Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Spain Soccer Scores (powered by LiveScore)

April 30
FT
Celta Vigo
Levante
May 1
FT
Eibar
Deportivo Alaves
FT
Elche
Atletico Madrid
FT
SD Huesca
Real Sociedad
FT
Real Madrid
Osasuna
May 2
FT
Real Valladolid
Real Betis
FT
Villarreal
Getafe
FT
Granada
Cadiz
FT
Valencia
Barcelona
May 3
FT
Sevilla
Athletic Bilbao
Spain - Copa del Rey
April 17
FT
Athletic Bilbao
Barcelona
April 3
FT
Athletic Bilbao
Real Sociedad
Spain - Super Cup
January 17
AET
Barcelona
Athletic Bilbao
April 30
FT
Lugo
Real Zaragoza
May 1
FT
Girona
Tenerife
FT
Almeria
Real Oviedo
FT
Mallorca
Mirandes
May 2
FT
Fuenlabrada
Cartagena
FT
Espanyol
Malaga
FT
Castellon
Logrones
FT
Leganes
Sporting Gijon
FT
Las Palmas
Ponferradina
May 3
FT
Sabadell
Rayo Vallecano
FT
Albacete
Alcorcon
FT
Celta Vigo B
Leonesa
FT
Unionistas de Salamanca
Burgos CF
FT
Zamora
Real Valladolid B
FT
Racing de Ferrol
Numancia
May 2
FT
Compostela
Marino Luanco
FT
Deportivo La Coruna
UP Langreo
March 28
FT
Compostela
Salamanca CF UDS
FT
Coruxo F.C.
Celta Vigo B
FT
Deportivo La Coruna
Zamora
FT
Guijuelo
Pontevedra
FT
Unionistas de Salamanca
Racing de Ferrol
March 21
FT
CD Lealtad
UP Langreo
FT
Leonesa
Marino Luanco
FT
Numancia
CD Covadonga
FT
Real Oviedo B
Burgos CF
FT
Sporting Gijon B
Real Valladolid B
FT
CD Covadonga
Pontevedra
FT
CD Lealtad
Salamanca CF UDS
FT
Sporting Gijon B
Coruxo F.C.
FT
Real Oviedo B
Guijuelo
FT
SD Amorebieta
SD Logrones
FT
Athletic Bilbao B
Tudelano
May 2
FT
Real Sociedad B
CD Calahorra
FT
Osasuna B
Arenas Getxo
FT
Ebro
CD Laredo
FT
SD Tarazona
Real Union
April 2
FT
SD Amorebieta
Racing Santander
March 31
FT
Club Haro Deportivo
SD Logrones
FT
Ebro
Izarra
FT
Osasuna B
Ejea
FT
SD Tarazona
U. Mutilvera
FT
U. Mutilvera
SD Leioa
May 2
FT
Ejea
Barakaldo
FT
Club Haro Deportivo
Portugalete
FT
Izarra
Deportivo Alaves B
May 5
FT
U. Mutilvera
Portugalete
FT
Barcelona B
UD Ibiza
FT
FC Andorra
Villarreal B
FT
Gimnastic
Alcoyano
FT
Atletico Levante UD
UD Cornella
May 2
FT
La Nucia
Badalona
May 5
FT
Hercules
Llagostera
March 28
FT
Badalona
0 - 0
Barcelona B
FT
Llagostera
AE Prat
FT
Lleida Esportiu
FC Andorra
FT
UD Cornella
Gimnastic
March 31
FT
Espanyol B
UE Olot
March 21
FT
Alcoyano
Valencia B
FT
Atletico Levante UD
Orihuela
FT
La Nucia
Hercules
FT
Pena Dep. Santa Eulalia
Atzeneta UE
FT
Villarreal B
UD Ibiza
FT
Valencia B
0 - 0
Espanyol B
FT
Atzeneta UE
UE Olot
May 2
Postp.
Pena Dep. Santa Eulalia
? - ?
AE Prat
FT
Orihuela
CE L'Hospitalet
FT
Algeciras
0 - 0
Linares Deportivo
FT
Atletico Sanluqueno CF
Betis Deportivo Balompie
FT
San Fernando CD
UCAM Murcia
FT
Cadiz B
Real Murcia
FT
UD Tamaraceite
Sevilla Atletico
FT
Linense
Cordoba
March 21
FT
Algeciras
Atletico Sanluqueno CF
FT
CD Marino
San Fernando CD
FT
Cadiz B
Recreativo Huelva
FT
Marbella FC
Linense
FT
UD Tamaraceite
Las Palmas B
March 21
FT
Cordoba
Betis Deportivo Balompie
FT
Granada B
UCAM Murcia
FT
Linares Deportivo
Lorca Deportiva
FT
Real Murcia
CD El Ejido 2012
FT
Sevilla Atletico
Yeclano
FT
Granada B
CD Marino
May 2
FT
Lorca Deportiva
Las Palmas B
FT
Yeclano
Recreativo Huelva
FT
CD El Ejido 2012
Marbella FC
FT
Internacional de Madrid CF
CF Talavera de la Reina
FT
San Sebastian de los Reyes
Extremadura
FT
Real Madrid Castilla
CD Badajoz
FT
Atletico Baleares
Villanovense
FT
Navalcarnero
Merida
FT
Rayo Majadahonda
Don Benito
March 21
FT
Atletico Baleares
Getafe B
FT
Atletico Madrid B
Navalcarnero
FT
Internacional de Madrid CF
0 - 0
Poblense
FT
Las Rozas CF
Rayo Majadahonda
FT
San Sebastian de los Reyes
Real Madrid Castilla
March 21
FT
Melilla
CD Badajoz
FT
Merida
Villarrobledo
FT
Socuellamos
Extremadura
FT
Villanovense
0 - 0
CF Talavera de la Reina
FT
Villarrubia CF
Don Benito
FT
Villarrobledo
Las Rozas CF
May 2
FT
Melilla
Getafe B
FT
Socuellamos
Atletico Madrid B
FT
Villarrubia CF
Poblense
May 5
FT
Atletico Madrid B
Melilla
Spain - Copa Federacion
December 2, 2020
AET
Las Rozas CF
1 - 2
Llagostera
March 28
FT
Polvorin FC
2 - 0
Csd Arzua
FT
SD Fisterra
1 - 3
Vista Alegre CF
FT
Silva SD
1 - 2
Racing Club Villalbes
FT
UD Paiosaco
0 - 0
CD AS Pontes
FT
UD Somozas
2 - 1
Bergantinos CF
FT
Viveiro CF
1 - 4
RC Deportivo Fabril
March 28
FT
Arosa SC
0 - 0
Alondras CF
FT
CD Arenteiro
3 - 1
CD Ribadumia
FT
CD Choco
1 - 0
CD Pontellas
FT
CD Estradense
2 - 0
UD Ourense
FT
Ourense CF
0 - 1
Rapido de Bouzas
FT
UD Atios
1 - 2
CD BARCO
March 21
FT
Aviles Stadium CF
1 - 0
CD Praviano
FT
CD Mosconia
1 - 0
CD Vallobin
FT
Caudal Deportivo
0 - 1
UD Llanera
FT
Navarro CF
1 - 2
SD Lenense
FT
UC Ceares
0 - 0
Real Aviles CF
March 28
FT
CD Tuilla
2 - 2
CD Colunga
FT
Condal Club
0 - 0
El San Martin Ra
FT
L Entregu CF
7 - 0
Club Siero
FT
Urraca CF
0 - 0
Real Titanico FC
FT
Valdesoto CF
0 - 3
CD Llanes
March 27
FT
CF Vimenor
2 - 1
SD Solares Medio Cudeyo
FT
Castro FC
1 - 1
Tropezon
FT
Selaya FC
2 - 3
SD Torina
FT
UC Cartes
0 - 0
UM Escobedo
March 28
FT
SD Barreda Balompie
1 - 2
CD Guarnizo
March 27
FT
CD Bezana
1 - 2
SD Atletico Albericia
FT
CD Cayon
3 - 0
FC Rinconeda Polanco
FT
CD Revilla
1 - 0
Ribamontan AL Mar CF
FT
SD Textil Escudo
1 - 1
UD Samano
FT
CD Barquereno
0 - 1
AD Siete Villas
April 5
FT
SD Deusto
4 - 1
Tolosa CF
March 20
FT
CD Basconia
2 - 0
CD Ariznabarra
FT
CD San Ignacio
2 - 0
Cultural De Durango
FT
CD Santurtzi Ke
0 - 2
CD Vitoria
FT
Lagun Onak
1 - 1
Urduliz Ft
FT
Pasaia Ke
1 - 1
Sodupe UC
April 2
FT
CE Europa
2 - 1
Santfeliuenc FC
FT
CF Montanesa
0 - 1
UE Castelldefels
FT
CF Pobla de Mafumet
4 - 1
Igualada CF
March 28
FT
EC Granollers
2 - 0
Fundacio Esportiva Grama
FT
FC Cerdanyola Del Valles
0 - 1
Girona FC B
FT
Figueres
0 - 3
UE Sant Andreu
FT
UE Vilassar de Mar
1 - 0
CF Peralada
FT
UE Sants
1 - 0
CE Banyoles
March 21
FT
Atletico Saguntino
1 - 1
Torrent CF
FT
CD Benicarlo
0 - 0
UD Alzira
FT
CD Roda
2 - 0
Silla CF
FT
CF Villarreal C
1 - 1
CD Acero
FT
Paterna CF
1 - 3
Recambios Colon CD
March 21
FT
CD Olimpic de Xativa
1 - 2
Novelda CF
FT
CF Intercity
2 - 0
Villajoyosa CF
FT
Club Deportivo Eldense
1 - 0
Hercules CF B
FT
Crevillente Deportivo
2 - 0
UD Benganim
FT
FC J. Espanol de San Vicente
0 - 1
Elche B
March 28
FT
AD Union Adarve
3 - 1
Ed MORATALAZ
FT
CD San Fernando de Henares
0 - 3
CF Pozuelo de Alarcon
FT
Dav Santa Ana
0 - 0
AD Torrejon CF
FT
Flat Earth FC
0 - 0
Alcobendas Sport
FT
RSD Alcala
1 - 0
FC Villanueva Del Pardillo
FT
Rayo Vallecano B
1 - 4
AD Complutense Alcala
March 28
FT
AD Parla
2 - 0
Atletico de Pinto
FT
CD Mostoles Urjc
0 - 0
SAD Villaverde San Andres
FT
Leganes B
2 - 1
AD Alcorcon B
FT
RCD Carabanchel
1 - 1
CD Mostoles
FT
Trival Valderas A.
2 - 1
Real Aranjuez CF
March 20
FT
Salamanca CF Uds B
1 - 1
UD SANTA MARTA
FT
Atletico Astorga FC
0 - 1
CD Cristo Atletico
March 21
FT
CD Penaranda
3 - 0
Atletico Bembibre
FT
CD Becerril
0 - 3
La Baneza CF
FT
CD Virgen Del Camino
1 - 1
Atletico Tordesillas
March 20
FT
CD Colegios Diocesanos
0 - 2
Arandina CF
FT
CD La Granja
0 - 0
Gimnastica Segoviana
March 21
FT
Real Burgos
2 - 3
CD Numancia B
FT
CD Cebrerena
2 - 3
Burgos Promesas
FT
CD Mirandes B
0 - 0
Real Avila CF
FT
SD Almazan
1 - 0
CD Bupolsa
April 4
FT
UD Maracena
1 - 0
Atl Mancha Real
FT
Almeria B
2 - 1
CD Torreperogil
FT
CD Huetor Tajar
1 - 1
Real Jaen
FT
CD Loja
3 - 2
Atletico Porcuna CF
FT
Club Polideportivo Almeria
0 - 2
Udc Torredonjimeno
March 28
FT
Antequera CF
0 - 0
Juventud Torremolinos CF
FT
Atletico Malagueno
2 - 0
Alhaurin de La Torres CF
FT
CD Alhaurino
1 - 1
El Palo
FT
CD Estepona
1 - 0
CF Motril
FT
Velez CF
2 - 1
Melilla CD
March 28
FT
CA Antoniano
1 - 0
UB Lebrijana
FT
Cabecense
3 - 4
Xerez Deportivo FC
FT
Conil CF
2 - 2
Arcos CF
FT
Los Barrios
1 - 1
CD Rota
FT
Xerez CD
0 - 0
AD Ceuta FC
April 4
FT
La Palma CF
1 - 2
CD Ciudad de Lucena
FT
CD Gerena
0 - 3
CD San Roque
FT
CD Pozoblanco
3 - 2
Cordoba CF B
FT
CD Utrera
1 - 0
Castilleja CF
FT
Salerm Puente Genil FC
1 - 0
FC Sevilla C
April 11
FT
CD Cardassar
2 - 0
CD Constancia
FT
CD Ferriolense
2 - 1
CF Soller
FT
CD Genova
1 - 1
SD Portmany
FT
CD Ibiza Islas Pitiusas
2 - 0
CD Manacor
FT
UD Collerense
0 - 1
CE Andratx
April 11
FT
CD Binisalem
0 - 2
RCD Mallorca B
FT
CE Esporles
1 - 3
Ibiza Sant Rafel FC
FT
CF Platges de Calvia
2 - 1
CE Santanyi
FT
PE Sant Jordi
3 - 0
UD Alcudia
FT
Santa Catalina Atletico
1 - 1
SD Formentera
April 18
FT
Arucas CF
1 - 2
CD Union Puerto Del Rosario
FT
CF Union Viera
1 - 0
UD Villa Santa Brigida
FT
Lanzarote UD
1 - 0
UD Las Palmas C
FT
UD Guia
0 - 0
UD Gran Tarajal
FT
UD San Fernando
1 - 1
CF Panaderia Pulido
April 25
FT
CD Atletico Paso
0 - 0
Tenisca SD
FT
CD Santa Ursula
4 - 0
CA Tacoronte
FT
CD Tenerife B
4 - 2
Atletico Victoria
FT
CD Vera
0 - 0
CD Buzanada
March 28
FT
Atletico Pulpileno
0 - 0
Ucam Murcia II
FT
CD Bullense
1 - 2
CDA Aguilas FC
FT
CD Plus Ultra
3 - 1
Los Garres
FT
Olimpico Totana
1 - 0
EG El Palmar CF
FT
Real Murcia B
6 - 1
SFC Minerva
March 28
FT
CF Castillo Huercal Overa
1 - 0
Mazarron CF
FT
Cap Ciudad de Murcia
0 - 1
Deportiva Minera
FT
Cartagena FC-Ucam
0 - 1
Racing Murcia
FT
FC Cartagena II
4 - 0
Muleno CF
FT
FC La Union Atletico
4 - 0
Lorca FC
March 21
FT
Cp Chinato
3 - 0
AD Lobon
FT
EMD Aceuchal
2 - 0
Cpvo Valdivia
FT
UD Montijo
1 - 1
CD Coria
FT
CD Calamonte
3 - 0
CF Campanario
FT
Moralo CP
1 - 1
Extremadura UD B
March 21
FT
CF Trujillo
2 - 1
CD Miajadas
FT
CD Azuaga
1 - 1
AD Llerenense
FT
Cpvo Arroyo
2 - 1
Olivenza FC
FT
Jerez CF
0 - 1
U.d. Fuente de Cantos
FT
Racing CPVO Valverdeno
0 - 1
CD Diocesano
March 27
FT
AD San Juan Pamplona
1 - 1
CD Subiza
FT
Club Deportivo Huarte
1 - 1
CD Beti Onak
FT
Pamplona
2 - 0
Beti Kozkor KE
FT
Ucd Burlades
2 - 1
Udc Txantrea Kke
FT
Valle de Egues
3 - 0
Club Deportivo River Ega
April 1
FT
Beti Kozkor KE
3 - 2
CD Corellano
FT
CD Beti Onak
2 - 4
Valle de Egues
FT
CD Subiza
1 - 2
Club Deportivo Huarte
FT
Club Deportivo River Ega
1 - 2
Ucd Burlades
FT
Udc Txantrea Kke
0 - 0
Pamplona
March 27
FT
CD Ardoi
0 - 0
CD Murchante
FT
CD Baztan
1 - 1
CD Lourdes
FT
CD Fontellas
0 - 4
CA Cirbonero
FT
Pena Azagresa
0 - 2
CD Cortes Navarre
FT
Pena Sport
3 - 1
CD Cantolagua
April 1
FT
CA Cirbonero
4 - 0
CD Baztan
FT
CD Cantolagua
3 - 1
CD Fontellas
FT
CD Cortes Navarre
2 - 2
Pena Sport
FT
CD Lourdes
1 - 0
FC Bidezarra
FT
CD Murchante
1 - 0
Pena Azagresa
March 28
FT
CD Varea
7 - 0
Comillas CF
FT
CD Villegas
0 - 3
CD Anguiano
FT
Alfaro CD
1 - 0
CA Vianes
FT
Cdfc La Calzada
3 - 0
CD Agoncillo
FT
SD Oyonesa
1 - 2
CD Berceo
March 28
FT
Racing Rioja CF
4 - 0
CD Tedeon
FT
CD Calahorra B
0 - 0
Casalarreina CF
FT
CD Pradejon
2 - 0
Club Deportivo Alberite
FT
Naxara CD
2 - 0
Cp Calasancio
FT
UD Logrones B
1 - 0
Yague CF
March 21
FT
CD Binefar
3 - 0
AD San Juan de Mozarrifar
FT
CD Carinena
0 - 0
CD Valdefierro
FT
CD Belchite 97
0 - 0
CF Atletico de Monzon
FT
CD Teruel
3 - 0
UD Fraga
FT
CF Illueca
0 - 0
CDJ Tamarite
FT
SD Huesca B
0 - 0
Deportivo Aragon
March 21
FT
AD Sabinanigo
2 - 3
Utebo FC
FT
CF Calamocha
1 - 1
CD Brea
FT
CF Epila
4 - 0
Villanueva CF
FT
Cuarte CD
1 - 2
Barbastro UD
FT
Robres CD
0 - 4
SD Borja
FT
Sarinena
1 - 2
AD Almudevar
March 28
FT
CD Huracan de Balazote
1 - 0
Manzanares CF
FT
CD Manchego Ciudad Real
1 - 3
CD Quintanar Del Rey
FT
CF La Solana
1 - 3
Calvo Sotelo Puertollano
FT
La Roda CF
0 - 1
Albacete Balompie B
FT
UD Almansa
2 - 2
Atletico Ibanes
March 27
FT
Conquense
1 - 1
CD Illescas
March 28
FT
CD Pedroneras
0 - 2
CD Tarancon
FT
CD Villacanas
1 - 2
CD Torrijos
FT
Marchamalo CD
3 - 2
Guadalajara
March 30
FT
CD Illescas
0 - 1
CD AZUQUECA
FT
CD Toledo Sad
2 - 1
Conquense
May 1
FT
Eibar
UD Granadilla Tenerife Sur
FT
Atletico Madrid
0 - 0
Rayo Vallecano
Postp.
Real Sociedad
? - ?
Santa Teresa
FT
Logrono
Real Betis Femenino
May 2
Postp.
Barcelona
? - ?
Athletic Bilbao
FT
Deportivo La Coruna
Madrid Femenino
FT
Valencia
Espanyol
FT
Real Madrid Femenino
Huelva
FT
Levante
Sevilla
May 5
FT
Levante
2 - 1
UD Granadilla Tenerife Sur
FT
Sevilla
1 - 4
Barcelona
January 16
FT
Levante
0 - 3
Atletico Madrid
FT
Silva SD
1 - 2
Rapido de Bouzas
FT
RC Deportivo Fabril
4 - 0
CD Estradense
FT
Racing Club Villalbes
1 - 1
CD Choco
May 5
FT
Rapido de Bouzas
4 - 0
Silva SD
FT
UD Somozas
2 - 1
Alondras CF
May 2
FT
Bergantinos CF
2 - 1
Arosa SC
FT
Polvorin FC
1 - 2
CD Arenteiro
FT
Csd Arzua
2 - 2
Ourense CF
FT
SD Fisterra
0 - 2
UD Ourense
FT
UD Paiosaco
1 - 0
CD Ribadumia
FT
CD AS Pontes
1 - 1
UD Atios
FT
Viveiro CF
2 - 0
CD BARCO
FT
Vista Alegre CF
2 - 1
CD Pontellas
FT
Caudal Deportivo
2 - 1
Real Titanico FC
FT
UD Gijon Industrial
1 - 0
CD Tuilla
May 2
FT
SD Lenense
1 - 1
Urraca CF
May 5
FT
Urraca CF
1 - 1
Caudal Deportivo
FT
UC Ceares
1 - 4
El San Martin Ra
FT
UD Llanera
1 - 0
CD Llanes
FT
Real Aviles CF
1 - 1
L Entregu CF
May 5
FT
El San Martin Ra
1 - 1
Real Aviles CF
FT
Aviles Stadium CF
0 - 1
CD Colunga
FT
CD Praviano
1 - 0
Condal Club
FT
CD Vallobin
2 - 0
Club Siero
FT
CD Mosconia
2 - 0
Valdesoto CF
FT
UD Samano
3 - 3
Selaya FC
May 5
FT
CF Vimenor
2 - 0
UD Samano
FT
AD Siete Villas
3 - 1
Tropezon
FT
Racing Santander B
0 - 1
RS Gimnastica
FT
CD Cayon
1 - 0
UM Escobedo
FT
Ribamontan AL Mar CF
1 - 1
CD Guarnizo
May 2
FT
CD Revilla
1 - 3
Castro FC
FT
CD Barquereno
2 - 1
SD Barreda Balompie
FT
CD Bezana
2 - 0
SD Solares Medio Cudeyo
FT
FC Rinconeda Polanco
0 - 2
SD Torina
Postp.
CD San Ignacio
? - ?
SD Deusto
FT
CD Anaitasuna
5 - 0
Santutxu FC
May 2
FT
CD Basconia
0 - 1
SD Beasain
FT
Pasaia Ke
0 - 1
SD Gernika
May 2
FT
CD Vitoria
0 - 1
Sestao
FT
Urduliz Ft
0 - 1
Real Sociedad C
FT
CD Santurtzi Ke
1 - 1
CD Aurrera Ondarroa
FT
Lagun Onak
2 - 1
SD Balmaseda FC
FT
Sodupe UC
4 - 0
Urgatzi Kk
FT
Cultural De Durango
0 - 0
Tolosa CF
May 2
FT
CD Ariznabarra
4 - 2
JD Somorrostro
FT
Fundacio Esportiva Grama
1 - 1
San Cristobal Cp
FT
UE Sant Andreu
1 - 2
UE Castelldefels
FT
UE Vilassar de Mar
0 - 0
CE Manresa
FT
FC Cerdanyola Del Valles
1 - 2
Terrassa FC
FT
Girona FC B
1 - 0
FC Vilafranca
FT
EC Granollers
3 - 1
CE Europa
Postp.
UA Horta
? - ?
Igualada CF
FT
CE Banyoles
1 - 1
UE Valls
FT
CF Peralada
1 - 0
Santfeliuenc FC
FT
Figueres
2 - 0
CF Montanesa
FT
UE Sants
2 - 1
CF Pobla de Mafumet
FT
Recambios Colon CD
2 - 0
FC J. Espanol de San Vicente
FT
CF Villarreal C
1 - 0
UD Benganim
FT
Silla CF
2 - 1
CD Olimpic de Xativa
FT
Atletico Saguntino
0 - 0
CF Intercity
FT
CD Roda
2 - 0
Club Deportivo Eldense
FT
UD Alzira
0 - 0
Elche B
FT
CD Acero
3 - 2
Novelda CF
May 1
FT
Paterna CF
0 - 1
Villajoyosa CF
FT
Vilamarxant CF
0 - 0
Hercules CF B
May 2
FT
CD Benicarlo
0 - 0
Crevillente Deportivo
FT
AD Torrejon CF
4 - 0
RCD Carabanchel
FT
CF Pozuelo de Alarcon
2 - 0
Trival Valderas A.
FT
Flat Earth FC
1 - 0
AD Parla
May 5
FT
Trival Valderas A.
3 - 0
Flat Earth FC
FT
AD Union Adarve
1 - 0
CD Mostoles Urjc
FT
Rayo Vallecano B
2 - 3
AD Alcorcon B
FT
Ed MORATALAZ
1 - 2
Leganes B
FT
AD Complutense Alcala
1 - 1
SAD Villaverde San Andres
FT
CD San Fernando de Henares
1 - 0
CD Mostoles
FT
FC Villanueva Del Pardillo
1 - 0
Real Aranjuez CF
FT
RSD Alcala
0 - 1
Atletico de Pinto
FT
Dav Santa Ana
1 - 2
CD El Alamo
May 5
FT
Alcobendas Sport
4 - 1
SAD Villaverde San Andres
FT
Real Aranjuez CF
1 - 2
RSD Alcala
FT
Atletico Tordesillas
1 - 0
Arandina CF
Postp.
CD Virgen Del Camino
? - ?
CD Mirandes B
May 2
FT
Atletico Bembibre
0 - 1
Real Avila CF
FT
Jupiter Leones
1 - 1
CD Numancia B
FT
Atletico Astorga FC
2 - 2
Gimnastica Segoviana
May 2
FT
CD Cristo Atletico
1 - 1
Burgos Promesas
FT
Salamanca CF Uds B
2 - 0
SD Almazan
FT
CD Penaranda
3 - 3
CD Cebrerena
FT
UD SANTA MARTA
0 - 1
CD Bupolsa
FT
La Baneza CF
0 - 3
CD Colegios Diocesanos
May 2
FT
CD Becerril
2 - 0
Real Burgos
May 5
FT
CD La Granja
2 - 0
UD SANTA MARTA
FT
CD Huetor Vega
1 - 4
Alhaurin de La Torres CF
FT
CD Huetor Tajar
0 - 3
Juventud Torremolinos CF
FT
CD Torreperogil
0 - 1
Atletico Malagueno
FT
Almeria B
1 - 2
Velez CF
FT
Atl Mancha Real
1 - 0
Antequera CF
Postp.
Udc Torredonjimeno
? - ?
El Palo
May 5
FT
El Palo
0 - 0
Udc Torredonjimeno
FT
Real Jaen
1 - 0
CD Estepona
May 2
FT
CD Loja
1 - 2
CD Alhaurino
FT
UD Maracena
1 - 3
CF Motril
FT
Atletico Porcuna CF
1 - 2
Melilla CD
May 5
FT
CD Loja
2 - 1
CD Estepona
FT
CD Rota
3 - 2
Cordoba CF B
FT
Los Barrios
0 - 4
CD Utrera
May 2
FT
CA Antoniano
2 - 2
CD Pozoblanco
FT
AD Ceuta FC
0 - 0
Salerm Puente Genil FC
FT
Xerez CD
0 - 0
CD San Roque
May 2
FT
Xerez Deportivo FC
2 - 0
CD Ciudad de Lucena
May 5
FT
Xerez Deportivo FC
1 - 1
CD San Roque
Postp.
Conil CF
? - ?
FC Sevilla C
FT
Arcos CF
2 - 1
Coria CF
FT
Cabecense
1 - 0
La Palma CF
FT
UB Lebrijana
0 - 0
Castilleja CF
May 5
FT
CD Gerena
3 - 0
Conil CF
FT
CD Manacor
2 - 2
RCD Mallorca B
FT
UD Collerense
0 - 0
CE Santanyi
May 2
FT
SD Portmany
1 - 1
Ibiza Sant Rafel FC
FT
CE Andratx
1 - 2
SD Formentera
May 2
FT
CD Ibiza Islas Pitiusas
2 - 0
CF Platges de Calvia
FT
CD Constancia
2 - 0
PE Sant Jordi
FT
Felanitx
2 - 0
CD Llosetense
FT
CD Genova
0 - 1
CD Binisalem
May 2
FT
CD Ferriolense
3 - 1
CE Esporles
FT
CD Cardassar
2 - 2
UD Alcudia
FT
CF Soller
1 - 1
Santa Catalina Atletico
FT
CF Union Viera
2 - 3
CD Tenerife B
May 2
FT
Lanzarote UD
0 - 1
CD Buzanada
FT
UD Gran Tarajal
2 - 1
CD Santa Ursula
FT
UD Las Palmas C
1 - 3
Mensajero
May 2
FT
CF Panaderia Pulido
2 - 0
Tenisca SD
FT
UD Guia
2 - 1
Atletico Union Guimar
FT
Arucas CF
3 - 0
CA Tacoronte
FT
UD Villa Santa Brigida
1 - 0
Atletico Victoria
May 2
FT
CD Union Puerto Del Rosario
1 - 0
UD Tenerife Sur Ibarra
FT
FC La Union Atletico
1 - 0
Ucam Murcia II
FT
Cartagena FC-Ucam
3 - 1
CD Bullense
FT
Mazarron CF
1 - 2
Los Garres
FT
Mar Menor Club de Futbol
0 - 0
Atletico Pulpileno
FT
Racing Murcia
0 - 0
Real Murcia B
FT
FC Cartagena II
1 - 2
CDA Aguilas FC
FT
CF Castillo Huercal Overa
2 - 1
Olimpico Totana
FT
Deportiva Minera
0 - 1
EG El Palmar CF
FT
Muleno CF
0 - 1
Ed Churra
FT
Cap Ciudad de Murcia
2 - 0
CD Plus Ultra
FT
Lorca FC
0 - 1
SFC Minerva
FT
CD Azuaga
0 - 1
EMD Aceuchal
FT
CD Miajadas
3 - 0
UP Plasencia
FT
Cpvo Arroyo
2 - 1
Extremadura UD B
FT
CD Coria
3 - 0
Jerez CF
May 2
FT
Moralo CP
0 - 1
CD Diocesano
Postp.
UD Montijo
? - ?
Cacereno
FT
Olivenza FC
6 - 0
Cpvo Valdivia
FT
U.d. Fuente de Cantos
3 - 1
AD Lobon
FT
AD Llerenense
2 - 1
CD Calamonte
FT
CF Trujillo
3 - 1
Cp Chinato
FT
Racing CPVO Valverdeno
2 - 1
CF Campanario
FT
Club Deportivo Huarte
2 - 2
CD Cantolagua
FT
Pamplona
2 - 1
CD Murchante
FT
Ucd Burlades
1 - 1
CD Cortes Navarre
FT
AD San Juan Pamplona
5 - 0
Pena Sport
FT
Beti Kozkor KE
2 - 1
CD Ardoi
FT
Valle de Egues
1 - 2
CA Cirbonero
FT
Udc Txantrea Kke
3 - 0
Pena Azagresa
FT
CD Beti Onak
5 - 1
CD Fontellas
FT
CD Subiza
1 - 2
FC Bidezarra
May 2
FT
Club Deportivo River Ega
2 - 1
CD Lourdes
FT
CD Corellano
1 - 1
CD Baztan
FT
Cdfc La Calzada
2 - 4
CD Calahorra B
FT
SD Oyonesa
0 - 2
Casalarreina CF
FT
CD Arnedo
3 - 2
Yague CF
FT
Alfaro CD
1 - 0
UD Logrones B
FT
CD Anguiano
4 - 4
Racing Rioja CF
FT
CD Varea
1 - 3
Naxara CD
FT
CD Agoncillo
0 - 1
Cp Calasancio
FT
Comillas CF
2 - 2
CD Pradejon
May 2
FT
CA Vianes
1 - 0
Club Deportivo Alberite
FT
CD Berceo
1 - 0
CA River Ebro
FT
CD Villegas
2 - 4
CD Tedeon
May 5
FT
CD Pradejon
4 - 1
CD Villegas
FT
CD Binefar
0 - 0
SD Borja
FT
CF Illueca
1 - 2
CF Calamocha
FT
Deportivo Aragon
0 - 0
Barbastro UD
FT
CD Belchite 97
1 - 1
Cuarte CD
FT
CD Teruel
0 - 1
CD Brea
FT
SD Huesca B
1 - 0
Utebo FC
FT
AD Sabinanigo
0 - 0
CD Valdefierro
FT
AD Almudevar
1 - 0
AD San Juan de Mozarrifar
FT
Robres CD
2 - 0
CF Atletico de Monzon
FT
Sarinena
2 - 1
CDJ Tamarite
FT
CF Epila
0 - 0
CD Carinena
FT
Villanueva CF
0 - 1
UD Fraga
May 5
FT
AD Almudevar
1 - 2
UD Fraga
FT
CD Valdefierro
2 - 1
Sarinena
FT
CD Manchego Ciudad Real
6 - 0
CD Villacanas
May 2
FT
La Roda CF
1 - 2
Guadalajara
FT
CD Huracan de Balazote
2 - 2
CD Tarancon
FT
Albacete Balompie B
0 - 1
CD Toledo Sad
FT
CD Quintanar Del Rey
0 - 0
CD Torrijos
FT
Calvo Sotelo Puertollano
0 - 2
Marchamalo CD
FT
CF La Solana
0 - 0
Conquense
May 2
FT
Atletico Ibanes
1 - 2
CD AZUQUECA
FT
UD Almansa
4 - 0
CD Pedroneras
FT
Manzanares CF
2 - 1
CD Madridejos