Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

8 may 2021 Soccer Scores (powered by LiveScore)

FT
Leeds United
Tottenham Hotspur
FT
Sheffield United
Crystal Palace
FT
Manchester City
Chelsea
FT
Liverpool
Southampton
FT
AFC Bournemouth
Stoke City
FT
Barnsley
Norwich City
FT
Blackburn Rovers
Birmingham City
FT
Bristol City
Brentford
FT
Cardiff City
Rotherham United
FT
Coventry City
Millwall
FT
Derby County
Sheffield Wednesday
FT
Middlesbrough
Wycombe Wanderers
FT
Nottingham Forest
Preston North End
FT
Queens Park Rangers
Luton Town
FT
Reading
Huddersfield Town
FT
Watford
Swansea City
May 8
FT
Cambridge United
Grimsby Town
FT
Carlisle United
Walsall
FT
Cheltenham Town
Harrogate
FT
Crawley Town
Bolton Wanderers
FT
Exeter City
Barrow
FT
Morecambe
Bradford City
FT
Oldham Athletic
Forest Green Rovers
FT
Port Vale
Mansfield Town
FT
Scunthorpe United
Stevenage
FT
Southend United
Newport County
FT
Tranmere Rovers
Colchester United
FT
Salford City
Leyton Orient
FT
Barnet
Notts County
Canc.
Dover
Stockport County
FT
FC Halifax Town
Boreham Wood
FT
Hartlepool United
Maidenhead United
Canc.
Macclesfield Town
Aldershot Town
FT
Sutton United
Weymouth
FT
Wealdstone
Dagenham & Redbridge
FT
Woking
Chesterfield
FT
Wrexham
Yeovil Town
FT
Torquay United
Bromley
FT
Deportivo Alaves
Levante
FT
Barcelona
Atletico Madrid
FT
Cadiz
SD Huesca
FT
Athletic Bilbao
Osasuna
FT
Borussia Dortmund
RB Leipzig
FT
Hoffenheim
Schalke 04
FT
Werder Bremen
Bayer Leverkusen
FT
Wolfsburg
Union Berlin
FT
Bayern Munich
Borussia Moenchengladbach
May 8
FT
Spezia
Napoli
FT
Udinese
Bologna
FT
Inter
Sampdoria
FT
Fiorentina
Lazio
May 8
FT
Nantes
Bordeaux
FT
Lyon
Lorient
FT
FC Twente
Heracles
FT
SC Heerenveen
FC Utrecht
FT
AZ Alkmaar
Fortuna Sittard
FT
VVV-Venlo
RKC Waalwijk
FT
Anderlecht
Royal Antwerp FC
FT
Standard Liege
Gent
FT
Waasland-Beveren
RFC Seraing
FT
Real Salt Lake
San Jose Earthquakes
FT
Chicago Fire
Philadelphia Union
FT
New York Red Bulls
Toronto FC
FT
Columbus Crew
DC United
FT
Nashville SC
New England Revolution
FT
Vancouver Whitecaps
CF Montreal
FT
FC Dallas
Houston Dynamo
FT
Orlando City
New York City FC
May 8
FT
Ankaragucu
Fenerbahce
FT
Erzurum BB
Kasimpasa
FT
Fatih Karagumruk
Genclerbirligi
FT
Galatasaray
Besiktas
FT
Goztepe
Konyaspor
FT
Hatayspor
Denizlispor
FT
Kayserispor
Gaziantep FK
FT
Rizespor
Yeni Malatyaspor
FT
Sivasspor
Istanbul Basaksehir
FT
Trabzonspor
Antalyaspor
FT
Shandong Taishan
Qingdao
FT
Guangzhou City
Shenzhen FC
FT
FC Ufa
Zenit St. Petersburg
FT
Arsenal Tula
Rubin Kazan
FT
Lokomotiv Moscow
Dinamo Moscow
FT
CSKA Moscow
FC Krasnodar
May 8
FT
AC Ajaccio
Paris FC
FT
Amiens
Niort
FT
Auxerre
Grenoble
FT
Chambly
Pau
FT
Clermont Foot
Sochaux
FT
Guingamp
Chateauroux
FT
Rodez
Nancy
FT
Toulouse
Caen
FT
Troyes
Dunkerque
FT
Valenciennes
Le Havre
FT
Ponferradina
Albacete
FT
Real Zaragoza
Espanyol
FT
Alcorcon
Las Palmas
FT
Malaga
Mallorca
FT
Fortuna Duesseldorf
Eintracht Braunschweig
FT
Greuther Fuerth
Karlsruher SC
FT
Wuerzburger Kickers
VfL Osnabrück
FT
Feirense
Oliveirense
FT
Benfica B
Sporting Covilha
FT
Mafra
Academica
FT
Estoril
Chaves
FT
Raith Rovers
Dunfermline Athletic
FT
Cove Rangers
Airdrieonians
FT
Montrose
Greenock Morton
FT
Elgin City
Edinburgh City
FT
Stranraer
Dumbarton
FT
Kelty Hearts
Brora Rangers
FT
Dundee United
Hibernian
FT
FC Fastav Zlin
Opava
FT
FC Zbrojovka Brno
Mlada Boleslav
FT
Viktoria Plzen
Pribram
FT
Bohemians 1905
Slovan Liberec
May 8
FT
Hegelmann Litauen
Zalgiris Vilnius
FT
Dziugas Telsiai
Dainava Alytus
FT
Hammarby
Sirius
FT
IFK Gothenburg
Haecken
FT
Elfsborg
Kalmar FF
FT
Orebro
Halmstads BK
May 8
FT
Landskrona BoIS
AFC Eskilstuna
FT
Falkenbergs FF
Orgryte
FT
Vaesteraas SK
Joenkoepings Soedra
FT
Tolima
Emelec
FT
Mjoendalen
Sarpsborg 08
FT
Apolonia
Laci
FT
KF Tirana
Kastrioti
FT
Skenderbeu
Partizani
FT
Teuta Durres
Bylis
FT
KF Oriku
1 - 0
KF Erzeni Shijak
FT
Partizan Tirana B
0 - 1
KS Beselidhja
FT
FK Tomori Berat
KF Egnatia Rrogozhine
FT
KS Besa Kavaje
1 - 2
KS Pogradeci
FT
Flamurtari
KS Lushnja
FT
KF Elbasani
KF Turbina Cerrik
AP
CR Belouizdad
NC Magra *
FT
ES Setif
1 - 2
WA Tlemcen
FT
JS Kabylie
2 - 0
NA Hussein Dey
FT
JS Saoura
4 - 0
JSM Skikda
FT
USM Alger
2 - 0
MC Alger
FT
IRB Lakhdaria
0 - 0
JSM Bejaia
FT
MO Bejaia
0 - 0
Ben Aknoun
FT
RC Arbaa
3 - 1
Amal Bou Saada
FT
USM Blida
1 - 3
WA Boufarik
FT
USM EL Harrach
0 - 0
RC Kouba
FT
WR Msila
0 - 0
CR Beni Thour
FT
AS Khroub
0 - 0
MC EL Eulma
FT
CA Batna
1 - 0
Nrb Teleghma
FT
CRB Ouled Djellal
5 - 0
MSP Batna
FT
HB Chelghoum Laid
0 - 0
MO Constantine
FT
US Chaouia
0 - 0
USM Khenchela
FT
USM Annaba
4 - 0
DRB Tadjenanet
FT
ASM Oran
1 - 0
OM Arzew
FT
Crb Ain Ouessara
1 - 3
JSM Tiaret
FT
MC Saida
1 - 0
IRB El Kerma
FT
MCB Oued Sly
1 - 0
Skaf Khemis Miliana
FT
SC Ain Defla
4 - 2
US Remchi
FT
Zr Temouchent
2 - 0
RC Oued Rhiou
FT
CE Jenlai
1 - 5
FS La Massana
May 8
FT
FC Bravos do Maquis
1 - 0
Sporting Cabinda
FT
Recreativo Do Libolo
1 - 2
Petroleos Do Lobito
FT
GD Interclube
2 - 1
CR Caala
FT
Gd Baixa de Cassanje
1 - 2
Petro Atletico
FT
Sagrada Esperanca
1 - 0
Ferrovia Do Huambo
FT
Belgrano
San Martin de Tucuman
FT
Deportivo Moron
Guillermo Brown
FT
Tristan Suarez
Independiente Rivadavia
FT
Ferro Carril Oeste
Atletico Rafaela
FT
All Boys
Instituto
FT
Los Andes
CA Talleres Remedios de Escalada
FT
Acassuso
Canuelas
FT
Argentino de Quilmes
CA San Miguel
FT
CA Defensores Unidos
Deportivo Armenio
FT
Colegiales
CD UAI Urquiza
FT
Sacachispas FC
Flandria
FT
Sportivo Estudiantes
Ferro Carril Oeste General Pico
FT
Crucero del Norte
0 - 0
Defensores de Pronunciamiento
FT
Argentino de Merlo
San Martin Burzaco
FT
Dock Sud
El Porvenir
FT
Laferrere
Deportivo Espanol
FT
Leandro N. Alem
0 - 1
Central Cordoba de Rosario
FT
Godoy Cruz
Banfield
FT
Atletico Tucuman
Defensa y Justicia
FT
Gimnasia LP
Velez Sarsfield
FT
Patronato de Parana
Boca Juniors
FT
Newcastle Jets
Sydney FC
FT
Western Sydney Wanderers FC
Western United FC
FT
Canberra FC
Belconnen United
FT
APIA Leichhardt Tigers
Sydney United 58
FT
Casuarina
Darwin Hearts FC
FT
Mindil Aces
Port Darwin
FT
Lambton Jaffas FC
Newcastle Olympic
FT
Logan Lightning
1 - 6
Brisbane Roar FC Youth
FT
Moreton Bay United
Lions FC
FT
Gold Coast United FC
Gold Coast Knights
FT
Peninsula Power
Sunshine Coast Wanderers
FT
Eastern Suburbs
Magpies Crusaders
FT
Adelaide Comets
South Adelaide
FT
Adelaide United Youth
Adelaide Blue Eagles
FT
Cumberland United
0 - 3
Adelaide Raiders
FT
Sturt Lions
0 - 1
Adelaide City
FT
Adelaide Olympic
Campbelltown City
FT
South Hobart
Kingborough Lions
FT
Devonport City
Clarence Zebras
FT
Olympia FC Warriors
Launceston City
FT
Riverside Olympic
Glenorchy Knights
FT
Avondale FC
Hume City FC
FT
Altona Magic
1 - 1
Port Melbourne Sharks SC
FT
Bayswater City
ECU Joondalup
FT
Cockburn City
3 - 0
Armadale
FT
Floreat Athena
Sorrento
FT
Gwelup Croatia
Inglewood United
FT
Perth SC
1 - 0
Rockingham City FC
FT
Perth Glory Youth
Balcatta
FT
Mount Gravatt
Brisbane Knights
FT
The Gap
Albany Creek
FT
Toowong
St George Willawong FC
FT
University of Queensland
Bayside United
FT
Holland Park Hawks
Brisbane City
FT
Western Pride
Souths United
FT
West Torrens Birkalla
Adelaide Hills
FT
Adelaide Cobras
Fulham United FC
FT
Adelaide Victory
0 - 0
Para Hills Knights
FT
Eastern United FC
Playford City Patriots
FT
White City Woodville
West Adelaide
FT
Bayswater City U20
1 - 1
ECU Joondalup U20
FT
Cockburn City U20
2 - 3
Armadale U20
FT
Floreat Athena U20
3 - 3
Sorrento U20
FT
Gwelup Croatia U20
2 - 2
Inglewood United U20
FT
Perth U20
5 - 0
Rockingham City FC U20
FT
Perth Glory U20
3 - 0
Balcatta U20
FT
FC Admira Wacker Modling
SKN St. Poelten
FT
SCR Altach
Austria Wien
FT
TSV Hartberg
SV Ried
May 8
FT
Austria Lustenau
Amstetten
FT
Austria Wien (A)
Dornbirn
FT
SKN St. Poelten
4 - 0
FC Sudburgenland
FT
FC Wacker Innsbruck
FC Bergheim
FT
Skv Altenmarkt
SV Neulengbach
FT
SV Horn
SG USC Landhaus/Austria Wien
FT
Keshla
Sumqayit
FT
Sabail
FK Neftchi
FT
Al Ahli
Al-Najma
FT
Al-Hidd
Busaiteen
FT
Al-Riffa
Malkia
FT
East Riffa
Budaiya
FT
Mohammedan SC Dhaka
Sheikh Russel KC
FT
Abahani Ltd. Chittagong
Saif SC
FT
Muktijoddha Sangsad KC
0 - 0
Arambagh KS
FT
Rukh Brest
Sputnik Rechitsa
FT
FC Minsk
FK Vitebsk
FT
Slavia Mozyr
Dinamo Brest
FT
Anderlecht
2 - 0
KAA Gent
FT
Oud-Heverlee Leuven
2 - 1
Standard Femina de Liege
FT
FC Femina White Star Woluwe
2 - 0
SV Zulte Waregem
AAW
The Strongest
Royal Pari
FT
San Jose
Bolivar
FT
Independiente Petrolero
Municipal de Vinto
FT
FK Mladost Doboj Kakanj
0 - 0
Radnik Bijeljina
FT
Sloboda Tuzla
Olimpik Sarajevo
FT
Borac Banja Luka
FK Krupa
FT
Zrinjski Mostar
FK Velez Mostar
FT
FK Jedinstvo Brcko
Sutjeska
FT
FK Leotar
FK Modrica
FT
FK Ljubic Prnjavor
1 - 0
Zeljeznicar Banja Luka
FT
FK Podrinje
Sloboda Novi Grad
FT
Kozara
Rudar Prijedor
FT
Sloga Doboj
0 - 1
Slavija Sarajevo
FT
Capljina
FK Zvijezda
FT
Igman Konjic
Orasje
FT
Posusje
Gorazde
FT
Rudar Kakanj
NK Bratstvo
FT
Slaven Zivinice
1 - 3
Tosk Tesanj
FT
Travnik
2 - 1
Buducnost
AP
Ceara
Bahia *
FT
Clube Sociedade Esportiva
CS Alagoano
FT
Manaus FC
Nacional AM
FT
Vasco da Gama
Madureira RJ
FT
Rio Branco VN
2 - 0
Desportiva Ferroviaria ES
FT
Rio Branco ES
1 - 0
Serra
FT
Internacional
Juventude
AP
Sampaio Correa *
Pinheiro MA
AP
Operario FC MG *
Nova Mutum
FT
Atletico MG
Tombense FC
May 8
FT
Campinense
Perilima
May 8
FT
Cascavel CR
1 - 2
Parana Clube
FT
Operario Ferroviario
3 - 0
Cianorte
FT
Santa Cruz RN
America RN
FT
Atletico Roraima RR
Sao Raimundo RR
FT
Rio Negro RR
Nautico RR
FT
Confianca
0 - 1
Sergipe
FT
Ferroviaria SP
1 - 0
SE Kindermann SC
FT
Sao Paulo FC SP
2 - 0
SC Internacional RS
FT
Ludogorets Razgrad
Lokomotiv Plovdiv
Canc.
Dobrudzha Dobrich
? - ?
Dunav Ruse
Canc.
Kariana Erden
? - ?
Vitosha Bistritsa
FT
Litex Lovech
1 - 1
Strumska Slava
FT
Neftochimic Burgas 1962
FK Septemvri Simitli
FT
Pirin Blagoevgrad
Septemvri Sofia
May 8
Postp.
Angkor Tiger FC
? - ?
Nagaworld FC
Postp.
Boeung Ket Angkor FC
? - ?
National Defense Ministry FC
Postp.
Prey Veng
? - ?
Svay Rieng
Postp.
Visakha FC
? - ?
Soltilo Angkor FC
FT
O'Higgins
Union Espanola
FT
Universidad Catolica
Union La Calera
FT
La Serena
Atletico Nublense
FT
Santiago Wanderers
Melipilla
FT
Beijing BG Phoenix FC
3 - 3
Shandong Sports Lottery
FT
Jiangsu Suning FC
1 - 0
Hangzhou Xizi
FT
Wuhan Jiangda
4 - 0
Sichuan Wfc
FT
Changchun Dazhong Zhiye
2 - 1
Meizhou Wuhua FC
FT
Shanghai Shengli
7 - 1
Henan Jianye
May 8
FT
Racing Club de Brazzaville
1 - 2
Patronage Sainte-Anne
FT
AS Kondzo
0 - 1
Cara Brazzaville
FT
NK Varazdin
Hajduk Split
FT
Medimurje
Dinamo Zagreb B
FT
Junak
Hajduk Split B
FT
NK Croatia Zmijavci
NK Kustosija
FT
NK Dugopolje
2 - 0
Bijelo Brdo
FT
NK Hrvatski Dragovoljac
Solin
FT
Osijek B
NK Sesvete
FT
Achyronas Liopetriou
Digenis Morphou
FT
Alki Oroklinis
Kouris Erimis
FT
Anagennisi Deryneia
Onisilos Sotira
FT
Aris Limassol
Ayia Napa
FT
Enosis Neon THOI Lakatamia
0 - 0
AEZ Zakakiou
FT
Omonia Aradippou
2 - 0
Omonia Psevda
FT
Othellos Athienou
1 - 0
ASIL Lysi
FT
PO Xylotympou 2006
PAEEK
FT
Ypsonas
Akritas Chlorakas
FT
Hradec Kralove
Dukla Praha
FT
Usti nad Labem
FK Blansko
FT
FK Slavoj Vysehrad
FK Varnsdorf
FT
MFK Chrudim
Trinec
FT
SK Prostejov
SK Lisen
Postp.
FK Jablonec B
? - ?
FK Teplice B
Postp.
FK Mlada Boleslav B
? - ?
FK Zbuzany 1953
Postp.
Slovan Velvary
? - ?
Tj Sokol Zivanice
Postp.
Usti nad Orlici
? - ?
SK Zapy
FT
Slavia Prague
1 FC Slovacko
FT
Sparta Prague
FC Viktoria Plzen
FT
Lokomotiva Brno Horni Herspice
0 - 2
FC Slovan Liberec
FT
Aarhus Fremad
Oure FA
FT
Brabrand
Naesby
FT
Dalum
VSK Aarhus
FT
Jammerbugt FC
Middelfart
FT
B 93
0 - 0
Thisted
FT
Frem
FC Sydvest 05
FT
FA 2000
0 - 0
HIK
FT
AB Taarnby
Naestved
FT
Hilleroed
KFUM Roskilde
FT
Broenshoej
Avarta
FT
Skovshoved
Nykoebing FC
FT
Husum
3 - 3
Fremad Valby
FT
Ishoej IF
0 - 1
BK Union
FT
KFUM
3 - 0
Avedoere
FT
Koege Nord FC
0 - 3
Frederikssund IK
FT
Alleroed FK
3 - 2
Skjold Birkeroed
FT
Ledoeje-Smoerum Fodbold
0 - 2
Herlev
FT
Marienlyst
6 - 0
B 1913
FT
Odder IGF
3 - 2
Kolding B
FT
Varde
1 - 1
Viby IF
FT
Horsens fS
2 - 0
Tarup-Paarup
FT
OKS
1 - 1
Ringkoebing
FT
VRI
2 - 0
Noerresundby
FT
Aarhus Fremad II
0 - 2
IF Lyseng
FT
Herning Fremad
3 - 1
Tjoerring IF
FT
Vejgaard
2 - 1
Kjellerup
FT
Silkeborg KFUM
1 - 1
IF Skjold Saeby
FT
Broendby
HB Koege
FT
KoldingQ
FC THY-Thisted Q
FT
FC Nordsjaelland
Fortuna Hjoerring
FT
Sundby
B93
FT
AGF
Odense Q
FT
AaB
ASA Aarhus
FT
Ballerup-Skovlunde
1 - 3
Oesterbro IF
FT
Damsoe
0 - 4
Solroed FC
FT
Naesby BK
0 - 0
Herlufsholm
FT
Varde
1 - 0
Vildbjerg
FT
JAI Aarhus
4 - 1
Fortuna Hjoerring II
May 8
FT
AC Rangers
0 - 2
Simba
FT
CSD Macara
Deportivo Cuenca
FT
Orense
Nueve de Octubre
FT
Independiente del Valle
LDU de Quito
Postp.
Barcelona SC
? - ?
Emelec
FT
Al Mokawloon Al Arab
El Entag El Harby
FT
Crystal Palace U18
West Bromwich Albion U18
FT
Blackburn Rovers U18
Leeds United U18
FT
Newcastle United U18
Wolverhampton Wanderers U18
FT
Southampton U18
Reading U18
FT
Tottenham Hotspur U18
Chelsea U18
FT
Stoke City U18
Manchester City U18
FT
Arsenal U18
Aston Villa U18
FT
Leicester City U18
West Ham United U18
FT
Manchester United U18
Middlesbrough U18
FT
Norwich City U18
Fulham U18
FT
Burnley U18
Derby County U18
FT
Everton U18
Sunderland U18
FT
Flora Tallinn
TJK Legion
FT
Tammeka
FC Kuressaare
FT
Narva Trans
Nomme JK Kalju
FT
Fasil Kenema SC
Wolkite City FC
FT
Saint George SC
2 - 0
Bahir Dar Kenema FC
FT
NSI Runavik
07 Vestur Sorvagur
FT
B71 Sandoy
1 - 3
HB Torshavn II
FT
FC Suduroy
2 - 1
EB / Streymur II
FT
Ki Klaksvik II
0 - 0
AB Argir
FT
NSI Runavik II
2 - 1
Skala
AP
HJK
KuPS *
FT
PK-35 Helsinki
Tampereen Ilves
FT
Tips Vantaa
Aaland United
FT
Jypk
Kuopion Palloseura
FT
ASJ Soyaux
Fleury Merogis U.S
FT
Guingamp
0 - 0
Reims
FT
Montpellier
Bordeaux
FT
Samtredia
FC Shukura Kobuleti
FT
Dinamo Batumi
Dinamo Tbilisi
May 8
FT
Dynamo Dresden
Viktoria Koeln 1904
FT
Hansa Rostock
FSV Zwickau
FT
Ingolstadt
Saarbruecken
FT
Kaiserslautern
KFC Uerdingen
FT
Magdeburg
Duisburg
FT
Wehen
1860 Muenchen
FT
Elversberg
Kickers Offenbach
FT
FC Giessen
Ulm
FT
FCA Walldorf
Mainz 05 II
FT
FSV Frankfurt
Bahlinger SC
FT
Hessen Kassel
TSG Balingen
FT
Homburg
Hoffenheim II
FT
Pirmasens
Aalen
FT
TSV Schott Mainz
Freiburg II
FT
TSV Steinbach
Eintracht Stadtallendorf
FT
TuS RW Koblenz
Sonnenhof Grossaspach
FT
VfB Stuttgart II
Bayern Alzenau
FT
Alemannia Aachen
Sportfreunde Lotte
FT
Borussia Moenchengladbach II
Fortuna Duesseldorf II
FT
FC Koeln II
FC Wegberg-Beeck
FT
Oberhausen
Lippstadt
FT
Preussen Muenster
Fortuna Koeln
FT
SV Straelen
Bonner SC
FT
Schalke 04 II
RW Ahlen
FT
VfB Homberg
SC Wiedenbrueck
FT
Wuppertal
RW Essen
FT
Asante Kotoko SC
Dreams FC
FT
Lynx
Europa FC
FT
Lions Gibraltar
St Joseph's
FT
Lamia
OFI Crete
FT
NFC Volos
AE Larissa
FT
Panetolikos
Atromitos
FT
Apollon Larissa
OF Ierapetra
FT
Doxa Dramas
AE Karaiskakis
FT
Panachaiki
Trikala
FT
Panserraikos FC
Kavala
FT
Guastatoya
Sanarate
FT
Budapest Honved
Ferencvaros
FT
Ujpest
Zalaegerszeg
FT
Gyori ETO
1 - 1
Szent Mihaly SE
FT
Viktoria FC Szombathe
0 - 2
Diosgyori VTK
FT
HK Kopavogs
Fylkir
FT
IA Akranes
Vikingur Reykjavik
FT
Leiknir Reykjavik
Breidablik
May 8
FT
Afturelding
Kordrengir
FT
UMF Selfoss
Vestri
May 8
FT
Fjardabyggd
0 - 3
Volsungur
FT
IR Reykjavik
2 - 0
UMF Leiknir Faskrudsfjoerdur
FT
Kari
2 - 3
KF Fjallabyggdar
May 8
FT
Dalvik/Reynir
2 - 1
UMF Vidir
FT
Augnablik
3 - 0
IH Hafnarfjordur
FT
Ellidi
1 - 2
Aegir
FT
Hottur/Huginn
1 - 0
Sindri
FT
KFS Vestmannaeyjar
2 - 1
UMF Einherji
FT
Mes Rafsanjan
Nassaji Mazandaran FC
FT
Foolad Khuzestan
Gol Gohar
FT
Machine Sazi FC
Saipa
FT
Sanat Naft Abadan
Aluminium Arak
Postp.
Foolad Khuzestan
? - ?
Naft Masjed Soleyman FC
FT
Fajr Sepasi
Baadraan Tehran
FT
Rayka Babol
Arman Gahar Sirjan
FT
Shahin
Pars Jonoubi Jam Bushehr
FT
Esteghlal Khuzestan
0 - 0
Malavan
AAW
Gol Reyhan Alborz
0 - 3
Esteghlal Molasani
FT
Kheybar Khorramabad
Qashqai
FT
Shahrdari Astara
Navad Urmia
FT
Al Karkh
Al Shorta
FT
Bohemian FC
Finn Harps
FT
St. Patrick's Athletic
Shamrock Rovers
FT
Waterford FC
Drogheda United
FT
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Petach Tikva
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv
FT
Hapoel Haifa
Hapoel Kfar Saba
FT
Beitar Jerusalem
Bnei Sakhnin
FT
Perugia
Como
FT
R.C. Cesena
Mantova
FT
NibionnOggiono
Villa D'Alme
FT
Rende
Troina
FT
Cagliari Primavera
Atalanta Primavera
FT
AC Milan Primavera
Lazio Primavera
FT
Sampdoria Primavera
Ascoli Calcio 1898 FC Primavera
FT
Torino Primavera
Inter Primavera
FT
Roma Primavera
0 - 0
SPAL 2013 Primavera
FT
Bologna Primavera
Empoli Primavera
FT
Cremonese Primavera
1 - 0
Venezia Primavera
FT
Vicenza Primavera
2 - 1
Cittadella Primavera
FT
Pordenone Primavera
1 - 3
AC Reggiana 1919
FT
Reggina Primavera
0 - 5
Lecce Primavera
FT
Pescara Primavera
3 - 0
Virtus Entella Primavera
FT
Juventus
Napoli
FT
Empoli
Hellas Verona
FT
Sassuolo
Pink Bari
FT
ES Bafing
2 - 0
San Pedro
FT
Sporting Gagnoa
1 - 2
Africa Sports
FT
Bassam
0 - 0
Academia F. Amadou Diallo
May 8
FT
Sagan Tosu
Sanfrecce Hiroshima
FT
Nagoya Grampus Eight
Cerezo Osaka
FT
Gamba Osaka
Kawasaki Frontale
May 8
FT
Ehime FC
FC Ryukyu
FT
Nippon SSU Fields Yokohama
Yamato Sylphid
FT
Orca Kamogawa FC
Nippatsu Yokohama FC Seagulls
Postp.
Speranza Osaka-Takatsuki
? - ?
AS Harima Albion
May 8
FT
Aqaba
Sahab SC
FT
Taraz
FC Astana
FT
Kaspyi Aktau
0 - 0
Ordabasy Shymkent
FT
Kairat Almaty
Shakhter Karagandy
FT
Kaisar Kyzylorda
Akzhaiyk Uralsk
Postp.
Bandari
? - ?
Kariobangi Sharks
Postp.
Bidco United
? - ?
Vihiga United
Postp.
Kakamega Homeboyz
? - ?
KCB
Postp.
Nzoia Sugar FC
? - ?
Nairobi City Stars
Postp.
Wazito FC
? - ?
AFC Leopards
FT
Al Nasr
0 - 1
Al Sahel SC
FT
Al-Salmiyah
Al-Arabi
FT
Kazma
Al Fahaheel
May 8
FT
Al-Nejmeh
4 - 0
Safa SC
FT
Bourj FC
0 - 2
Al-Ansar
May 8
FT
BFA
Lietava Jonava
FT
FA Siauliai
FK Atmosfera
FT
Neptunas Klaipeda
FK Silas
FT
FC Victoria Rosport
FC Wiltz 71
FT
US Hostert
FC Progres Niederkorn
FT
Racing FC Union Luxembourg
Una Strassen
FT
AS Jeunesse Esch
F91 Dudelange
FT
FC Etzella Ettelbruck
CS Fola Esch
FT
Sabah FA
Kedah
FT
Pulau Pinang
Johor Darul Ta'zim FC
FT
UiTM
Kuala Lumpur FA
FT
Selangor Pkns FC
0 - 1
PDRM
FT
Atlético Morelia
Atlante
FT
Mineros de Zacatecas
CD Tepatitlan de Morelos
FT
Monterrey U20
3 - 2
Leon U20
FT
America Mexico U20
0 - 2
Atlas U20
FT
Zimbru
FC Sheriff
FT
FC Milsami Orhei
FC Sfintul Gheorghe
FT
FK Arsenal Tivat
1 - 1
Berane
FT
Ibar
0 - 2
Mornar
FT
Igalo
2 - 3
FK Bokelj
FT
Jedinstvo BP
1 - 2
FK Drezga
FT
Kom
1 - 2
Grbalj Radanovici
FT
Chabab Mohammedia
0 - 0
FUS Rabat
FT
Difaa El Jadida
Hassania Agadir
FT
MCO Oujda
Olympic Club de Safi
FT
Rapide Club Oued Zem
Renaissance Club Zemamra
FT
Club Jeunesse Ben Guerir
2 - 1
Widad Temara
FT
IZK
2 - 0
Tihad Casablanca
FT
Chabab Atlas Khenifra
2 - 0
Union Touarga Sport
FT
Racing de Casablanca
1 - 2
KAC Kenitra
May 8
FT
Jigawa Golden Stars
Lobi Stars
FT
Ballymena United
PSNI FC
AP
Carrick Rangers *
Bangor FC
FT
Dergview FC
Saint James Swifts
FT
Knockbreda
Crusaders
FT
Larne
Dollingstown
FT
Linfield
Dungannon Swifts
FT
Loughgall
Warrenpoint Town
FT
Glentoran
1 - 0
Cliftonville
FT
FK Pehchevo
FK Bregalnica Stip
FT
FK Rosoman 83
Plachkovica
FT
GFK Tikves Kavadarci
FK Sasa
FT
Kozhuf Gevgjelija
FK Sloga 1934 Vinica
FT
Osogovo
Pobeda
FT
KF Gostivari
FK Skopje
FT
Korab
FK Labunishta
FT
Ohrid
Kadino
FT
Veleshta
Vlazrimi 77
FT
Alianza FC
2 - 0
Plaza Amador
FT
CD Arabe Unido
1 - 2
AF Sporting San Miguelito
FT
Costa Del Este FC
2 - 0
Tauro FC
FT
Herrera FC
2 - 0
CD Universitario
FT
Independiente de La Chorrera
1 - 2
Atletico Chiriqui
FT
Veraguas FC
2 - 1
San Francisco FC
FT
Luqueno
Guarani
FT
3 de Febrero
2 - 1
Sportivo Trinidense
FT
Fulgencio Yegros
2 - 1
2 de Mayo
FT
Guarani de Trinidad
2 - 1
Sportivo San Lorenzo
FT
Sportivo Ameliano
1 - 1
Atyra FC
FT
FBC Melgar
Alianza Atletico
FT
Universitario de Deportes
Cienciano
FT
Cusco FC
Sporting Cristal
FT
Carlos A. Mannucci
Ayacucho FC
FT
Podbeskidzie Bielsko-Biala
Wisla Plock
FT
Lechia Gdansk
Cracovia
FT
Wisla Krakow
Lech Poznan
May 8
FT
GKS Belchatow
Arka Gdynia
FT
Sandecja Nowy Sacz
Korona Kielce
FT
Stomil Olsztyn
Chrobry Glogow
FT
Termalica Nieciecza
Miedz Legnica
May 8
FT
Blekitni Stargard
Olimpia Grudziadz
FT
Bytovia Bytow
Stal Rzeszow
FT
Slask Wroclaw ll
Lech Poznan ll
FT
Garbarnia
Polkowice
FT
Wigry Suwalki
Hutnik Krakow
FT
KKS 1925 Kalisz
GKS Katowice
FT
SKRA Czestochowa
Pogon Siedlce
FT
LKP Motor Lublin
Sokol Ostroda
FT
KS Legionovia Legionowo
Jagiellonia II Bialystok
FT
Mlks Znicz Biala Piska
1 - 1
Skierniewice
FT
Pogon Grodzisk Mazowiecki
Swit Nowy Dwor
FT
Polonia Warszawa
Legia Warszawa II
FT
Bron Radom
TS Sokol Aleksandrow Lodzki
FT
Rks Radomsko
0 - 0
MKS Kutno
FT
Lechia Tomaszow Mazowiecki
MKS Kaczkan Huragan Morag
FT
Concordia Elblag
1 - 1
KS Ruch Wysokie Mazowieckie
FT
Olimpia Zambrow
KS Ursus Warszawa
FT
KS Wasilkow
KS Blonianka Blonie
FT
KS Pelikan Lowicz
0 - 2
GKS Wikielec
FT
Radunia Stezyca
GKS Przodkowo
FT
Swit Skolwin
Kp Starogard Gdansk
FT
Gornik Konin
MKS Nielba Wagrowiec
FT
Gwardia Koszalin
1 - 2
MKS Flota Swinoujscie
FT
KS Mieszko Gniezno
Baltyk Koszalin
FT
MKP Kotwica Kolobrzeg
JKS Jarota Jarocin
FT
Sokol Kleczew
Unia Janikowo
FT
KS Pomorzanin Torun
Chemik Police
FT
Zaglebie II Lubin
Sleza Wroclaw
FT
Rekord Bielsko-Biala
0 - 2
Warta Gorzow Wielkopolski
FT
Foto-Higiena Gac
2 - 2
Miedz Legnica II
FT
KS Polonia Bytom SA
2 - 1
MKS Piast Zmigrod
FT
Lechia Zielona Gora
MKS Kluczbork
FT
Polonia Nysa
1 - 2
Ruch Chorzow
FT
Stal Brzeg
0 - 2
Gornik Zabrze II
FT
KS Wisloka Debica
1 - 0
MKS Podlasie Biala Podlaska
FT
FKS Stal Krasnik
Orleta Radzyn Podlaski
FT
KS Hetman Zamosc
LKS Wolczanka Wolka Pelkinska
FT
Lewart Lubartow
Avia Swidnik
FT
Podhale Nowy Targ
KS Wisla Pulawy
FT
Chelmianka Chelm
KSZO Ostrowiec
FT
Kkp Bydgoszcz
0 - 3
Gornik Leczna
FT
AZS Wroclaw
3 - 0
LKS Rolnik Biedrzychowice
FT
ROW Rybnik
0 - 4
Medyk Konin
FT
GKS Katowice
3 - 2
Olimpia Szczecin
FT
Anadia
0 - 1
Pevidem SC
FT
AD Fafe
1 - 1
Vitoria de Guimaraes B
FT
Gondomar
0 - 1
Leca
FT
Olhanense
1 - 0
Real SC
FT
CS Maritimo Madeira
2 - 0
Clube Condeixa
FT
Daegu FC
Incheon United
FT
Jeju United
Suwon FC
FT
Pohang Steelers
Gangwon FC
Postp.
Gwangju FC
? - ?
FC Seoul
FT
Bucheon FC 1995
Sangju Sangmu
FT
Yangju Citizens
Busan Transport Corp
FT
Cheonan City
Gimpo Citizen
FT
Cheongju FC
Gangneung City
FT
Paju Citizens
0 - 0
Daejeon Korail
FT
Ulsan Citizen FC
Mokpo City
FT
Gaz Metan Medias
Astra Giurgiu
FT
Dinamo Bucuresti
Hermannstadt
FT
Pandurii
Farul Constanta
FT
Ripensia Timisoara
FC Metaloglobus Bucuresti
FT
Universitatea Cluj
ACS Fotbal Comuna Recea
FT
FC Unirea Slobozia
CSM Resita
FT
Petrolul Ploiesti
CS Aerostar Bacau
FT
Tom Tomsk
FC Yenisey Krasnoyarsk
FT
Irtysh
FC Orenburg
FT
Krylya Sovetov Samara
FC Krasnodar II
FT
Spartak Moscow II
Shinnik Yaroslavl
FT
Chertanovo Moscow
Nizhny Novgorod
FT
Fakel
Torpedo Moscow
FT
Dinamo Briansk
Chayka
FT
FC Volgar
Akron Tolyatti
FT
Neftekhimik
SKA-Khabarovsk
FT
FC Alania Vladikavkaz
Veles Moscow
FT
Baltika
Tekstilshchik
FT
FC Chita
Smolensk
AAW
Zenit Irkutsk
0 - 3
Luki-Energiya
FT
Zvezda-2005 Perm
2 - 1
FK Kubanochka Krasnodar
FT
Zhfk Yenisey Krasnoyarsk
4 - 0
FK Rubin Kazan
FT
FC Zenit Saint Petersburg
1 - 1
CSKA Moscow
FT
Gorilla FC
2 - 1
AS Muhanga
FT
Bugesera FC
0 - 3
APR FC
FT
Gasogi United
2 - 1
Kiyovu Sports
FT
Rutsiro FC
0 - 2
Rayon Sports FC
FT
AS Douanes
1 - 1
ASC Niarry Tally
FT
ASC Diambars
1 - 0
Mbour Petite Cote
May 8
FT
Novi Pazar
Mladost Lucani
FT
Proleter
FK Radnik Surdulica
FT
Vozdovac
Napredak
FT
Tampines Rovers FC
Albirex Niigata FC
Aband.
Tanjong Pagar United FC
Young Lions
FT
Zilina
Trencin
FT
Zlate Moravce
Spartak Trnava
FT
FK Pohronie
Zemplin Michalovce
FT
Ruzomberok
FK Senica
FT
Slovan Bratislava B
FC Petrzalka 1898
FT
Dubnica
Komarno
FT
Dukla Banska Bystrica
FC STK 1914 Samorin
FT
FK Poprad
Puchov
FT
Skalica
1 - 0
Partizan Bardejov
FT
Slavoj Trebisov
0 - 2
Liptovsky Mikulas
FT
Zeleziarne Podbrezova
0 - 0
FC Kosice
FT
Tabor
NK Celje
FT
Mura
NK Bravo
FT
ND Bilje
ND Triglav
FT
Brezice
3 - 0
NK Dob
FT
Nafta
1 - 0
Radomlje
FT
Drava Ptuj
1 - 1
NK Krsko
FT
Jadran
Fuzinar
FT
ND Beltinci
Smartno 1928
FT
Ajax Cape Town
Pretoria Callies
FT
Royal AM
TS Sporting
FT
Sekhukhune United
1 - 0
Cape Umoya United
FT
University of Pretoria
1 - 0
Jomo Cosmos
FT
Uthongathi FC
0 - 1
Free State Stars
May 8
FT
Tshakhuma FC
Chippa United
FT
UP Langreo
0 - 0
Compostela
FT
UD Somozas
Club Haro Deportivo
FT
Badalona
Hercules
FT
CD Marino
Lorca Deportiva
FT
Real Betis Femenino
Eibar
FT
Rayo Vallecano
Real Madrid Femenino
FT
Dalkurd FF
Brommapojkarna
FT
Hudiksvalls FF
IFK Luleaa
FT
Sollentuna FF
1 - 3
Assyriska FF
FT
Sandvikens IF
0 - 0
Oerebro Syrianska IF
FT
Taeby FK
IF Sylvia
FT
Oesterlen FF
1 - 3
Torns IF
FT
Utsiktens BK
Tvaaaakers IF
FT
Vaenersborgs IF
0 - 0
IFK Malmoe FK
FT
Aatvidaberg
Skoevde AIK
FT
Lindome GIF
Oskarshamns AIK
FT
Ljungskile
Lunds BK
FT
AIK
Hammarby IF
FT
BK Hacken
Linkoepings FC
FT
Lugano
FC Vaduz
FT
Young Boys
Basel
FT
Schaffhausen
Aarau
FT
Bavois
FC Rapperswil-Jona
FT
Cham
Stade Nyonnais
FT
SC Bruehl
Yverdon
FT
Etoile Carouge
Basel II
FT
Breitenrain
Sion II
FT
FC Koeniz
0 - 1
FC Zuerich II
FT
Bellinzona
SC YF Juventus Zuerich
FT
Black Stars
0 - 0
FC Muensingen
FT
BSC Young Boys
1 - 2
Grasshopper Zurich
FT
FC Luzern
1 - 3
Servette
FT
FC Zuerich Frauen
2 - 1
Lugano
FT
FC St Gallen-Staad
2 - 2
FC Basel
Postp.
Simba SC
? - ?
Young Africans
FT
Afjet Afyonspor
0 - 1
Zonguldak Komurspor
FT
Amed Sportif
Kahramanmarasspor
FT
Ankara Demirspor
Hekimoglu Trabzon
FT
Corum FK
0 - 0
Sariyer
FT
Ergene Velimese Spor
Sanliurfaspor
FT
Inegolspor
Hacettepe Spor Kulubu
FT
Kocaelispor
Gumushanespor
FT
Nigde Anadolu FK
Usakspor
FT
Sancaktepe Belediyespor
0 - 3
24 Erzincanspor
FT
Bayburt Ozel Idarespor
Pendikspor
FT
Etimesgut Belediyespor
Karacabey Belediye Spor
FT
1922 Konyaspor
Pazarspor
FT
Elazigspor
Sivas Belediye Spor
FT
Eyupspor
1 - 0
Van Spor Kulubu
FT
Karabukspor
Kirsehir Belediyespor
FT
Kastamonuspor 1966
Sakaryaspor
FT
Serik Belediyespor
Bak Spor Kulubu
FT
Tarsus Idman Yurdu
0 - 1
Kirklarelispor
FT
Turgutluspor
0 - 0
Belediyesi Bodrumspor
FT
Istanbul Basaksehir U19
3 - 2
Demir Grup Sivasspor U19
FT
Express FC
Uganda Police
FT
Kitara FC
Busoga United FC
FT
SC Villa
0 - 0
Bright Stars FC
FT
FC Obolon Kiev
Metalist 1925
FT
FC Lviv U21
Olimpik Donetsk U21
FT
Shakhtar Donetsk U21
FC Ingulets U21
FT
SC Dnipro-1 U21
0 - 0
FC Rukh LVIV U21
FT
FC Mariupol U21
SFC Desna Chernihiv U21
FT
Kolos Kovalivka U21
FC Dynamo Kiev U21
FT
FC Minaj U21
Vorskla Poltava U21
FT
Zorya Lugansk U21
FC Oleksandriya U21
FT
FC Zorya Lugansk U19
2 - 0
FC Oleksandria U19
FT
Sporting Kansas City II
OKC Energy FC
FT
Indy Eleven
FC Tulsa
FT
Louisville City FC
Birmingham Legion
FT
Miami FC
Hartford Athletic
FT
Tampa Bay Rowdies
Pittsburgh Riverhounds
FT
Richmond Kickers
South Georgia Tormenta FC
FT
North Carolina FC
Greenville Triumph SC
May 8
FT
LA Force
San Diego 1904 FC
FT
Maryland Bobcats FC
Stumptown Athletic
FT
Chattanooga FC
Michigan Stars
AP
Portland Thorns *
Gotham FC
FT
GV Maracay
Yaracuyanos FC
FT
Lala FC
Atletico Venezuela
FT
Bala Town
Penybont
FT
TNS
Barry Town
FT
Connah's Quay
Caernarfon
FT
Cardiff Met University
Cefn Druids AFC
FT
Flint Town United
Aberystwyth
FT
Haverfordwest
Newtown
FT
Nkwazi
Zesco United
FT
Kitwe United
Forest Rangers
FT
Red Arrows
1 - 0
Buildcon
FT
Zanaco
Kabwe Warriors