Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

5 may 2021 Soccer Scores (powered by LiveScore)

FT
Chelsea
Real Madrid
FT
Maritimo
Gil Vicente
FT
SC Braga
Pacos de Ferreira
FT
Rio Ave
Sporting CP
FT
Tianjin Jinmen Tiger
Hebei
FT
Shanghai Shenhua
Shanghai Port
FT
Sparta Prague
Slavia Prague
FT
Hvidovre
Kolding IF
May 5
FT
Suduva
Riteriai
FT
Dynamo Kyiv
Mariupol
FT
FC Olexandriya
FC Kolos Kovalivka
FT
SC Dnipro-1
Zorya
FT
Vorskla
Desna
FT
Philadelphia Union
Atlanta United
FT
Cruz Azul
Toronto FC
FT
Defensa y Justicia
Palmeiras
FT
Independiente del Valle
Universitario de Deportes
FT
Barcelona SC
Boca Juniors
FT
Racing Club
Sao Paulo
FT
LDU de Quito
Flamengo
FT
Huachipato
Rosario Central
FT
Montevideo City Torque
Guabira
FT
Bolivar
Ceara
FT
FBC Melgar
Athletico Paranaense
FT
Palestino
Newell's Old Boys
FT
Hamarkameratene
Raufoss
AAW
Van
3 - 0
Lori
FT
Van
Ararat
FT
Sevan
4 - 1
Urartu FC II
FT
Brisbane Roar FC
Western United FC
FT
Perth Glory
Melbourne City FC
FT
Saif SC
1 - 2
Mohammedan SC Dhaka
FT
Arambagh KS
0 - 1
Abahani Ltd. Chittagong
FT
Sheikh Jamal
Muktijoddha Sangsad KC
FT
Belshina Bobruisk
FC Slonim
FT
FC Lida
1 - 1
Arsenal Dzerzhinsk
FT
FC Krumkachy Minsk
FC Baranovichi
May 5
FT
Isloch
Shakhtyor Soligorsk
FT
Torpedo Zhodino
BATE Borisov
May 5
FT
CRB
Jacyoba AC
FT
Clube Sociedade Esportiva
CS Alagoano
FT
Coruripe
Desportivo Alianca
FT
Murici
ASA
May 5
FT
Bahia de Feira
3 - 0
UNIRB FC
FT
Doce Mel
Juazeirense
FT
EC Jacuipense
Bahia
FT
Vitoria
1 - 1
Fluminense de Feira
FT
Vitoria da Conquista
Atletico Alagoinhas
FT
Ceilandia
Gama
FT
Luziania
Brasiliense
FT
Desportiva Ferroviaria ES
3 - 1
Rio Branco VN
FT
Serra
1 - 0
Rio Branco ES
FT
Caucaia EC
Atletico Cearense
FT
Pacajus SC
0 - 0
Fortaleza
FT
Vila Nova
1 - 1
Aparecidense
AP
Urt MG
Pouso Alegre *
FT
Tuna Luso
0 - 1
Itupiranga SC
FT
Independente PA
Castanhal EC
FT
Paysandu
1 - 0
Bragantino PA
May 5
FT
Botafogo PB
Sao Paulo Crystal
FT
Salgueiro
Vera Cruz
FT
Retro FC
Central SC
FT
Sete de Setembro PE
0 - 0
Vitoria das Tabocas
May 5
FT
Altos
Fluminense PI
FT
Flamengo PI
4 de Julho
FT
Globo FC
ABC
FT
Forca e Luz
America RN
FT
Rondoniense RO
1 - 3
Porto Velho EC
FT
Uniao Cacoalense RO
0 - 0
Barcelona RO
FT
Sergipe
0 - 0
Confianca
FT
Dourados AC
2 - 1
Operario MS
FT
ABC U20
0 - 3
Avai FC U20
FT
Botafogo RJ U20
2 - 0
EC Sao Jose U20
FT
Coritiba U20
1 - 0
Bahia U20
FT
Uniao/ABC U20
1 - 2
Floresta EC CE U20
FT
Atletico MG U20
5 - 0
Galvez EC U20
FT
Sao Raimundo RR U20
1 - 3
Vasco da Gama U20
FT
Palmeiras U20
4 - 0
Nautico U20
FT
Cherno More Varna
Botev Plovdiv
FT
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Levski Sofia
May 5
Postp.
Boeung Ket Angkor FC
? - ?
Soltilo Angkor FC
FT
Colombe
Coton Sport
FT
Meizhou Hakka
Zhejiang Professional
FT
Shaanxi Changan
Xinjiang Tianshan
FT
Kunshan FC
Chengdu Rongcheng
FT
Jiangxi Beidamen
Nanjing City
FT
Beijing Technology
Heilongjiang Ice City FC
FT
Leones
Fortaleza FC
FT
Hajduk Split
Dinamo Zagreb
FT
NK Hrvatski Dragovoljac
0 - 2
Dinamo Zagreb B
FT
AEL Limassol
Anorthosis
FT
APOEL Nicosia
Pafos FC
FT
Dukla Praha
Zizkov
FT
FK Blansko
MFK Chrudim
FT
FK Varnsdorf
Vysocina Jihlava
FT
SK Lisen
FK MAS Taborsko
FT
Trinec
Usti nad Labem
FT
FC Vlasim
FK Slavoj Vysehrad
FT
Avedoere
1 - 1
Husum
FT
BK Union
1 - 0
Fremad Valby
FT
Ballerup-Skovlunde
1 - 1
KFUM
FT
Karlslunde IF
0 - 0
Ishoej IF
FT
Taarnby FF
1 - 2
Koege Nord FC
FT
Greve
2 - 0
Roskilde Boldklub
FT
Herlev
0 - 1
B 1908
FT
Otterup
2 - 2
Alleroed FK
FT
Skjold Birkeroed
1 - 4
GVI
FT
Vordingborg
0 - 1
Taastrup FC
FT
B 1913
0 - 0
Hedensted
FT
Kolding B
1 - 0
Horsens fS
FT
Ringkoebing
0 - 0
Varde
FT
Viby IF
2 - 3
Marienlyst
FT
Aarhus Fremad II
0 - 0
Silkeborg KFUM
FT
FC Djursland
0 - 3
VRI
FT
IF Lyseng
3 - 0
Herning Fremad
FT
Noerresundby
1 - 2
Vejgaard
FT
Tjoerring IF
1 - 6
Kjellerup
May 5
FT
Renaissance
0 - 2
AS Vita Club
FT
Simba
0 - 0
Dauphins Noirs
May 5
FT
Guayaquil SC
Santo Domingo
FT
Cumbaya
Atletico Porteno
FT
Aswan FC
Al Masry
FT
Ceramica Cleopatra
Al Mokawloon Al Arab
FT
Ismaily SC
El Gounah
FT
Misr El-Maqasa
El Geish
FT
Firpo
Isidro Metapan
FT
CD Aguila
Alianza FC
FT
CD FAS
Municipal Limeno
FT
Fulham U23
West Bromwich Albion U23
FT
Tottenham Hotspur Women
Chelsea Women
FT
FCI Levadia
Tulevik Viljandi
FT
Narva Trans
Tammeka
FT
Nomme JK Kalju
Flora Tallinn
May 5
FT
TPS
VPS
May 5
FT
Duisburg
Bayern Munich II
FT
FSV Zwickau
Meppen
FT
KFC Uerdingen
Viktoria Koeln 1904
FT
Saarbruecken
Magdeburg
FT
Unterhaching
Waldhof Mannheim
FT
Preussen Muenster
Lippstadt
FT
Frankfurt
SGS Essen
FT
Mons Calpe SC
1 - 0
Lions Gibraltar
FT
Lincoln Red Imps FC
Lynx
FT
Aris
Olympiacos
FT
Panathinaikos
Asteras Tripolis
FT
AEK Athens
PAOK FC
FT
Chania FC
Ionikos
FT
Diagoras Rodos
Xanthi
FT
Levadiakos
Ergotelis
FT
Niki Volou
0 - 0
Episkopi Rethymno
FT
Ialysos
0 - 0
Kalamata
FT
Apollon Pontou
AEP Kozani
FT
Kavala
Almopos Aridaia
FT
PAE Veria NFC 2019
0 - 0
PO Triglia
FT
Pierikos FC
Olympiacos Volou
FT
Agrotikos Asteras Agias Varvaras
3 - 3
Elpides Karditsas 94
FT
Agrotikos Asteras Evosmoy
0 - 3
PAOK Thessaloniki FC
FT
Athlitiki Enosi Larissas FC
6 - 2
Kastoria Gps
FT
Trikala 2011
3 - 1
Doxa 2016 PS
FT
Vasilissa Thrakis
0 - 5
Aris
Postp.
Atromitos Athinon
? - ?
OFI
Canc.
Ergotelis
? - ?
Karuatides Spartis
FT
Mesologi
4 - 1
Feidon Argous
FT
AO Agia Paraskevi
1 - 1
Odysseas Glyfadas
FT
Sanarate
Guastatoya
FT
CD Motagua
CD Vida
FT
Southern District RSA
Resources Capital FC
FT
Tindastoll
1 - 1
Throttur Reykjavik
FT
Keflavik
0 - 3
UMF Selfoss
FT
Valur
2 - 1
Stjarnan
FT
Al Shorta
Naft Maysan
FT
AC Legnano
P.D.H.A.E.
FT
AS Casale
Caronnese
FT
Arconatese
0 - 0
Citta di Varese
FT
Castellanzese
Borgosesia
FT
Fossano
1 - 0
Folgore Caratese
FT
Vado
ASD Imperia
FT
Ambrosiana
Cartigliano
FT
ArzignanoChiampo
Mestre
FT
Belluno
Adriese
FT
Cjarlins Muzane
2 - 0
Chions
FT
Clodiense
1 - 0
Luparense
FT
Delta Porto Tolle
Campodarsego
FT
Union Feltre
ASD Manzanese
FT
Union San Giorgio-Sedico
0 - 0
Montebelluna
FT
Este
Virtus Bolzano
FT
Sasso Marconi
GS Bagnolese
FT
ASD Porto Sant Elpidio
Olympia Agnonese
FT
Castelfidardo
Vastogirardi
FT
SN Notaresco
ASD Pineto
FT
Tolentino
Atletico Terme Fiuggi
FT
Gravina
ACD Nardo
FT
Sporting Fulgor Molfetta
Aversa Normanna
FT
Team Altamura
1 - 1
Puteolana
FT
San Luca
Licata
FT
Juventus Primavera
Empoli Primavera
FT
Salernitana Primavera
1 - 3
Pescara Primavera
May 5
FT
Ehime FC
Jubilo Iwata
FT
Fagiano Okayama FC
Machida Zelvia
FT
Montedio Yamagata
Ventforet Kofu
FT
Omiya Ardija
Albirex Niigata
FT
Renofa Yamaguchi
JEF United Chiba
FT
V-Varen Nagasaki
Blaublitz Akita
FT
Zweigen Kanazawa
Mito Hollyhock
FT
Tokyo Verdy
Thespakusatsu Gunma
FT
Matsumoto Yamaga
SC Sagamihara
FT
Tochigi SC
Giravanz Kitakyushu
FT
FC Ryukyu
Kyoto Sanga FC
May 5
FT
FC Gifu
Azul Claro Numazu
FT
Consadole Sapporo
Sagan Tosu
FT
Kashima Antlers
Avispa Fukuoka
FT
Oita Trinita
Tokushima Vortis
FT
Vissel Kobe
0 - 0
FC Tokyo
FT
Yokohama FC
Shonan Bellmare
FT
Kashiwa Reysol
Urawa Red Diamonds
FT
Sanfrecce Hiroshima
Yokohama F.Marinos
FT
Shimizu S-Pulse
Vegalta Sendai
FT
FC Kyzylzhar-M
1 - 2
Kyran Shymkent
FT
FK Ekibastuz
1 - 1
Okzhetpes Kokshetau
FT
Akademia Ontustyk
2 - 1
Taraz Karatau
FT
FK Baikonur
0 - 1
Maktaaral
FT
FK Shakhtar-Bulat Temirtau
3 - 3
FK Aksu
FT
Kairat-Zhastar
5 - 1
Igilik
May 5
FT
Besa Peje
FC Prishtina
FT
Feronikeli
3 - 0
Trepca 89
FT
Gjilani
Drita
May 5
FT
Riga FC
Ventspils
FT
BFC Daugavpils
FK Spartaks
FT
FS Metta/LU
FK Liepaja
FT
US Mondorf les Bains
0 - 0
RM Hamm Benfica
FT
Union Titus Petange
FC Wiltz 71
FT
Sabah FA
Melaka United
FT
Pahang
Selangor
FT
Petaling Jaya City FC
Perak
FT
CD Tepatitlan de Morelos
Mineros de Zacatecas
FT
Atlas U20
3 - 1
America Mexico U20
FT
Leon U20
0 - 1
Monterrey U20
FT
CF Sparta Selemet
4 - 2
FC Zaria Balti
FT
FC Falesti
0 - 3
Real Succes
FT
FC Tighina
0 - 2
FC Iskra Stali Ribnita
FT
Olimp Comrat
4 - 1
FC Granicerul
May 5
FT
Buducnost Podgorica
Zeta
FT
Decic Tuzi
1 - 0
FK Iskra
FT
FUS Rabat
RSB Berkane
May 5
AP
FAR Rabat *
Raja Casablanca
FT
Wydad Casablanca
4 - 0
Chabab Mohammedia
FT
Chinandega FC
0 - 3
CD Walter Ferretti
FT
Juventus FC
2 - 2
CD Junior de Managua
FT
Real Madriz
1 - 0
Art Municipal Jalapa
May 5
FT
Enyimba
Ifeanyi Ubah United
FT
Stal Mielec
Rakow Czestochowa
May 5
FT
GKS Jastrzebie
Miedz Legnica
FT
Termalica Nieciecza
Korona Kielce
May 5
FT
GKS Katowice
Olimpia Elblag
FT
Miedz Legnica II
Gwarek Tarnowskie Gory
FT
MKS Kluczbork
KS Polonia Bytom SA
FT
Gornik Zabrze II
ROW Rybnik 1964
FT
LKS Goczalkowice-Zdroj
1 - 1
Stal Brzeg
FT
MKS Piast Zmigrod
Zaglebie II Lubin
FT
MKS Polonia Stal Swidnica
0 - 1
Polonia Nysa
FT
Ruch Chorzow
Rekord Bielsko-Biala
FT
Sleza Wroclaw
Foto-Higiena Gac
FT
Warta Gorzow Wielkopolski
Lechia Zielona Gora
FT
KS Wisla Pulawy
KS Wisloka Debica
AP
Sl Benfica U23
Sp. Braga U23 *
FT
CS Maritimo Madeira
0 - 2
Sporting Cp
FT
Al Markhiya
0 - 1
Al-Sailiya
FT
Daejeon Citizen
Jeonnam Dragons
FT
Sangju Sangmu
Busan I'Park
Postp.
Chungnam Asan FC
? - ?
Ansan Greeners
FT
Seoul E-Land FC
Gyeongnam FC
FT
FC Anyang
Bucheon FC 1995
FT
Sepsi OSK
CS Universitatea Craiova
FT
Astra Giurgiu
UTA Arad
FT
Hermannstadt
FC Viitorul Constanta
FT
CSM Politehnica Iasi
Dinamo Bucuresti
FT
Spartak Moscow II
Krylya Sovetov Samara
FT
Kolomna
Torpedo Vladimir
FT
Rostov Youth
CSKA Youth
FT
PFC Sochi Youth
Rubin Youth
FT
FC Krasnodar
2 - 0
Strogino Moscow Youth
FT
FC Akhmat Grozny Youth
Zenit Youth
FT
FC Spartak Moscow Reserve
1 - 1
Lokomotiv Youth
FT
Ural Youth
Chertanovo Moscow Youth
FT
Football Academy Of Konoplev
Dinamo Moscow Youth
FT
Khimki Youth
Arsenal Youth
FT
Uor-5 Youth
FK Tambov Youth
FT
Rotor Volgograd Youth
UFA Youth
FT
Gorilla FC
3 - 2
Bugesera FC
FT
AS Muhanga
1 - 3
APR FC
FT
Gasogi United
0 - 0
Rutsiro FC
FT
Kiyovu Sports
3 - 2
Rayon Sports FC
FT
SS Pennarossa
1 - 2
Tre Penne Galazzano
FT
Virtus Acquaviva
SP Libertas
FT
Al Nassr FC
Al-Faisaly
May 5
FT
Indjija
Macva Sabac
FT
Partizan Beograd
TSC Backa Topola
FT
Vojvodina
Radnicki Nis
FT
Zlatibor
FK Metalac
FT
Rad Beograd
FK Crvena Zvezda
May 5
FT
Buducnost Dobanovci
Radnicki Pirot
FT
FK Dubocica
0 - 1
Radnicki Sremska Mitrovica
FT
FK Zemun
FK Borac Cacak
FT
Jagodina
FK IMT Beograd
FT
Loznica
Zarkovo
FT
Sloga Kraljevo
Dinamo Vranje
FT
Trayal Krusevac
0 - 1
Kabel Novi Sad
FT
Zeleznicar Pancevo
FK Graficar
FT
Kolubara
FK Radnicki 1923
May 5
FT
Dukla Banska Bystrica
Slovan Bratislava
FT
Mura
Koper
FT
Domzale
Olimpija Ljubljana
FT
NK Dob
1 - 1
Nafta
FT
NK Krka
1 - 1
Brezice
FT
Radomlje
ND Bilje
FT
Rudar Velenje
ND Triglav
FT
Fuzinar
Drava Ptuj
FT
ND Beltinci
Jadran
FT
NK Krsko
3 - 4
Brda
FT
Smartno 1928
1 - 1
Primorje
FT
Mamelodi Sundowns FC
Maritzburg United
FT
Bizana Pondo Chiefs
Cape Town All Stars
FT
Cape Umoya United
1 - 0
Polokwane City
FT
Free State Stars
Steenberg United
FT
Pretoria Callies
Sekhukhune United
FT
TS Sporting
Richards Bay
FT
Uthongathi FC
1 - 0
University of Pretoria
FT
U. Mutilvera
Portugalete
FT
Hercules
Llagostera
FT
Atletico Madrid B
Melilla
FT
Levante
2 - 1
UD Granadilla Tenerife Sur
FT
Sevilla
1 - 4
Barcelona
May 5
FT
Servette
St. Gallen
FT
CPC FC
Taichung Futuro
FT
Zhanyi Skywalkers
0 - 1
Taipei City Tatung
Postp.
HangYuen/Fujen
? - ?
Tainan City
FT
Taipower
TSU
FT
JKT Tanzania
Namungo FC
May 5
FT
AS Rejiche
Etoile Metlaoui
FT
CS Sfaxien
AS Slimane
FT
Club Africain
Esperance
FT
JS Kairouanaise
CA Bizertin
FT
Olympique de Beja
Ben Guerdane
FT
Stade Tunisien
Etoile du Sahel
FT
US Tataouine
US Monastir
FT
FC Ingulets U21
FC Lviv U21
FT
FC Minaj U21
0 - 1
Shakhtar Donetsk U21
FT
FC Rukh LVIV U21
Olimpik Donetsk U21
FT
FC Ingulets U19
FC Lviv U19
FT
FC Oleksandria U19
Kolos Kovalivka U19
FT
FC Rukh LVIV U19
FC Olimpik Donetsk U19
FT
FC Vorskla Poltava U19
SFC Desna Chernihiv U19
FT
SC Dnipro-1 U19
FC Zorya Lugansk U19
FT
Andijon
Kokand 1912
FT
Mashal Muborak
Lokomotiv Tashkent
FT
Metallurg Bekobod
Sogdiyona Jizzax
FT
An Giang
0 - 1
Dong Tam Long An
FT
XSKT Can Tho
Phu Dong FC
FT
BA Ria Vung Tau FC
Binh Phuoc
FT
Buildcon
Prison Leopards
FT
Lumwana Radiants
Zanaco
FT
Forest Rangers
Green Buffaloes
FT
Kabwe Warriors
1 - 0
Power Dynamos
FT
Lusaka Dynamos
1 - 2
Indeni FC
FT
NAPSA Stars FC
2 - 0
Kitwe United
FT
Nkana FC
Nkwazi
FT
Young Green Eagles
0 - 0
Red Arrows