka U21
0 - 0
FC Minaj U21
FT
Zorya Lugansk
2 - 0
FC Rukh LVIV U21
FT
FC Ingulets U21
FC Mariupol
FT
Club Atletico Progreso
0 - 0
Plaza Colonia
FT
Fenix
Boston River
FT
Louisville City FC
Tampa Bay Rowdies
October 24
FT
Orlando City B
Greenville Triumph SC
FT
Richmond Kickers
Chattanooga Red Wolves SC
October 24
FT
Surkhon-2011
Pakhtakor Tashkent
FT
Sogdiyona Jizzax
1 - 0
Navbahor Namangan
FT
Deportivo La Guaira
Deportivo Lara
FT
Than Quang Ninh
Ho Chi Minh City FC
FT
Ha Noi FC
Binh Duong
FT
An Giang
0 - 0
BA Ria Vung Tau FC
FT
Khanh Hoa Nha Trang
Binh Dinh
FT
Pho Hien
Binh Phuoc
October 24
Postp.
Bala Town
? - ?
Cardiff Met University
Postp.
Cefn Druids AFC
? - ?
Barry Town
Postp.
Penybont
? - ?
Flint Town United
Postp.
Caernarfon
? - ?
Aberystwyth
FT
TNS
Haverfordwest