LiveScore.com : Hockey Livescore

Russia Hockey Scores (powered by LiveScore)

Russia - VHL
November 16
FT
Sokol Krasnoyarsk
0
(
0
0
0
)
 
Metallurg Novokuznetsk
3
(
0
2
1
)
FT
Chelmet Chelyabinsk
1
(
1
0
0
)
 
Zvezda Chekhov
6
(
0
4
2
)
FT
Zauralye Kurgan
0
(
0
0
0
)
 
Khimik Voskresensk
2
(
2
0
0
)
FT
Rubin Tyumen
3
(
1
0
2
)
 
Lada Togliatti
2
(
0
0
2
)
FT
Ugra Khanty-Mansiysk
3
(
3
0
0
)
 
VVS Samara
1
(
0
0
1
)
November 17
AP
Buran Voronezh
2
(
0
1
1
0
0
)
 
Toros Neftekamsk
3
(
0
1
1
0
1
)
OT
Ryazan
0
(
0
0
0
0
)
 
Neftyanik Almetyevsk
1
(
0
0
0
1
)
November 18
OT
Chelmet Chelyabinsk
1
(
0
0
1
0
)
 
Khimik Voskresensk
2
(
0
1
0
1
)
FT
Yermak Angarsk
2
(
0
1
1
)
 
Dynamo St. Petersburg
5
(
3
2
0
)
FT
Ugra Khanty-Mansiysk
2
(
0
1
1
)
 
Lada Togliatti
3
(
1
1
1
)
FT
Rubin Tyumen
3
(
0
2
1
)
 
VVS Samara
2
(
1
0
1
)
OT
Zauralye Kurgan
3
(
1
0
1
1
)
 
Zvezda Chekhov
2
(
1
0
1
0
)
November 19
12:30
Torpedo
(
)
 
Heilongjiang
(
)
13:00
Saryarka Karaganda
(
)
 
Tseng Tou
(
)
14:00
Molot-Prikamye Perm
(
)
 
Yuzhny Ural Orsk
(
)
15:00
Izhstal Izhevsk
(
)
 
Gornyak Uchaly
(
)
15:30
Bars Kazan
(
)
 
HC Tambov
(
)
16:00
Buran Voronezh
(
)
 
Neftyanik Almetyevsk
(
)
16:00
Dizel Penza
(
)
 
HC Sarov
(
)
16:00
Ryazan
(
)
 
Toros Neftekamsk
(
)
November 20
11:00
Yermak Angarsk
(
)
 
SKA-Neva
(
)
12:00
Sokol Krasnoyarsk
(
)
 
Dynamo St. Petersburg
(
)
November 21
12:30
Torpedo
(
)
 
Tseng Tou
(
)
13:00
Saryarka Karaganda
(
)
 
Heilongjiang
(
)
14:00
Molot-Prikamye Perm
(
)
 
Gornyak Uchaly
(
)
15:00
Izhstal Izhevsk
(
)
 
Yuzhny Ural Orsk
(
)
15:30
Bars Kazan
(
)
 
HC Sarov
(
)
16:00
Dizel Penza
(
)
 
HC Tambov
(
)
November 22
11:00
Yermak Angarsk
(
)
 
Ugra Khanty-Mansiysk
(
)
12:00
Metallurg Novokuznetsk
(
)
 
Dynamo St. Petersburg
(
)
12:00
Sokol Krasnoyarsk
(
)
 
SKA-Neva
(
)
Russia - MHL
November 16
FT
Snezhnye Barsy
1
(
0
1
0
)
 
Stalnye Lisy
2
(
1
1
0
)
OT
MHC Spartak
5
(
2
1
2
0
)
 
SKA-1946
6
(
1
2
2
1
)
FT
Omskie Yastreby
1
(
0
0
1
)
 
Avto Yekaterinburg
2
(
0
2
0
)
FT
HC Red Star Kunlun Juniors
1
(
0
0
1
)
 
Krylya Sovetov
6
(
2
2
2
)
FT
Altay Ust-Kamenogorsk
2
(
1
0
1
)
 
Sarmaty
5
(
4
0
1
)
OT
Belye Medvedi
2
(
0
0
1
1
)
 
Tolpar
1
(
0
0
1
0
)
OT
Irbis Kazan
2
(
0
0
2
0
)
 
Mamonty Yugry
3
(
0
1
1
1
)
FT
Krasnaya Armiya
2
(
0
1
1
)
 
Chaika
0
(
0
0
0
)
FT
Sputnik Almetyevsk
3
(
3
0
0
)
 
Sibirskie Snaipery
2
(
0
1
1
)
OT
Ladya Togliatti Juniors
4
(
2
0
1
1
)
 
Tyumensky Legion
3
(
3
0
0
0
)
AP
Loko
4
(
2
1
0
0
1
)
 
Russkie Vityazi
3
(
0
2
1
0
0
)
FT
Reaktor
3
(
0
1
2
)
 
Kuznetskie Medvedi
1
(
0
1
0
)
FT
Almaz
3
(
0
2
1
)
 
Kapitan Stupino
0
(
0
0
0
)
FT
MHC Dynamo
2
(
0
0
2
)
 
Atlanty
3
(
0
0
3
)
FT
HC Riga
4
(
1
2
1
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
0
(
0
0
0
)
November 17
FT
Amurskie Tigry
3
(
1
1
1
)
 
Tayfun
1
(
1
0
0
)
FT
Omskie Yastreby
2
(
0
1
1
)
 
Avto Yekaterinburg
4
(
0
2
2
)
FT
Belye Medvedi
0
(
0
0
0
)
 
Tolpar
2
(
0
1
1
)
AP
HC Red Star Kunlun Juniors
1
(
1
0
0
0
0
)
 
Krylya Sovetov
2
(
0
1
0
0
1
)
OT
Irbis Kazan
3
(
0
2
0
1
)
 
Mamonty Yugry
2
(
0
1
1
0
)
FT
Krasnaya Armiya
3
(
1
1
1
)
 
Chaika
0
(
0
0
0
)
FT
Loko
5
(
2
3
0
)
 
Russkie Vityazi
1
(
1
0
0
)
OT
MHC Spartak
1
(
0
0
0
1
)
 
SKA-1946
0
(
0
0
0
0
)
OT
Sputnik Almetyevsk
2
(
1
1
0
0
)
 
Sibirskie Snaipery
3
(
1
0
1
1
)
FT
Altay Ust-Kamenogorsk
3
(
1
1
1
)
 
Sarmaty
4
(
0
2
2
)
FT
HC Riga
1
(
1
0
0
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
3
(
0
1
2
)
FT
Snezhnye Barsy
3
(
1
2
0
)
 
Stalnye Lisy
6
(
2
2
2
)
FT
Ladya Togliatti Juniors
3
(
2
1
0
)
 
Tyumensky Legion
1
(
0
1
0
)
FT
MHC Dynamo
3
(
0
2
1
)
 
Atlanty
0
(
0
0
0
)
November 18
AP
Amurskie Tigry
3
(
2
0
0
0
1
)
 
Tayfun
2
(
0
1
1
0
0
)
FT
Reaktor
7
(
4
2
1
)
 
Kuznetskie Medvedi
3
(
1
0
2
)
FT
Almaz
8
(
5
1
2
)
 
Kapitan Stupino
3
(
1
2
0
)
November 19
07:00
Altay Ust-Kamenogorsk
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
13:00
Belye Medvedi
(
)
 
Avto Yekaterinburg
(
)
November 20
09:00
Ladya Togliatti Juniors
(
)
 
Mamonty Yugry
(
)
11:00
HC Red Star Kunlun Juniors
(
)
 
MHC Spartak
(
)
11:00
Omskie Yastreby
(
)
 
Tolpar
(
)
12:30
Altay Ust-Kamenogorsk
(
)
 
Stalnye Lisy
(
)
13:00
Snezhnye Barsy
(
)
 
Sarmaty
(
)
14:00
Irbis Kazan
(
)
 
Tyumensky Legion
(
)
14:00
Krasnaya Armiya
(
)
 
Atlanty
(
)
14:00
Sputnik Almetyevsk
(
)
 
Kuznetskie Medvedi
(
)
15:00
Loko
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
15:00
Reaktor
(
)
 
Sibirskie Snaipery
(
)
15:30
Almaz
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
16:00
MHC Dynamo
(
)
 
Chaika
(
)
16:00
SKA-Varyagi
(
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
16:30
HC Riga
(
)
 
SKA-1946
(
)
November 21
09:00
Ladya Togliatti Juniors
(
)
 
Mamonty Yugry
(
)
11:00
Almaz
(
)
 
Russkie Vityazi
(
)
11:00
HC Red Star Kunlun Juniors
(
)
 
MHC Spartak
(
)
11:00
Omskie Yastreby
(
)
 
Tolpar
(
)
13:00
Belye Medvedi
(
)
 
Avto Yekaterinburg
(
)
13:00
Snezhnye Barsy
(
)
 
Sarmaty
(
)
14:00
Irbis Kazan
(
)
 
Tyumensky Legion
(
)
14:00
Krasnaya Armiya
(
)
 
Atlanty
(
)
14:00
Sputnik Almetyevsk
(
)
 
Kuznetskie Medvedi
(
)
15:00
Loko
(
)
 
Kapitan Stupino
(
)
15:00
Reaktor
(
)
 
Sibirskie Snaipery
(
)
16:00
MHC Dynamo
(
)
 
Chaika
(
)
16:00
SKA-Varyagi
(
)
 
Dynamo St. Petersburg Juniors
(
)
16:30
HC Riga
(
)
 
SKA-1946
(
)

LiveScore Table