Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Russia Soccer Scores (powered by LiveScore)

Russia - Premier League
August 11
FT
FC Rotor Volgograd
Zenit St. Petersburg
FT
Rubin Kazan
Lokomotiv Moscow
August 14
FT
Arsenal Tula
FC Ufa
FT
PFC Sochi
Khimki
FT
Spartak Moscow
FK Akhmat
August 15
12:30
Dinamo Moscow
FC Rotor Volgograd
12:30
Rubin Kazan
Ural
15:00
CSKA Moscow
FC Tambov
16:00
Lokomotiv Moscow
FC Krasnodar
17:00
FC Rostov
Zenit St. Petersburg
Russia - Cup
July 25
FT
Zenit St. Petersburg
Khimki
Russia - 1st Division
August 12
FT
Tom Tomsk
Spartak Moscow II
FT
Irtysh
Chertanovo Moscow
FT
FC Orenburg
FC Alania Vladikavkaz
FT
Dinamo Briansk
Nizhny Novgorod
FT
FC Volgar
Veles Moscow
FT
Krylya Sovetov Samara
SKA-Khabarovsk
FT
Neftekhimik
FC Yenisey Krasnoyarsk
FT
Tekstilshchik
Chayka
FT
Shinnik Yaroslavl
FC Krasnodar II
FT
Fakel
Baltika
FT
Torpedo Moscow
Akron Tolyatti
August 16
07:00
SKA-Khabarovsk
FC Volgar
10:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
FC Alania Vladikavkaz
10:00
Tom Tomsk
Irtysh
12:00
Chertanovo Moscow
Dinamo Briansk
13:00
FC Orenburg
Tekstilshchik
13:00
Spartak Moscow II
Akron Tolyatti
14:00
Nizhny Novgorod
Neftekhimik
14:00
Veles Moscow
Fakel
15:00
FC Krasnodar II
Torpedo Moscow
16:00
Chayka
Krylya Sovetov Samara
17:00
Baltika
Shinnik Yaroslavl
Russia - PFL: Group 1
August 15
13:00
FK Makhachkala
? - ?
Forte Taganrog
13:30
Anzhi Makhachkala
? - ?
SKA Rostov
14:00
Biolog Novokubansk
? - ?
Kuban Kholding
14:00
Spartak Nalchik
? - ?
Legion Dinamo
15:00
Dinamo Stavropol
? - ?
Druzhba
15:00
Inter Cherkessk
? - ?
Tuapse
15:30
Chernomorets Novorossiysk
? - ?
Krasnodar 3
15:30
Kuban Krasnodar
? - ?
Mashuk-KMV
Russia - PFL: Group 2
August 12
FT
FC Dolgoprudny
Zenit Irkutsk
FT
Tver FC
FC Chita
August 15
10:00
Znamya
? - ?
Lokomotiv-Kazanka Moscow
12:00
Rodina
? - ?
Dinamo Moscow II
13:00
Luki-Energiya
? - ?
Zenit St. Petersburg II
13:00
Torpedo Vladimir
? - ?
Leningradets
14:00
Kolomna
? - ?
Murom
15:00
Smolensk
? - ?
Zvezda Saint Petersburg
Russia - PFL: Group 3
August 14
FT
Metalurg Vidnoe
Khimki 2
August 15
11:00
Kaluga
? - ?
FC Ryazan
13:00
Sokol Saratov
? - ?
Kvant Obninsk
14:00
Avangard Kursk
? - ?
Khimik-Arsenal
14:00
Salyut Belgorod
? - ?
Strogino
14:00
Saturn Ramenskoye
? - ?
Sakhalin
14:00
Znamya Noginsk
? - ?
Metalurg Lypetsk
15:00
Fakel-M Voronezh
? - ?
Krasny
Russia - PFL: Group 4
August 12
FT
FC Orenburg II
Dinamo Barnaul
Postp.
Zenit Izhevsk
? - ?
KamAZ
Postp.
NoSta
? - ?
Novosibirsk FK
August 15
09:00
Ural II
? - ?
Volna Nizhny Novgorod
10:00
Krylya Sovetov Samara II
? - ?
Zenit Izhevsk
12:00
FC Chelyabinsk
? - ?
Volga Ulyanovsk
12:00
Zvezda Perm
? - ?
Lada SOK
13:00
Tyumen
? - ?
Lada Tolyatti
Russia - Super Cup
August 7
FT
Zenit St. Petersburg
Lokomotiv Moscow
August 11
FT
Zvezda-2005 Perm
2 - 0
Chertanovo Moscow
FT
CSKA Moscow
2 - 2
FK Kubanochka Krasnodar
FT
FC Lokomotiv Moscow
1 - 0
Zhfk Yenisey Krasnoyarsk
FT
VDV Ryazan
1 - 0
FC Zenit Saint Petersburg
August 16
07:00 Limited coverage
FK Kubanochka Krasnodar
? - ?
Zvezda-2005 Perm
13:00 Limited coverage
VDV Ryazan
? - ?
Zhfk Yenisey Krasnoyarsk
15:00 Limited coverage
Chertanovo Moscow
? - ?
CSKA Moscow
15:00 Limited coverage
FC Lokomotiv Moscow
? - ?
FC Zenit Saint Petersburg
May 16
Postp.
CSKA Youth
? - ?
FK Tambov Youth
Postp.
Dinamo Moscow Youth
? - ?
FC Orenburg Youth
Postp.
FC Krasnodar
? - ?
FC Akhmat Grozny Youth
Postp.
Kryliya Sovetov Youth
? - ?
PFC Sochi Youth
Postp.
Rostov Youth
? - ?
Zenit Youth
Postp.
Rubin Youth
? - ?
FC Spartak Moscow Reserve
Postp.
UFA Youth
? - ?
Arsenal Youth
Postp.
Ural Youth
? - ?
Lokomotiv Youth