Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

10 april 2021 Soccer Scores (powered by LiveScore)

April 10
FT
Manchester City
Leeds United
FT
Liverpool
Aston Villa
FT
Crystal Palace
Chelsea
April 10
FT
Millwall
Swansea City
FT
AFC Bournemouth
Coventry City
FT
Barnsley
Middlesbrough
FT
Birmingham City
Stoke City
FT
Bristol City
Nottingham Forest
FT
Cardiff City
Blackburn Rovers
FT
Derby County
Norwich City
FT
Huddersfield Town
Rotherham United
FT
Preston North End
Brentford
FT
Queens Park Rangers
Sheffield Wednesday
FT
Wycombe Wanderers
Luton Town
April 10
FT
Accrington Stanley
AFC Wimbledon
FT
Crewe Alexandra
Oxford United
FT
Doncaster Rovers
Wigan Athletic
FT
Fleetwood Town
Rochdale
FT
Gillingham
Shrewsbury Town
FT
Ipswich Town
Milton Keynes Dons
FT
Lincoln City
Blackpool
FT
Northampton Town
Bristol Rovers
FT
Plymouth Argyle
Hull City
FT
Portsmouth
Burton Albion
FT
Sunderland
Charlton Athletic
FT
Swindon Town
Peterborough United
April 10
FT
Barrow
Carlisle United
FT
Bolton Wanderers
Harrogate
FT
Bradford City
Grimsby Town
FT
Cambridge United
Exeter City
FT
Cheltenham Town
Leyton Orient
FT
Port Vale
Morecambe
FT
Salford City
Stevenage
FT
Scunthorpe United
Tranmere Rovers
FT
Southend United
Crawley Town
FT
Walsall
Forest Green Rovers
Postp.
Aldershot Town
? - ?
Yeovil Town
FT
Altrincham
FC Halifax Town
FT
Boreham Wood
Wealdstone
FT
Bromley
Dagenham & Redbridge
Canc.
Dover
Sutton United
FT
Eastleigh
Woking
FT
King's Lynn Town
Chesterfield
FT
Maidenhead United
Barnet
Canc.
Solihull Moors
Macclesfield Town
FT
Torquay United
Weymouth
FT
Wrexham
Stockport County
FT
Hartlepool United
Notts County
April 10
FT
Getafe
Cadiz
FT
Athletic Bilbao
Deportivo Alaves
FT
Eibar
Levante
FT
Real Madrid
Barcelona
April 10
FT
Bayern Munich
Union Berlin
FT
Eintracht Frankfurt
Wolfsburg
FT
Hertha Berlin
Borussia Moenchengladbach
FT
Werder Bremen
RB Leipzig
FT
VfB Stuttgart
Borussia Dortmund
April 10
FT
Spezia
Crotone
FT
Parma
AC Milan
FT
Udinese
Torino
April 10
FT
Strasbourg
Paris Saint-Germain
FT
Montpellier
Marseille
April 10
FT
Heracles
Willem II
FT
AZ Alkmaar
Sparta Rotterdam
FT
Fortuna Sittard
FC Emmen
FT
PEC Zwolle
FC Twente
April 10
FT
Maritimo
Farense
FT
Boavista
Rio Ave
FT
Tondela
FC Porto
FT
Pacos de Ferreira
Benfica
April 10
FT
Cercle Brugge
Oud-Heverlee
FT
KV Mechelen
Zulte Waregem
FT
Gent
Sporting Charleroi
Canc.
Waasland-Beveren
Union St.Gilloise
FT
RFC Seraing
Deinze
April 10
FT
Hatayspor
Goztepe
FT
Rizespor
Trabzonspor
FT
Galatasaray
Fatih Karagumruk
FT
Celtic
Livingston
FT
St. Johnstone
Aberdeen
FT
Hamilton Academical
Dundee United
FT
Kilmarnock
Ross County
FT
Motherwell
St. Mirren
April 10
FT
Khimki
FC Tambov
FT
FC Ufa
FK Akhmat
FT
FC Rostov
Rubin Kazan
April 10
FT
Ascoli Calcio 1898 FC
Monza
FT
Brescia
Pescara
FT
Cremonese
Pordenone Calcio
FT
Lecce
SPAL
FT
Virtus Entella
Salernitana
FT
Frosinone
Cittadella
April 10
FT
Paris FC
Troyes
FT
Chateauroux
Dunkerque
FT
Grenoble
Caen
FT
Le Havre
AC Ajaccio
FT
Nancy
Sochaux
FT
Niort
Auxerre
FT
Pau
Clermont Foot
FT
Valenciennes
Chambly
April 10
FT
Ponferradina
Fuenlabrada
FT
Real Oviedo
Las Palmas
FT
Rayo Vallecano
Girona
April 10
FT
Erzgebirge Aue
St. Pauli
Postp.
Holstein Kiel
? - ?
Jahn Regensburg
FT
Paderborn
Bochum
April 10
FT
Academica
FC Porto B
FT
Cova da Piedade
Varzim
FT
Leixoes
Penafiel
April 10
FT
Altay
Boluspor
FT
Bandirmaspor
Menemenspor
FT
Samsunspor
Balikesirspor
FT
Akhisarspor
Adana Demirspor
April 10
FT
Ayr United
Dunfermline Athletic
FT
Dundee FC
Greenock Morton
FT
Queen of South
Inverness CT
FT
Raith Rovers
Arbroath
April 10
FT
Cove Rangers
Dumbarton
FT
Falkirk
Clyde
FT
Forfar Athletic
East Fife
FT
Montrose
Airdrieonians
FT
Peterhead
Partick Thistle
April 10
FT
Annan Athletic
Stirling Albion
FT
Brechin City
Albion Rovers
FT
Cowdenbeath
Elgin City
FT
Stenhousemuir
Queen's Park
FT
Stranraer
Edinburgh City
FT
Jablonec
FC Fastav Zlin
FT
Karvina
Viktoria Plzen
FT
Pribram
SK Sigma Olomouc
FT
Banik Ostrava
Opava
FT
Slovacko
Slovan Liberec
FT
Viborg
Fredericia
FT
Esbjerg fB
Silkeborg
FT
Hvidovre
Fremad Amager
April 10
FT
Malmoe FF
Hammarby
FT
Orebro
IFK Gothenburg
April 10
FT
Falkenbergs FF
GAIS
FT
Landskrona BoIS
IFK Vaernamo
April 10
FT
Mariupol
Shakhtar Donetsk
FT
Dynamo Kyiv
SC Dnipro-1
FT
Desna
FC Olexandriya
FT
Foolad Khuzestan
Al-Ain
FT
Horoya AC
Kaizer Chiefs
FT
Wydad Casablanca
Petro Atletico
FT
El Zamalek
Teungueth FC
FT
Esperance
MC Alger
FT
Kastrioti
Kukesi
FT
Skenderbeu
0 - 0
KF Tirana
FT
Apolonia
Teuta Durres
FT
Laci
0 - 0
Vllaznia
FT
FK Vora
KS Burreli
FT
KS Korabi Peshkopi
1 - 2
Dinamo Tirana
FT
KF Oriku
KS Beselidhja
FT
KF Veleciku Koplik
Partizan Tirana B
FT
KF Elbasani
0 - 1
KS Lushnja
April 10
FT
Primeiro de Agosto
2 - 1
P. Associacao Do Sambizanga
FT
Estudiantes de Rio Cuarto
CA Alvarado
FT
Temperley
Tigre
FT
Belgrano
Atlanta
FT
Ferro Carril Oeste
0 - 0
Gimnasia Jujuy
FT
CA Defensores de Belgrano
Guillermo Brown
FT
Villa Dalmine
San Martin San Juan
FT
Acassuso
CA Talleres Remedios de Escalada
FT
Argentino de Quilmes
Deportivo Armenio
FT
Canuelas
CA San Miguel
FT
Colegiales
CA Defensores Unidos
FT
Crucero del Norte
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
Atlas
0 - 0
Ituzaingo
FT
CA Ferrocarril Midland
Argentino de Merlo
FT
Deportivo Espanol
Berazategui
FT
Lamadrid
0 - 0
Laferrere
FT
Real Pilar
0 - 0
Claypole
FT
Sportivo Italiano
Central Cordoba de Rosario
FT
Club Atletico Platense
San Lorenzo
FT
Estudiantes
Aldosivi
FT
Defensa y Justicia
Talleres
April 10
FT
BKMA
5 - 0
Shirak II
April 10
FT
Newcastle Jets
Melbourne Victory
FT
Sydney FC
Melbourne City FC
Postp.
Sydney FC
? - ?
Western Sydney Wanderers FC
FT
Adelaide United
Western Sydney Wanderers FC
April 10
FT
Woden Weston FC
Gungahlin United
FT
Monaro Panthers
Canberra Olympic
FT
Northbridge FC Bulls
0 - 1
Rockdale City Suns
FT
Charlestown Azzurri
0 - 1
Broadmeadow Magic
FT
Newcastle Olympic
Maitland
FT
Weston Workers
2 - 0
Adamstown Rosebud FC
April 10
FT
Peninsula Power
Moreton Bay United
FT
Capalaba
Magpies Crusaders
April 10
FT
South Hobart
Launceston City
FT
Olympia FC Warriors
Clarence Zebras
FT
Riverside Olympic
Devonport City
FT
Kingborough Lions
Glenorchy Knights
April 10
FT
Avondale FC
Eastern Lions SC
FT
Altona Magic
Dandenong City
FT
Dandenong Thunder SC
1 - 0
St Albans Saints
FT
Hume City FC
Port Melbourne Sharks SC
April 10
FT
Balcatta
Gwelup Croatia
FT
Floreat Athena
Inglewood United
FT
Perth SC
Bayswater City
FT
Rockingham City FC
1 - 1
Armadale
FT
Sorrento
ECU Joondalup
FT
Perth Glory Youth
Cockburn City
FT
St George Willawong FC
Acacia Ridge FC
FT
Albany Creek
Toowong
FT
The Lakes
University of Queensland
FT
Hills United FC
0 - 1
Central Coast Mariners Youth
FT
Northern Tigers
SD Raiders FC
FT
Spirit FC
Blacktown Spartans
FT
Holland Park Hawks
SWQ Thunder
FT
Southside Eagles
Sunshine Coast
FT
Brunswick City
Moreland City FC
FT
Langwarrin SC
Moreland Zebras
FT
Pascoe Vale SC
Goulburn Valley Suns
FT
Manningham United Blues
0 - 1
Northcote City
FT
North Geelong Warriors
Werribee City
FT
FC Admira Wacker Modling
SV Ried
FT
SCR Altach
SKN St. Poelten
FT
TSV Hartberg
Austria Wien
April 10
FT
Austria Lustenau
SK Rapid Wien II
FT
SV Lafnitz
FC Liefering
Postp.
Austria Lustenau (A)
? - ?
Rotenberg
Postp.
Rankweil
? - ?
Roefix Roethis
Postp.
SW Bregenz
? - ?
FC Wolfurt
FT
FK Qabala
FK Neftchi
FT
Sabah FK
Sabail
April 10
FT
East Riffa
Al-Hidd
FT
Manama
Al Ahli
FT
Busaiteen
Muharraq
April 10
FT
Isloch
Rukh Brest
FT
FK Slutsk
Torpedo Zhodino
FT
Dinamo Brest
Dinamo Minsk
FT
Blooming
Aurora
FT
Always Ready
Nacional Potosi
FT
Municipal de Vinto
Oriente Petrolero
FT
Zeljeznicar
FK Mladost Doboj Kakanj
FT
Zrinjski Mostar
Radnik Bijeljina
FT
FK Podrinje
0 - 3
FK Ljubic Prnjavor
FT
Rudar Prijedor
FK Leotar
FT
Slavija Sarajevo
1 - 0
FK Zvijezda 09
FT
Sloboda Novi Grad
1 - 1
Tekstilac Derventa
FT
Sloga Doboj
FK Borac Kozarska Dubica
FT
Sutjeska
1 - 0
FK Modrica
FT
Zeljeznicar Banja Luka
Drina Zvornik
FT
Buducnost
NK Bratstvo
FT
Capljina
NK Vis Simm-Bau
FT
Igman Konjic
GOSK Gabela
FT
Rudar Kakanj
0 - 0
Gorazde
FT
Slaven Zivinice
0 - 3
Jedinstvo Bihac
FT
Travnik
Orasje
April 10
FT
Sao Bento
Bragantino
FT
Sao Paulo
Sao Caetano
April 10
Postp.
EC Sao Bernardo
? - ?
Rio Claro
Postp.
Taubate
? - ?
Audax Sao Paulo
Postp.
Oeste FC
? - ?
Atibaia
Postp.
Velo Clube
? - ?
Juventus SP
Postp.
XV de Piracicaba
? - ?
Sao Bernardo
Postp.
Portuguesa
? - ?
Sertaozinho
April 10
Postp.
Comercial FC SP
? - ?
Nacional SP
Postp.
Rio Preto EC SP
? - ?
EC Primavera SP
Postp.
San Jose EC SP
? - ?
Olimpia FC SP
FT
4 de Julho
Vitoria
FT
Bahia
ABC
FT
CRB
1 - 1
Altos
FT
Ceara
Salgueiro
FT
Confianca
Fortaleza
FT
Sampaio Correa
0 - 0
CS Alagoano
FT
Treze
Sport Recife
FT
Santa Cruz
0 - 1
Botafogo PB
April 10
FT
Desportivo Alianca
ASA
April 10
FT
Princesa d. Solimoes
Atletico Cliper Clube
FT
Amazonas FC AM
EC Iranduba Amazonia AM
April 10
FT
Bosque Formosa EC
0 - 2
Real FC
FT
Brasiliense
Unai EC
FT
Ceilandia
Samambaia
FT
Santa Maria
Luziania
FT
Sobradinho EC
Gama
FT
Macae
Resende
FT
Portuguesa RJ
Bangu
April 10
FT
Pinheiros FC
0 - 3
AA Sao Mateus ES
FT
Rio Branco VN
3 - 0
Real Noroeste ES
FT
Serra
1 - 2
Estrela Do Norte ES
FT
Vilavelhense ES
1 - 1
Rio Branco ES
April 10
FT
Aparecidense
Jaragua
April 10
FT
Sorriso
1 - 1
Acao
April 10
FT
Castanhal EC
Bragantino PA
Canc.
Bragantino PA
? - ?
Independente PA
Canc.
Carajas
? - ?
Tuna Luso
Canc.
Gaviao Kyikateje FC
? - ?
Paysandu
Canc.
Paragominas FC
? - ?
Castanhal EC
April 10
Postp.
FC Cascavel
? - ?
Toledo CW
April 10
FT
Freipaulistano
0 - 1
Lagarto AC
April 10
FT
Ludogorets Razgrad
Montana
FT
PFC CSKA-Sofia
Arda Kardzhali
April 10
FT
Litex Lovech
0 - 0
Dobrudzha Dobrich
FT
Strumska Slava
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Canc.
Dunav Ruse
? - ?
Sportist Svoge
Canc.
Vitosha Bistritsa
? - ?
Neftochimic Burgas 1962
April 10
Postp.
Electricite du Cambodge
? - ?
Asia Euro United FC
Postp.
Prey Veng
? - ?
Boeung Ket Angkor FC
Postp.
Visakha FC
? - ?
Nagaworld FC
FT
Bamboutos
Union Douala
FT
Dragon
Yafoot
FT
PWD Bamenda
0 - 0
Avion FC
FT
Stade Renard
3 - 0
Eding Sport FC
FT
AS Fortuna
Feutcheu
FT
Colombe
Young Sports Academy
FT
UMS de Loum
1 - 0
APEJES FC
FT
Panthere FC
1 - 0
New Stars
FT
Tonnerre Kalara
Les Astres
FT
Union Espanola
Melipilla
FT
Audax Italiano
Universidad Catolica
FT
Independiente Medellin
Alianza Petrolera
FT
CD Jaguares
America de Cali
April 10
Canc.
Cara Brazzaville
? - ?
JS Talangai
FT
C.S. Cartagines
Deportiva San Carlos
FT
Limon
Sporting San Jose
April 10
FT
HNK Gorica
NK Varazdin
FT
Sibenik
Rijeka
April 10
FT
NK Kustosija
Osijek B
FT
Solin
NK Croatia Zmijavci
FT
Apollon Limassol
Anorthosis
FT
APOEL Nicosia
Enosis Paralimni
April 10
FT
AEZ Zakakiou
Ypsonas
FT
ASIL Lysi
1 - 1
Onisilos Sotira
FT
Alki Oroklinis
Othellos Athienou
FT
Digenis Morphou
Anagennisi Deryneia
FT
Enosis Neon THOI Lakatamia
Achyronas Liopetriou
FT
Kouris Erimis
Aris Limassol
FT
Omonia Aradippou
PO Xylotympou 2006
FT
PAEEK
Akritas Chlorakas
FT
MFK Chrudim
Usti nad Labem
FT
Dukla Praha
FK Varnsdorf
FT
FK Slavoj Vysehrad
Hradec Kralove
FT
Aarhus Fremad
Thisted
FT
B 93
VSK Aarhus
FT
FC Sydvest 05
Naesby
FT
Brabrand
Holbaek
FT
Dalum
Jammerbugt FC
FT
Frem
Oure FA
FT
Vanloese
AB Taarnby
FT
KFUM Roskilde
Naestved
FT
FA 2000
AB
FT
Broenshoej
HIK
FT
Skovshoved
Slagelse
FT
Avedoere
2 - 4
Frederikssund IK
FT
Karlslunde IF
3 - 0
BK Union
FT
Ballerup-Skovlunde
1 - 3
Ishoej IF
FT
Koege Nord FC
0 - 4
Husum
FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
4 - 0
Taastrup FC
FT
Alleroed FK
2 - 0
Roskilde Boldklub
FT
Otterup
1 - 2
B 1908
FT
Skjold Birkeroed
3 - 1
Greve
FT
Herlev
1 - 0
Vordingborg
FT
B 1913
1 - 2
Ringkoebing
FT
Marienlyst
1 - 0
Varde
FT
OKS
2 - 2
Hedensted
FT
Viby IF
3 - 0
Horsens fS
FT
Vejgaard
1 - 1
Silkeborg KFUM
FT
IF Lyseng
4 - 0
Tjoerring IF
FT
Noerresundby
0 - 2
IF Skjold Saeby
FT
FC Djursland
0 - 0
Herning Fremad
FT
Naesby BK
6 - 0
Damsoe
FT
Fredensborg BI
1 - 0
Oesterbro IF
FT
JAI Aarhus
1 - 2
IF Lyseng
FT
Romalt IF
0 - 2
Vildbjerg
Postp.
Independiente del Valle
? - ?
Universidad Catolica
FT
CSD Macara
Nueve de Octubre
FT
Emelec
LDU de Quito
Canc.
AFC Fylde
? - ?
Hereford
Canc.
Blyth Spartans
? - ?
Brackley Town
Canc.
Chester FC
? - ?
Boston United
Canc.
Chorley
? - ?
Alfreton Town
Canc.
Darlington
? - ?
Farsley Celtic AFC
Canc.
Gloucester City
? - ?
Curzon
Canc.
Kidderminster Harriers
? - ?
Gateshead FC
Canc.
Leamington
? - ?
Bradford PA
Canc.
Southport
? - ?
Guiseley
Canc.
Spennymoor Town FC
? - ?
York City
Canc.
Telford
? - ?
Kettering Town FC
Canc.
Bath City
? - ?
Dorking Wanderers
Canc.
Braintree Town
? - ?
St.Albans
Canc.
Dartford
? - ?
Hemel Hempstead
Canc.
Dulwich Hamlet
? - ?
Havant and Waterlooville
Canc.
Ebbsfleet United
? - ?
Eastbourne Borough
Canc.
Hampton & Richmond
? - ?
Hungerford Town
Canc.
Oxford City
? - ?
Billericay
Canc.
Slough Town
? - ?
Chippenham Town
Canc.
Tonbridge Angels
? - ?
Chelmsford
Canc.
Welling United
? - ?
Concord Rangers
FT
Fulham U18
Arsenal U18
FT
Brighton & Hove Albion U18
Norwich City U18
FT
West Bromwich Albion U18
Leicester City U18
FT
West Ham United U18
Reading U18
FT
Derby County U18
Everton U18
FT
Manchester United U18
Stoke City U18
FT
Southampton U18
Tottenham Hotspur U18
FT
Aston Villa U18
Chelsea U18
FT
Wolverhampton Wanderers U18
Sunderland U18
FT
Leeds United U18
Liverpool U18
April 10
FT
Paide Linnameeskond
FC Kuressaare
April 10
Postp.
AB Argir
? - ?
Vikingur Gota II
FT
HB Torshavn II
4 - 2
FC Suduroy
Postp.
Ki Klaksvik II
? - ?
EB / Streymur II
Postp.
Skala
? - ?
B71 Sandoy
FT
B36 Torshavn II
1 - 0
NSI Runavik II
FT
KuPS
Honka
FT
HJK
FC Inter
FT
Laval
Villefranche Beaujolais
FT
Stade Briochin
SC Bastia
FT
Avranches
Boulogne
FT
Creteil
Bourg en Bresse Peronnas
April 10
FT
1860 Muenchen
SC Verl
FT
Duisburg
Waldhof Mannheim
FT
Hansa Rostock
Magdeburg
FT
Ingolstadt
Bayern Munich II
FT
Luebeck
Kaiserslautern
FT
Saarbruecken
Tuerkguecue Muenchen
FT
Bayern Alzenau
TSG Balingen
FT
Eintracht Stadtallendorf
Mainz 05 II
FT
Elversberg
FSV Frankfurt
FT
FC Giessen
Kickers Offenbach
FT
Hessen Kassel
Aalen
FT
Homburg
FCA Walldorf
FT
Pirmasens
TuS RW Koblenz
FT
TSV Schott Mainz
Bahlinger SC
FT
Ulm
Hoffenheim II
FT
VfB Stuttgart II
Sonnenhof Grossaspach
FT
Alemannia Aachen
Wuppertal
FT
Bonner SC
Schalke 04 II
FT
Borussia Moenchengladbach II
Borussia Dortmund II
FT
FC Koeln II
VfB Homberg
FT
FC Wegberg-Beeck
Fortuna Duesseldorf II
FT
Fortuna Koeln
Lippstadt
FT
RW Ahlen
Preussen Muenster
FT
RW Essen
Bergisch Gladbach
FT
SC Wiedenbrueck
SV Roedinghausen
FT
Sportfreunde Lotte
0 - 0
SV Straelen
April 10
FT
Ashanti Gold
Hearts of Oak
FT
Liberty Professionals
Elmina Sharks
FT
St Joseph's
Europa FC
FT
Lynx
Lincoln Red Imps FC
FT
NFC Volos
Panetolikos
FT
Apollon Smyrnis
OFI Crete
FT
Atromitos
AE Larissa
FT
Apollon Larissa
Levadiakos
FT
Ionikos
Doxa Dramas
FT
Episkopi Rethymno
0 - 0
Kallithea
FT
Asteras Vlahioti
0 - 0
Niki Volou
FT
Egaleo
1 - 0
Aspropyrgos Enosis
FT
Ialysos
1 - 0
AS Santorini 2020
FT
Rhodos AS
0 - 0
Kalamata
FT
Kavala
3 - 0
Pierikos FC
FT
AEP Kozani
0 - 2
Panserraikos FC
FT
Olympiacos Volou
1 - 0
Apollon Pontou
FT
PAE Veria NFC 2019
2 - 0
Almopos Aridaia
FT
Thesprotos FC
0 - 0
PO Triglia
FT
Coban Imperial
Guastatoya
FT
Iztapa
Santa Lucia Cotzumalguapa
FT
Platense FC
CD Real Sociedad
FT
CD Vida
CD Olimpia
FT
Southern District RSA
Happy Valley
April 10
FT
MTK Budapest
Budafok
FT
Fehervar FC
Ujpest
FT
Ferencvaros
Puskas FC Academy
FT
Finn Harps
Waterford FC
FT
Longford Town
Drogheda United
FT
Sligo Rovers
Shamrock Rovers
FT
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Beer Sheva
FT
Hapoel Tel Aviv
Hapoel Haifa
FT
Bnei Sakhnin
Bnei Yehuda Tel Aviv
FT
Maccabi Netanya
Beitar Jerusalem
April 10
FT
AlbinoLeffe
Carrarese
April 10
FT
Palermo
Vibonese
FT
Avellino
Bari
April 10
FT
ACSD Saluzzo
Castellanzese
FT
ASD Imperia
Fossano
FT
Bra
0 - 0
Lavagnese
FT
Derthona
Arconatese
FT
P.D.H.A.E.
0 - 0
Sanremese
FT
Sestri Levante
AS Casale
April 10
FT
Brusaporto
Sona
FT
Real Calepina
Tritium
FT
Union ASD Casatese
Scanzorosciate
FT
Villa D'Alme
AS Vis Nova Giussano
FT
Virtus Bergamo Alzanoseriate
NibionnOggiono
April 10
FT
Caldiero Terme
0 - 0
Cjarlins Muzane
FT
Cartigliano
ArzignanoChiampo
FT
Luparense
Ambrosiana
FT
Montebelluna
Este
FT
Virtus Bolzano
Campodarsego
April 10
FT
Aglianese
Fiorenzuola
FT
Prato
0 - 1
Real Forte Querceta
FT
Pro Livorno 1919 Sorgenti
1 - 1
Lentigione
April 10
FT
ASD Trastevere
San Donato
FT
Aquila Montevarchi
Trestina
April 10
FT
Afragolese
0 - 2
Torres
FT
Latina
Latte Dolce
FT
Nocerina
1 - 2
Team Nuova Florida 2005
FT
Vis Artena
0 - 2
ASD Lanusei
FT
Ascoli Calcio 1898 FC Primavera
Inter Primavera
FT
AC Milan Primavera
Juventus Primavera
FT
Sassuolo Primavera
1 - 0
Cagliari Primavera
FT
Roma Primavera
Fiorentina Primavera
FT
Sampdoria Primavera
Genoa Primavera
FT
ASI D'Abengourou
0 - 0
Africa Sports
FT
ES Bafing
0 - 0
Bassam
FT
SO Armee
1 - 2
Racing Club
April 10
FT
Sanfrecce Hiroshima
Shonan Bellmare
FT
Cerezo Osaka
Avispa Fukuoka
April 10
FT
Blaublitz Akita
Omiya Ardija
FT
Jubilo Iwata
Matsumoto Yamaga
FT
Thespakusatsu Gunma
V-Varen Nagasaki
FT
Ventforet Kofu
Giravanz Kitakyushu
FT
Tokyo Verdy
Renofa Yamaguchi
April 10
FT
Fujieda MYFC
Nagano Parceiro
FT
Ehime FC Ladies
1 - 0
Yamato Sylphid
FT
Iga Kunoichi
Ange Violet Hiroshima
FT
Nippatsu Yokohama FC Seagulls
AS Harima Albion
FT
Orca Kamogawa FC
0 - 0
NGU Loveledge Nagoya
April 10
FT
Aqaba
0 - 0
Ramtha SC
FT
Sahab SC
Al-Faisaly
FT
Zhetysu Taldykorgan
Tobol Kostanay
FT
Kairat Almaty
FC Arys
FT
FC Astana
Atyrau
April 10
FT
Ballkani
Besa Peje
FT
Gjilani
Feronikeli
April 10
FT
FK Liepaja
Valmieras FK
FT
FS Metta/LU
Riga FC
FT
Al-Ahed
2 - 1
Shabab Al Sahel
FT
Al-Ansar
2 - 0
Al Akhaa Al Ahli
FT
Al-Safa
0 - 3
Al-Nejmeh
April 10
FT
FA Siauliai
FK Silas
FT
Riteriai B
FK Panevezys B
FT
BFA
Zalgiris Vilnius B
FT
Neptunas Klaipeda
Suduva B
April 10
FT
FK Saned Joniskis
0 - 1
FK Silute
FT
Utenis Utena
2 - 2
Dfk Dainava B
FT
FK Garliava
8 - 0
Vjfm Fortuna Kaunas
April 10
FT
Johor Darul Ta'zim FC
Petaling Jaya City FC
FT
Kuala Lumpur FA
Pahang
FT
Selangor
Perak
FT
UiTM
Melaka United
FT
Kelantan
Kuching FA
FT
Sarawak United
FAM-MSN
April 10
Postp.
Hamrun Spartans
? - ?
Sliema Wanderers
Postp.
Hibernians
? - ?
Gzira United
Postp.
Lija
? - ?
Zejtun Corinthians FC
Postp.
Santa Lucia F.C.
? - ?
Sirens FC
FT
Necaxa
Pumas
FT
FC Juarez
Atletico de San Luis
FT
Atlas
Leon
FT
Alacranes de Durango
Mazorqueros FC
FT
Cimarrones de Sonora II
2 - 0
Mineros de Fresnillo
FT
U.A. Zacatecas
Atletico de San Luis II
AP
Atletico Saltillo Soccer
Tecos *
FT
Gavilanes FC Matamoros
Reboceros de la Piedad
FT
Cafessa Jalisco
0 - 0
Pioneros de Cancun
FT
Atlas U20
2 - 1
Leon U20
FT
Cruz Azul U20
0 - 1
Chivas Guadalajara U20
FT
Tigres U20
1 - 2
America Mexico U20
April 10
Postp.
CS Drochia
? - ?
FC Granicerul
April 10
FT
Jedinstvo BP
1 - 1
FK Arsenal Tivat
FT
FK Drezga
2 - 1
Berane
FT
Ibar
3 - 2
Grbalj Radanovici
FT
Igalo
0 - 0
Kom
FT
Mornar
2 - 1
FK Bokelj
April 10
FT
MCO Oujda
MAS Fes
April 10
FT
Club Jeunesse Ben Guerir
0 - 1
Stade Marocain
FT
KAC Kenitra
0 - 0
Olympique Dcheira
FT
OCK Khouribga
2 - 1
Wydad Fes
FT
CD Junior de Managua
1 - 1
CD Walter Ferretti
FT
Crusaders
Cliftonville
FT
Glenavon
Ballymena United
FT
Glentoran
Dungannon Swifts
FT
Larne
Linfield
FT
Portadown
Carrick Rangers
FT
Warrenpoint Town
Coleraine
FT
Rabotnicki
Pelister
FT
FK Rosoman 83
1 - 1
GFK Tikves Kavadarci
FT
Kozhuf Gevgjelija
1 - 0
FK Sasa
FT
Osogovo
0 - 1
FK Pehchevo
FT
Plachkovica
FK Bregalnica Stip
FT
Pobeda
0 - 0
FK Sloga 1934 Vinica
FT
Drita
FK Skopje
FT
FK Labunishta
Kadino
FT
Korab
KF Gostivari
FT
Ohrid
Vlazrimi 77
FT
San Francisco FC
2 - 0
AF Sporting San Miguelito
FT
Tauro FC
1 - 2
Independiente de La Chorrera
FT
Atletico Chiriqui
3 - 2
Costa Del Este FC
FT
Sol de America
Nacional
April 10
FT
Pogon Szczecin
Wisla Plock
FT
Warta Poznan
Stal Mielec
FT
Slask Wroclaw
Lechia Gdansk
April 10
FT
Korona Kielce
GKS Tychy 71
FT
Resovia
LKS Lodz
FT
GKS Belchatow
Stomil Olsztyn
FT
GKS Jastrzebie
Gornik Leczna
FT
Sandecja Nowy Sacz
Zaglebie Sosnowiec
April 10
FT
Blekitni Stargard
Sokol Ostroda
FT
SKRA Czestochowa
Stal Rzeszow
FT
Garbarnia
Chojniczanka Chojnice
FT
Hutnik Krakow
0 - 0
Olimpia Elblag
FT
Pogon Siedlce
Polkowice
FT
KKS 1925 Kalisz
LKP Motor Lublin
FT
Olimpia Grudziadz
Lech Poznan ll
FT
Legia Warszawa II
Mlks Znicz Biala Piska
FT
Swit Nowy Dwor
Skierniewice
FT
Pogon Grodzisk Mazowiecki
1 - 0
KS Legionovia Legionowo
FT
MKS Kutno
1 - 0
TS Sokol Aleksandrow Lodzki
FT
Concordia Elblag
GKS Wikielec
FT
KS Ruch Wysokie Mazowieckie
KS Blonianka Blonie
FT
Lechia Tomaszow Mazowiecki
1 - 0
KS Ursus Warszawa
FT
Olimpia Zambrow
Rks Radomsko
FT
KS Wasilkow
0 - 2
Bron Radom
FT
KS Pelikan Lowicz
MKS Kaczkan Huragan Morag
FT
Radunia Stezyca
Swit Skolwin
FT
GKS Przodkowo
0 - 0
Elana Torun
FT
Sokol Kleczew
Gornik Konin
FT
KS Pomorzanin Torun
Sks Unia Swarzedz
FT
Chemik Police
Baltyk Koszalin
FT
MKS Flota Swinoujscie
MKS Nielba Wagrowiec
FT
Unia Janikowo
Gryf Wejherowo
FT
JKS Jarota Jarocin
Gwardia Koszalin
FT
KS Mieszko Gniezno
MKP Kotwica Kolobrzeg
FT
Miedz Legnica II
0 - 0
Polonia Nysa
FT
Warta Gorzow Wielkopolski
MKS Piast Zmigrod
FT
Gornik Zabrze II
1 - 2
KS Polonia Bytom SA
FT
Gwarek Tarnowskie Gory
ROW Rybnik 1964
FT
LKS Goczalkowice-Zdroj
Lechia Zielona Gora
FT
MKS Polonia Stal Swidnica
Zaglebie II Lubin
FT
Pniowek Pawlowice Slaskie
Rekord Bielsko-Biala
FT
MKS Kluczbork
Foto-Higiena Gac
FT
Ruch Chorzow
Sleza Wroclaw
FT
KS Hetman Zamosc
Cracovia Krakow II
FT
Wisla Sandomierz
1 - 0
FKS Stal Krasnik
FT
Chelmianka Chelm
Orleta Radzyn Podlaski
FT
KS Wisloka Debica
Sokol Sieniawa
FT
KSZO Ostrowiec
MKS Podlasie Biala Podlaska
FT
LKS Wolczanka Wolka Pelkinska
0 - 0
Avia Swidnik
FT
Lewart Lubartow
KS Wisla Pulawy
FT
Podhale Nowy Targ
3 - 1
KS Wiazownica
FT
Siarka Tarnobrzeg
1 - 1
LKS Lagow
FT
Berco SC
4 - 2
Brito FC
FT
Mondinense FC
2 - 4
Vitoria de Guimaraes B
FT
Pevidem SC
2 - 2
ARS Martinho
FT
Rio Ave B
0 - 3
Felgueiras 1932
FT
AD Castro Daire
2 - 1
Anadia
FT
Beira-Mar
2 - 1
Valadares Gaia
FT
Espinho
2 - 1
Lusitano FCV
FT
SC Joao Ver
2 - 0
Lusitania Lourosa
FT
Sanjoanense
1 - 0
RD Agueda
FT
Vila Cortez
0 - 3
Canelas 2010
FT
ARC Oleiros
1 - 0
Benfica Castelo Branco
FT
CD Alcains
1 - 0
Carapinheirense
FT
Condeixa
0 - 0
Sertanense
FT
Marinhense
1 - 2
Oliveira Hospital
FT
Vitoria de Sernache
2 - 0
Mortagua FC
FT
Juventude Evora
1 - 1
Louletano
FT
Moncarapachense
0 - 0
Amora FC
FT
Moura Atletico Clube
2 - 6
Pinhalnovense
FT
Olhanense
1 - 1
Lusitano Ginasio Clube
FT
Vitoria FC Sad
2 - 0
Aljustrelense
FT
Gdc A Dos Francos
2 - 5
CF Benfica
FT
Al-Arabi
Al-Sailiya
FT
Al-Khuraitiat
Al-Wakra
FT
Umm Salal
Al-Gharafa
FT
Gangwon FC
Daegu FC
FT
FC Seoul
Pohang Steelers
FT
Seongnam FC
Gwangju FC
FT
Seoul E-Land FC
Chungnam Asan FC
FT
Sangju Sangmu
Bucheon FC 1995
FT
Busan Transport Corp
1 - 1
Changwon City
FT
Daejeon Korail
0 - 1
Mokpo City
FT
Gyeongju H & N
0 - 0
Gimpo Citizen
April 10
FT
Sepsi OSK
FC FCSB
FT
CS Mioveni
Miercurea Ciuc
FT
U Craiova 1948
ASU Politehnica Timisoara
FT
FC Metaloglobus Bucuresti
Farul Constanta
FT
Pandurii
CSM Slatina
FT
Ripensia Timisoara
ACS Fotbal Comuna Recea
FT
CS Aerostar Bacau
CSM Resita
FT
FC Unirea Slobozia
Viitorul Pandurii Targu Jiu
April 10
FT
Dinamo Stavropol
Yessentuki
FT
Kuban Krasnodar
Krasnodar 3
FT
Mashuk-KMV
Druzhba
FT
Spartak Nalchik
Chernomorets Novorossiysk
April 10
FT
Lada SOK
Novosibirsk FK
FT
Lada Tolyatti
Dinamo Barnaul
FT
Al Batin
Al Shabab
FT
Al-Faisaly
Al Fateh FC
FT
Al-Ettifaq
Al Qadasiya
April 10
FT
AS Dakar Sacre Coeur
2 - 0
Mbour Petite Cote
April 10
FT
Cukaricki
0 - 0
TSC Backa Topola
FT
Mladost Lucani
FK Spartak Subotica
FT
Vozdovac
Proleter
FT
Balestier Khalsa FC
Hougang United FC
FT
Young Lions
Tanjong Pagar United FC
FT
Trencin
Zilina
FT
Spartak Trnava
Zlate Moravce
FT
FK Senica
Ruzomberok
FT
SKF Sered
Nitra
FT
Zemplin Michalovce
FK Pohronie
April 10
FT
Slovan Bratislava B
0 - 4
FC Kosice
FT
Dukla Banska Bystrica
Puchov
FT
Komarno
FC STK 1914 Samorin
FT
Skalica
Liptovsky Mikulas
FT
Slavoj Trebisov
Zilina B
FT
Zeleziarne Podbrezova
FK Poprad
FT
Cape Town City FC
SuperSport United
FT
TS Galaxy
Tshakhuma FC
FT
Bizana Pondo Chiefs
University of Pretoria
FT
Cape Umoya United
TS Sporting
FT
Free State Stars
Royal AM
FT
JDR Stars
Pretoria Callies
FT
Richards Bay
Polokwane City
FT
Steenberg United
Uthongathi FC
FT
Sandvikens IF
0 - 0
Brommapojkarna
FT
Sollentuna FF
Gefle
FT
Hudiksvalls FF
IF Sylvia
FT
Karlstad BK
IFK Haninge BRB
FT
Lindome GIF
2 - 0
Skoevde AIK
FT
Vaenersborgs IF
1 - 0
Tvaaaakers IF
FT
Torns IF
FC Linkoeping City
FT
Aatvidaberg
FC Trollhaettan
FT
Ljungskile
IFK Malmoe FK
FT
Oesterlen FF
0 - 0
Assyriska IK
FT
Qviding FIF
1 - 0
Oskarshamns AIK
FT
Lugano
Lausanne
FT
Luzern
Basel
FT
Winterthur
Wil
FT
Xamax
Aarau
Postp.
FC Azzurri 90
? - ?
Olympique de Geneve
Postp.
Meyrin
? - ?
La Chaux-de-Fonds
Postp.
Chenois
? - ?
Martigny
Postp.
Muttenz
? - ?
Solothurn
Postp.
Wohlen
? - ?
Baden
Postp.
Zug
? - ?
Luzern II
Postp.
FC Gossau
? - ?
Tuggen
Postp.
Hongg
? - ?
FC Wettswil-Bonstetten
April 10
FT
Al-Horgelah
0 - 0
Al-Wathbah
FT
Al-Ittihad
Tishreen
FT
Al-Jaish
Al-Horiyah
FT
Al-Karamah
Al-Wahda
FT
Al-Taleiah
Al-Sahel
FT
Hutteen
Al-Futowa
FT
Jableh SC
Al-Shorta
FT
Tanzania Prisons
Dodoma Jiji FC
FT
Gwambina FC
Coastal Union
FT
Young Africans
Kinondoni MC
FT
Khonkaen United FC
Phrae United
FT
Nakhon Pathom
Chainat FC
April 10
FT
Adana Demirspor U19
4 - 1
Akhisarspor U19
FT
Altinordu FK U19
4 - 0
Ankara Keciorengucu U19
FT
Ankaraspor U19
2 - 3
Adanaspor AS U19
FT
Balikesirspor
0 - 1
Samsunspor U19
FT
Boluspor
1 - 1
Altay
FT
Bursaspor
2 - 1
Umraniyespor
FT
Giresunspor U19
1 - 1
Eskisehirspor
FT
Menemen Belediye Spor
1 - 2
Bandirmaspor U19
FT
Tuzlaspor U19
1 - 3
Istanbulspor
April 10
FT
FC Avanhard Kramatorsk
Ahrobiznes Volochysk
FT
FC Obolon Kiev
Nyva Ternopil
FT
Veres Rivne
1 - 0
VPK-Ahro Shevchenkivka
FT
Alians
0 - 0
Metalist 1925
FT
FC Hirnyk-Sport
MFK Mykolaiv
FT
FC Prykarpattia 1981
FC Kremin Kremenchuk
FT
Chornomorets Odessa
Polissya Zhytomyr
FT
Volyn
Krystal Kherson
April 10
FT
FC Rukh LVIV U21
4 - 0
FC Minaj U21
FT
Vorskla Poltava U21
FC Lviv U21
FT
Zorya Lugansk U21
FC Ingulets U21
FT
Olimpik Donetsk U21
0 - 3
Kolos Kovalivka U21
April 10
FT
SFC Desna Chernihiv U19
FC Oleksandria U19
FT
FC Mariupol U19
0 - 1
Shakhtar Donetsk U19
FT
Dynamo Kyiv U19
1 - 0
SC Dnipro-1 U19
April 10
FT
Fort Lauderdale CF
New England Revolution II
FT
LA Galaxy
Real Salt Lake
FT
North Carolina Courage
Washington Spirit
FT
Racing Louisville
Orlando Pride
FT
Houston Dash
Chicago Red Stars
FT
Portland Thorns
Kansas City NWSL
April 10
FT
Qizilqum Zarafshon
Nasaf Qarshi
April 10
FT
Dak Lak
0 - 0
Dong Tam Long An
FT
Phu Tho FC
0 - 0
Huda Hue
FT
XSKT Can Tho
Pho Hien
FT
Caernarfon
Barry Town
FT
Connah's Quay
Penybont
FT
Bala Town
TNS
FT
Cefn Druids AFC
Haverfordwest
FT
Flint Town United
Cardiff Met University
April 10
FT
Green Buffaloes
Zesco United
FT
Kabwe Warriors
Young Green Eagles
FT
Lumwana Radiants
Buildcon
FT
Prison Leopards
Nkwazi
FT
Zanaco
Lusaka Dynamos
FT
Lithuania
Lebanon
FT
Armenia
Jordan
FT
Slovakia
0 - 0
Mexico
FT
Namibia
1 - 0
Angola
FT
Italy
Iceland
FT
Germany
Australia
FT
Sweden
USA
FT
Ecuador
Colombia