Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

28 april 2021 Soccer Scores (powered by LiveScore)

FT
Paris Saint-Germain
Manchester City
April 28
FT
Athletic Bilbao
Real Valladolid
April 28
FT
Fatih Karagumruk
Antalyaspor
FT
Goztepe
Trabzonspor
FT
Kayserispor
Denizlispor
FT
Galatasaray
Konyaspor
FT
Rizespor
Besiktas
FT
Shanghai Port
Beijing Guoan
FT
Dalian Pro
Hebei
April 28
FT
Dunkerque
Amiens
April 28
FT
Greuther Fuerth
Sandhausen
April 28
FT
SK Sigma Olomouc
Slavia Prague
FT
Viktoria Plzen
Teplice
April 28
FT
Olimpik Donetsk
Zorya
FT
FC Lviv
Rukh Lviv
Postp.
BG Pathum United
? - ?
Viettel
Postp.
Jeonbuk FC
? - ?
Tampines Rovers FC
Postp.
Sydney FC
? - ?
Gamba Osaka
Postp.
Guangzhou
? - ?
Kitchee
Canc.
Shandong Taishan
? - ?
Kitchee
FT
Atlanta United
Philadelphia Union
FT
Toronto FC
Cruz Azul
FT
ES Setif
Al Ahli
FT
Enyimba
Orlando Pirates
FT
JS Kabylie
NAPSA Stars FC
FT
RSB Berkane
Coton Sport
FT
CS Sfaxien
0 - 0
Diaraf
FT
Etoile du Sahel
Salitas
FT
Pyramids FC
Namungo FC
FT
Raja Casablanca
Nkana FC
FT
Palmeiras
Independiente del Valle
FT
Defensa y Justicia
Universitario de Deportes
FT
Internacional
Deportivo Tachira
FT
Boca Juniors
Santos FC
FT
Nacional
Atletico Nacional
FT
Cerro Porteno
Deportivo La Guaira
FT
Huachipato
12 de Octubre
FT
Independiente
Montevideo City Torque
FT
Arsenal Sarandi
Ceara
FT
Athletico Paranaense
Metropolitanos FC
FT
Molde
Sogndal
FT
Vaalerenga
Raufoss
FT
Brann
Sandnes
FT
Rosenborg
Kristiansund BK
FT
Fredrikstad
Stroemmen
FT
Apolonia
Kastrioti
FT
Skenderbeu
Bylis
FT
KF Tirana
Vllaznia
FT
Kukesi
Teuta Durres
FT
Laci
Partizani
April 28
FT
Deportivo Madryn
Banfield
April 28
FT
Central Coast Mariners
Brisbane Roar FC
FT
FC Salzburg
Wolfsberger AC
FT
LASK
Sturm Graz
FT
WSG Swarovski Tirol
Rapid Wien
FT
Drina Zvornik
FK Modrica
FT
FK Borac Kozarska Dubica
Zeljeznicar Banja Luka
FT
FK Jedinstvo Brcko
Sloboda Novi Grad
FT
FK Leotar
Sutjeska
FT
FK Ljubic Prnjavor
0 - 1
Rudar Prijedor
FT
FK Podrinje
0 - 0
Sloga Doboj
FT
Kozara
0 - 0
Slavija Sarajevo
FT
Tekstilac Derventa
FK Zvijezda 09
April 28
FT
Sao Bento
Novorizontino
April 28
FT
Agua Santa
0 - 0
Rio Claro
FT
EC Sao Bernardo
0 - 0
Atibaia
FT
Monte Azul
Sao Bernardo
FT
Sertaozinho
Juventus SP
April 28
FT
Vitoria
Vitoria da Conquista
FT
Brasiliense
2 - 0
Ceilandia
FT
Luziania
Gama
FT
Brusque
1 - 0
Joinville
FT
Juventus SC
0 - 1
Marcilio Dias
FT
Avai FC
Prospera
April 28
FT
Desportiva Ferroviaria ES
2 - 1
Pinheiros FC
FT
Rio Branco VN
2 - 3
AA Sao Mateus ES
FT
Vilavelhense ES
3 - 3
Serra
FT
Vitoria ES
1 - 2
Estrela Do Norte ES
AP
Operario FC MG *
Sorriso
AP
Nova Mutum *
Luverdense
FT
Uniao Rondonopolis
Acao
FT
Cuiaba
Dom Bosco
April 28
FT
Castanhal EC
2 - 0
Carajas
FT
Itupiranga SC
0 - 0
Independente PA
FT
Paragominas FC
0 - 1
Remo
FT
Paysandu
1 - 0
Aguia de Maraba
FT
Tapajos
Gaviao Kyikateje FC
FT
Tuna Luso
Bragantino PA
April 28
FT
Sao Paulo Crystal
0 - 0
Treze
April 28
FT
Retro FC
Santa Cruz
FT
Salgueiro
Sete de Setembro PE
April 28
FT
4 de Julho
Picos
FT
Flamengo PI
Altos
FT
AS Sociedade
ABC
FT
America RN
ACD Potiguar
FT
Forca e Luz
Globo FC
FT
Rondoniense RO
0 - 1
Real Desportivo Ariquemes
FT
Ji-Parana RO
1 - 2
Barcelona RO
FT
Uniao Cacoalense RO
1 - 0
Guapore RO
April 28
FT
Confianca
Freipaulistano
FT
Lagarto AC
0 - 1
Atletico Gloriense
FT
Dourados AC
Aquidauanense
FT
Operario MS
1 - 0
Costa Rica EC
FT
EC Bahia BA
0 - 1
Ferroviaria SP
FT
Real Brasilia FC DF
1 - 0
SE Kindermann SC
FT
Cruzeiro EC MG
1 - 2
Sao Jose EC
FT
SC Internacional RS
0 - 4
SC Corinthians SP
FT
Sao Paulo FC SP
3 - 0
CR Flamengo RJ
April 28
FT
Dinamo Zagreb B
Osijek B
FT
NK Croatia Zmijavci
NK Dugopolje
FT
Opatija
0 - 0
NK Hrvatski Dragovoljac
April 28
AET
Dinamo Zagreb
HNK Gorica
FT
Enosis Paralimni
Pafos FC
FT
Doxa Katokopia
Karmiotissa Pano Polemidion
April 28
FT
AEZ Zakakiou
0 - 1
Achyronas Liopetriou
FT
ASIL Lysi
0 - 0
PO Xylotympou 2006
FT
Akritas Chlorakas
0 - 0
Anagennisi Deryneia
FT
Kouris Erimis
Enosis Neon THOI Lakatamia
FT
Omonia Aradippou
Alki Oroklinis
FT
Omonia Psevda
Onisilos Sotira
FT
PAEEK
0 - 0
Aris Limassol
FT
FC Viktoria Plzen
Sparta Prague
FT
Fremad Valby
0 - 3
Frederikssund IK
FT
B 1908
2 - 1
Alleroed FK
FT
Roskilde Boldklub
2 - 3
Herlev
FT
Skjold Birkeroed
2 - 2
Vordingborg
FT
Marienlyst
3 - 2
Tarup-Paarup
FT
Odder IGF
2 - 1
B 1913
FT
Silkeborg KFUM
1 - 1
Vejgaard
April 28
FT
Motema Pembe
3 - 2
Blessing FC
FT
Sanga Balende
0 - 1
TP Mazembe
FT
AS Vita Club
1 - 0
Dauphins Noirs
FT
J.S. Bazano
2 - 0
JSK
FT
Alianza FC
Atletico Marte
FT
Firpo
0 - 0
CD FAS
FT
Jocoro FC
Once Deportivo
FT
CD Chalatenango
Isidro Metapan
FT
Municipal Limeno
CD Sonsonate
FT
Santa Tecla FC
CD Aguila
FT
Birmingham City Women
Aston Villa Ladies
FT
Arsenal Women
West Ham United Women
FT
Wolaita Dicha SC
Saint George SC
FT
Jimma Aba Jifar FC
0 - 0
Ethiopia Bunna SC
FT
TB Tvoeroyri
B36 Torshavn
FT
07 Vestur Sorvagur
EB/Streymur
FT
B68 Toftir
Fuglafjoerdur
FT
Klaksvik
HB Torshavn
FT
NSI Runavik
Vikingur
FT
Orleans
Villefranche Beaujolais
April 28
FT
FC Telavi
Lokomotivi Tbilisi
FT
Dila Gori
Samtredia
FT
FC Gareji 1960
Merani
FT
Merani Martvili
FC Gagra
April 28
FT
Dynamo Dresden
Duisburg
FT
Ergotelis
Diagoras Rodos
FT
Ionikos
Levadiakos
FT
Xanthi
Chania FC
FT
AS Santorini 2020
1 - 0
Rhodos AS
FT
Asteras Vlahioti
1 - 1
Ialysos
FT
AEP Kozani
0 - 0
PO Triglia
FT
Almopos Aridaia
0 - 0
Thesprotos FC
FT
Apollon Pontou
0 - 3
Panserraikos FC
FT
Olympiacos Volou
Kavala
FT
Pierikos FC
0 - 1
PAE Veria NFC 2019
April 28
FT
Olympiacos
PAS Giannina
FT
Aris
2 - 0
Kastoria Gps
FT
PAOK Thessaloniki FC
8 - 2
Trikala 2011
Postp.
Agrotikos Asteras Agias Varvaras
? - ?
Giannina
FT
Mesologi
0 - 1
Olympiada Imitou
FT
OFI
0 - 0
Ergotelis
Postp.
Avantes Halkidas
? - ?
Odysseas Glyfadas
FT
Sanarate
Club Xelaju
FT
CSD Municipal
Santa Lucia Cotzumalguapa
FT
Coban Imperial
Antigua Guatemala
FT
Deportivo Achuapa
Iztapa
FT
Guastatoya
Comunicaciones FC
FT
CD Olimpia
CD Marathon
FT
Honduras Progreso
Real de Minas
FT
Lobos UPNFM
CD Vida
FT
Platense FC
CD Motagua
FT
Real Espana
0 - 0
CD Real Sociedad
April 28
FT
Debreceni EAC
Kaposvari
FT
Dorogi FC
Szeged 2011
FT
Pecsi MFC
FC Ajka
FT
Soroksar SC
Vasas Budapest
FT
Szentlorinc
Haladas
FT
Aqvital FC Csakvar
Budaors
FT
Bekescsaba
Debrecen
FT
Gyori ETO
Szolnok
FT
Kazincbarcikai BSC
BFC Siofok
FT
Nyiregyhaza Spartacus FC
Gyirmot
April 28
FT
Al Minaa
Erbil
FT
Naft Al Wasat
0 - 0
Al Hedood
Postp.
Naft Maysan
? - ?
Al Naft
April 28
FT
Pontedera
Pro Vercelli
April 28
FT
Cavese
Turris
April 28
FT
AS Casale
1 - 0
Derthona
FT
Vado
Citta di Varese
April 28
FT
Delta Porto Tolle
Belluno
FT
Trento
Clodiense
April 28
FT
Ghivizzano Borgoamozzano
Mezzolara
FT
Seravezza
Rimini
April 28
FT
Lornano Badesse
Aquila Montevarchi
FT
Montespaccato
Robur Siena
April 28
FT
ASD Porto Sant Elpidio
1 - 2
Montegiorgio
FT
Olympia Agnonese
ASD Pineto
April 28
FT
Carbonia
2 - 1
Team Nuova Florida 2005
FT
Latina
Cassino
April 28
FT
ACD Nardo
1 - 1
Citta di Fasano
FT
Aversa Normanna
0 - 0
Taranto
FT
Bitonto
1 - 1
Team Altamura
FT
Torino Primavera
Empoli Primavera
FT
AC Reggiana 1919
3 - 5
Cremonese Primavera
FT
Benevento Primavera
1 - 1
Salernitana Primavera
FT
Fiorentina Primavera
Lazio Primavera
FT
Bassam
3 - 3
San Pedro
FT
Sporting Gagnoa
2 - 1
ASI D'Abengourou
FT
ES Bafing
0 - 2
Academia F. Amadou Diallo
FT
Consadole Sapporo
Avispa Fukuoka
FT
Sagan Tosu
Kashima Antlers
FT
Vissel Kobe
Oita Trinita
FT
Tokushima Vortis
FC Tokyo
FT
Urawa Red Diamonds
0 - 0
Shonan Bellmare
FT
Yokohama FC
Kashiwa Reysol
FT
Vegalta Sendai
Yokohama F.Marinos
FT
Shimizu S-Pulse
Sanfrecce Hiroshima
FT
Kaspyi Aktau
Tobol Kostanay
FT
FC Astana
Akzhaiyk Uralsk
FT
Taraz
Aktobe
FT
FC Arys
Atyrau
April 28
FT
Ballkani
Llapi
FT
Besa Peje
Drita
FT
FC Prishtina
3 - 1
Trepca 89
FT
Gjilani
0 - 0
Drenica
April 28
FT
Al-Shabab SC
0 - 0
Al Sahel SC
FT
Kazma
Khaitan SC
April 28
FT
Tadamon Sour
0 - 3
Al-Ahed
FT
AS Jeunesse Esch
Racing FC Union Luxembourg
FT
FC Differdange 03
Una Strassen
FT
FC Etzella Ettelbruck
Union Titus Petange
FT
FC Rodange 91
F91 Dudelange
FT
FC Victoria Rosport
CS Fola Esch
FT
Swift Hesperange
FC Wiltz 71
FT
US Hostert
RM Hamm Benfica
FT
US Mondorf les Bains
FC Progres Niederkorn
FT
CD Tepatitlan de Morelos
Cimarrones de Sonora
April 28
FT
FK Arsenal Tivat
0 - 4
Mornar
FT
Grbalj Radanovici
2 - 2
Berane
FT
Igalo
4 - 1
FK Drezga
FT
Jedinstvo BP
0 - 1
Ibar
FT
Kom
0 - 1
FK Bokelj
FT
Belasica
FK Sileks
FT
FC Academy Pandev
Renova
FT
FK Borec
FK Vardar Skopje
FT
FK Makedonija Gjorče Petrov
Pelister
FT
FK Struga
0 - 0
Shkupi
FT
Rabotnicki
KF Shkendija
FT
AF Sporting San Miguelito
2 - 2
Tauro FC
FT
Alianza FC
2 - 0
CD Arabe Unido
FT
Independiente de La Chorrera
2 - 0
San Francisco FC
FT
CD Universitario
2 - 1
Atletico Chiriqui
FT
General Caballero JLM
2 - 0
Sportivo Trinidense
FT
Guarani de Trinidad
0 - 1
Independiente CG
FT
Rubio Nu
2 - 1
Fernando de la Mora
FT
3 de Febrero
3 - 0
Tacuary
April 28
FT
Jagiellonia Bialystok
Rakow Czestochowa
April 28
FT
Sandecja Nowy Sacz
Resovia
FT
Stomil Olsztyn
Korona Kielce
FT
Odra Opole
Chrobry Glogow
FT
Zaglebie Sosnowiec
Arka Gdynia
FT
LKS Lodz
Radomiak Radom
FT
Termalica Nieciecza
Puszcza Niepolomice
April 28
FT
Blekitni Stargard
0 - 0
Polkowice
FT
Olimpia Elblag
Pogon Siedlce
FT
SKRA Czestochowa
0 - 0
Lech Poznan ll
FT
Slask Wroclaw ll
0 - 0
Hutnik Krakow
FT
Znicz Pruszkow
Olimpia Grudziadz
FT
Wigry Suwalki
Stal Rzeszow
FT
Garbarnia
GKS Katowice
FT
KKS 1925 Kalisz
Sokol Ostroda
FT
LKP Motor Lublin
Chojniczanka Chojnice
FT
Cracovia Krakow II
0 - 0
Siarka Tarnobrzeg
FT
FKS Stal Krasnik
KS Wisla Pulawy
FT
Jutrzenka Giebultow
LKS Wolczanka Wolka Pelkinska
FT
KS Hetman Zamosc
MKS Podlasie Biala Podlaska
FT
KS Wiazownica
Sokol Sieniawa
FT
Wisla Sandomierz
Orleta Radzyn Podlaski
FT
Chelmianka Chelm
Avia Swidnik
FT
Korona II Kielce SA
KSZO Ostrowiec
FT
Lewart Lubartow
Stal Stalowa Wola
FT
Podhale Nowy Targ
LKS Lagow
FT
Al Mesaimeer
1 - 4
Al Markhiya
FT
Muaither SC
1 - 4
Al-Gharafa
FT
Sepsi OSK
FC Academica Clinceni
FT
CFR Cluj
Botosani
FT
Chindia Targoviste
Astra Giurgiu
April 28
FT
Spartak Moscow II
Fakel
FT
Tom Tomsk
Chayka
FT
Irtysh
SKA-Khabarovsk
FT
FC Alania Vladikavkaz
FC Krasnodar II
FT
FC Volgar
Shinnik Yaroslavl
FT
Dinamo Briansk
Veles Moscow
FT
Krylya Sovetov Samara
Torpedo Moscow
FT
Neftekhimik
Baltika
FT
Tekstilshchik
Akron Tolyatti
FT
Chertanovo Moscow
FC Orenburg
FT
Nizhny Novgorod
FC Yenisey Krasnoyarsk
FT
Lokomotiv Youth
FC Akhmat Grozny Youth
FT
Rubin Youth
Rostov Youth
FT
Strogino Moscow Youth
PFC Sochi Youth
FT
CSKA Youth
FC Krasnodar
FT
Zenit Youth
2 - 0
FC Spartak Moscow Reserve
FT
Chertanovo Moscow Youth
2 - 1
Football Academy Of Konoplev
FT
Ural Youth
Rotor Volgograd Youth
FT
FK Tambov Youth
Khimki Youth
FT
UFA Youth
0 - 0
Dinamo Moscow Youth
FT
Uor-5 Youth
Arsenal Youth
FT
Tre Penne Galazzano
Tre Fiori
April 28
FT
Backa Palanka
Zlatibor
FT
Cukaricki
Mladost Lucani
FT
Novi Pazar
Vozdovac
April 28
FT
FC Kosice
Zilina
April 28
FT
Drava Ptuj
Koper
AET
Nafta
Olimpija Ljubljana
FT
Kaizer Chiefs
Chippa United
FT
Tshakhuma FC
Bloemfontein Celtic
FT
Baroka FC
TS Galaxy
FT
Cape Town City FC
AmaZulu FC
FT
Mamelodi Sundowns FC
Lamontville Golden Arrows
FT
Pretoria Callies
2 - 0
Steenberg United
FT
Racing Santander
Osasuna B
FT
Portugalete
Ejea
FT
Llagostera
La Nucia
FT
Madrid Femenino
Barcelona
FT
Bavois
0 - 0
Bellinzona
April 28
FT
Lugano
1 - 2
BSC Young Boys
April 28
FT
CPC FC
Tainan City
FT
TSU
Taichung Futuro
FT
Taipei City Tatung
HangYuen/Fujen
FT
Zhanyi Skywalkers
Taipower
FT
Mbeya City
JKT Tanzania
FT
Afjet Afyonspor
2 - 1
Usakspor
FT
Ankara Demirspor
1 - 0
Kahramanmarasspor
FT
Corum FK
Zonguldak Komurspor
FT
Ergene Velimese Spor
24 Erzincanspor
FT
Inegolspor
1 - 1
Sanliurfaspor
FT
Kocaelispor
Hacettepe Spor Kulubu
FT
Manisa Futbol Kulubu
Gumushanespor
FT
Nigde Anadolu FK
Hekimoglu Trabzon
FT
Sancaktepe Belediyespor
0 - 2
Amed Sportif
FT
Sivas Belediye Spor
Pendikspor
FT
1922 Konyaspor
0 - 1
Kirklarelispor
FT
Bayburt Ozel Idarespor
Kirsehir Belediyespor
FT
Elazigspor
Bak Spor Kulubu
FT
Etimesgut Belediyespor
Pazarspor
FT
Eyupspor
Tarsus Idman Yurdu
FT
Karabukspor
Karacabey Belediye Spor
FT
Kastamonuspor 1966
Van Spor Kulubu
FT
Serik Belediyespor
0 - 0
Belediyesi Bodrumspor
FT
Turgutluspor
Sakaryaspor
April 28
FT
Antalyaspor
2 - 1
Fatih Karagumruk U19
FT
Atiker Konyaspor
0 - 1
Galatasaray U19
FT
Besiktas JK
2 - 0
Caykur Rizespor
FT
Denizlispor
1 - 1
Kayserispor
FT
Fenerbahce
5 - 4
Aytemiz Alanyaspor
FT
Gazisehir Gaziantep FK
1 - 2
MKE Ankaragucu U19
FT
Genclerbirligi
3 - 1
Hatayspor
FT
Istanbul Basaksehir U19
3 - 3
BB Erzurumspor
FT
Trabzonspor
2 - 2
Goztepe
FT
Yeni Malatyaspor
1 - 0
Demir Grup Sivasspor U19
April 28
FT
Express FC
2 - 0
Onduparaka FC
FT
MYDA FC
Vipers SC
FT
Wakiso Giants
Uganda Police
FT
Reign FC
Chicago Red Stars
FT
Bala Town
Connah's Quay
April 28
FT
Indeni FC
Nkwazi
FT
Lusaka Dynamos
Prison Leopards
FT
Young Green Eagles
Kitwe United
FT
Zesco United
Red Arrows