Soccer Livescore

LiveScore.com : Soccer Livescore

Australia Soccer Scores (powered by LiveScore)

August 30
AET
Sydney FC
Melbourne City FC
Australia - Hyundai A-League
August 15
FT
Sydney FC
Western United FC
August 19
FT
Western United FC
Melbourne City FC
October 5, 2019
AET
Wollongong Wolves
Lions FC
Australia - Capital: play-off
September 26
FT
Canberra FC
Gungahlin United
September 27
FT
Woden Weston FC
Monaro Panthers
Australia - Capital: Championship
September 19
FT
Gungahlin United
2 - 0
Tigers FC
FT
Canberra FC
1 - 0
Belconnen United
Australia - Capital
August 29
FT
Belconnen United
Tigers FC
FT
Monaro Panthers
0 - 0
Gungahlin United
FT
Woden Weston FC
Canberra Olympic
August 30
FT
Canberra FC
1 - 1
Tuggeranong United
Australia - Capital: Relegation
September 20
FT
Canberra Olympic
Monaro Panthers
FT
Tuggeranong United
Woden Weston FC
October 25
AP
Rockdale City Suns
Sydney United 58 *
Australia - New South Wales
October 9
FT
Marconi Stallions
Sydney FC Youth
FT
Blacktown City FC
Western Sydney Wanderers FC Youth
FT
APIA Leichhardt Tigers
Sydney United 58
October 10
FT
Mt Druitt Town Rangers
Sydney Olympic
October 11
FT
Rockdale City Suns
2 - 1
North Shore Mariners
FT
Wollongong Wolves
Manly United
Australia - Northern: play-off
October 10
FT
Casuarina
Mindil Aces
Australia - Northern
September 25
FT
Port Darwin
Mindil Aces
September 26
FT
Darwin Hearts FC
Casuarina
FT
Hellenic
University Azzurri FC
October 24
AP
Edgeworth Eagles *
Broadmeadow Magic
October 25
FT
Newcastle Olympic
0 - 4
Maitland
October 11
FT
Broadmeadow Magic
Lambton Jaffas FC
FT
Edgeworth Eagles
Adamstown Rosebud FC
FT
Lake Macquarie
1 - 2
Charlestown Azzurri
FT
Valentine Phoenix
Newcastle Olympic
Australia - Queensland: play-off
September 15, 2019
FT
Olympic FC
Gold Coast Knights
Australia - Queensland
October 24
FT
Lions FC
Brisbane City
October 25
FT
Brisbane Roar FC Youth
Peninsula Power
October 27
09:00 Limited coverage
Brisbane Strikers
? - ?
Redlands United
09:30 Limited coverage
Eastern Suburbs
? - ?
Gold Coast Knights
09:30 Limited coverage
Moreton Bay United
? - ?
Gold Coast United FC
09:30 Limited coverage
Olympic FC
? - ?
Sunshine Coast Wanderers
October 30
10:00 Limited coverage
Sunshine Coast Wanderers
? - ?
Lions FC
Australia - Southern: play-off
September 14, 2019
FT
Campbelltown City
Adelaide Comets
Australia - Southern
October 23
FT
Adelaide Olympic
Para Hills Knights
FT
Adelaide Raiders
Adelaide Blue Eagles
October 24
FT
Croydon Kings
Campbelltown City
FT
Adelaide City
North Eastern Metro Stars
FT
Cumberland United
Adelaide Comets
FT
Modbury Jets
0 - 2
Adelaide United Youth
Australia - Tasmania
October 24
FT
South Hobart
Riverside Olympic
FT
Glenorchy Knights
1 - 4
Devonport City
FT
Clarence Zebras
2 - 0
Launceston City
FT
Kingborough Lions
3 - 2
Olympia FC Warriors
Australia - Victorian: play-off
September 15, 2019
AP
Avondale FC
Bentleigh Greens *
Australia - Victorian
September 11
Canc.
Melbourne Knights
? - ?
Eastern Lions SC
Canc.
Port Melbourne Sharks SC
? - ?
Dandenong City
Canc.
Green Gully Cavaliers
? - ?
Dandenong Thunder SC
Canc.
Oakleigh Cannons
? - ?
Hume City FC
September 12
Canc.
Altona Magic
? - ?
St Albans Saints
September 13
Canc.
Heidelberg United
? - ?
Avondale FC
September 15, 2019
FT
Dandenong Thunder SC
1 - 0
Bulleen Lions
October 10
Canc.
Cockburn City U20
? - ?
Floreat Athena
Australia - Western: Championship
October 3
FT
ECU Joondalup
Sorrento
FT
Floreat Athena
1 - 2
Cockburn City
FT
Gwelup Croatia
2 - 0
Armadale
Australia - Western
September 5
FT
Bayswater City
Floreat Athena
FT
Cockburn City
Armadale
FT
ECU Joondalup
Balcatta
FT
Gwelup Croatia
Rockingham City FC
FT
Perth
Sorrento
FT
Perth Glory Youth
Inglewood United
Australia - Western: Relegation
October 3
FT
Balcatta
2 - 1
Rockingham City FC
FT
Inglewood United
Bayswater City
FT
Perth Glory Youth
Perth
Australia - FFA Cup
October 23, 2019
FT
Adelaide United
Melbourne City FC
October 10
FT
Acacia Ridge FC
The Gap
FT
Toowong
1 - 1
Albany Creek
October 11
FT
St George Willawong FC
Grange Thistle
October 24
FT
Albany Creek
Taringa Rovers
Postp.
St George Willawong FC
? - ?
Grange Thistle
October 25
Postp.
Toowong
? - ?
Centenary Stormers
October 24
FT
Bayside United
Brisbane Knights
FT
Caboolture FC
North Star FC
FT
The Gap
Acacia Ridge FC
FT
University of Queensland
Western Spirit
Postp.
Brisbane Athletic
? - ?
Samford Rangers
Postp.
Mount Gravatt
? - ?
The Lakes
Postp.
New Farm United
? - ?
Ipswich City
October 25
FT
North Pine
AC Carina
Postp.
Virginia United
? - ?
Annerley
October 10
FT
New Farm United
AC Carina
FT
Mount Gravatt
2 - 1
University of Queensland
FT
Western Spirit
Virginia United
AET
Central Coast Mariners Youth
Northern Tigers
September 26
FT
Blacktown Spartans
Hills United FC
FT
Northern Tigers
Hakoah Sydney City East
FT
St George FC
Spirit FC
September 27
FT
Central Coast Mariners Youth
Bonnyrigg White Eagles
FT
St George City
Newcastle Jets Youth
October 24
Postp.
Rochedale Rovers
? - ?
Logan Lightning
Postp.
Southside Eagles
? - ?
Holland Park Hawks
FT
SWQ Thunder
2 - 0
Wolves FC
FT
Souths United
Sunshine Coast
FT
Mitchelton
Ipswich Knights
October 30
09:15 Limited coverage
Rochedale Rovers
? - ?
Southside Eagles
09:30 Limited coverage
Ipswich Knights
? - ?
Western Pride
September 5
Canc.
Brunswick City
? - ?
Northcote City
Canc.
Bulleen Lions
? - ?
Manningham United Blues
Canc.
Kingston City
? - ?
Moreland Zebras
Canc.
Langwarrin SC
? - ?
North Geelong Warriors
Canc.
Moreland City FC
? - ?
Goulburn Valley Suns
Canc.
Pascoe Vale SC
? - ?
Werribee City
January 31
FT
Sydney FC Youth
Melbourne Victory Youth
Australia - Y-League
January 24
FT
Melbourne Victory Youth
Adelaide United Youth
January 25
FT
Sydney FC Youth
Canberra United Youth
FT
Western Sydney Wanderers FC Youth
Newcastle Jets Youth
January 26
FT
Perth Glory Youth
0 - 1
Melbourne City FC Youth
Australia - NPL Youth Queensland
October 25
Aband.
Moreton Bay United U20
2 - 1
Gold Coast United FC U20
FT
Brisbane Roar U20
2 - 0
Peninsula Power U20
October 30
Canc.
Eastern Suburbs U20
? - ?
Moreton Bay United U20
Australia - NPL Youth Victoria
August 23
Canc.
Avondale FC U20
? - ?
Heidelberg United U20
Canc.
Bentleigh Greens U20
? - ?
South Melbourne FC U20
Canc.
Dandenong City U20
? - ?
Port Melbourne Sharks SC U20
Canc.
Dandenong Thunder SC U20
? - ?
Green Gully SC U20
Canc.
Eastern Lions SC U20
? - ?
Melbourne Knights FC U20
Canc.
Hume City FC U20
? - ?
Oakleigh Cannons FC U20
Canc.
St Albans Saints U20
? - ?
Altona Magic U20
October 7
AP
Gwelup Croatia U20
Bayswater City U20 *
FT
Perth U20
1 - 2
ECU Joondalup U20
Australia - NPL Youth Western
October 3
FT
Balcatta U20
1 - 3
Rockingham City FC U20
FT
ECU Joondalup U20
4 - 2
Sorrento U20
FT
Floreat Athena U20
1 - 1
Cockburn City U20
FT
Gwelup Croatia U20
7 - 0
Armadale U20
FT
Inglewood United U20
1 - 4
Bayswater City U20
FT
Perth Glory U20
1 - 2
Perth U20
Australia - W-League
February 29
FT
Melbourne Victory
Sydney FC
FT
Perth Glory
Western Sydney Wanderers FC
March 1
FT
Melbourne City FC
Brisbane Roar FC
Australia - W-League: Playoffs
March 21
FT
Melbourne City FC
Sydney FC
October 10
FT
Grange Thistle
0 - 4
Ipswich City
October 11
FT
Virginia United
2 - 1
Coomera Colts SC
FT
AC Carina
2 - 1
Robina City FC
Australia - NPL Queensland Women
October 23
FT
Logan Lightning
1 - 1
Brisbane Roar Qas
October 24
Postp.
Gold Coast United FC
? - ?
South West Queensland Thunder FC
FT
Lions FC
0 - 1
Eastern Suburbs FC
FT
Mitchelton
2 - 0
The Gap FC
October 25
FT
Souths United
6 - 1
Moreton Bay United Jets
October 28
09:00 Limited coverage
The Gap FC
? - ?
Logan Lightning
October 9
FT
Adelaide City
1 - 2
Metro United
September 11
FT
Adelaide University
2 - 3
FFSA NTC
FT
Salisbury Inter
6 - 2
Metro United
FT
Adelaide City
4 - 0
West Adelaide
FT
Adelaide Comets
2 - 3
Fulham United FC