Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

12 june 2021 Soccer Scores (powered by LiveScore)

June 12
FT
Wales
Switzerland
June 12
FT
Denmark
Finland
FT
Belgium
Russia
FT
Ghana
0 - 0
Ivory Coast
FT
Morocco
Burkina Faso
FT
St. Kitts and Nevis
El Salvador
FT
Haiti
Canada
FT
Panama
Curacao
AET
Torquay United
Notts County
FT
Sporting Kansas City
Austin FC
June 12
FT
Palmeiras
Corinthians
FT
Santos FC
Juventude
June 12
FT
FK Kauno Zalgiris
Dainava Alytus
FT
Nevezis
FK Panevezys
FT
Riteriai
Dziugas Telsiai
June 12
FT
Kristiansund BK
Odds Ballklubb
FT
Sandefjord
Molde
June 12
FT
AFC Eskilstuna
Falkenbergs FF
FT
Vaesteraas SK
Oesters IF
FT
Akropolis IF
Vasalunds IF
FT
Landskrona BoIS
IK Brage
FT
Orgryte
Joenkoepings Soedra
FT
Benesov
Motorlet Prague
FT
FC Chomutov
1. FC Karlovy Vary
FT
Asker
1 - 2
Moss
FT
Eckernfoerder SV
SC Weiche Flensburg
FT
Tromsdalen
Alta
FT
Vard Haugesund
Sotra Sportsklubb
FT
FC Ufa
Veles Moscow
FT
Fram Larvik
Kvik Halden
Postp.
Malmo FF U21
? - ?
Kalmar FF U21
FT
Oeygarden FK
Floroe
FT
FC Stattegg
SV Dobl
FT
Tj Sokol Zivanice
SK Slavia Praha B
FT
FC Puch
SAK 1914
FT
USV Siebing
0 - 3
SV Kloech
FT
FC Prishtina
Llapi
FT
WSC Hertha
SPG Pregarten
FT
SC Seiersberg
SV Gratwein-Strabengel
June 12
Postp.
FC Bravos do Maquis
? - ?
Recreativo Do Libolo
FT
GD Interclube
1 - 1
Kuando Kubango FC
FT
Gd Baixa de Cassanje
1 - 3
Sagrada Esperanca
FT
Sporting Cabinda
0 - 1
CR Caala
FT
P. Associacao Do Sambizanga
0 - 0
Petroleos Do Lobito
FT
Petro Atletico
3 - 0
Primeiro de Agosto
AET
Central Coast Mariners
Macarthur FC
FT
West Canberra Wanderers
Monaro Panthers
FT
Belconnen United
0 - 1
Canberra Olympic
FT
Sydney Olympic
1 - 0
Sydney FC Youth
FT
Mt Druitt Town Rangers
0 - 1
Sutherland Sharks
FT
Capalaba
Eastern Suburbs
FT
Magpies Crusaders
Gold Coast United FC
FT
Redlands United
Olympic FC
FT
Adelaide Comets
2 - 0
Adelaide City
FT
Cumberland United
Adelaide Blue Eagles
FT
North Eastern Metro Stars
Sturt Lions
FT
South Adelaide
Campbelltown City
FT
Adelaide Olympic
1 - 1
Adelaide United Youth
FT
Croydon Kings
Adelaide Raiders
FT
Balcatta
Floreat Athena
FT
ECU Joondalup
1 - 1
Gwelup Croatia
FT
Inglewood United
Armadale
FT
Perth Glory Youth
Perth SC
FT
Rockingham City FC
0 - 1
Bayswater City
FT
Sorrento
Cockburn City
FT
Albany Creek
Western Spirit
FT
Toowong
Acacia Ridge FC
FT
SWQ Thunder
Souths United
FT
Southside Eagles
Holland Park Hawks
FT
Balcatta U20
0 - 5
Floreat Athena U20
FT
ECU Joondalup U20
1 - 0
Gwelup Croatia U20
FT
Inglewood United U20
1 - 1
Armadale U20
FT
Perth Glory U20
1 - 2
Perth U20
FT
Rockingham City FC U20
0 - 2
Bayswater City U20
FT
Sorrento U20
1 - 2
Cockburn City U20
FT
FC Smorgon
FK Slutsk
FT
Sputnik Rechitsa
Dinamo Minsk
FT
BATE Borisov
Neman Grodno
FT
Shakhtyor Soligorsk
FK Vitebsk
June 12
FT
Lokomotiv Gomel
1 - 1
Naftan Novopolotsk
FT
Shakhtar-2 (Petrikov)
Dnyapro Mogilev
FT
FK Orsha
Belshina Bobruisk
June 12
FT
Guarani
Nautico
FT
CRB
Confianca
FT
Brasil de Pelotas
Vasco da Gama
FT
Vila Nova
CS Alagoano
FT
Manaus FC
Floresta
FT
EC Jacuipense
Paysandu
FT
EC Sao Jose
0 - 0
Ituano FC
FT
Novorizontino
0 - 0
Oeste FC
FT
Botafogo SP
Mirassol
FT
Sao Raimundo RR
Fast Clube
FT
Moto Club MA
Guarany de Sobral
FT
Palmas
1 - 2
SE Juventude
FT
4 de Julho
2 - 0
Imperatriz
FT
Atletico Cearense
Treze
FT
Atletico Alagoinhas
0 - 0
AO Itabaiana
FT
Murici
Bahia de Feira
FT
Gama
0 - 0
Aparecidense
FT
Uberlandia
Rio Branco ES
FT
Sao Bento
1 - 1
Bangu
FT
Joinville
1 - 0
CE Aimore
FT
Esportivo
Juventus SC
FT
Linense
EC Primavera SP
FT
GVI
2 - 2
Frederikssund IK
FT
Alleroed FK
1 - 2
Karlslunde IF
FT
Ishoej IF
3 - 2
Ledoeje-Smoerum Fodbold
FT
Koege Nord FC
0 - 3
Herlev
FT
Ballerup-Skovlunde
2 - 0
Roskilde Boldklub
FT
Avedoere
2 - 2
Vordingborg
FT
Fremad Valby
2 - 3
Greve
FT
KFUM
2 - 1
Skjold Birkeroed
FT
Taarnby FF
5 - 1
Otterup
FT
BK Union
0 - 1
B 1908
FT
OKS
1 - 4
IF Lyseng
FT
Vejgaard
7 - 1
Hedensted
FT
Odder IGF
1 - 3
Silkeborg KFUM
FT
VRI
1 - 3
Marienlyst
FT
Viby IF
0 - 0
Kjellerup
FT
B 1913
1 - 2
Aarhus Fremad II
FT
Tarup-Paarup
1 - 0
FC Djursland
FT
Varde
2 - 0
Tjoerring IF
FT
Horsens fS
5 - 2
Noerresundby
June 12
Postp.
J.S. Bazano
? - ?
FC Lubumbashi Sport
June 12
FT
Chacaritas
CD America de Quito
FT
Cumbaya
LDU Portoviejo
June 12
FT
Maardu Linnameeskond
Tammeka U21
FT
EB / Streymur II
1 - 3
B36 Torshavn II
FT
B71 Sandoy
4 - 2
FC Suduroy
Postp.
HB Torshavn II
? - ?
AB Argir
FT
NSI Runavik II
5 - 2
Ki Klaksvik II
FT
Skala
2 - 1
Vikingur Gota II
FT
Mikkelin Kissat
MYPA
FT
SC KuFu-98
FC Kiffen
FT
JS Hercules
JBK
FT
RoPS II
Naerpes Kraft
FT
FC Gagra
FC Shevardeni 1906
FT
Merani
FC Zugdidi
FT
FC Schweinfurt
TSV Havelse
FT
Bayern Alzenau
Elversberg
FT
FC Giessen
Hessen Kassel
FT
Freiburg II
TuS RW Koblenz
FT
Hoffenheim II
Aalen
FT
Pirmasens
TSV Schott Mainz
FT
Sonnenhof Grossaspach
Bahlinger SC
FT
Ulm
Homburg
FT
VfB Stuttgart II
Eintracht Stadtallendorf
FT
Olympiacos Volou
Thesprotos FC
FT
PAE Veria NFC 2019
2 - 0
Kavala
June 12
FT
Breidablik
Fylkir
FT
Stjarnan
Valur
FT
Vikingur Reykjavik
FH Hafnarfjordur
June 12
FT
Vestri
Afturelding
June 12
FT
Kari
0 - 0
Fjardabyggd
FT
Volsungur
1 - 3
UMF Leiknir Faskrudsfjoerdur
FT
Longford Town
St. Patrick's Athletic
FT
Sligo Rovers
Drogheda United
FT
ASD Calcio Chieri 1955
0 - 1
Derthona
FT
Cjarlins Muzane
Belluno
FT
Latte Dolce
Giugliano
FT
Monterosi
Carbonia
FT
Ascoli Calcio 1898 FC Primavera
Atalanta Primavera
FT
Cagliari Primavera
Empoli Primavera
FT
Fiorentina Primavera
Sampdoria Primavera
FT
Lecce Primavera
1 - 0
Cremonese Primavera
AP
Parma Primavera
SSC Napoli Primavera *
June 12
FT
FC Gifu
Tegevajaro Miyazaki
FT
Cerezo Osaka Sakai
Nippatsu Yokohama FC Seagulls
FT
Zhetysu Taldykorgan
Kaspyi Aktau
FT
Aktobe
Atyrau
FT
Akzhaiyk Uralsk
Ordabasy Shymkent
FT
Shakhter Karagandy
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
June 12
FT
BFA
1 - 0
Banga Gargzdai B
FT
FA Siauliai
Zalgiris Vilnius B
FT
FK Minija
Lietava Jonava
June 12
FT
AS Sale
2 - 2
Olympique Dcheira
FT
Union Touarga Sport
1 - 3
Salmi
FT
Raja Beni Mellal
0 - 1
Wydad Fes
June 12
FT
Aasane
Start
FT
Grorud
KFUM
FT
Hamarkameratene
Stroemmen
FT
Jerv
Bryne
FT
Ranheim
Sogndal
FT
Sandnes
Raufoss
FT
Ull/Kisa
Stjoerdals Blink
FT
Aalesund
Fredrikstad
FT
Sportivo Ameliano
4 - 1
General Diaz
FT
General Caballero JLM
5 - 2
Deportivo Santani
FT
Comerciantes Unidos
CD UT Cajamarca
AP
Pirata FC *
Cienciano
June 12
FT
Bytovia Bytow
Pogon Siedlce
FT
Chojniczanka Chojnice
Polkowice
FT
Garbarnia
SKRA Czestochowa
FT
KKS 1925 Kalisz
Olimpia Elblag
FT
LKP Motor Lublin
Olimpia Grudziadz
FT
Slask Wroclaw ll
Blekitni Stargard
FT
Sokol Ostroda
GKS Katowice
FT
Stal Rzeszow
Lech Poznan ll
FT
Wigry Suwalki
0 - 0
Znicz Pruszkow
FT
Legia Warszawa II
Swit Nowy Dwor
FT
KS Legionovia Legionowo
Skierniewice
FT
Polonia Warszawa
Mlks Znicz Biala Piska
FT
Concordia Elblag
0 - 3
KS Blonianka Blonie
FT
GKS Wikielec
Lechia Tomaszow Mazowiecki
FT
KS Pelikan Lowicz
3 - 1
KS Ruch Wysokie Mazowieckie
FT
KS Ursus Warszawa
MKS Kutno
FT
Olimpia Zambrow
MKS Kaczkan Huragan Morag
FT
TS Sokol Aleksandrow Lodzki
KS Wasilkow
FT
Radunia Stezyca
Kp Starogard Gdansk
FT
Swit Skolwin
Elana Torun
FT
MKS Nielba Wagrowiec
KS Mieszko Gniezno
FT
Sks Unia Swarzedz
1 - 1
Unia Janikowo
FT
Baltyk Koszalin
MKS Flota Swinoujscie
FT
Gryf Wejherowo
MKP Kotwica Kolobrzeg
FT
Gornik Konin
Chemik Police
FT
Gwardia Koszalin
Sokol Kleczew
FT
KS Polonia Bytom SA
ROW Rybnik 1964
FT
Lechia Zielona Gora
Polonia Nysa
FT
MKS Kluczbork
Miedz Legnica II
FT
MKS Piast Zmigrod
0 - 0
Gwarek Tarnowskie Gory
FT
MKS Polonia Stal Swidnica
Gornik Zabrze II
FT
Rekord Bielsko-Biala
5 - 1
Foto-Higiena Gac
FT
Ruch Chorzow
1 - 2
LKS Goczalkowice-Zdroj
FT
Warta Gorzow Wielkopolski
0 - 0
Pniowek Pawlowice Slaskie
FT
Zaglebie II Lubin
1 - 0
Stal Brzeg
FT
Avia Swidnik
Sokol Sieniawa
FT
Chelmianka Chelm
2 - 1
Lewart Lubartow
FT
Jutrzenka Giebultow
KS Wiazownica
FT
KS Hetman Zamosc
Siarka Tarnobrzeg
FT
KS Wisloka Debica
Podhale Nowy Targ
FT
KSZO Ostrowiec
LKS Lagow
FT
Korona II Kielce SA
2 - 0
Wisla Sandomierz
FT
LKS Wolczanka Wolka Pelkinska
FKS Stal Krasnik
FT
MKS Podlasie Biala Podlaska
0 - 2
KS Wisla Pulawy
FT
Stal Stalowa Wola
Cracovia Krakow II
FT
FC Anyang
Seoul E-Land FC
FT
Chungnam Asan FC
Daejeon Citizen
FT
Changwon City
Paju Citizens
FT
Mokpo City
Yangju Citizens
FT
Ulsan Citizen FC
Gimpo Citizen
June 12
AAW
FC Chita
0 - 3
Tver FC
AAW
Zenit Irkutsk
0 - 3
FC Dolgoprudny
June 12
FT
Dinamo Barnaul
FC Orenburg II
FT
Novosibirsk FK
NoSta
FT
ASC Niarry Tally
0 - 0
Generation Foot
AET
SD Formentera
0 - 0
RCD Mallorca B
AET
CD Atletico Paso
1 - 1
CD Santa Ursula
AET
Beti Kozkor KE
1 - 1
Club Deportivo Huarte
AET
CD Ardoi
2 - 1
Pamplona
AET
Arosa SC
0 - 0
CD Estradense
FT
Assyriska FF
0 - 1
IFK Haninge BRB
FT
Gefle
Taeby FK
FT
Hudiksvalls FF
Dalkurd FF
FT
Karlstad BK
2 - 0
Sollentuna FF
FT
Oerebro Syrianska IF
1 - 2
Umeaa
FT
FC Linkoeping City
Tvaaaakers IF
FT
IFK Malmoe FK
Oesterlen FF
FT
Aatvidaberg
0 - 1
Vaenersborgs IF
FT
Assyriska IK
2 - 0
Lindome GIF
FT
Oskarshamns AIK
Lunds BK
FT
Torns IF
Skoevde AIK
FT
Froesoe IF
Notvikens IK
FT
Stoede IF
Umeaa FC Akademi
FT
Taefteaa IK
0 - 2
Bodens BK
FT
Grebbestads IF
IK Oddevold
FT
IFK Kumla
Ahlafors IF
FT
Enskede IK
IFK Oesteraakers FK
FT
Karlbergs BK
Kungsaengens IF
FT
Gamla Upsala
FC Arlanda
FT
Asarums IF FK
Haessleholms IF
FT
Rynninge
Syrianska
FT
Tyresoe
Mjoelby AI FF
FT
Assyriska BK
Dalstorps IF
FT
Torslanda IK
Aengelholms FF
FT
Bavois
Etoile Carouge
FT
Cham
SC Bruehl
FT
FC Rapperswil-Jona
Basel II
FT
Yverdon
Stade Nyonnais
FT
SC YF Juventus Zuerich
FC Koeniz
FT
Black Stars
Sion II
FT
Bellinzona
Breitenrain
FT
Team Vaud U21
1 - 0
Lancy FC
FT
La Chaux-de-Fonds
Martigny
FT
Meyrin
Young Boys II
FT
Terre Sainte
Echallens
FT
Chenois
Bulle
FT
FC Schoetz
Luzern II
FT
Muttenz
FC Bassecourt
FT
Buochs
SC Goldau
FT
Biel/Bienne
Solothurn
FT
Eschen/Mauren
0 - 0
Paradiso
FT
FC Gossau
0 - 2
FC Wettswil-Bonstetten
FT
FC Kosova
FC Dietikon
FT
Hongg
Red Star Zuerich
FT
Winterthur II
FC Balzers
FT
FC Thalwil
Tuggen
FT
Linth
St. Gallen II
June 12
FT
Ahrobiznes Volochysk
MFK Mykolaiv
FT
Alians
FC Kremin Kremenchuk
FT
FC Avanhard Kramatorsk
FC Prykarpattia 1981
FT
FC Hirnyk-Sport
Veres Rivne
FT
Krystal Kherson
Nyva Ternopil
FT
Metalist 1925
VPK-Ahro Shevchenkivka
FT
Polissya Zhytomyr
FC Obolon Kiev
FT
Volyn
Chornomorets Odessa
FT
River Plate
Club Atletico Progreso
FT
Cerrito
Plaza Colonia
FT
Club Atletico Penarol
Rentistas
June 12
FT
Las Vegas Lights FC
San Antonio FC
Postp.
Charleston Battery
? - ?
New York Red Bulls II
FT
Pittsburgh Riverhounds
Miami FC
FT
Louisville City FC
Memphis 901
Postp.
Asheville City SC
? - ?
Dalton Red Wolves SC
FT
Southern Soccer Academy Kings
East Atlanta FC
FT
South Bend Lions
0 - 1
Oakland County FC
FT
Flint City Bucks
Kings Hammer
FT
St. Louis Scott Gallagher
Chicago FC United
FT
New Jersey Copa FC
New York Red Bulls U23
FT
Reading United A.C.
0 - 2
West Chester United
FT
Lane United FC
Portland Timbers U23
FT
Pdx FC
Ovf Alliance
FT
FC Miami City
0 - 2
FC Florida U23
FT
Florida Elite Sa
0 - 1
The Villages SC
FT
West Virginia United
North Carolina FC
FT
North Carolina Fusion U23
Virginia Beach United
FT
GV Maracay
Aragua FC
FT
Deportivo La Guaira
Academia Puerto Cabello
FT
Deportivo Tachira
Zulia
June 12
FT
Lumwana Radiants
1 - 2
Red Arrows
FT
Young Green Eagles
Nkana FC
FT
Armenia
Kazakhstan
FT
Luxembourg
Belgium
FT
Slovenia
Croatia
FT
Uruguay
Puerto Rico